STAD/STREEK 'Zoiets komt in een vlaag Groen van Prinsterschool wordt gesloopt Sporthal mogelijk in februari in raad Kolpabad viert kerst met extraatjes Dieven stelen tijd Geld voor Casa Materna Open avond gymnastiek lokaal ÏSachtinstuif en goedkoop tarief Veel belangstelling voor museum weekeind Haastige spoed.,. Open-jongerendag in Passagetheater Antiek bord aan scherven Inbraak met steen Man dringt huis binnen Twee commissies vergaderen dimd*3 15 decwnbf 1580 VD/SC/WW Tosca Balm geeft kerstdemonstratie Maasluis De voormalige Groen van Prinsterer- schooi aan de Groen van Prinstererkade in Maas sluis wordt gesloopt. Hei college heeft in principe hiertoe besloten. Momen teel wordt het oude ge bouw, dat aï geruime tijd leeg staat gebruikt al op slag ruimte voor het Rode Kruis. Het gemeentebe stuur van Maassluis wil het terrein dat vrijkomt gebruiken voor woning bouw. Het Rode Kruis zou elders in Maassluis onder dak moeten krijgen. Wat voor soort woningen er gebouwd moeten gaan worden is nog een open vraag. Het meest voor de hand liggend is dat er wo- n i ngwet woningen gebouwd worden gezien de huidige slechte situatie op de woningmarkt De krakers die medio dit jaar het hoekhuis op de Haven hadden gekraakt zijn hieruit vertrokken. Een reden voor het ver trek was er niet Er is wel een gesprek geweest tus sen de verantwoordelijk wethouder Han Humme- len en de krakers. Daaruit bleek dat een groot deel van de krakers een wo ning zocht in Maassluis. Ingeschreven bij het wo ningbureau stonden zij echter niet De krakers zijn nu van plan om zich toch te laten inschrijven bij het woningbureau om zo in aanmerkling te ko men voor een woning in de gemeente Maassluis. Schiedam „Ik wilde voor Schiedam eens iets heel geks doen, en dat is heel spontaan gekomen. Ik doe souwens alles in vlagen. Het begon met een kerst boom. Ik dacht goh. laat ik bij de openbare lessen eens een kerstboom neerzetten. Toen kreeg ik het idee om er kostuums bij te maken als verrassing en zo is het verder gegaan. Nu wordt het een complete kerstavond met een speciaal geschreven verhaal op beat en klas sieke muziek." Tosca Balm (35), eigenaresse van de gelijknamige ballet school op de Grote Markt, is een bezig bijtje. Klein van stuk, een roerig mondje, en een vrolijke staart op het hoofd. Al zeventien jaar runt zij in haar uppie de ballet school. „Geen kleinigheid," vertelt zij nadat zij eerst nog door Karin Kuijpers even haar leerlingen een jrettige kerst toewenst, de ónderen naar bed brengt, een vervanger voor haar les zoekt, de bel beantwoordt, de kostuums opbergt, kaarten verkoopt en koffie zet, „maar dat vind ik niet erg. Sommigen denken wel eens, toch wel leuk zo'n ballet schooltje, maar je moet be hoorlijk je handen laten wapperen hoor." Ze heeft weiróg tijd, veel drukte met kostuums en din gen die nog allemaal geregeld moeten worden. Maar ze vindt het Jebk „De hele avond dra "it öttt kinderen van vijf lot v.-:: den jaar, daar heb ik hél ballet ook voor gemaakt. Ik hou van kinderen. Om de oudets te laten zien hoever zij kunnen komen met cén les per week, heb ik ook een bal iet gemaakt voor de oudste groep en die zijn verdomd goed. De toegangsprijzen zijn extra iaag. twee gulden voor volwassenen, één gulden voor kinderen. Het loopt storm, bei de avonden zijn uitverkocht. Moeilijk is om dat beperkt aantal kaartjes eerlijk te ver delen. Sommigen willen er vijftien, Dat doe ik niet, want dan krijgen anderen helemaal geen kans de voorstelling te zien." Tosca regelt alles zelf in sa menwerking