SPORT HS weer terug op oude basis F el bevochten zege voor knap Zwervers Hermes DVS: veel maar toch goed resultaat r an Kooiman experimenteert niet verder KWIK: atste inuut taal FC ountert y-szk&ït r Schiedam onderuit Van Kralingen scoort xcelsior'20 elijk erk Hoppe kan Ursus niet redden Uitspelen t WBÊSm 7^ r'.'H H - Fortuna weer twee punten rijker De Hollandiaan komt terug maindèg 15 dacambcr 1880 VD/SC/WW ïedam DHS heeft nederlagenreeks afge- ken. Na vijf keer ver tehaalden de Schie- mmers in de thuiswed- rijd tegen VIOS weer ns de volle winst. En t was hard nodig ook, ant de positie op de nglijst was verre van- oskleurig geworden, pvallend was, dat DHS 40 eindstand al in de rste helft tot stand had bracht. Eveneens opval- nd was de opstelling van HS. Dat wil zeggen dat ainer Jan Kooiman vrij- el hetzelfde elftal als in t begin van de competi- het veld in stuurde. houdens dan twee spelers in achterste lijn. Nol Roozen Hennie Sla, die zich een ats in de basis veroverden, ainer Jan Kooiman 7'Het tal is weer terug op de oude sis, zoals tegen Wilhelmus, eliswaar verloren we die rtij, maar het was de laatste tere prestatie. Alle daarna rdreeht - Excelsior heeft bij ma een puntje weg kunnen "ken, want het bleef 0-0. t Roozen was erg content t deze uitslag: "Wij hebben ~e wedstrijd bijzonder hard "erkt en dat vind ik de gro- winst". Een ander opvallend t was dat in de ploeg van celsior twee nieuwe mensen n opwachting mochten ma rt, dat waren Teun van en (laatste man) en Hans n Amsterdam (middenveld). namen de plaats in van ed Klarijs en Theo Dal. ns Smolders verhuisde door omzetting naar het mïd- nveld. Al in de vierde mi- ut had Hans Smolders bijna ces, maar zijn voorzet was or Paul Stuy iets te scherp, ma, dat het vooral van in- iduele acties moet hebben, rd in dat eerste bedrijf niet t gevaarlijk. In de tweede lft kreeg Emma een aantal gelijkheden, wanneer het eet speelde. Dit soort situa- waren echter op een hand tellen. Excelsior kreeg via ter van der Hoeven slechts mogelijkheid, maar ook inzet belandde aan de ver- erde kant van de paal. terdam De wedstrijd Te- o-RKWIK, die van belang s voor de aansluiting met de groep, is een -in de laatste uut behaalde- 1-0 zege r de thuisclub geworden, ns de Groot en Peter de tie kregen in de eerste helft de kansen voor RKWIK, wijl de laatste na rust een irccte vrije trap hard ach- de Rotterdamse doelman elde, hetgeen niet meer een achterbal opleverde, ter de Witte had vervolgens :h, toen hij de bal via de lat rschoot. Appèleren van ardingse verdedigers voor itenspel in de laatste minuut erde een vrije trap vóór Te- o op, welke langs de muur rd ingeknald: 1-0. Hans de oot verwerkte zijn teleur- lling door met modder te ien naar de scheidsrechter, t hem een officiële waar- uwing opleverde. jkenisse-SFC heeft in de wedstrijd tegen SCO'63 een 'deiijke 3-0 zege behaald, f minuten voor rust open de Schiedammers de sco- toen de bal via Krien van rven en Rinie Broeren bij Hem Stad terechtkwam. De ~t van de laatste werd in "te instantie gestopt door de man, die de gladde bal ter los Het In de herkan- g maakte Willem Stad geen i: 0-1. SCO'63 trachtte SFC de tweede helft onder druk zetten, hetgeen echter een rechts effect had, omdat C de geboden ruimte met le counters goed benutte, vergrootte Frans Lansber in de dertigste minuut met kopbal via de onderkant de lat de marge, waarna doorbraak van Rinie Broe- slechts ten koste van een afschop kon worden verii- ld. Rinie Broeren trad zelf scherprechter op: 0-3. geprobeerde experimenten zijn niet gelukt". Door de toeloop van nieuwe spelers was Kooiman ook in staat om te experimenteren. De nederlagen bleven echter volgen, zodat Kooiman mm of meer wei gedwongen werd om op het uitgangspunt