iPORI 7 I SVVperiodetitel op het spel ÜP ÜVG: een klein beet j e feest Win terstop nadert. mm ill vzc Mis* Peter van de Waah gaardingen Beseheiden of misschien zelfs een beetje verlegen ils hij is, schuift Peter van de Waal de ommekeer van het eerste elftal van de Hollandiaan van rijn persoontje af. 'Puur toeval', vindt de 22-jarige Vlaardingse student aan de lerarenopleiding de ontwikkeling, dat juist in de laatste vier weken dat Peter van de Waal weer is te bewonderen in de basis, ook de laatste plaats in de derde klasse 'cadeau' is gedaan aan de naaste concurrenten Al- blasserdam en Schiedam. i ifSiiisst ÉIS Henneveld: 'Mahorokan alleen nog in vrije tijd' Fe Den BoschFC VVV en Eindhoven loeren mee MMMhl Bekertegenstander Animo gaat af Geslaagden SportKort Sportagenda jï vrijdag 15 december ieeo VD/SC/WW "Het loopt weer bij de Hollandiaan' afgezien van het feit, dat we na de wedstrijd tegen Excel- sior'20 (weliswaar 4-2 verlies.' maar toch goed voetbal) al veel beter zijn gaan spelen, kun je beter ophouden als je niet van ploegen als Alblasser- dam en Puttershoek kan win nen", relativeert Peter van de Waal de prestatiecurve. „Ik geloof, dat het vertrouwen ook weer terug is in de ploeg- Of dat nu iets met mijn optreden te maken heeft, ik weet het niet Het is zo, dat de gehele vereniging de Hollandiaan een bepaalde evolutie heeft door smaakt. En vanwege die ilessure, ikzelf eigenlijk ook". Peter van de Waal, die al van af zijn zevende bij de Hollan diaan speelt, is een jaar afwe zig geweest van de voetbalvel den. Een verdraaide knie in de- bekerwedstrijd tegen HION en daarna genomen foto-sessiés, waar geen waarneembaar re sultaat uitkwam, betekenden een periode van sukkelen. Via therapiën in het Hoiy-zieken- buis heelden de kniebanden Peter van de Waal en na een bezoek van de in problemen verkerende trainer Hans Ruy- tenberg verscheen 'Lange Peet' weer xn de selectie. Daarover. „Ik kan de mensen bij de Hollandiaan nog steeds erg moeilijk van overtuigen, dat het ecnt een knieblessure was die me parten speelde. Ik voetbal enorm graag en of dat nu in een selectie is, dat maakt me niet Maar het liep niet best in het eerste en toen ik juist op dat moment door die knie heen ging, heette het in-r eens dat ik geen 2in meer had. Nou, dan was ik heus wel mans genoeg geweest om dat mededelen. Al die praatjes, vooral van supporters, kan ik ontzettend moeilijk begrijpen". Gezien het verleden van Peter van de Waal, die op 19-jarige leeftijd debuteerde en sinsdien een vaste kracht mocht wor den genoemd, wel enigzins be grijpelijk. Na het succes in de derde klasse, volgde een voor al intern chaotisch jaar. De fei ten liggen en Het bestuur wis selde bijna net zo vaak als het weer, een penningmeester die er met de kas vandoor ging (Peter van de Waal: 'Dat was slechts een incident, dat op ie der ander moment ook kun nen gebeuren') -en tenslotte éen eerste elftal wat degra deerde en leegliep. Hollan- diaannamen als Jack Riedijk, Rob Maat (beiden VFC), Cees Spruijt (DVO'32), Roel de Bruijne (Oud Beijerland) en Ben Floridas (gestopt) verdwe- rxen. door Emile Schelvis „De hele vereniging stortte half in elkaar, logisch als je kader wegloopt", zegt Peter van de Waal, „Maar ik geloof, dat nu het lek boven is. Het huidige bestuur heeft de zaken energiek aangepakt en via hun "manier van werken be wondering afgedwongen. Ja, ik ben zelf nooit zo'n verenï- gingsman geweest. Ik kwam om te trainen en te voetballen. Wat de laatste betreft: ook in de selectie zijn de zaken op orde. Het loopt weer, zoals ge lukkig de laatste weken weer blijkt Maar nogmaals, dat is zeker niet alleen mijn verdien ste". ^"■Xy '''uv p f v«4 J - -t' i Peter van de Waal in een voor het afgelopen seizoen illusterende houding: vallend... Maassluis Koos Hen neveld zal na 1 januari 1980 nog zeer weinig tijd voor zijn sport