iiaiiEi msmm Ik „neem., dLê Belangstelling voor Lamoenterrein Nog maar valt zwaar tegen inschrijvingen Centrum wil zelf hele opbouwwerker Sandvik breidt uit: werk voor 15 mensen Wethouder Bot: 9Klap in mijn gezicht9 Boeken voor burgemeester en, wethouder Buurthuizen in overleg over subsidie 1982 Wijken leggen ruzie na twee jaar bij Schiedam trekt AVR-machtiging van Rijnmond in SPENCER PAKJE I ft ASSISTENT- ADMINISTRATEUR Waarborgsom gasen elektra anders innen VlLLERIUS enkele SCHIEDAMSCHE COURANT Donderdag 11 december 1980- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - "104de jaargang no. 242-4PAG1ha'^ Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - radactie 2625E6 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Schiedam-2md neemt» nu iweeëneenhalve op bouwwerker over de oude wij ken kunnen worden verdeeld» weer deel aan het overleg dat de wijken met elkaar voeren. Gis teravond was de Gorzen met maar liefst vijf vertegenwoordi gers naar de vergadering van de SSWO getrokken, waarin de ver deling van de opbouwwerkers werd voorbereid. Twee van die vertegenwoordigers maakten deel uit van de bewo nersvereniging Sehiedam-Zuid, die al twee jaar het overleg van wij ken boycotte en via de rechter haar bestuurslid Armand van Puy- velde als opbouwwerker probeer de te krijgen. Opvallend was wel dat de eigenlijke vertegenwoordi gers van bewonersvereniging Zuid, Hannie Rennen en Arie Zwam born, niet aanwezig waren. Volgens hun vervangers Lieu we van Trigt en mevrouw Maagden berg was dat niet te wijten aan de conflicten die rond het opbouw werk hadden gespeeld. Het duo was gewoon verhinderd. De wijken willen haast gaan ma ken met de verdeling van de tweeëneenhalve opbouwwerkers die beschikbaar zijn. (Twee fullti me-vacatures zijn nieuw gescha pen en de halve plaats is die van de oostelijke opbouwwerker Jan Poort die per 1 december ontslag heeft genomen). Volgende week donderdag al wordt het overleg van wijken bijeengeroepen, dat over de toewijzing van de opbouw werkers beslist." Ondanks alle haast verwacht men de opbouw werkers niet voor april aan het werk te kunnen krijgen. Nu al zijn over de verdeling echter problemen ontstaan. Het college van burgemeester en wethouders heeft de SSWO verplicht ééh van de opbouwwerkers in Zuid te be- noemeYi. De SSWO legt die ge meentelijke verplichting naast zich neer omdat de gemeente helemaal niet over dergelijke bevoegdheden beschikt. In een brief aan burge meester en wethouders laat de SSWO weten niet van de vergaan de bemoeienissen gediend te zijn. Toch wordt het waarschijnlijk geacht dat de opbouwwerker voor Zuid er nu komt. Over het alge meen wordt uitgegaan van één op bouwwerker voor Zuid, uitbrei ding van de halve opbouwwerker voor Oost tot een hele en een hal ve opbouwwerker voor het cen trum. Daardoor krijgen alle wijken 'iets', zo wordt geredeneerd. Jan Hagendoorn van de bewoners vereniging Centrum, heeft al laten doorschemeren niet akkoord te gaan met een hele opbouwwerker, voor Zuid. Hagendoorn: „Het cen trum heeft veel harder een hele opbouwwerker nodig. Wij staan boven alle wijken, omdat alle Schiedammers wel gebruik maken van het centrum en de centrumbe woners omgekeerd geen gebruik maken van de andere oude wij ken." Zuid heeft volgens Hagen doorn door de houding in het ver leden onvoldoende aangetoond recht te hebben op een hele op bouwwerker. Schiedam Rijnmond mag niet meer namens de gemeente Schiedam optreden bij onderhandelin gen over de Afvalverwerking Rijnmond NV (AVR). De Schiedamse gemeenteraad zal maan dagavond besluiten de bevoegdheden van Rijn- rrtond in te trekken. Ook hebben B en W van Schiedam de raad het voorstel gedaan 3,23 miljoen gulden uit te trekken voor de redding van de noodlijdende AVR. Het gaat hier niet om de om streden twee miljoen, die Schiedam