'Je bent eigenlijk nooit klaar' SVV: nu nuchter blijven SPORTAGENDA !#*ë1 VlaardingenIn de regionale sportwereld is de naam van fysio therapeut Nico Houd ijk al nauwelijks meer weg te denken. De 34- jarige Vlaardinger begeleidt -medisch- met de duidelijke achter- hang naar zijn eigen sportachtergrond bij VZC en Fortuna veel individuele sporters en teams. Zwaluwen en de FC Vlaardingen zijn daar de voornaamste exponenten van en het voordeel voor de beide selecties, die vrijwel gelijk met hun blessuregevallen te recht kunnen, is duidelijk. Maar ook in de voorlichtingsector is Houdijk, die bijvoorbeeld woensdag samen met chirurg Veldhuij- zen van Zanten een voorlichtingsavond geeft aan gemeentelijke recreatieleiders, zeer actief. Geringe kans op voetbal Zonder Dercksmaar met Warnaar tegen Telstar Budokai Rijnmond Op Nederlandse favoriet, team- kampioen schappen Mahorokan kanshebber boos op college 'De sport heeft al genoeg ingeleverd' Krijgsman stapt op Belangrijke volleybal wedstrijden SportKort Vlaardingen/Schiedam De kans op een volledig voetbalprogramma is ook dil weekeinde uiterst ge ring. Vanmiddag neemt de KNVB een beslissing over eventuele afgelasting van het district West 2. De eer ste en tweed e-klasser heb ben nog de meeste kans dat hun wedstrijden door gaan. Zwaluwen krijgt het we derom erg zwaar tegen Ba- rendrecht, de oude ploeg van SVV-trainer Sandor Popovics. Zwaluwen-trai ner André Corvelijn moei ondertussen weten welke formatie hij binnen de lij nen brengt, na wekenlang geexperimenteerd te heb ben. DHS-trainer Jan Kooiman zal nog wel even doorgaan met experimenteren, na de teleurstellende nederlaag tegen derdeklasser Schie dam vorige week. Tegen stander is VIOS, Enkele jaren geleden streden deze beide teams nog om pro motie naar de hoofdklasse, nu verkeren beide ploegen in de onderste regionen van de eerste klasse. Ook de andere Schiedam- se eersteklasser, Hermes DVS, krijgt het moeilijk tegen het Rotterdamse Overmaas. Beide ploegen staat op de ranglijst net onder de kop genoteerd en hebben ambitie om hoger op te komen. „Ik vind het gewoon heerlijk om zo nog iets voor echte pres tatiegerichte voetballers te be tekenen en toch ook voor de sport in het algemeen iets te doen", zegt Nico Houdijk. „Ik zou niet er niet zonder kun nen. Ik deed vroeger zelf al veel aan sport. Ik heb het eer ste van Fortuna {meer als re serve, eerlijk is eerlijk) nog ge haald, En hoewel ik natuurlijk niet van alleen maar van sportbehandelingen zou kun nen leven, doe ik procentueel gezien wel meer aan sportge- vallen als andere collega's. De noodzaak van snelle behande lingen is bij sporters vaak gro ter, at is het niet zo dat het ten koste van andere patiënten gaat. Dat zou een kwalijke zaak zijn. Nee, iedereen is ge lijk". Eigen praktijk Zo'n 9 1/2 jaar geleden begon Nico Houdijk na een korston- dige carrière in het Holy-zie- kenhuis in een oude garage aan een eigen praktijk. Inmid dels -na een recentelijke uit breiding- kan Houdijk met een team van vijf medewerkers (waaronder zwemster Diane Edelijn) stoelen op een van de grootste en modernste praktij ken in Nederland. Daarover; „Het resultaat van keihard werken. Iedere dag om s'och- tends half zeven opstaan en pas om half elf. na een ver moeiende buitendienst, af- taaïen. Als je iets wilt berei ken, is het toch de enige ma nier. De schouders eronder". „Mijn enige hobby is dan ook m'n werk, omdat ik nauwe lijks tijd heb om er iets naast ie doen", realiseert Houdijk zich terdege, „In de sport kan ik wel m'n ei kwijt, maar het ligt natuurlijk wel in dezelfde sfeer. Dat geldt