STAD/STREEK 0. Ook inwoners kunnen nu renovatiewoning krij gen Schiedam-West in televisiefilm Slachtoffer aanrijding overleden Óók auto-ambulance Veel belangstelling voor Kerst Inn 9s ■11 Youth for Christ uit soeu-plan' Andere bezoektijden Hol yziekenhuis Leesfoutje Geen kraam °P Herenpad Nieuwe toewijzing regels goedgekeurd Eigenaren lossen diefstal zelf op Bazuingroep zoekt meer muzikanten 1111 Amnesty sluit vakbondsactie af Schakelstation bijna gereed Inbraak boetiek: voor 24 mille kleding gestolen DRIES SPAANSEPOLDER maandag 29 döcembcr 1380 VD/SC/WW Politie neemt 360 kilo vuurwerk in beslag Schiedam De Schicdamse politie heeft zaterdag middag een partij vuurwerk van 362 kilo in beslag genomen, die twee Schiedammers zonder vergun ning bij zich hadden. Het tweetal, 19 en 26 jaar oud, kreeg een proces verbaal wegens illegaal bezit van deze partij. Schiedam De Schiedamsc stadsvernieuwing' staat sinds kort op de film. Tijdens de laatst gehouden inspraakavond van de werkgroep nieuwbouw, waarvoor de toekomstige bewoners waren uitgenodigd, was een filmploeg van de NOS aanwezig. De televisiefilm die de NOS over stadsvernieuwing aan het maken is, geeft een indruk van de algemene situatie rond de stadsvernieuwing In Nederland en wordt gemaakt in het kader van het jaar van de stadsvernieuwing. Schiedam wordt, voor zover bekend niet met name als een voorbeeld genoemd. De filmploeg had contact opgenomen met het Rotterdamse architectenbureau Van Wijngaarden, die de filmploeg uitnodigde voor het project waar de architecten in Schiedam mee bezig waren. Voor het eerst was er ook een Kerst Inn in het buurthuis in de VOP. Ook hier was veel belangstelling. Schiedam/Vlaardingen De diverse Kerst Inn's, die op eerste cn/of tweede kerstdag in het Waterweggebied zijn ge houden, hebben behoorlijk wat publiek getrokken. Aardig wat mensen kwamen naar de Vlaardingse sociëteit De Sok kel, naar de Vereniging voor Oecumenische Jeugd of naar het dienstencentrum De 4 Molens in Schiedam, om er enke le te noemen. Bijna overal was het parool: sfeer en gezellig heid, vooral bedoeld voor mensen die thuis niet zoveel gele genheid hebben om juist met kerstmis contact met andere mensen te hebben. Nieuw was het Kerst In-ge- jxuren voor de wjjkvereniging •in de Vettenoordsepolder In 'Vlaardingen. Daar werd het 'evenement, ook al werd het voor de eerste keer gehouden. ;een enorm succes. Een van de organisatoren, vrijwillig mede werkster Ali Dijksma: „Hel is geweldig geweest. Het was zo igezellig en het liep allemaal 70 ;soepeUjes: dat hadden we nooit ^erwacht.** Aan het evene ment namen in de VOP 31 gasten en 6 vrijwilligers als leiding deel. Er werden net als overal elders spelletjes gedaan, koffie gedronken, gezellig ge praat en een eenvoudig diner- tje gegeten, „De bedoeling was om om een uur of half acht 's avonds te stoppen, maar het werd een paar uur later," al dus Ali. Er zijn al weer voor zichtige plannen om het vol gend jaar nog eens te doen. De knapen liepen op een wat ongelukkige manier tegen de lamp. Ze waren net bezig om dc partij vuurwerk in hun auto te laden, toen twee agen ten in burger langswandelden. De dienders kregen om de een of andere reden argwaan en namen de zaak eens wat nader in beschouwing. Een vergun ning voor het in hun bezit hebben van het gevaarlijke spul konden de heren niet to nen en dus werd de hele partij naar het bureau vervoerd. „Zo'n auto met 360 kilo vuur werk is een rijdende bom na tuurlijk: bijzonder gevaarlijk," aldus een woordvoerder van de Schiedamse politie gisteren. Zelfs handelaren die wel over een vergunning