SPORT VZC-jeugd winnaar vi j fkamp Volgens plan Nipte nederlaag voor heren DWS i Weinig belangstelling voor eerste prof gala Voetbal- programma SportKort Verlies voor Tiiius Maat Aad van Asten haalt het net niet VDV géén provinciaal kampioen Vlaardingse voetbal selectie Kerstcross <Untda$ 15 <fec«mb«f taeo VD/SC/WW Publiek niet betrokken bij boksen Vlaardingen „Het enige wat goed gelopen heeft zijn de vrijkaarten", aldus een wat cynische promoter Aad Westerlaken kort voor de aanvang van het eerste Vlaardingse prof-boksgala. Na afloop voegde hij daar aan toe: „Het is me tegengevallen, de publieke belang stelling. Hier moet geld bij". De Stadsgehoorzaal was in- meld rond de op het toneel derdaad bij lange na niet uit verkocht. Slechts een kleine vijfhonderd van de zeven honderd beschikbare plaat sen waren bezet, het balkon in de stadsgehoorzaal bleef zelfs bijna helemaal ïeeg.De boksliefhebbers, die honderd piek voor een plaats over hadden, hadden zich verza- De Vlaardingse biljar ter De Kuvter heeft bii de gewestelijke titelstrijd vijfde klas libre genoe gen moeten nemen met een tweede plaats. De Vlaardinger eindigde weliswaar op een gedeel te eerste plaats, maar moest door een slechter moyenne het 'goud' laten aan de Gouwenaar Re vet. In het midweekse korf- balgebeuren is het vana vond de beurt aan Maas sluis, dat tegen Usselvo- gels speelt Morgenavond komen in de Margriethal achtereenvolgens Spirit en ODI in aktie. Beide teams moeten het opne men tegen een reserve team van Harga. Spirit start om 20.00 uur tegen Harga 4 en een uur later ODI tegen Harga 3. Duikvereniging H-2-O houdt vrijdag in zwem bad Holy te Vlaardingen een open avond van 21.00 tot 22.00 uur, waar op informatie wordt ge geven over de duiksport. Belangstellenden kunnen meerwemmem en -letter lijk- sfeer proeven. Atletiekvereniging Fortuna heeft de Vlaar dingse Raad voor Sport en Recreatie een brief gestuurd, waarin wordt gewezen op de slechte toestand van de atletiek baan aan de Marathon- weg. De dames van Shell hebben tegen Merwede geen twee punten kun nen pakken. Shell had ook niet meer dan l-l verdiend, want het kon in de laatste periode niet van eennumerieke meerderheid profiteren. De Vlaardingse Dam vereniging (VDV) houdt 23 december een snel- damtoernooi voor leden en donateurs. Het toer nooi begint in het clubge bouw aan de Emmastraat 43 te Vlaardingen om 19.45 uur. Er zaten ongeveer drie maal zoveel Schiedam mers in Velsen bij Tel star-S VV op de tribune, dan dat er toeschouwers waren bij FC Vlaardin- gen-De Graafschap (250). Aanvankelijk zou Henk van Ettekoven de wed strijd Telstar-SW leiden. Zaterdag werd bekend, dat hij die taak overge dragen had aan scheids rechter Manuel en wie stond er nu zondag in het zwart op het veld, juist: de heer Broekman. Frank Kramer, de voetballende presentator maakte zich zondag knap belachelijk tegenover het Schiedamse deel van het publiek. Toen de wed strijd een paar minuten oud was, maakte hij de SVV supporters duide lijk, dat hij er wel eens even twee zou gaan ma ken, Kramer maakte er echter niets van en miste zelfs de beste kans van de wedstrijd. Hoongelach was zijn deel. Het bondsteam