terug te keren. Het vertrouwen in het aan vankelijk van start gegane elf tal is Kooiman overigens nooit kwijt geweest. "Het leverde al leen te weinig punten op en onder druk van de vereniging ga je dan wisselen. Maar over de prestatie in het veld ben ik nooit ontevreden geweest". Met het elftal zoals dat voor de rust zo verraste tegen VIOS wil Kooiman verder gaan. "De defensie is betrouwbaar. In Vorstenbos, Weeda en Does burg heb ik een stel goede middenvelders, terwijl Koor engevel en Martin de Zwart snelle buitenspelers zijn. "Het manco zit nu nog in de spitspo- sitie", aldus de trainer, die daarom de laatste twintig mi nuten toch weer iets wilde proberen. Hij haalde Kooren gevel er uit en posteerde Meerhof in de spits. Overigens was het wel zo. dat de andere centrumspits Marcel van der Ven de aandacht op zich ves tigde door twee keer te scoren. Al in de zevende minuut pro fiteerde Van der Ven van een foutje van laatste man Leo de Jager, om vervolgens via de handen van Alex van Straaten raak te schieten, 1—0. Nog geen vijf minuten Later rea geerde Van der Ven ander maal op een pass door het cen trum en weer faalde hij niet, i Hans Vorstenbos kopt weergaloos de derde treffer in. 20. Dat VIOS, dat gebles seerde Wim van der Laar node mist, bijna tegenscoorde, lag aan aarzelen van Hennie Sla. Via de benen van Ton Kooiman werd het geen doel punt, waarna DHS in het laat ste kwartier voor de thee de wedstrijd geheel besliste. Gretig werd gebruik gemaakt van de ruimte die VIOS in het centrum weggaf. In de 32ste minuut kopte Hans Vorstenbos een voorzet van Nol Roozen schitterend in (3—0), en vijf minuten later draaide De Zwart zich weer eens vrij om een voorzet op het hoofd van vrijstaande Karei Doesburg te leggen: 40. In de tweede helft liet DHS zijn tegenstander aanvankelijk wat komen. "De bedoeling was om ze in het eerste kwartier' van een doelpunt af te hou den", aldus trainer Kooiman. "Dan zouden ze vanzelf terug vallen". Hetgeen inderdaad gebeurde, waarna DHS nog op zoek ging naar een vijfde doelpunt. Koorengevel en zijn latere vervanger Meerhof vonden echter doelman Van Straaten op hun weg. Het dichtst bij een doelpunt was nog Jan Kersse- meijer. Zijn harde kopbal ket ste echter via de handen van Van Straaten en de paal het veld weer in. SCmFnKE Capeïle aan den IJssel Vanwege de weersom standigheden was er maar weinig publiek bij de top per in de vierde klasse tussen Zwervers en Ursus. Via een uiterst aantrekke lijk duel maakten beide Anton van Oers tikt de ge lijkmaker binnen voor Ursus. ploegen de thuisblijvers duidelijk dat zij ongelijk hadden. In een tumultu euze slotfase trok Zwer vers dankzij 32 aan het door Onno Bijlsma langste eind waardoor Ur sus een nipte 12 voor sprong als droog - zand door de vingers zag glip pen. Schiedam - Een ernstig gehavend Hermes DVS, dat nauwelijks tot aanval len toekwam, is erin ge slaagd om het tegen een koppositie aanhikkende Overmaas niet verder te laten komen dan een 1-1 gelijkspel. Dat Frans Schaap en Frits de Nijs nog niet van hun blessu res genezen waren, vorm de geen verrassing voor de Schiedammers, terwijl ook de van een spier- scheuring in het dijbeen herstelde Arie Ried ijk deze week te kennen had gegeven zichzelf conditio neel nog niet op peil te achten, (pikant detail: Hij was donderdag wel actief in het zaalvoetbal) Het wegvallen van laatste man Co Goudriaan, van wie pas zondagochtend bleek, dat een rugblessure spelen onmogelijk maakte, noopte trainer Wim Verhoorn zijn gelegenheidself- tal op het laatste ogenblik nog verder om te zetten. Zo kreeg aanvoerder Roy den Hartog de taak als laatste man de verde diging te dirigeren, waarbij al leen Leo Hagen op zijn ver trouwde linksachterplaats stond. Bob