STAD/STBEIK 'Wij hebben het aUlerlaatste uit de subsidiepot wist datü 499.- 599,- 149,- 129,- 329,- 75,- 195,- 75.- 137.- 69,- 39.90 89,- 17?° 20,- 69,- 69,- 89,- 449,- 18: 345,- 69,- 95,- 99,- Kinderen vallen in de prijzen 6 Westlandse bedrijven gaan samen ■lil Burgemeester Van de Brink: Winkeldief betrapt Auto gestolen 50 «SA A ''J rond/ Leeftijd; 1 jaar BUI1911B1! donderdag na daeambar 19» VD/SC/WW Maasland - Over een half jaar start men in Maasland met een nieuw woningbouwproject. Het omvat onder i weer 52 woningwetwoningen en 47 premiewoningen, „Het is aan het doortastend optreden van onze gemeen- ieseeretsris te danken dat wij, ais laatste gemeente in Nederland, voor subsidie voor deze premiewoningen in aanmerking komen." aldus een duidelijk tevreden bur- J gemeester Van de Brink. „Hierna gaat de kraan dicht, de pot is leeg. Deze laatste subsidie betekent een voor- deeltje van vijEduizned gulden belastingvrij voor de rnensen die voor deze woningen in aanmerking ko men". Dat het dringen wordt voor een gesubsidieerde koopwo ning van circa 145.000 gul den lijkt voorspelbaar. Reeds meer dan honderd gegadig den hebben zich aangemeld, allen Maaslanders of econo misch gebondenen: de eisen waaraan men als aspirant koper moet voldoen. Van de 52 woningwetwoningen, die ook voor de eigen bevolking zijn bestemd, zijn er vier voor onvolledige gezinnen en twee voor minder validen. Alle woningen worden gebouwd op de locatie tussen de Hofsingel en de Kluiska- de. Op 20 januari aanstaande or ganiseert de gemeente samen met het bouwfonds Neder landse Gemeenten een voor lichtingsavond over dit nieuwbouwproject. Schiedam Een 23-jarige aan levensmiddelen langs de winkeldief is bij Bas van de kassa had gesmokkeld. De po- Heijden door het personeel be- Ütie heeft proces-verbaal tegen trapt, toen hij voor 124 gulden de man opgemaakt. Maassluis Een Honda Pre lude is gestolen vanaf het par keerterrein aan de Tooro- plaan. Het voertuig, dat een waarde van negentiendutzend gulden vertegenwoordigt, heeft als kenteken GL - 14 - JV. In een kantine aan de Laven delstraat is ingebroken. Een ruit van de toegangsdeur werd bij de inbraak weggenomen verder is er niets ontvreemd. Een 21-jarige Maassluizenaar heeft met een mes de banden van een auto en van een bromfiets lek gestoken. Hij is door de politie aangehouden, j 8, Majatka van Schaaick 9. Linsy van Seters 10. Edwina van Herk. In de leeftijd 9 tot 12 jaar vie len de volgende prijswinnaars: 1. Anoek Minneboo 2. Gerard van de Berg 3. Anneke Lijen 4. Carl a Teekens 5, Fred Din- genouts 6. John Boks 7. Maijo- lein Goetgeluk 8. Mireille Har- tog 9. Lonneke Lepolder 10. Dragos Bergkotte. De jury bestond uit een aantal onderwijzers en onderwijze ressen uit het cliöntenbestand van de Rabobank. Schiedam Gisteren kreger. twintig kinderen een prijs uit gereikt van de Rabobank. De nieuwe vestiging aan de Broersvest had in november een kleurwedstrijd uitgegeven en kreeg honderden reacties. Helaas kunnen er maar een aantal in aanmerking komen voor prijzen. In de leeftijdsca tegorie van 6 tot 9 jaar werden dat: 1. Sabine van Steenig 2 Bemco Duller 3. Lars Kotte- man 4. Karin Boks 5. Ilone Tettelaar 6. Maarten Hen- drichs 7. Dennis van der Meer zoek maa r uit Dat IX op de bij ons in voorraad zjlndeTSero Zilvium Cassettes 50% Korting krijgt? Seiko dames Quartz horloge met fraaie aartgesoideerde slsgenband van edelstaal. Diverse modellen. DatEvatoom een grote, sterk afgeprijsde tlnëüliectie bezit? DatByatooro ookdouSIe verkoopt? 