van Bowlingbond Musis Sa crum is onlangs op een 5tedenontmoeting als derde geëindigd. Het is nu zo goed als zeker, dat dit team afgevaardigd zal worden naar de landelij ke kampioenschappen. opgestelde ring. Een zeer groot deel van het publiek bestond uit in on3 land verblijvende Turken. Zij waren gekomen om hun- boksidool, de 22-jarige in West-Duitsland wonende Vedat Akova, in actie te zien tegen de Nederlandse zwaar gewicht Hubert Zimmerman. Voor het gevecht bood een vertegenwoordiger van de Turken Akova een in leer gebonden exemplaar aan van de Koran. Tijdens het ge vecht steunde zij hun held met een massaal Vedat, Ve dat'. En met succes want de Turk won, dankszij opgave van Zimmerman. Tot onge-, noegen van de officials van de NBB, werd Akova na de overwinning door zijn land genoten op de schouders ge nomen en door de zaal ge sjouwd. Het publiek was tijdens het boksgala trouwens opvallend rustig. Veel rustiger aan nor maal in elk geval. Oorzaak daarvan zou de toneelring kunnen zijn, het publiek leek minder betrokken bij de par tijen. Zelfs bij de partij van Cor Everstein tegen de Duitse lichtgewicht kampioen Schantz kwamen er vanuit de zaal nauwelijks aanmoedigin gen, terwijl deze Rotterdam mer toch uitermate populair is ïn deze omgeving. Én terecht want ook deze keer liet hij weer uitstekend boksen zien en het was triest dat hij zijn verdiende overwinning kreeg door diskwalificatie van zijn tegenstander. Een puntenover- winning was een fraaier resul taat geweest. Vroegtijdig Overigens beleefde ook de twee overige profpartijen een vroegtijdig einde. De Belg Rudy Haeck ging knock out tegen de jonge Utrechtse pugi list Anton Vcrrips en Roy So- mer moest opgeven tegen de geroutineerde Fransman Ge rard Jacob. Vooral de knock out gaf weer eens aan hoe ge vaarlijk de bokssport kan zijn. Haeck, die op het laatste mo ment werd opgetrommeld als tegenstander van Verrips, lag helemaal buiten kennis op de grond en wat deden de goed willende omstanders. Zij zeul den hem zo goed cn zo kwaad als het gaat overeind, terwijl elke beginnende EHBO-er weet, dat je dat in dergelijke situatie juist niet moet doen. Het kan zeer kwalijke gevol gen hebben. Het liep overigens allemaal goed af met de 32-ja- rige Gentenaar. Vlaardingen Slechts Cor Sar heeft zijn partij tijdens het eerste prof-boksgala in Vlaardingen gewonnen. Hij versloeg Cock Bakker van boksvereniging Oorschot uit Rotterdam op punten, De twee andere boksers van boks vereniging Westland, die ïn de als omlijsting voor de profpartijen fungerende amateurpartijen in actie kwa men, Wim van der Kley en Tinus Maat verloren. Van der Kley was geen partij voor René Boelhouwer, de vriend van wereldkampioene powerlifting Erika Mes. In de tweede ronde moest hij opgeven. De Vlaardinger Tinus Maat verloor in zijn eerste partij op punten van Kees de Man van boksvereniging Van 't Hof Per ongelijk stak de scheidsrechter na afloop de hand van Maat ophoog, toen bekend werd gemaakt dat De Man door de jury tot winnaar was uitgeroepen. Vlaardingen Het tweede team van de Vlaardingse Zwem Club is winnaar geworden van een viifkamp. Aan de ontmoe ting deden verder mee ACZ, Wiekslag, SCOM