school Mahorokan over hebben. Immers, met de benoeming als direc teur sportive (tech nisch directeur) van de Nederlandse Judobond, zal de 4(rjarige sport schooleigenaar tijd te kort komen. „Het is nooit gemakkelijk om de orde te scheppen. Maar het is toch aan trekkelijk. In principe loopt Mahorokan ge woon door en zal ik trachten mijn eigen se lectie een beetje bij te houden. Maar dat al leen in mijn vrije tijd", zegt Koos Henneveld. In januari reist Henne veld, die vele gesprekken over hoe zijn functie pre cies gaat liggen in de bond, af naar Rome naar een internationaal con gres over judotechnische zaken. „Daar", stelt hij, „ligt mijn terrein. Dat is met de trainers goed be sproken. Met Chris de Korte (jeugd) en Peter Snijders (heren-senioren) heb ik de zaken goed doorgenomen. Maar er is in het verleden 'teveel misgegaan,, zodat nooit een optimaal team op de mat stond. Strubbelingen als dat die wilde niet met die trainen. Dat gaat uit de wereld helpen. En het Nederlandse topjudo dus opkrikken. En'daar ge loof ik heilig in, anders was ik er niet eens aan begonnen". Schiedam/VIaardingen cesvolle trainer van SW ders: Zo denk ik er nog „FC Den Bosch kan de na de wedstrijd tegen Tel- steeds over. We zijn ver borst nat maken", aldus star. Nu kort voor de wed-' plicht nu steeds punt op Sandor Popovics, de sue- strijd tegen de Braban- punt te pakken. Ik ver- Harry Meij- boom, hier in actie tegen Telstar, vormt nog een vraagteken. wacht dan ook een spek takel met veel toeschou wers11. Harry Meyboom is de eni ge speler binnen de Schie- damse selectie, die niet helemaal fit is. Tijdens de wedstrijd tegen Telstar viel hij dermate ongeluk kig op zijn schouder, dat zijn linkerarm uit de kom schoot. Het is nog onzeker of hij voor zondag fit is. Richard Dercks is na zijn schorsing ook weer terug gekeerd 'in de selectie. Ook laatste man Leen Warnaar, die enige tijd met rugklachten tobde, is weer helemaal terug. Om het kleine kansje op de tweede' periodetitel te behou den moet SVV van Den Bosch winnen. Wil SVV dan perio dekampioen worden, dan moe ten de overige concurrenten FC VVV en Eindhoven gelijk spelen of verliezen. „Den Bosch is een ploeg die uit erg sterk speelt, thuis verspelen ze de punten", aldus Popovics. „Ze nebben ook echt een ploeg voor uitwedstrijden met een hechte achterhoede en een snelle voorhoede. We zullen niet alleen enthousiast moeten spelen, maar ook slim". Zoals gebruikelijk zal Popovics zijn opstelling pas enkele uren voor de wedstrijd aan 2»ïn se lectie bekend maken, „ik heb veertien spelers waar ik een keuze uit kan maken. Ik ver wacht van hen dat ze allemaal 300 geconcentreerd naar deze wedstrijd toeleven". FC Vlaardingen, bij wie Cor Pot (jukbeen) nog een vraagte ken vormt, zal tegen koploper Haarlem, dat afgelopen zondag de eerste echte klap kreeg te verwerken, opnieuw vanuit een verdedigend concept spe len. Jan de Gier: „Dat is dus wel anders, als negatief spelen. Iedere trainer gaat uit wat er met zijn materiaal het beste lukt. Afgezien van het feit, dat het mijn materiaal niet is, is dat bij Vlaardingen op de counter spelen. Kijk, Volen- dam klaagt, maar ze waren zelf ook niet bij machte om maar iets als verweer aan te dragen. Haarlem is een dusda nig wedstrijd, dat vlak voor die winterstop juist nu resul taat belangrijk is. De sfeer is inmiddels weer opgeklaard en persoonlijk rekende ik daarom ai tegen De Graafschap op meer. Maar ik moet sowieso van onderen af beginnen". Schiedam Hoewel de .afkeuringsscommissie van de KNVB al voor meer verrassingen heeft ge zorgd, kan met aan zeker heid grenzende waar schijnlijkheid worden ge steld, dat er komende weekeinde slechts weinig" voetbal zal zijn te genie ten. Afgezien van het feit, dat er veel regen is geval len en nog gaat vallen, komt de afdeling sowieso niet aan de bak. omdat daar reeds de winterstop