van Rijnmond ook moet betalen. Er is een onderscheid in de ver schillende reddingsplannen van de AVR. Aan de zogeheten eerste tranche van 1977 wil Schiedam niet meebetalen en daarom zal de gemeente bij de provincie in beroep gaan tegen het besluit van zijn schuldeiser om een oude rekening alsnog te veref fenen. Maar er is ook een laatste reddingsplan en het Schiedamse gemeentebestuur heeft zich eerder dit jaar al verplicht hierin 3,23 miljoen gulden bij te dragen. Schiedam Sandvik Nederland gaat uitbreiden. Het Zweedse me taalbedrijf, dat zijn Nederlandse vestiging aan de 's-Gravelandse- weg 401 in Schiedam heeft staan, start binnenkort met nieuwbouw, waarvoor het Rotterdamse archi tectenbureau van S. van Duin een ontwerp heeft gemaakt. Met de uitbreiding Yan Sandvik worden in eerste instantie vijftien ar beidsplaatsen geschapen. „Een precies aantal op langere ter mijn is nog moeilijk te zeggenal dus D. H. Driessen, chef algemene zaken bij Sandvik. maar hij wijst erop dat nieuwbouw doorgaans niet iï voor één jaar wordt neergezet en dat zijn bedrijf dus meer plannen heeft. Aan de nieuwbouw wordt een inwendige verbouwing gekoppeld. Om hoeveel vierkante meter net bij de uitbreiding gaat, wist Driessen niet uit zijn hoofd te zeggen. Degene die daarover gaat is directeur N. C. Nellen, die gisteren nog in Zweden verbleef voor besprekingen op Sandviks hoofdkantoor. Vandaag is Nellen naar Nederland terugge- vlogen om vanavond om zeven uur ti Schiedams burgemeester John te j Loo te kunnen ontvangen; Te Loo ontsteekt dan de verlichting van de»(j kerstboom op de Koemarkt, die.!;! Sandvik volgens jaarlijkse traditie} j de gemeente Schiedam aanbiedt. Die boom komt uit de Zweedse naaldwouden. lADVERTÊMTIE kleuren SCHED4M KOEMARKT 1 VLAAFDSJGEN DW8ECKMANNSNGEI6? MAASSLUIS KONINGSHOEK Nieuwe Mathunesierslrjjt 3 3113 AH Schiedam waagi voor het hoofdkantoor ut Schiedam een met PD, wiens werkzaamheden o,s, liggen op het gebied van de OP han den zijnde automatisering der finan ciële administratie. Voor de juiste man Iwij denken aan iemand van ca. 21 jaar met enige ervanngl zijn er goede toekomst- mogelijkhedan. Uw soil, zien wij gaarne ta.v. de direktic tegemoet. Commissie wijzigt besluit Schiedam De openbare nutsbedrijven gaan bekij ken op welke wijze de waar borgsommen hij gas en elek triciteit vervangen kunnen worden door een minder pijnlijke. Hierbij wordt ge dacht aan vervroegd innen van de gas- en elektriciteits nota. De waarborgsom komt dan te vervallen. Vervroegd* innen zou een gelijkmatiger last betekenen voor de ge bruiker. Negatieve reacties uit de Schiedamse ondernemers (VSO) en een brief van het ministerie van economische zaken maken duidelijk dat de verhoging van de waarborg som voor gas en electriciteit, in sommige gevallen duizen den guldens, niet in goede aar de gevallen is. Die verhoging was, volgens wethouder Scheeres, nodig. „We hebben jaren niets aan de waarborg sommen gedaan, maar nu het water tot aan de lippen stijgt, móeten wij een verhoging in voeren," aldus Scheeres. „We zijn ermee begonnen dus moe ten wij ermee doorgaan." La ter kwam Scheeres hier echter op terug. Alle fracties vonden namelijk dat het collegebesluit van juni herzien moest wor den. Voor veel ondernemers bete kent de waarborgsom verho ging een inbreuk in de liquide kasmiddelen. Zij kunnen dan immers minder investeren. VVD-raadslid Cor van Tilborg stelde voor de mogelijkheid te bekijken het waarborgsysteem om te bouwen tot één keer vooruitbetalen en de waar borgsom te laten vervallen. Directeur van de openbare nutsbedrijven Jaap van Willi gen gaat de mogelijkheid be kijken hoe dit in te passen is in de computer. De Schiedam se ondernemers, die de waar borgsom reeds betaald hebben, krijgen van de gemeente een schrijven van de mogelijke wijziging. College