ook voor het lesgeven voor de KNVB in de medische vakken van de trai nerscursus E. D en C. Plus de sportspreekuren, die op de praktijk in samenwerking met de gemeente plaatsvinden". Nooil klaar „Je bent als fysiotherapeut nooit klaar", vervolgt Nico „In je eigen vak 2ijn er con stant nieuwe omwikkelingen. Zoals in de manuele therapien, acupunctuur eet. Daarbij ben je met een patient zeker ook nooit klaar. Vaak zie je de mensen weer terug. En vooral nu de opleiding veel minder zwaar is geworden, ben ik bang voor minder kwaliteit. iiiiimiiiiiimimiiimiiiiit fysiothera peut Nico Houdijk: de trainers vaak de grootste boosdoeners. i/J- - x Schiedam Zonder Ri chard Dercks (één wed strijd schorsing plus 125 gulden boete) maar met de weliswaar nog onder behandeling staande Leen Warnaar, reist SVV zon dag naar Velsen, waar de Schiedammers hun laatste wedstrijd van de tweede periode afwerken. In theorie kan het team van Popovics tegen het slecht draaiende Telstar de begeerde titel al binnen slepen, maar dan moeten de naaste concur renten FC VVV, FC Den Bosch en Eindhoven, die wel nog twee of zelfs drie wedstrij den tegoed hebben, verliezen. Deze wetenschap heeft bij trai ner Popovics ook door het hoofd gespeeld, maar de com plete landelijke pers heeft zich met dezelfde gedachte op SVV gestort. „Waardoor", zegt de Hongaarse oefenmeester, „ik nauwelijks aan de wedstrijd tegen Telstar ben toegekomen. Ik heb wel mijn informatie ge kregen, zoals ik van alle eerste divisieclubs m'n informatie via kennissen binnen krijg. Maar goed. die periode is hoe gek het ook mag klinken van min der belang dan de totale stand. Dat is de erkenning die nog belangrijker is. SVV gewoon ^n sterke middenmoter en niet onderaan bungelend, dat 15 het streven". -financieel is de nacompetilie wel erg aantrekkelijk", zegt Popovics, „Maar als trainer schiet je er weinig mee op. Zo is het toch. Kijk, door de goede resultaten kun je je momenteel permiteren eens twee wedstrij den te verliezen zonder gelijk weer bij de ondersten te beho ren. Dat we alle punten juist in een bepaalde periode pak ken, is mooi meegenomen. We moeten echter met beide be nen op de grond blijven staan. Met nuchterheid en hard wer ken kunnen we een ook een eind komen, dat is al geble ken". FC Vlaardingen FC Vlaardingen kijkt uiter aard met argusogen naar SVV. De Vlaardmgers zelf hebben zondag een prima gelegenheid om de smadelijke nederlaag tegen VVV (0-2, veertien da gen terug) uit te wissen. En het team van Jan de Gier kan tegen Telstar op Paul Kooien na over een complete selectie beschikken. Geen overbodige luxe, want na de toch pittige tegenstand van De Graafschap volgt woensdag Volendam (als inhaalwedstrijd) en de zondag daarna opnieuw in Noord Hol land de confrontatie met de momenteel sterkste ploeg van de eerste divisie, Haarlem. Richard Dercks, hier in ac tie tegen Vitesse, is er zon dag in Veisen niet bij. door Emile Schelvis Dat 2ie je heel duidelijk ook doorgetrokken naar de sport". Nico Houdijk, die zijn actieve loopbaan via de atletiek, zwemmen en voetbal (ernstige enkelblessure) abrupt zag af gebroken, zegt graag direct waarop het staat. „D.e eigen schap wordt me niet door ie dereen in dank afgenomen", weet hij maar al te goed, lo gisch, ik ben heus niet bang om heilige huisjes om te schop pen. Behalve bij Zwaluwen, waar ik me ook kwaad (zoals vorig en ook weer dit seizoen) kan maken om duidelijke mis- tanden zoals rond de selectie, zie ik ook met hei lesgeven aan trainers verschrikkelijke dingen". „De terreinsomstandigheden zijn de grootste vijand van blessures. Daarom zeg