met de medewer kers en haar familie: de ballet ten, het verhaal, het inkopen en maken van de costuums, de kaartverkoop. „Kijk, je móet Vlaardingen Na de aardbe vingsramp in Italië zit het kin dertehuis Casa Materna drin gend om geld verlegen. De nacht van de aardbeving heb ben de tachtig bewonertjes van het tehuis in de tuin moeten slapen. Daarna werden nog eens zo'n vijftig vluchteiinge- tjes in het tehuis opgenomen. Giften kunnen gestort worden op postgiro 655777 ten name van de penningmeesteresse van het Casa Materna-comité. Meeuwen laan 20, Rotterdam. Voor meer informatie over het internationale project Casa Materna: Kees Zijdeveld. Par kweg 20, Vlaardingen. Schiedam De bewoners in de buurt van de Woudhoek zijn uitgenodigd om woensdag avond de nieuwe gymnastiek- aan het Faassenplein te bezichtigen. De afdeling on derwijs wil door middel van open avond de mensen la- •*n zien wat er allemaal ge daan is en hoopt zo het vanda- gne tegen te gaan in zo'n korte tijd het heft wel in eigen handen nemen. Wat dat betreft ben ik een pusher, hoor. Om een hele avond met alles wat daarbij komt in twee maanden in elkaar te draaien is een zware klus. Dan moet je je handen laten wapperen en afzien. Tijd om uit te gaan is er niet." Lachend:,, Nee, zeg ik dan, ik heb geen tijd, ik moet naaien. Volgende week zit het Passa getheater woensdag- en don derdagavond bomvol. 250 bal lerina's in costuum maken deel uit van de kerstdemon stratie. De voorstelling begint met het sprookje 'de ondeu gende kerstman'. Daarna zal de oudere groep het klassieke ballet 'Kerstsonate' vertolken. Na de pauze is er een beatbal- let 'Rock in the boat' van de oudere groep, waarna de kin deren 'Lichtgevend' zullen beaten. De voorstelling eindigt met een showballet van oude ren en kinderen. Voor Tosca is het geven van voorstellingen geen traditie, „Daar heb ik ook geen zin in," vertelt ze, „dan denken ze oh, daar komt ze weer met de haasjes en de sneeuwmanne tjes. Ik doe dit in een vlaag, als ik er zin in heb. Zo zal ik nu ook nóóit meer weer zo'n kerstdemonstratie geven. Er zit ook geen regelmaat in het geven van uitvoeringen bij voorbeeld. Dat doe ik heel spontaan." De suggestie dat het voor Schiedam goed zou zijn om wat meer aan ballet te zien te krijgen, doet haar wenkbrau wen fronsen. „Daar heb je geon tijd voor en de leerlingen zelf hebben daar ook geen zin in. Kijk, je moet constant ver nieuwen, meegaan met de tijd. Meer voorstellingen zou voor de leerlingen maandenlang hetzelfde dansje betekenen. Daar hebben de meesten geen zin in. Willen naast alle dage lijkse sores gewoon een uurtje per week lekker dansen. En dat is logisch ook." Tosca Balm achter de naaimachine:,.Ik heb geen tijd. ik moet naaien.' Vlaardingen Naar alle waarschijnlijkheid komt de. uitbreiding van de sporthal in de Westwijk in de ge meenteraadsvergadering van februari aan de orde. Vorige week besloot een verdeeld college van B en W de uit breiding van de hal niet in januari in de raad te bren gen, maar het voorstel voor onbepaalde tijd uit te stellen. avond begint om zeven uur. Er zullen demonstraties gegeven worden op de moder- ne gymnastiektoestellen. Iede- bewoner van de wijk is wel kom, óók als men geen kinde ren heeft op de scholen Woud hek en de Notekraker, gemeente hoopt dat de be- woners de zaal als een soort ei gendom gaan beschouwen en waar iedereen erg zuinig op is. Gisteren is een begin gemaakt met de opknapbeurt van het Kolpabad. Vlaardingen Ondanks de grote opknapbeurt, die deze week aan het Kolpabad zal