en De Zee hond *73. In het Kolpabad kwam VZC met maar liefst 21 per soonlijke records voor de dag. Het feit dat VZC in een hogere leeftijdsgroep geen problemen heeft, bewijst wel dat de Vlaar dingse jeugd ïn opmars is. Ook wordt dit nog eens geaccentueerd door het feit, dat de Vlaardingers in de KNZB-competitie F kans maakt op promotie. Records: 50 vlinder Natasja Vermeulen van 47.6 naar 45.4; An- nemarie Goedknegt van 49.5 naar 46.6; Leon van IJzerloo 33.4; And ré van Hees van 42.9 naar 40.6; 100 rug: Natasja Gerkema van 1.29.3 naar 1,20.3; Marino Tomaello van 1.29 naar 1.26.3; Mar tin Hagestein van 1.26.9 naar 1,26.4. 100 vrij: Astrid van der" Burgh L14.6; Conny van der Schot van 1.15.8 naar 1.15.6; Ronnie Rietveld van 1.12,1 naar 1.10.3; Frank Tempelaar van 1.12.9 naar 1.11. 20G wissel: Nicole Paulusen van 2.54.5 naar 2.54.4. 100 vrij: Caro- la van der Berg van 1.26 naar 1.22.4; Mariëlle de Ligt van 1.29.3 naar 1.26.9; Peter Tempelaar van 1,20 naar 1.14.8; Bobby Verbeek van 1.23.4 naar 1.21.9; lOO school: Ingrid Wijzenbroek van 1.25.2 naar 1.24.7; Ton Vlasveld van 1.27.7 naar 1.26.7. 50 vlinder: Ellen Breed veld van 38.4 naar 37.2; 100 rug: Paul Lang van 1.30.9 naar 122.4; 50 vrij: Yvonne van der Voordt van 32.4 naar 32; Anita Brouwer 33.8; Martin Groene veld van 32 naar 31.4, De VZC-damesploeg werd eerste in 4.42.5 en de heren derde in 4.45.7. ELt!iiiiiiiiiuiitrii[mitii[iiit!iTiiiifriiutiiiiijiii(i[!iiiii)tini!iuiiftitiiiiniHii(i]t!iif[[(riiifiiiitiiiiiii[iiiiiiiiiiiifiiiiiuiiiit]ti(i(iiini!iiiiiiiiiiüiniiuiiiiiüiimuiiiiiiii[Riii[[iiiimiiiiiiti!iiiHir!tjiiiiiiiiiMi^ Rotterdam—Zoals af gesproken stapten om precies 19.01 uur, een minuut nadat het eer- - ste fluitsignaal was ge vallen, de zaalvoetbal lers van HBS5 In de competitiewedstrijd te gen Kreekboys weer van het veld af. De Schiedammers, die daarmee protesteer den tegen het vertrek van het Nederlands elf tal naar Uruguay, on dervonden geen hinder bij hun actie. Wel ont stond er een discussie over het hoe en waar om, maar zowel scheidsrechter (van te voren ingelicht) als te genstander toonden begrip. De HBSS'ers houden het na reeds een minuut voor ge- s zien en keren terug naar de kleedkamer. *iii!iM!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiniiiiiiiHiiiiiiiimuiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiniimiNiiiiiiiiMiniiniiiimiuiiiiniiiwiiiriiiiiiiiiiiiuiiiniiuiiiiiiiiimi!iiiiiiiiiiiuiiMii!!iiiiiiiiiiiiiHiiimiiiiiiiiiiiiü. Schiedam Door in de laatste minuut een strafworp onbe nut te laten verloren de heren van DWS met 16-15 van An- cora 2. De heren van UVG speelden een slechte eerste helft maar wonnen toch. Rijnstreek er in de elft nog minder van DWS In de aanval t&Qen Ancora. Het mocht niet balen, want de Schiedammers verloren met een punt verschil. Omdat tweede hef bakte" (21-17). Hollandiaan won bij de dames met 8-4 van Oltveo cn bij de heren met 17- 13 van Mebuwen. De dames van UVG verloren met mini male cijfers 6-7. In de afdeling de volgende uitslagen: Vires- W1K (d) 5-7,Spartaan-WIK (h)13-9 en Achilles-Wilton (hl 30-27. Ancora 2-DWS (h) 16-15 Tot 5-5 ging de strijd tussen Ancora en DWS gelijk op. Daarna