ik ook vaak; trainingen via oefenin gen aangepassen naar gelang ae terremsomstandigeheden dat eisen. De trainers zijn vaak de grootste boosdoeners voor kwetsuren van de spelers. Maar, vertel het ze maar eens. Nee, hoever we technisch op medisch gebied ook zijn en hoe goed we als fysiotherapeut in samenwerking met huisarts en specialist kunnen genezen, preventief werken blijft toch de beste oplossing". Vlaardingen/Maassluis De Nederlandse judokampioenschap pen voor A-teams, morgen in Groningen, zullen geheel in het teken staan van de aanval op de monopoliepositie van de Amersfoorste sportschool Boersma, die al enkele jaren de dienst uitmaakt. Vooral de budokai Rijnmond, die als samenbundeling van verenigingen uit het Rijnmondgebied juist uit die weten schap is ontstaan, kan nu theoretisch de sterksten op de mat brengen. Daarbij zijn ook Mahorokan uit Maassluis en de Nij meegse sportschool Van de Fooi kansrijke outsiders. „Je moet evenwel vier wed strijden achter elkaar zo maar winnen. Er mag niets tegen zitten, maar daar hebben we dan ook wel het team voor", vindt Leo van Oosten, lid van de budokai Rijnmond en sinds een kleine maand met een zwaar ingepakte knie weer aan het trainen. Van Oosten completteert het team tot 86 kilo en de overige namen lie gen er niet om: Rob Hoogen- dijk (tot 60 kilo), de weer te- ruggekeerde Hans Hoogendijk (tot 65 kilo), Ton Witjes en Ge rard van de Elshout (tot 71 kilo). Rik Bakker (tot 78 kilo), Hennie Plezier (tot 95 kilo) en Barry Oudshoorn (boven 95 kilo). Reserve's zijn onder meer; John van Eerdenburg, Rik van Veen en Joop Warna- wa. Mahorokan Ook de Maassluise vereniging Mahorokan brengt morgen een sterk team op de mat, hoe wel Koen Baekelandt en Dick van Driel wegens blessures slechts een reserveplaats is toebeeld. Baekelandt. lid van de Nederlandse kernploeg: „Het is wel jammer. Maar om mijn schouders te forceren, zie ik niet zitten. De Nederlandse kampioenschappen zijn voor toch belangrijker, de team- strijd is eigenlijk alleen maar een stukje prestige. Wees nou eerlijk, wie brengt er nu een echt team met allemaal eigen clubjudoka's op de mat. Kijk maar naar de budokai Rijn mond, allemaal judoka's uit het Nederlands team, bijeen geraapt". Mahorokan is inderdaad een van de weinige teams, die puur uit eigen mensen bestaat en op de Zuidhollandse kam pioenschappen zelfs maar een miniem verschil als tweede achter Rijnmond eindigde. De samenstelling van het Maas sluise team is: Marcel van Oos terhout (tot 60 kilo), Peter La- heij (tot 65 kilo). Rob Henne- veld (tot 71 kilo), Anne ten Hoeven (tot 78 kilo), John ten Hoeven (tot 86 kilo), Iman Kars (tot 95 kilo) en Richard Popiolek (boven 95 kilo). Vlaardingen „We zijn niet bereid een extra verho ging van de zaalhuur te be talen, dan nadat de ge meenteraad in de vergade ring van februari een kre diet voor de uitbreiding van sporthal Westwijk heeft aanvaard". Tot deze uitspraak kwam de verga dering van de sectie bin nensport gisterenavond. De gemeenteraad besloot vo rige maand dat de inkomsten uit de sporwereld fors moes ten stijgen. Onder andere door verhoging van de zwembadtarieven en de huurprijs van velden. Het is echter de Viaardmgse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR), die de huurprijzen van gemeentelijke sportac commodaties vaststelt, de ge meenteraad beslist wel over het budget van de raad. Na dat de gemeenteraad besloten had dat er meer Inkomsten moesten komen uit de ver huur van sportaccommoda ties. ging het dagelijks be stuur van de sportraad hier mee accoord. Wel vond het dagelijks bestuur dat de