beginnen en die tenminste vier maanden de normale gaan van zaken in het zwembad zal verstoren, gaan de speciale activiteiten in de kerstvakan tie gewoon door. Een van de eerste programmapunten is een grote nachtinstuif, vrijdag 19 december van 23.00 tot 1.00 uur. De instuif is vooral gericht op de 'oudere' jongeren, 25-plussers. noemt de re creatiegroep van het Kolpabad hen. Een ban deneiland. sfeermuziek van de groep 'Avenir' en een bruin café op het terras moeten de ani mositeit verhogen. Toegang ƒ1,80. Voorts op tweede kerstdag tussen 14.00 en 16.00 uur 'Waterpret voor het hele gezin'. De gehele vakantie zal het goedkope tarief van ƒ!,- gel den, dat in de ochtenduren tuseen 8.30 en 1Ó.QQ uur zelfs nog gehalveerd wordt tot ƒ0,50. Ook zal tijdens de kerstvakantie voor de laatste maal in de oude vorm het traditionele afzwem festijn plaats vinden. De laatste twee dagen van het oude jaar bestaat er bovendien de gelegei - heid het jeugdzwemembleem in brons of zilver te behaien, terwij, ue gouaen plak* 2 januari verzwommen wordt. Zoals het zich nu laat aan zien wordt dat uitstel maar beperkt tot één maand. Vorige week al kondigde een teleurgestelde wethouder Cees Bot (CDA) aan dat hij er alles aan zal doen om het voorstel voor de uitbreiding van de hal op de agenda van de februari- raad te krijgen. Ook CDA- wethouder Jelle Wijnstok meent dat als een meerderheid van de raad de uitbreiding in derdaad wil het uitstel in ver band met een stijging van de kosten zo kort mogelijk moet blijven. Desgevraagd ver- klaaarde hij dat hem er veel aan gelegen is de uitbreiding in februari in de gemeente raad te behandelen en dat zijn standpunt ook leeft in de rest van het college. Zijn mening wordt gedeeld door de PvdA fractie, die ook vindt dat er snel een besluit moet worden genomen. Het CDA. dat altijd heeft gezegd dat de sporthal de hoogste prioriteit heeft beraadt zich nog over een stellingna- me. Aanleiding van BenW het raadsvoorstel voor onbepaalde tijd uit te stellen is een schrij ven van gedeputeerde staten (GS), waarin zij hun zorg uil spreken over de financiële si tuatie in Vlaardingen. Het ko mende jaar staan in Vlaardin gen een aantal investeringen, zoals de uitbreiding van de sporthal en een rigoreuze op hoging van Holy-zuid op het programma, die niet allemaal uitgevoerd kunnen worden zonder het budget te over schrijden. Met het schrijven van GS in het achterhoofd heeft het college besloten het raadsvoorstel voorlopig uit te stellen, zodat de gemeente raad, alvorens een beslissing te nemen, eerst een overzicht krijgt van de niet ai te roos kleurige financiële situatie en de op stapel staande investe ringen in het komende jaar, „Dan kan de voltallige raad aangeven, waar hij zijn priori teiten legt", aldus wethouder Wijnstok. „Persoonlijk ben ik er voor dat alle in verste ringen in de februariraad aan dc orde komen. Dan kunnen we met zijn allen vergelijken en uit maken welke investeringen persé het volgend jaar moeten doorgaan." Vlaardingen Het Vlaar- dings museumweekend heef! een groot aantal bezoekers mo gen registreren. In het totaal werden de vijf plaatselijke ex positieruimten met bijna twee duizend bezoekjes vereerd. Het betekent dat globaal ge schat zo'n duizend mensen op de been geweest 2ijn. Het Vlaardings museumweek end van afgelopen zaterdag en zondag werd gehouden ler ge legenheid van het verschijnen van hei Groot Museumboek en de invoering van de nationale strippenkaart. De grootste trekkers bleken, zoals te ver wachten viel, het Visserijmu seum, dat