liep Ancora uit tot 8-5, maar een zich goed herstel lend DWS haalde voor rust op tot 8-8. Na rust ging het scoren lange tijd om en om. Vijf mi nuten voor tijd had DWS een nipte voorsprong,14-15 maar door een verdedigingsfout werd het 15-15. Een dubieuze strafworp bracht Ancora op 16-15. DWS kreeg nog een mooie kans op de gelijkmaker, maar de toegekende strafworp ging over, zodat DWS verloor met 16-15. Hollandlaan-Meeuwen (h) 17-13. Zowel de dames al de heren moesten hun thuiswedstrijd in Rotterdam spelen, omdat de Vlaardingse Westwijkhal niet beschikbaar was. De Vlaardin gers hebben niet veel moeite gehad met het laaaggep laatste Meeuwen. De eerste helft werd afgesloten op 6-4 en vlak na rust liep het verschil op tot 4 doelpunten. Omdat Hoflan- diaan vele kansen onbenut liet werd het verschil niet groter- .De Vlaardingers wonnen on bedreigd met 17-13 en hebben nu de derde plaats in handen. UVG-Rljnstreek (h) 21-17. UVG speelde in de eerste helft een matige partij handbal. De overtuiging ontbrak en de aanvallen werden niet verras send genoeg opgezet. Rijn streek had in de eerste helft dan ook steeds een voor sprong, Vlak na rust was het al 7-12 en het zag er voor de Schiedammers somber uit. Dat de punter» uiteindelijk toch in Schiedam bleven heeft UVG te danken aan Berry Rens en Rene Bos die samen 11 treffers scoorden en aan de inzinking van Rijnstreek, dat na 7-12 fout op fout stapelde. UVG-MMO <d> 6-7 Reserve-keepster Franny Ver meulen heeft wel bewezen een waardig stand-in te zijn voor EUy van Leeuwen door in de wedstrijd tegen MMO twee break-outs en een strafworp te stoppen.UVG kwam moeilijk in haar spel, hetgeen MMO de gelegenheid gaf een 0-4 voor sprong te nemen. Na een 2-4 ruststand vocht UVG terug tot 6-6 met nog 5 minuten te gaan. MMO scoorde 6-7 en dat was voldoende voor de zege. Hollandiaan-Oiiveo (d) 8-1 Het op de laatste plaats staan de Oliveo kon Hollandiaan in de eerste helft aardig bijhou den, bij de rust was de stand pas 3-2. In de tweede helft zorgden een plaatswissel tus sen opbouw en hoek voor wat doelpunten zodat Hollandiaan via 5-3 uitliep tot 8-3.De laat ste tegentreffer is alleen voor de statistici van belang. Vires-WIK (d) 5-7 Voor de wedstrijd deelden bei de teams de derde plaats. Dat er van beide kanten nerveus werd begonnen was dan ook niet verwonderlijk. Om en om werd er gescoord en de rust kwam met 3-3. Na 5-5 zorgde de snelle Wilma Stins voor 5-6 en vlak voor tijd werd de zege veilig gesteld door de zevende treffer. Door deze winst staat WIK nu alleen op de derde plaats achter DWS en HVOS. Rotterdam Luttele meten kwam Ad de Jong, de ploe» maat van Aad van Astent kort in de eindsprint het koppelkoers-kamploea schap in Sportpaleis Aho* De laatste aflossing tussen de Vlaardinger en tH* Noord-Hollandse ploegman liep niet zoals het moes! Ad de Jong kon zodoende de ontsnapte Theo van Tol, die reed met Barend Hoveneer* en Ron Sluimer, gekoppeld aan Peter Grootegoed niet meer kon bereiken. Wel w« Ad de Jong net iets sneller dan Peter Hellemons, waar door hij en Aad van Asten op het ere-podium plaats i konden nemen. Het duo Aad van Asten-Ad de Jong was een van de ploegen