14 Kt. gouden herenplaatbanden. Vanaf Sportief dames Quartz horloge met wijzers, dag en dalum. Nu 14 Kt. gouden collier met parels. Zolang de voorraad strekt. Rustiek eiken wandklok met oerdegelijk Duits uurwerk, model 4050.1 jaar garantie vocbence Dat u op GeroZilroeta en Zilduro cassettes 30% korting" krijgt? Dat la minui.it Üw batterij verwisseld wordt voor 7,50 Echt zilveren koordCoUiers. Aflopend model. Nu Citizen herenhorloge Quartz. Ana-digi. met wijzers en digitate stopwatch en alarm. Nu vanaf 14 Kt. gouden armbanden met cultivee parel. Zolang de voorraad strekt 14 Kt. gouden shorty Nu vanaf Donker zilveren rozenchoker. Nu vanaf Bijbehorende armband Quartz scheepsklokie compleet met batterij. Nu 14 Kt. gouden hangertjes met echl bloedkoraal of saffier. Zolang de voorraad strekt, nu Citizen heren Quartz horloge digitaal. Compleet met cristalglas en stalen band. Uren- minuten-seconden- maand- datum en dagaanduiding. Nu Doublé rinketarmbanden met laqué. In de nieuwste kleur. Nu vanaf Doublé chokers, niet van echt te onderscheiden. Zilveren miniring compleet met 2ilveren collier met echt Blau saffier of robijn. Ook in goud leverbaar. Aansteker met bijbehorende balpen. Nu Copal klokradio's met middengolf en FM. Nu Digitale reiswekkers compleet met batterijen. Nu Strak gelijnd dameshorloge van puur zilver strak gelijnd traaie band. Verschillende wijzerplaten. Nu 14 Kt. gouden ring met brilliant. Div. modellen NU Doublé oorknoppen. Diverse modellen. Nu Fraaie 14 Kt. gouden koord arm banden. Nu vanaf Citizen heren Quartz horloge met wijzers, datum en fraaie, edelstaten band. Diverse kleuren wijzerplaten. 14 Kt. gouden letterhanger Nu Met 2 brül jantjes 14 Kt. gouden rinkelbanden. Nu vanaf „Maharani" parelcollier. Nu vanaf 14 Kt. gouden hangertjes met brilliant. Diverse modellen Nu Schlcdamscweg 39^47 Vlaardlngen tel. QIQ-346000 Mgr. Nolenslaan 686 Schiedam tel. 010-702667 Monster Het transportbe drijf Spronsen uit Monster neemt het expeditiebedrijf Jac. Vink BV uit Schiedam over. Beide firma's zijn over eengekomen volledig te gaan samenwerken. Het aandelen pakket van Vink is daartoe ondergebracht in de Spron sen transportgroep. Jac. Vink is gespecialiseerd in het ver voer van citrusfruit. De werkgelegenheid voor de 16 personeelsleden van Vink wordt door Spronsen gega randeerd. Een fusie heeft ook Wddhout Beheer uit Wateringen aange gaan, en wel met Krug Kerre- bijn uit Haarlem. Wildhout is fabrikant van isolerende be glazing met vestigingen in Kwintsheul, Emmeloord en het Canadese Hamilton. Krug is fabrikant van verf en groot handelaar in vlakglas en isole rende beglazing. De firma heeft vestigingen in Haarlem. Alkmaar, Zaandam en Utrecht. De Spronsen Transportgroep BV omvatte al vier transport bedrijven. Deze firma, mei 152 personeelsleden, vervoert groente en fruit van veilingen, havens en vliegvelden naar bestemmingen in vrijwel ge heet West Europa. Naast het groenten- en fruit- vervoer is de firma Van der Hout binnen de groep actief op het gebied van containerver voer, op- en overslag. Trans flora, ook één van de deelne mende bedrijven, transpor teert potplanten en verse snij bloemen. Signalement: %i 6***, w Naam: Beauty rif.' oT; Bas: kruising "Nif I 1 bonvier- *-#■*■#8 /doberraan 4,»i BlOkie Kleur: zwart jt J 4 Geslacht: mannelijk Lief voor kinderen, kan alleen zijn, maakt niets kapot en is zindelijk. Kortom, de ideale hond en toch verblijft Beauty in de Hargahoeve. De vorige bazin heeft vijf kinderen en een hond op een bovenhuis en dit vindt zij niet de ideale omge ving voor een jonge hond. „Die hond krijgt de zenuwen van de vijf kinderen en dit wil ik hem niet langer aandoen," zegt zij. Dus