is ingezet. Alleen de eer ste klassers "kunnen wat de zaterdag betreft goede hoop-houden en dat geeft Zwaluwen de gelegenheid het altijd tot daden inspi rerende Spijkenisse (slechts zeven punten) af. te troeven, Voor Hermes DVS en DHS, die beiden ondanks de opti mistische geluiden en 'dure' spelersversterkingen vooraf gaande het seizoen langzaam dreigen weg te zakken, is het belang zondag erg groot DHS hoopt thuis tegen DCV, dat de 4-0 zege op VIOS afgelopen zondag niet slechts een inci dentele uitschieter is, maar een basis biedt tot meerdere glorie. Hermes. getergd door blessure's en selectïespannin- gen, heeft eveneens een thuis- beurt voor de boeg. Papen- drecht heet de tegénstander en deze was in de openingsbeurt van het seizoen nog goed voor een spektakelpot (3-4). Vlaardingen Bil de Vlaar dingse Zwem CIud slaagden vorige week weer 17 cursis ten voor het zwem vaardig- heidsdiploma 1. Dat waren: Oscar Bobbe, Nicole Coon- ders, René Emmelot, Elvina van Herk, Genie de Jong, Wilma Maltha, Janet van der Marei, Rang Oosterwaal, Manfried Pelgrim. Heidi van Raayen, Helene Schoonfeld, Debby Schout, Bas van den Berg, Maureen Schout, Marja Swaneveld, Natasja Vermeu len, Patrick van Vught en Edwin Zijdenbos. na vijftig procent van de Schiedamse produktie voor zijn rekening nam. Omdat Animo de weinige geïnspi- door Emlie Schelvis reérdheid bestraft zag met het ideale UVG-wapen (de break out), liep de schade juist via die René Bos In het begin al uit naar een 6-1 stand. Iets lie pen de Rijswijkers nog wel bij, maar de ruststand van 13-7 vertelde nog genoeg over de krachtsverhoudingen. Flink schreeuwend met ieder Schiedam Ten overstaan van een goed gevulde Mar griethal, vierde het eerste herenteam van de handbal vereniging UVG een klein beetje feest En met recht, want het gebeurt Inderdaad niet alledag dat een twee klasse hoger spelend team met een klinkende neder laag van tien ponten (24-14) naar huis wordt gestoord. Tegenstander Animo, dot met het bijna complete eerste team aantrad, deed haar naam be paald geen eer aan, want lus teloos en scheldend (vaak niet onterecht) op het kordate, maar irritante scheidsrechters- koppel Van Daele/Hooïjmans, hadden de Animo-spelers de bekerwedstrijd al bij voorbaat verloren. „Het is jammer, dat de ploeg dit in de competitie niet laat zien. Vanwege het jeudigde element is het allemaal te wis selvallig, Maar ja, het geeft na tuurlijk wel een enorme sti mulans". Gerard van Eijk, de coach van de Schiedammers bleef relativeren. Maar de kleine glimlach rond de mond hoeken illustreerde een ver borgen immense blijdschap. De grote man in het veld, was zonder twijfel René Bos, die met maar liefst elf treffers bij- ÜVQ Ir.) do aanval. een andere mening over wat er fout was gegaan in de Ani- mohcek, indiceerde al dat de tweede helft een nauwelijks ander beeld zou bieden. En in derdaad, UVG hield de zaken in de hand en via een uitmun tende keepende Martin Draör, kon de eindstand zelfs op een tien punten marge worden be paald. 24-14, reden om het op een feesten te zetten. Bij UVG scoorden naast het 'kanon* René Bos (11), Aad Ham (4), Herman Hazewinkel (3), Jan Ham (2), Barry Rens (2), Jimmy Malcorps en Jos Loch. In tennishal 'Op Dreef' wordt zowel op dinsdag 23 als op dinsdag 30 december een - 'tennis-stuif-ïn' gehouden voor scholieren. Van 09.00 tot 13.00 uur kunnen de scholieren kennis maken met de tennis- sport. De organisatie van dit even ement is in handen van de af deling sport- en recreatie van de gemeente Maassluis in sa menwerking met de tennisle- raren Herman Peeman en Willem Rhïjnsburgcr. Deze laatsen zorgen voor de begelei ding van de deelnemers en ge ven zonodig alle mogelijke in formatie over de tennissport. Rackets en ballen 2ijn beschik baar Scholieren kunnen zich in groepjes van vier opgeven bij de informatiebalie van het stadhuis. De