die in het kampioenschap het aanwezige publiek (2500 man) regelmatig tot enthousiasme brachten. Bij iedere onisnap. ping waren zij wel betrokken, maar het geringe machtsver. schil tussen de diverse ploegen verhinderde dat er beslissende rondewinst werd genomen. Helemaal content was Aad van Asten niet met de bronzen medaille. „Er had meer inge- zeten" oordeelde de Vlaardin ger. „Maar met die hoge snel- heid in de eindsprint moet je in een fractie van een seconde een beslissing nemen. Mi- schien ontbreek het bij mij dan aan ervaring. Jammer, maar mijn kans komt nog wel eens. Misschien deze week al in Maastricht", Hazerswoude - VDV is er niet in geslaagd om op neutraal terrein (Hazerswoude) de be slissingswedstrijd om het dam kampioenschap van Zuid-Hol- "land tegen Katwijk in winst om te zetten, ondanks een voorsprong via Wim Niestadt De Vlaardingers Gerrit van Mastrigt en Erik de Heide, die in de competitie geen enkele partij verloren, moesten nu hun meerdere erkennen in de Katwijkers. Hetgeen ook voor Dik van der Kerkhoff die een schoonheidsfoutje ge nadeloos zag afgestraft. Coen Biel, Wim Heuvelman, L«n Lijklem a en Leen Tom bleven op remise steken. Zodoende verloor VDV met 10-6, Vlaardingen Op het terrein van de VV Vlaardingen zal zich op dinsdag 13 januari een vrij unieke wedstrijd afspelen Dan namelijk speelt de FC Vlaardingen een wedstrijd te gen een samengesteld Vlaar- dings amateurelftal (tot 22 jaar), dat onder leiding staat van Joop Molendijk. De trai ner van VV Vlaardingen heelt al eens eerder tot tevreden heid een Vlaardings elftal ge leid (de benefietwedslrijd voor De Hollandiaan). De FC Vlaardingen heeft inmiddeb een brief de deur uit doen gaan, waarin de verenigingen om medewerking worden ver zocht. FC Vlaardingen-raana- ger Hugo van Houten: „In eer ste instantie is de wedstrijd be doeld als een stukje good-wil), maar daarbij kunnen we dan ook eens wat van de talentvol le spelers aan het werk zien". Vlaardingen/Schiedam Het voetbalprogramma voor ko mend weekeinde. Zaterdag Jong FC Vlaardingen-Jong Den Haag, Zwaluwen-Spijke- nisse. Excelsior M-Monster, PPSC-DSO, SC Voorre-Vlaar dingen. Heinenoord-TSB, MVV'27-Scheveningen, Satel liet-Hoekse Boys, De Sleutels» DSS'26, Zuidland-HVO, Stel- lendam-HBSS. Zondag: SVV- FC Den Bosch, Haarlem-FC Vlaardingen, DHS-DCV, Her- mes DVS-Papendrecht, VFC- Spartaan'20, Haastrecht-Martr nit, SSW-De Hollandiaan, ODS-Schiedam, Excelsior 20- Puttershoek, VDL-EmnA Fortuna Vl-Feyenoord, Hoes van Holland-Quick Step, TDC-RKWIK. Ursus-Tediro, SFC-HWD. Vlaardingen - De Vlaardings* atletiekvereniging Fortuna houdt zaterdag haar jaarlijks „Kerstcross" in de Broekpd' der. Er kan worden deelgeno men aan prestatielopen ovd afstanden van 2,5 kilomdd (voor de jeugd tot en met jaar), 5 kilometer en 7,5 kuj meter. De start van de jeugd* loop is 13.00 uur, terwijl de ou deren een half uur later aan de Watersportweg zullen wor den weggeschoten. Het in schrijfgeld bedraagt 2,50 res pectievelijk 3.50 per persoon. Elke deelnemer ontvangt herinneringsmedaille. Da*1" naast zullen er om 14.00 utf wedstrijdatleten van stan gaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6