zaterdag 377 en zon dag 490 bezoekers telde, en het Streekmuseum van Jan An derson, waar in het totaal 260 mensen langs kwamen lopen. Schiedam Een snellere weg naar beneden, heeft een 25 ja rige bewoner van een flat op het Schubertplein een gebro ken knie en een gebroken en kel opgeleverd. De man had in plaats van de lift. vanaf zes hoog de brandtrap genomen, Pas op het laatst ging hei mis, toen de man vanaf de eerste etage naar beneden sprong. Hij is in het gemeenteziekenhuis opgenomen. Schiedam Het open jonge rencentrum Schiedam-Noord en het werklozenproject de Trechter houden aanstaande zaterdag een open dag in het Passage theater. Het OJC heeft een jaar lang activiteiten georganiseerd, zoa*s films en muziekgroepen in het noorden van Schiedam. De Trechter is een project en ontmoetingscentrum van men sen zonder werk. Zaterdag worden de gehele dag films gedraaid, waaronder "The heart of the sun', maat schappij-kritische films over werkloosheid en dienstplicht en een film van Jants Joplin. Discotheek Siro zorgt voor de muziek. '5 Middags om drie uur is er een optreden van de Nederlandse popgroep The Mo. In de foyer spelen folk groepen. 's Avonds treedt de House band op. De open dag begint om twee uur 's middags en eindigt elf uur 's avonds. Toegang 6 gulden. Schiedam Inbrekers hebben het weekend een flinke slag geslagen bij een auto die stond geparkeerd op het Stations plein. In het voertuig lagen 17 horloges met een waarde van 2500 gulden. De klokjes 2ijn, net als de zonnebril, de brand blusser en de eassetes die in de auto lagen, weggenomen. Pandbrieven, een spaarbank boekje en een hoeveelheid geld zijn verdwenen uit een woning aan de Broersvest. De inbreker heeft waarschijnlijk een valse sleutel gebruikt. Onbekenden hebben het afge lopen weekend personeel van het Noletziekenhuis bestolen. Uit de garderobe van het zie kenhuis verdween 325 gulden. Schiedam Een duur antiek wandbord met een waarde van ongeveer 2300 gulden is door onbekenden vernield. De winkeleigcnaresse, een 26-jari- ge Schiedamse, ontdekte de vernieling toen ze *s ochtends bij do winkel op de Hoogstraat arriveerde. Ook de etalageruit waarachter het bord lag is ver nield. Schiedam Door een steen door de etalageruit te gooien, hebben twee Schiedamse jon gens van zestien en zeventien jaar geprobeerd een kraak te zetten bij dierenhandel Tropi ca in de Van Marumstraat. Op het ogenblik dat ze via de open etalage aan de toegangs deur begonnen te morrelen, wc-rden ze door gealarmeerde agenten in de nek gegrepen. Schiedam Tol grote schrik van de bewoonster van de Louis Raemaekerstraat heeft een onbekend man 's nachts geprobeerd haar huis binnen te dringen. De kerel had om streeks half twee op de bel ge drukt en bleef, hoewel het echtpaar aanvankelijk niet opendeed, sterk aanhouden. Toen na een paar minuten de vrouw des huizes toch een kijkje nam, baande de man zich een weg naar binnen. Door kordaat optreden wist de vrouw hem echter naar buiten te werken en de deur achter hem dicht te krijgen. Toen de gealarmeerde politie ter plaat se kwam, bleek de opdringeri ge kerel verdwenen. Over de motieven tast de politie in het duister. Het vermoeden be staat dat er drank in het spel is geweest. Vlaardingen In het stadhuis komen vanavond twee com missies in openbare vergade ring bijeen. De commissie voor verkeer en vervoer begint om half acht in de raadszaal en de commissie voor de woonruim teverdeling komt op datzelfde ogenblik bijeen in kamer 2,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3