beschikken mogen slechts een zeer be perkte hoeveelheid onder hun hoede hebben: aanzienlijk minder dan nu in beslag werd genomen. De opslag van dat vuurwerk dient dan ook met veel voorzorgsmaatregelen te geschieden. De beide Schiedammers heb ben overigens inmiddels laten blijken, niet erg onder de in druk te zijn van de inbeslagna me van het vuurwerk. Het vermoeden bestaat, dat ze de afgelopen dagen al een veel voud van de verloren gegane partij hebben weten te ver handelen. Ruim 360 kilo vuurwerk nam de politie in beslag, net toen twee Schiedammers het gevaarlijke spul in hun auto wilden la den. 4 1 5/ Vlaardingen Voor het eerst kunnen ook inwoners in aan merking komen voor een woning, als zij aan minstens twee jaar in de wijk wonen en als woningzoekende ingeschreven staan. Die inwoners zijn opgenomen in de nieuwe regels voor woningtoewijzing, die door de projectgroep voor de VOP zijn opgesteld en, met een lichte wijziging, door het college van BenW zijn goedgekeurd. Tot nu toe was er voor inwoners zeer weinig geregeld: zij werden niet als vol waardige bewoners van een wijk beschouwd en maakten weinig kans op zelfstandige woonruimte als in hun wijk ge renoveerd zou gaan worden. De nieuwe toewijzings regels zijn gemaakt omdat in de praktijk de nodige onbillijkhe den waren gebleken bij het toewijzen van renovatiewonin gen in het eerste deel van de Pieter Karei Drossaartstraat in de Vettenoordsepolder. Die problemen zijn met die nieuwe regels weggenomen. Uitgangs punt is dat de huidige bewo ners van het renovatiegebied voorrang hebben bij het toe wijzen van een woning: pas als in het oude deel van de wijk geen belangstellenden meer zijn, komen andere bewoners van de wijk en tenslotte van de rest van de stad in aanmer king. De toewijzingsregels zijn geba seerd op een strak schema van opeenvolgende categorieën, die een huis kunnen krijgen als in de vorige categorieën nog niet alles is uitgegeven. Helemaal bovenaan de lijst staan de bewoners van een huis dat gerenoveerd wordt: zij hebben het recht na de ver nieuwbouw in hun eigen wo ning terug te keren. Als een andere woning in het renova- tieblok meer In overeenstem ming is met zijn gezinsgrootte, dan kan men op die woning recht doen gelden. Daarna is het de beurt aan hoofdbewo ners van een volgend blok binnen het renovatiegebied, om een woning toegewezen te krijgen en meteen daarna ko men inwonenden die een deel van een woning in het renova tiegebied onderhuren aan bod. Zij hebben dus een hogere po sitie op de ranglijst dan de be woners van de rest van het oude deel van de VOP, die pas na hen aan de beurt zijn, Als laatste categorieën gelden be woners die na 1 januari 1979 door sanering en dergelijke de wtjk verlaten hebben en die daarin terug willen keren, als mede alle andere woningzoe kenden, waar dan ook in de stad. De hoge positie die inwoners In hel renovatiegebied inne men is het resultaat van de in- Vlaardingen/Maassluis Het Holyzieken- huis heeft in het nieuwe jaar andere bezoek tijden, die voor alle dagen en vrijwel alle af delingen hetzelfde zijn. *s Middags is bezoek welkom tussen 13.45 en 14.30 uur, en 's a- vonds tussen 19.00 en 20.00 uur. De enige uitzondering op deze regel is de kinderafde ling, die van 14.00 tot 18.30 uur voor bezoek geopend is. In verband met de veranderde bezoektijden heeft de vervoersmaatschappij Westneder land de vertrektijden aangepast van de bus dienst, die vanuit Maassluis naar het Holy- ziekenhuis rijdt. Die bus zal voortaan vanaf de Burgemeester Schoutenlaan in Maassluis om 13.07 en om 18.22 uur vertrekken. De te rugrit vanaf het