Rietveld op de an dere flank en Ben Lansbergen als voorstopper leverden als „waarnemers" goed werk, ter wijl het middenveld. Marcel Braat, Ruud Bakker en Jerry Visser, hard werkend het ge brek aan een spelmaker trachtte te compenseren, doch er niet in slaagde om h^t of fensieve trio (Rob van der Tuyn, Rob van Vooren, Jeroen Hoovers) in voldoende mate aan het werk te zetten. Desondanks nam Hermes DVS na een kwartier de leiding, toen Jerry Visser de bal uit een vrije trap hoog voor het doel bracht, waarna Ruud Bakker op het goede moment omhoogkwam om de bal via de grond doeltreffend langs doelman Edward Elvers te koppen: 1-0. De vreugde was echter van erg korte duur, aangezien een voorzet van Henk Vossenaar niet goed werd weggewerkt en doelman Koos van Elleswijk niet rea geerde op de door Fred Gies- bers effectvol ingeschoten re bound: 1-1. Overmaas werd in de eerste helft nog een aantal malen gevaarlijk, terwijl de thuisclub daar in de resterende 75 minuten na het doelpunt erg weinig tegenover kon zet ten. „We hebben duidelijk niet met het eerste van Hermes DVS gespeeld. Het ware gezicht daarvan 2it momenteel in de watten. Dit gelegenheidselftal heeft keihard gewerkt en heeft eruit gehaald wat er in deze situatie inzat", aldus de gezien de omstandigheden te vreden trainer Wim Verhoorn. VI aardingen De KNVB heeft bepaald, dat de resterende negen minuten Feyenoord-For- tuna <1-1) op 4 januari moeten worden uitge speeld. De strijd werd toen gestaakt vanwege een blessure van de scheidsrechter. Omdat zondag Fortuna thuis te gen Feijenoord aan treedt, heeft de Vlaar- dingse vereniging voor gesteld de negen minu ten erachteraan te plak ken, zodat de beide teams op 4 januari vrij zijn. De KNVB heeft reeds zijn fiat gegeven, maar het is nog wachten op het antwoord van FeyenoonL 'v, "Xr?# -f'./ \7 Do openings treffer van Hermes tegen Overmaas. Ruud Bakker kopt doeltreffend. i.r~ PL-." 'J#'' 'étr/L De Zwerverséquipe had voor haar jubilerende aanvoerder Dick Koolmees natuurlijk geen beter cadeau kunnen be denken, al had Ursus-trainer Aad Bierhuizen zijn bedenkin gen rond die uitslag. Hij was van mening dat zijn ploeg wat ongelukkig had verloren, maar zijn collega Gerrit Wijn gaard bestreed die opvatting. „We hebben in de tweede helft bijna constant druk uit geoefend. Die winnende tref fer was voor mij dan ook dik verdiend." Dat bleek al in de eerste mi nuut toen Mark van der Horst linksachter Ruud van Dijk op het verkeerde been zette om daarna ook keeper Rob Hoppe kansloos te laten (10). De Zwervers-aanhang ging er eens echt voor zitten maar een kwartier laten zaten ze alweer in de put. Ursus bleek name lijk in het geheel niet onder de indruk van die vroege achter stand. De ploeg kwam fel te rug en dat leverde snel succes op. Eerst was het Anton van Oers die schitterend de roos trof op een voorzet van Bart Fiegol (1—I) en even later deed Fiegol het zelf nog eens dunnetjes over toen de hele Zwervers-defensie bleef staan (12). Voor de toeschouwers bleef het zodoende erg aantrekke lijk. Doelpunten genoeg en twee ploegen die fel op de winst wilden spelen. Dat bleek eens temeer toen Zwervers nog voor de pauze kans zag om terug te komen. Dick Koolmees vertrok opnieuw op links en toonde daarmee de zwakke plek van de Schie- damse defensie. Zij strakke voorzet vond de schietgrage voet van Cor Ardon, die sim pel langs Hoppe tikte. Ook na rust behield Zwervers het initiatief al kroop het vlak na de aftrap door het oog van de naald toen Nieuwstraten binnen het strafschopgebied werd neergelegd, maar de scheidsrechter wuifde alle pro testen vrolijk weg. Via de lan ge Ardon zette Zwervers steeds meer druk op de ketel, maar Hoppe bleef voorlopig heer en meester in zijn gebied. De Schiedamse