bracht zij de hond naar het asiel, waar geen kinderen verblijven. Daar vraagt Beauty nu aandacht voor zijn pro bleem. Het probleem van iedere asiel hond is zo snel mogelijk naar een nieuwe baas gaan en op nieuw beginnen. Gelukkig heeft Beauty geen speciaal op voedingsprobleem, dus dat kan alvast een eventuele plaatsing niet in de weg staan. Natuur lijk heeft iedereen zo zijn ei gen gedachte over een opge voede hond. De ene wil dat de hond pootjes geeft en de ander houdt juist niet van die circuskunstjes. Beauty kan daarentegen nog van alles geleerd worden en zal daardoor steeds meer in het straatje passen van de nieuwe eigenaar. De hond is uitstekend geschikt voor de hondensport en daarbij doek ik dan op een gedrags en ge hoorzaamheidscursus. Daar wordt geen pure africhting geétst, doch die belangrijke ge hoorzaamheid, waaraan de baas en ook de hond veel ple zier kunnen beleven. Beauty is niet 20 gelukkig met het kloeke besluit van zijn vo rige bazin. In zijn kennel ver veelt hij zich mateloos als jon ge hond en probeert een uit weg te vinden. Hij beseft niet dat die uitweg alleen gegeven kan worden door een nieuwe eigenaar en dat hij onder alle omstandigheden afhankelijk i door Wim Haslinghuis beheerder Hargahoeve blijft van de welwillendheid van de mensen. Het enigste verzetje is voor hem momen teel een af en toe langslopend persoon, die hem even een aaitje geeft Daarna loopt die persoon door en Beauty s illu sie is weer verloren gegaan. Want Beauty is slechts een kruising en geen raszuivere hond. Zijn moeder is een do- bermann en de vader een bou vier. Als zijn moeder nu een beetje kieskeuriger was ge weest in het uitzoeken van een partner, had Beauty een betere kans. Zijn uiterlijk is voor veel mensen een beletsel om deze, toch wel mooie hond een nieuw tehuis te bieden. De na tuur laat zich echter niet dwingen. Dat rashonden een veel betere kans hebben, bleek vorige week erg duidelijk. In het vo rige Blokje rond over Jip stond tussen de regels door iets over een hond in Bobtail-ver- pakking. De reakties waren overstelpend. Nee, niet voor Jip, maar de Bobtail was de gelukkige van deze overweldi gende reakties. Natuurlijk, de Bobtail is ge plaatst dankzij zijn gewilde verpakking. Dan is een karak ter niet belangrijk, alleen het uiterlijk van de hond. Het heeft mij wel enigszins teleur gesteld dat er naar andere asielhonden geen belangstel ling uitging. Naar mijn mening is ieder hondenleven even be langrijk, Uiterlijk vind ik on dergeschikt aan innerlijk, als men dat begrijpt. Liever een oerlelijk hondje, die ontzettend lief en betrouw baar is, dan een beeldschone hond, waar geen land mee te bezeilen is. En er zitten, lievere honden in het asiel dan de Bobtail, die toevalligerwijze aanwezig was. Ook Beauty is liever, aanhankelijker en ook jonger dan bovengenoemde rashond. Maar nog meer af hankelijk van de echte dieren liefde, die zoveel mensen zeg gen te hebben. In de Hargahoeve zullen wij ons best blijven doen voor deze afdankertjes. De deur staat wijdopen om iedereen de dieren te laten zien. U krijgt allerlei vrijblijvende inlichtin gen en zoveel mogelijk raad in het aanschaffen van een hond of een kat. Neemt U eens een keer de moeite om langs te ko men en te kijken naar de die ren in nood. Dan krijgen wij weer een beetje moed om door te gaan in een overvol asiel. Het adres van dit asiel is bij velen al bekend, doch voor de zekerheid geef ik het nog maals door Dierentehuis Har gahoeve, Sportlaan 2 te Schie- dam-Kethel en het telefoon nummer is: 010-714151.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4