prijs is /3.' per persoon per uur. Het nieuwe clubhuis van hockeyvereniging Evergreen wordt op 10 januari om 11.30 geopend door de heer en me vrouw Koekenbakker. Het kampioenselftal van FC Nieuwland '66 speelt op I ja nuari een wedstrijd tegen het huidige eerste elftal. Deze wedstrijd gaat vooraf aan de nieuwjaarsinstuif, Ook het eerste elftal van DR.Z speelt voorafgaande aan de nieuwjaarsreceptie een wedstrijd tegen een team van oud-eerste elftal spelers. De Schiedammers wensen elkaar 'het beste' op 4 januari. Aan vang 12.00 uur. Satelliet gaat aan mensen, - die tien of 25 jaar onafgebro- ken lid zijn van de vereniging onderscheiden met een zilve ren dan wel gouden Satelliet- speld. De eerste negentien speldjes worden opgespeld tij dens de nieuwjaarsreceptie. De tafeltennisvereniging 'Radio Molenaar' heeft een nieuwe trainer gevonden voor de reeds in november verdwe- nen Van Henten. Het is Hans van de Broek, de oud-eerste teamspeler van De Koren- beurs, die in samenwerking - met André Boogaard de trai- r ningen bij de Vlaardingse ta- feltennisvereniging gaat ver- zorgen. - FC Vlaardingen heeft een nieuwe spelersraad in het le- - ven geroepen. Nadat door de trainerswisseling de discussie 1 rond aanvoerdersband en an* dere interne zaken hoog was opgelaaid, is er nieuwe spe- leisraad benoemd. Zitting heb- - ben nu: Mitrovic. Van Dop, Kooien en Bos (C-team). 1 Ook de perikelen over sala rissen, waarmee FC Vlaardin gen achter liep. zijn nu weer afgerond. De spelers krijgen hun geld nog voor Kerstmis. Zaterdag 20 december: Zwaluwen-Spijkenisse, 14.30 ri uur, Zwaluwenlaan, Vlaardin- gen; Excelsior Maassluis-Mon- ster, 14.30 uur, Rozenlaan, Maaslsuis; PPSC-DSO, 14.30 uur, sportpark Harga, Schie- ri dam; SC Voorne-Vlaardingen, 14.30 uur: Heïnenoord-'IBB, 14.30 uur; MVV'27-Schevenin- gen, 14.30 uur, sportpark De ,5 Commandeur, Maaslsuis; Sa- 1' telliet-Hoekse Boys, 14.30 uur, j sportpark 't Nieuwelant, Vlaardingen; De sleutels- j; PSS'25, 14.30 uur; Zuidlans- f HVO, 14.30 uur; Stellendam- HBSS, 14.30 uur; jong FC v' Vlaardingen-jong FC Den Haag, 14.30 uur. Marathon weg, Vlaardingen; jong Volendam- jong SVV, 14,30 uur; Juventus- AMVJ (d), 1B.30 uur. Margriet- hal, Schiedam; Green Eagles- The Dragons (h), 19.30 uur, 'j' Olympiaha), Maassluis; VZC- Shell (d), 20,40 uur, Kolpabad. V Vlaardingen; VZC-Oud-Beyer- U; land (h), 20.00 uur, Kolpabad, Vlaardingen; Charlois-Basket Boys, 21.00 uur; MVC-Allides -V' (d), 14.15 uur, Olympiaha!, ':v' Maassluis;HSV-01ympia, 15.00 uur; Zuidwesters-Oranje Nas- t' sau, 16.50 uur; QDO-Avantie, j' 17.55 uur. 'J Zondag 21 december V SW-FC Den Bosch, 14.30 uur, sportpark Harga, Schiedam; Haarlem-FC Vlaardingen, 14.30 uur; DHS-DCV, 14.30 uur, sportpark Kethel, Schie- ',:l danv, Her mes DVS-Papen- drecht, 14.30 uur, sportpark V Harga, Schiedam; VFC-Spar- h taan '20, 14.30 uur, Sportla'an, Vlaardingen; Haastrecht-Mar- li tinit, 14.30 uur, SSW-De Hol-;.; landiaan, 14.30 uur; ODS-ri Schiedam, 14.30 uur, Excel-j sior'20-Puttershoek, 14.30 uur.J,| sportpark Thurlede, Vlaardin- gen; VDL-Emma, 14.30 uur. Ij Sportlaan. Maassluis; Fortuna ij Vlaardingen-Feyenoord, 14.30 ïi uur, Marathonweg, Vlaardin-:,- gen; Hoek van Holland-Quick Steps, 14.30 uur, Lemaireweg, ij; Hoek van Holland; TDC- RXWIK, 14.30 uur; Ursus-Te- 'i diro, 14.30 uur, sportpark De Lange Boogert, Schiedam;,! SFC-HWO, 14.30 uur; Vlaar-li dingen-Overkanters, 19.00 uur.n Westwijkhal, Vlaardingen;! Harga-'TOV, 14.10 uur, sport-'j hal Margriethal, Schiedam: i USV-Succes, 17.05 uur; Velo-,1 De Hollandiaan (d), 14.00 uurri'g Meeuwen-UVG <h), 15.40 uur-Vli Roda 2-WIK (h), 14.40 uur:® Oliveo-UVG (d), 13.00 uur;? DWS-ADO (d), 14.30 uur, Mar-f1 griethal, Schiedam; DWS-Del Hollandiaan, 14.30 uur, Mar-) griethal. Schiedam; HVOS-' HVK, 13.30 uur. r 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 7