huurprijs van alle accommo daties, dus ook de zalen, dan omhoog moest- Ook in okto ber zijn de huurprijzen van de gemeentelijke sportaccom modaties al verhoogd. De sectie binnensporten is niet bereid deze extra verho ging met 5% te betalen. Zeker niet omdat het college van Burgemeester en Wethouders dinsdag besloot het krediet voor de uitbreiding van de Westwijkhal van de agenda van de raad van januari te schrappen. „We hebben al genoeg ingeleverd", zo me nen de bmnensporters. „Het is pure noodzaak, dat er nu in Vlaardingen een sporthal bij komt. De sporters zullen de politici moeten overtuigen van die noodzaak". Leden van deze sectie zijn vast van plan druk uit te gaan oefenen op de gemeen- teraadsfractie. Te meer daar zij sterk de indruk hebben dat als er dit voorjaar geen besluit valt omtrent de reali sering van de nieuwe hal, het nog wel eens een paar jaar zou kunnen gaan duren voor er gebouwd gaat worden. Dat de nood nu al erg groot is, werd geïllustreerd door Koos van der Meer, bestuurslid van badmintonvereniging Refoba. „Onze secretaresse belde vorige week drie men sen op, die anderhalf jaar bij ons op de wachtlijst hadden gestaan, om ze mee te delen dat er plaats was. Als reactie kreeg ze: 'Jullie kunnen stik ken. we spelen nu lekker in Rotterdam', De mensen ge ven ons er de schuld van, dat ze niet kunnen sporten, ter wijl wij er ook niets aan kun nen doen. Er is gewoon met genoeg zaalruimte in Vlaar dingen". Hoek van Holland Ron Krijgsman is met onmid- delijke ingang gestopt als trainer van de volleyba lafdeling van HSV. De manier waarop de HSV- penningmeester Jan Boon zijn kritiek heeft weer legd, schoot Krijgsman in het verkeerde keelgat. Volgens de laatste moet de volleybalafdeling een keuze maken tussen competitie- en recreatie volleybal, zodat ook de nieuwe spelers een reeele kans zouden krijgen. Bovendien stelde hij voor om de contributie voor de stude rende leden aan te passen. Du alles leidde tot pittige uitspra ken van de kant van Boon. die daarnaast vermeldde dat met hij, maar de ledenvergadering over de contributie-hoogte be slist. Krijgsman gaat nu meer aan dacht besteden aan het dames voetbal van Hoek van Hol land, waar hij ook als trainer fungeert. Vlaardingen De echte vol leybal liefhebber k«m aan staand weekeinde zijn hart op halen. Morgen om 15.30 speelt m Sporthal Westwijk het hc- renteam van B re loco do uiter mate belangrijke wedstrijd te gen Polaris. Dit team staat op het ogenblik op do tweede plaats en Broleco zal moeten winnen om aansluiting te be houden Om 18 30 speelt B en P heren tegen Ericsson/CSS. Ook deze wedstrijd hoeft alles tn zich om een topper te worden, om dat Ericsson eon loam heeft dat hel B en P nog lastig kan gaan maken. Op het andere veld in de Margriethal spelen de dames van B en P op de zelfde tijd tegen de damesfor- matie van Ericsson. Zaterdag 13 december Fortuna Vlaardmgen- SSW. 14.30 uur. Marat hon weg. Vlaardingen: Eglantier Boys-GSS. 14.30 uur. DVO'32-Ned- lloyd, 14.30 uur, Marat- honweg. Vlaardingen; WIA-VDL. 14.30 uur; CION-ON1T. 14.30 uur. Marathonweg. Vlaardin gen; Nationale Nederlan- den-V VK, 14 30 uur; Zwaluwen-Barandrecht. 14 30 uur. Zwaiuweniaan, Vlaardingen; Koude- hoek-Excelsior Maassluis. 14,30 uur; Vlaardmgen- Groot Ammers. 14 30 uur, sportpark Broekpol der. Vlaardingen; TSB- SC Voorne. 14.30 uur, sportpark De Vijf Slui zen, Vlaardingen; Excel sior Pernis-PPSC. 14 30 uur. MVV '27-KMD. 14 30 uur, sportpark De Commandeur. Maasland. Satelliet-HPSV, 14 30 uur, sportpark 't Nieuwe- lant. Vlaardingen; SV'35 Hoekse Bovs, 14 30 uur; GWS-DSS'26. 