Holyziekenhuis begint dan weer om 14.45 en om 20.15 uur. spanningen van de bewoners in de projectgroep. Van die zij de heeft men inmiddels tevre denheid laten blijken over de overname van B en W van de toewijzingsregels. „Op deze manier kan er zo rechtvaardig mogelijk worden toegewezen," aldus een woordvoerder van de VOP. Zeker het feit dat in woners dezelfde rechten heb ben gekregen als andere bewo ners is een goede zaak, zo vin den de bewoners binnen de projectgroep. Overigens dienen zowel de in woners als bewoners van het oude deel van de VOP, die niet in .panden binnen het re novatieproject zitten, als wo ningzoekende ingeschreven te staan en minstens twee jaar op hun huidige adres te wonen. Met dat laatste wordt bij de in woners voorkomen, dat ie mand die staat ingeschreven als woningzoekende en die vlak voor een toewijzing plaatsvindt gaat inwonen bij iemand anders in het renova tiegebied, een hogere plaatsing op de lijst zou krijgen dan waar hij eigenlijk recht op zou hebben. Het is overigens tc verwach ten. dat het college van Ben W dezelfde toewijzingsre gels van toepassing zal verkla ren bij andere renovatieprojec ten in de stad. Te denken valt daarbij bijvoorbeeld aan een eventuele renovatie in de Oostwijk en andere delen van de stad. s Sdtiedam Het truienwin- i ?epie 'Speed Mouton* dat en- kele weken geleden zijn deu- fren opende heeft zijn eerste v diefstal zelf opgelost j' *wee Surinaamse dames ont- 1 vreemdden drie truien toen de eigenaren lunchpauze hadden juffrouw het winkeltje öjaelijk waarnam. Bij de te rugkeer van de eigenaren de diefstal ontdekt en °eide heren spoedden zich °ver de Hoogstraat waar zij na ^eken de dames aantrof fen- Eén dame rende weg, «laar kon bij de kraag gegre pen worden. Inderdaad bleek ae tas van de Surinaamse de orie vermiste truien te bevat ten. De politie werd gebeld, maar voor die was gearriveerd jge de dame kans te ontglip- |>^en. Zij is niet teruggevonden. Vlaardingen De Bazuin- groep van de CJV zoekt nieu we muzikanten. Het ensemble heeft behoefte aan een eerste en tweede cornettist(e), een al- tistfe) een tweede baritonistfe) en een bassist(e). Vlaardingen De Vlaar dingse werkgroep van Am nesty International sluit dinsdag 13 januari met een bijeenkomst in gebouw Triangel de vakbondsactie af, die zij in de afgelopen pe riode heeft gevoerd. Op deze avond zullen vertegenwoor digers van CNV en FNV het woord voeren. De theater groep van Amnesty verzorgt een optreden, waarin de poli tieke problemen rond vak bonden in tal van landen naar voren komt. Belangstellenden zijn wel kom. De avond begint om 20.00 uur in gebouw Triangel aan de Fransenstraat 14. Vlaardingen In het Holyziekenhuis is zaterdag de 40-jarige Vlaardinger P. A. Kool, die vorige week betrokken was bij een ongeval op de Burgemeester Heusdenslaan. overleden. Hij had bij het ongeval ernstig hersenletsel opgelopen. Het ongeluk, dat dinsdag plaatsvond, gebeurde nadat da bestuurster van een personenauto de macht over het stuur had verloren, enkele malen over de kop was geslagen en door de middenberm heen op de andere rijbaan terecht was gekomen. De Vlaardinger kon haar niet meer ontwijken en botste frontaal op het op zijn kop liggende voertuig. De vrouw liep alleen een sleutelbeenbreuk op. Dit bleef over van een van de twee auto's, die bij het ongeval betrokken waren. Leo ten Have: Vlaardingen Raads lid Leo ten Have (PvdA) heeft zich vori ge week tijdens de ver gadering van de com missie voor sociaal-cul turele activiteiten nog al nijdig gemaakt over het feit, dat ook Youth for Christ is opgeno men in het sociaal-cul