stelt uitbreiding sporthal uit plli!lllllll!!IlllllliIIIIIII]iniinilllIlllinNII]!llll!IIIIUIIIIIIf]ll(li!IIIIUI{l!lllinilIII!l!f[llllf(IllliniUlll[[II!lIII[|Hll!inilllIIINIIIIIIfllll!ll[l}[Ullll([|Illllll!lII[llllllll!IIinilllll)lll[lini!llllNl[tlHt[[III[lIlll!' Vlaardingen De buurt- en clubhuizen hebben deze week tijdens het zogenaam de instellingenoverleg ge sproken over de vraag, op welke manier het overleg met de gemeente gevoerd zal worden over de hoogte van pc activiteitensubsidies voor het wijkwerk in 1982. Dit overleg werd afgedwongen tijdens de laatste begro- tiogsdebatten van de ge meenteraad, toen het voor stel aan de orde kwam een 'ADVERTENTIE U heeft méér aan een goed vakantie-advies! Reisbureau BROEBSVELD167 - 010-731611 3111LG - SCHIEDAM flinke bezuiniging op die subsidies toe te passen. Voor 1981 kwam die bezuini ging met 25% er inderdaad door, maar voor de komende jaren zal met de instellingen samen bekeken worden, wat de mogelijkheden zijn, zo is tij dens die vergadering afgespro ken. Het zal daarbij ook gaan om de grootte van het eigen vermogen, dat de wijkvereni- gingen er op na mogen hou den. Nog deze week zullen de uit gangspunten voor dat komend overleg worden geformuleerd, zo is dinsdagavond afgespro ken. Daarnaast gaan de instel lingen in beroep tegen de pro cedure, die bij de bezuiniging over de subsidie voor 1981 is gevolgd. De instellingen vin den het onjuist om voor het vaststellen van het sociaal cul tureel plan de subsidies te snoeien. Een eerste bezwaar schrift vanuit het Instellinge noverleg komt binnenkort in de commissie voor sociaal cul turele aangelegenheden. Uit handen van boek handelaar Aad Ponlter ontvingen burgemeester Wim Kieboom en wet houder Arij Maarleveld het 'Groot Museumboek'. De presentatie van het boek van de maand valt samen met het museum- weekeinde wat komend weekend wordt gehouden in ongeveer 100 musea in Nederland. Ook Vlaardin- gen doet hier aan mee in samenspel met de 'Den Draak's boekhuis en Aart Pontier boekverkoper. „Het tijdstip (s gunstig," sprak visserijmuseum di recteur Joop van Dorp tijdens de presentatie. „Juist omdat we de wind tegen hebben. Het pu bliek is voor een museum onmisbaar. Het zijn im mers de financiers via onze belastingen." Wet houder Maarelveld ging nog In op de museum- Jaarkaart die vanaf deze week wordt Ingevoerd: „Ik hoop dat de museum- Jaarkaart een alledaags voorwerp wordt. Dat het meer succes heeft dan de strippenkaart waar hier en daar toch over wordt geklaagd. Het visserijmu seum Is in ieder geval al ledaags met een kleine drempel voor de bezoe kers." Vlaardingen De gemeenteraad zal zich in de janua- i rivergadering niet uitspreken over de uitbreiding van i de sporthal in de Westwijk, Een verdeeld college i verantwoordelijk wethouder Cees Bot was tegen heeft besloten het raadsvoorstel daartoe voor onbepaal-j de tijd uit te stellen. Gezien de zwakke financiële positie van de gemeente wil het college de uitbreiding voorlopig uitstellen om een afweging le kunnen maken met andere noodzakelijke in vesteringen in het komende jaar, zoals een rigoreuze op hoging van Holy-Zuid. Met de uitbreiding van de hal is een bedrag gemoeid van 2,8 miljoen gulden, alsmede een jaarlijks terugkerend exploi tatietekort van 250.000 gul den. CDA-wethouder voor sport en recreatie Cees Bot, die zich fel heeft verzet tegen uitstel, is door het besluit binnen een tijdsbestek van nog geen twee maanden binnen het college voor de derde maal door de knieën gegaan. Voor het slui tend krijgen van de begroting voor 1981 heeft hij ook al fors moeten inleveren. Toen ging het om extra-verhogingen van de sporitarioven en bezuini gingen op het club- en buurt huiswerk. 