14 30 uur; VVOR-HVO. 14.30 uur; HBSS-WFB, 14.30 uur, sportpark Harga, Schie dam: Jong SVV-Jong Ajax, 14.30 uur. sport park Harga, Schiedam; Nederlandse kampioen schappen judo voor A teams, 11.00 uur. Gronin gen; Schaakslmultaan prof. dr. M.Eu we en An ton Lil ien thai, wij kge- bouw 'De Flat', Burg. Schwartzlaan 2, Maas sluis; Districtsfinale 2e klasse Iibre, Café De Griffioen, Van Leyden Gaelstraat. Vlaardingen; Green Eagles-Zoeban (h), 21.00 uur. Olympiahal, Maassluis; AMVJ-Juven- tus <h). 21.30 uur; PCC- VZC (d). 17.00 uur: Bro- leco-Polaris <h). 16 00 uur. Westwijkhal, Vlaar dingen; B en P-Ericsson (d), 18.30 uur, Margriet- hal. Schiedam; B en P- Ericsson (h), 18 30 uur, Margriethal, Schiedam; Storm vogels-Vlaa rd ïn- gen, 16,50 uur; Olympia- Maassluis, 15 50 uur: HSV-NIO, 15 00 uur, Westwijkhal. Vlaardin gen; Velocitas-Oranje Nassau. 17.55 uur. Zondag 14 december. Telstar-SVV, 14 30 uur; FC Vlaardmgen-De Graafschap, 14.30 uur, Marathonweg, Vlaardin gen; Hermes DVS-Qver maas. 14.30 uur, sport park Harga. Schiedam; DHS-VIOS. 14.30 uur. sportpark Kethel, Schie dam; 'CKC-VFC. 14.30 uur; Martimt-SMV, 14.30 uur, sportpark Thurlede, Schiedam; Aiblasserdom- De Hollandiaan, 14 30 uur; Schiedam -EBOH, 14.30 uur, sportpark Har ga, Schiedam; Emma-Ex- celsior'20, 14.30 uur; Fey- enoord-VDL, 14.30 uur; RAVA-Hoek van Hol land, 14.30 uur; Zwer vers-Ursus. 14 30 uur; SCO'63-SFC, 14 30 uur; Tediro-RKWIK. 14 30 uur; DEH-Demos. 14 30 uur; FCN'66-Dirksland, 14 30 uur. sportpark Har ga, Schiedam; DR2- Germninai. 14 30 uur. sportpark Kethel, Schie dam; ASB-SVDPW, 14.30 uur; Schiedam se Boys- Bhjdorp. 14 30 uur. sport park Harga. Schiedam; Nestoro-MSV'7 312 00 uur; Voorwaarts-Olym pus. 14 30 uur, VFC-DCL (d), 14 30 uur, Sportlaan, Vlaardingen: Demos- Kreekboys (dl. 14 30 uur, sportpark Harga. Schie dam, Aeolus-DRZ <d). 14,30 uur; Vijfsluizen- loop. 12 00 uur. Districts- finale 2e klasse lihre, Café De Griffioen, Van Leyden Gaelstraat. Vlaardingen; SZC-De Rijn (h), 20 00 uur, zwembad West. Rotter dam; VZC-Lac (h), 17 30 uur, Kolpabad, Vlaardin gen. Ten Donek-Harga. 15.20 uur; Succes-Chor- lois, 14.00 uur, Margriet hal. Schiedam. De hockey vereniging Spirit wijst erop, dat wanneer de gemeente eventueel tot de aanleg van een kunstgras veld overgaat, zij daar het meest voor in aanmerking komt. Gezien de ledenaantal len, vooral hij de jeugd, zou een dergelijke investering bij Spint wel degelijk verant woord zijn. Het programma van de o~ pening van het nieuwe club gebouw van de Maassluise hockeyvereniging Evergreen op 10 januari ziet er als volgt uit: 11.00 uur: Optocht van allen juniorleden. 11.30 uun Officiële opening, 13.00 uur: Hockeywedstrijd dames Evergreen-Pollux. 14,00- 16.00: Mini-tennistoernooi, 16.00-17.00: Receptie. Na 21.00: Feest De zaalvoetballers van HBSS staken maandag in, verband met de actie 'KNVE, niet naar Uruguay* na het* eerste fluitsignaal om 19.0Cf uur het duel met tegenstand der Kreekboys. De zaalvoet-i halwedstrijd in de derdti klasse wordt in Sporthal IJs-. selmonde afgewerkt er* HBSS roept sympathisanten" op mee te protesteren. Het harmgstadkadertoer-' nooi. een initiatief van dej voetbalvereniging RKWIKl in samenwerking met spon-f sor Frans Kuil, wordt defini tief op 31 mei 1981 gehouden Het bestuurslid Kees var* Toor (voorzitter van de voet-ij balcommissie) van de VV*j Schiedam heeft reeds na drief? maanden moet afhaken. Dej reden is: drukke werkzaam- heden. Ton Verweij, reed;i algeheel voorzitter, neemt de? honneurs waar totdat zich- een nieuwe kandidaat heef' gemeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7