tureel plan en program ma, zoals dat binnen kort door de gemeente raad zal worden vastge steld. Volgens het raadslid hoort deze or ganisatie in deze plan nen zeker niet thuis, omdat het volgens hem zou gaan om een wat nare club, die zich lan delijk gezien niet zo fraai opstelt ten opzich te van 'onze homofiele medeburgers', aldus de PvdA'er. Wethouder Cees Bot kon die mening niet de len. „Youth for Christ krijgt van ons geen subsidie: ze is alleen maar gehuisvest in een gemeentelijk gebouw. En Ik vraag me af of IJ wel de doelstellingen kunt onderschrijven van alle andere organi saties, die ook In ge meentelijke gebouwen gehuisvest zijn," aldus de wethouder. Desal niettemin bleef ten Have tegen. Schiedam Door een leesfoutje op het stadskantoor hebben leden van de hulsves- tingscommissïe bijna hun taak twee jaar te vroeg moeten neerle gen. De commissiele den die per raadsbe sluit van maart zijn benoemd, adviseren tot september 1982 over huisvestingsta ken. In de stukken heeft men op het stadskantoor in plaats van '82, '80 ge lezen cn dus werd aan burgemeester en wethouders bericht dat er vacatures bin nen de commissie zouden ontstaan. Voordat er daadwer kelijk wisselingen binnen de commissie ontstonden, is de fout echter geconstateerd en zijn de genomen beslissingen over de vacatures terug ge draaid. De commis sieleden kunnen daardoor toch tot sep tember '82 hun advi serende stem laten horen. Schiedam Handelaar Van Gelderen mag geen kraam neerzetten op het Herenpad om 2ijn goederen aan de man te brengen. Burgemeester en wethouders hebben de aan vraag daartoe van Van Gelde ren afgewezen, omdat het om commerciële activiteiten gaat Bij toestemming aan Van Gel- deren zouden in een mum van tijd veel meer Schiedammers een kraampje neerzetten om hun waar te kunnen slijten. Het werken met kraampjes: krijgt van het college alleen toestemming als het om ideële zaken gaat of in uitzonde ringsgevallen als een braderie, waarvoor wel ontheffingen worden verteend. Schiedam Het schakelsta tion Schiedam-Noord is bijna klaar. Het tuinplan rondom het schakelstation zal binnen kort uitgevoerd worden. Om het schakelstation in de omge ving aan te passen Is een extra bedrag van 800.000 gulden uit getrokken. Van dit bedrag worden traps gewijze- en dakterrassen ge plaatst aan de noord, west en zuidzijde van het station. Aan de oostzijde komt een grond- helling die plooiend wordt ge maakt en beplant met ver schillende heesters en enige bomen. Tussen de beplanting door slingert een 'bospaadje' dat met de traptreden en de terrassen deze aparte tuin ontsluit Het plantsoen is aangelegd als openbare wandeltuin met een veelheid aan struiken en bo men. De dakterrassen zullen in de toekomst als zitpleintjes dienen. De bouw van het scha kelstation heeft rond de zes- miljoen gulden gekost Schiedam Bij een inbraak die in de kerstnacht plaatsvond in een boetiek aan de Hoogstraat werd voor 24.000 gulden aan spijkerbroe ken. jacks en andere goederen weggenomen. Van de daders ontbreekt elk spoor. In de afgelopen dagen bezoch ten inbrekers ook woonhuizen aan de Dillenburgstraat en de Prins Bernhardlaan. In de Dil lenburgstraat werd de inbraak ontdekt door familieleden. De bewoners zelf zijn op vakantie. Op het andere adres werd een enorme ravage aangericht, zo dat nog niet bekeken kon wor den wat er precies weggehaald ADVERTENTIE Schade onderweg? Bel ons dan. Wij halen uw auto op en zorgen veer snel, vakkundig hfustëK Desgewenst regelen wij alles met uw verzekering. Bokelweg 100 Schiedam.tel.(010)-154540.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 3