4 Binnen de Vlaardingse sport wereld heeft, het collegebesluit tot felle reacties geleid. ..We zijn nu al zo lang aan het lijn tje gehouden en nu dreigt die uitbreiding van de sporthal ons weer door de neus geboord te worden", is de reactie van zaalsportverenigingen. Al ja ren dringen de gezamenlijke Vlaardingse sportverenigingen er bij de gemeente op aan de zaalsporlaccomodatie uit te breiden. Tijdens de behande ling van de meerjarenbegro ting in mei van dit jaar is nog gesteld dat het voorstel in de ianuariraad aan de orde zou Komen. Dit jaar legde de raad de grondslag voor de uitbrei- Wethouder Cees BotJ sporthal volgende maand in', raad. ding door in te stemmen met' een voorbereidingskrediet. De? raad ging akkoord toen duide-rji lijk werd dat de geplande1 j sporthal in Holy-Centrum tei-jj duur zou worden en een uit-',) breiding van de hal in dei?; Westwijk een suggestie van j] het CDA veel eenvoudiger] !3, en goedkoper te realiseren' was. ,'i Desgevraagd verklaarde wct-:j houder Cees Bot dat hij er al- j les aan zal doen om het voor-'! stel voor de uitbreiding van de sporthal op de agenda van de februanraad le krijgen, maar dat er binnen het college nog niet over een termijn is ge sproken. „Nee, ik heb niet met opstappen gedreigd, dat zou de makkelijkste weg zijn, Het was wel een klap in mijn gezicht dal ik alleen stond binnen het college. Ik heb nu een weekje! vakantie, waarin ik zeker te-j de re dag met de sporthal bezig zal zijn", aldus een teleurge-, stelde Bot, Zie verder pagina vier. 1 Vlaardingen Als de eerste tekenen niet bedriegen, valt de belangstelling voor de wo ningen op het Lamoenterrein in de Vette- noordsepolder behoorlijk tegen. Tot nu toe zijn er pas 13 inschrijvingen voor een nieuw- bouw-huurwoning in de VOP, terwijl de eer ste mschrijvingstermijn maandag afloopt Het gaat in totaal om 74 woningen met een gemiddelde huurprijs van 370 gulden. De stemming was dinsdagavond tijdens de gro te informatie-avond voor het nieuwbouwplan dan ook wat bedrukt Peter van Nïeuwenburg, coordinator nieuwbouw van de wijkvereniging: „Ik had wel op veel meer mensen gerekend, ja. Het viel ons echt een beetje tegen. Op dit mo ment staat de inschrijving open voor mensen die drie jaar geleden ook al belangstelling voor het Lamoenterrein hadden getoond. Die heb ben we allemaal aangeschreven, maar de belangstelling is blijkbaar miniem. Ik denk dat het verschil in huurprijs tussen renovatiewo ningen en nieuwbouw hier toch alles mee te maken heeft. En verder zijn de mensen het ge doe rond het Lamoenterrein misschien een beetje zat." Als na de eerste inschrijvingstermijn nog wo ningen over zijn en dat is dus heel goed te verwachten, of het zou de komende twee dagen Elotseling storm moeten lopen dan komen de uidige bewoners van het zogenaamde nader onderzoekgebied in de VOP in aanmerking. Daarna zijn bewoners van de rest van de wijk en eventueel uit andere delen van Vlaardingen welkom om in te schrijven. Bang dat de nieuw- Ixuwwoningen straks leeg zullen blijven staan is men in de VOP dan ook, niet. Van Nieuwen- burg: „Die huizen komen heus wel vol, daar twijfel ik niet aan. Maar we wilen hier wel voor de eigen wijk bouwen en niet voor huur ders uit Holy natuurlijk. Als je ziet dat er vori ge week voor 14 renovatiehuizen meteen 60 ge gadigden waren, dan vind ik dit eerste resultaat toch wel een beetje triest" De bedoeling is om. als de inschrijvingen geheel achter de rug zijn en dus bekend is wie een wo ning op het Lamoenterrein rullen krijgen, een bouwteam te vormen, waarin ook de toekomsti- ge bewoners zitting hebben. Dit bouwteam zal nauw bij de voorbereiding betrokken worden. Afwerkingszaken als de kleur van de tegels in de keuken en de inrichting van de woonomge ving zullen door dit bouwteam worden beslist J^L DU nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad «Ua.fR- ?os«

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 1