goalie redde een aantal malen meesterlijk, terwijl aan de andere kant Fiegol slechts een kans voor Ursus kon laten aantekenen. Zwervers bleef alles op winst zetten en het had geluk. Bij een ongevaarlijke aanval zette de lange Ardon een van zijn uitschuifbenen in werking, waardoor de bal langs de ver twijfeld springende Hoppe in de uiterste hoek verdween (32). Die voorsprong had nog groter kunnen worden ab een minuut later een enorme spet ter van Hans van der Dries niet door Hoppe via de lat zou zijn gekeerd. Nu bleef het bij 3—2 maar ook daarmee was Zwervers dik tevreden. Schiedam Schiedam-EBOH (0-2) leek met de beginstand te eindigen, omdat beide ploegen goed tegen elkaar waren opge wassen. Zo was het Schiedam, dat de kansen kreeg, maar deze niet wist te benutten. EBOH had daarentegen het betere van het spel. In de laat ste vijf minuten werd deze wedstrijd toch nog beslist. De ploeg uit Dordrecht kon met hulp van de Schiedamse ver dediging de 0-1 vieren. Een ongevaarlijk schot werd name lijk van richting veranderd, waardoor Jaap van de Nol kansloos was. Schiedam haal de toen alles uit de kast, om toch nog het verdiende gelij- kespel uit het vuur te slepen. De 1-1 werd geen werkelijk heid, integendeel. Want bij een uitval wist EBOH de zege vei lig te stellen. Dat was voor de de zieke trainer Nico Huet een bijzonder zure appel. Diezelfde Nico Huet zag Gerard van Pelt echter wel een verdienstelijk debuut als rechtsachter ma ken. Vlaardingen In een vrij pittige wedstrijd heeft Fortuna weer twee belangrijke punten aan het totaal toegevoegd. Tegen SSW was de in breng van Ron Hofman weer zeer belangrijk, want na de 1-0 (op aan geven van Peter Sonne- veld), zorgde dezelfde kwikzilverige Hofman in de tweede helft voor 2-1, SSW had voor de rust nog wel gelijk ge maakt, maar de vrij ver dedigend ingestelde gas ten konden niet impone ren. Peter Sonneveld knalde 3-1 binnen, maar vlak voor tijd bepaalde SSW nog wel de eind stand op 3-2. Schiedam - Marti nit heefr in een aantrekkelijke wedstrijd een fraaie 2-1 zege behaald op SMV. De Schiedammers na men na tien minuten een voorsprong, toen een voorzet van Peet van der Burg slecht werd weggewerkt. Ruud van der Horst passeerde de voor zijn doel staande SM V-keeper met een slimme boogbal: 1-0. Post maakte tien minuten la ter echter gelijk voor SMV. Martinit begon de tweede helft fel jagend en in een hoog tem po, hetgeen na tien minuten tot de winnende treffer leidde, toen Hans Schop een „korte hoekschop" nam. De bal kwam, voor de voeten van Cees van Kralingen, die uit een moeilijke positie vanaf 25 meter loeihard uithaalde. De bal verdween hoog in het SM V-doel: 2-1. Martinit be steedde de resterende 35 mi nuten om de voorsprong met succes te consolideren. Alblasserdam - „We zijn nu duidelijk over de pro blemen heen", reageerde de opgeluchte De Hollan- diaan-trainer Hans Rui tenberg op de ruime 3-Ö zege, die zijn elftal in de uitwedstrijd op Alblas serdam behaalde, waar mee de opgaande lijn van de laatste weken werd bestendigd. De Hollandiaan was in de eerste twintig minu ten de sterkste ploeg, waarna het elftal iets te rug viel. Na rust slaag den de Vlaardingers erin het spel opnieuw naar zich toe trekken, hetgeen na tien minuten de ope ningstreffer opleverde, toen Gerrit van der Bend bij een dieptepass eerder bij de bal was dan de Al- blasserdamse keeper: 0-1. Ook Mar van der Cijs be wees daarna tot twee maal toe munt te kunnen slaan uit dïeptepasses: 0- 3. Een omhaal-van Henk Boomsma werd door de doelman van de thuis club uit de kruising ge plukt, terwijl Wout van der Pijl oog in oog met de doelwachter naast schoot, zodat de marge op drie doelpunten bleef ste ken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6