Harde training geeft eindelijk resultaat 167 teams op jaarlijks 0m SPORT AGENDA Smekes beste snel schaker Zwakke verdediging velt Wilton lieren ■lia li PvdA besluit snel over tweede sporthal Vrouw wint tussen allemaai mannen Twee clubrecords gesneuveld Weer winst voor Vlaardingen Bowlingtournooi Musis Sacrum: maandag 29 december 1980 VD/SC/WW Dinsdag 30 decem ber: Voetbal toumooi lager onderwijs, 09.00 uur, West- wijkhal, Vlaardin gen; schooltafel- tennïstournooi, 09.00 uur, Mar griethal, Schie dam. Vlaardingen - Het snel- schaaktoeraooi van HVO is voor de tweede maal gewon nen door de heer Smeekes. Hij toonde zich uiteindelijk de sterkste snelschaker door in de finale de heer Verhoe- .ven te kloppen. De beide he ren moesten voor zij ïn de fi nale kwamen echter wel eni ge klippen omzeilen. Na een voorselectie werden de twaalf beste spelers in twee poule's ingedeeld, zij moesten uit gaan maken wie in de halve finale kwamen. De beide poule's werden gewon nen door de heren Verhoe ven en Kolenbrander. De tweede plaatsen werden in- tenomen door de heren meekes en Bolk. In die Hal ve finale werden de heren Kolenbrander en Bolk uitge schakeld. De finale ging uit eindelijk over dertien par tijen. Na 12 remises verslapte de concentratie van de heer Verhoeven, waardoor Smeekes de winst kon binne- halen. Leiden - De jonge generatie zwemmers en zwemsters van VZC heeft het de tweede kerstdag lang niet slecht ge daan. In Leiden, waar de re vanche wedstrijden van de Nationale kampioenschappen onder de 10. 11 en 12 jaar wer den gehouden, werd een eerste plaats behaald en sneuvelden twee clubrecords. De eerste plaats van Jacqueline Claas mag zeker gezien worden. Zij zwom de 100 meter rugslag (onder 11 jaar) in 1.36,6 en bleef daarmee Karin Verduyn (De Hoogwerf) voor. Caroline van Neuren liet op de 300 me ter Vlinderslag voor meisjes onder de jq jaar een tijd van 1.29.7 afdrukken. Dit nummer werd gewonnen door Alexan dra van de Kieft (AZ PC) met een tijd van 1.18. Leon 'van IJzerloo kwam bij het zelfde nummer voor jongens tot 1.27.6. Winnaar werd hier Marco van Lunstee (PCG) in 1.17.8. Diezelfde Leon van IJ zerloo verbeterde op de 100 meter vrije slag zijn eigen clu brecord, hij kwam tot 1.11.9 (Zijn oude tijd was 1.12.4). Op dit nummer was Jean Louis Geutjes van AZ PC de snel ste, 1.08.6. Sandy van Dussel- dorp beeindigde de 100 meter rugslag voor jongens onder 11 jaar in 1.22.5. Robbie Meier van Zian/Vitesse was hier de snelste, 1.15.7, Het tweede clu brecord werd door Andre van Hees verbeterd, hij zwom de 300 meter schoolslag voor jon gens onder de 10 jaar in 1.33.4. Dat betekende een verbetering van zijn oude record met één seconde. Deze afstand werd gewonnen door Wilbert Ro- mijn van de Zuidwesthoek in I 1.28,5. ODO schiet zuiverder dan Oranje Nassau Maasland/Vlaardingen - Het duel tussen ODO en Oranje Nassau in de Naaldwijkse sporthal De Pijl is een echte streekderby geworden. De ingrediënten sfeer en spanning, die daarvoor nodig zijn waren aanwezig. Vrij snel na het beginsignaal werd duidelijk dat het een wedstrijd zou worden, waarin Oranje Nassau het bijzonder moeilijk zou krijgen. ODO was steeds net iets sneller en feller. De zenuwen waren echter aan beide kanten sterk gespannen. Dit had tot gevolg dat het plaatsen en schieten niet al te best verzorgd was in de begin fase. ODO kwam vrij gemak kelijk op een voorsprong toen Bram Hanemaaijer van een Daar de in de regionale klasse uitkomende teams rond de feestdagen niet speelden slechts een klein handbalpro gramma. In de afdeling verlo ren de heren van Wilton met 23-30 van Saturnus, terwijl de HVK dames ADO met 13-6 af troefden. Wiiton-Saturmis <h) 23-30 Saturnus heeft laten zien waarom het, vlak achter Uni- tas, staat te dringen om naar de dorde divisie te promove ren. Met gevarieerd aanvals- spel legde het de wil op aan Wilton dat slechts kon toezien dat na 15 minuten spelen de tussenstand 3-10 op het score bord stond. Weliswaar kwam Wilton terug tot 9-13 maar een tempoversnelling van Satur nus bepaalde de ruststand op 9-15. Na rust kroop Wilton te rug tot 11-15 maar 5 doelpun ten op rij van Saturnus bracht het verschil op 9 treffers 11-20. Saturnus dat verdedigend ook niet waterdicht was zag Wil ton weer naderbij komen en bij 17-21 was het verschil 4 punten. Aanvallend ging hot de Ridderkerkers aanzienlijk makkelijker af geholpen door het zwakke verdedigen van Wilton. Het is dat Saturnus nog vele opgelegde kansen on benut liet anders had de 23-30 nederlaag nog groter uitgeval len. Voor trainer Hans van Zelm derhalve genoeg werk om de verdediging te verbete ren immers 30 tegen doel pun ten is duidelijk te veel van het goede. HVK-ADO <d): 12-6 De dames van HVK hebben in tegenstelling tot de meeste voorafgaande wedstrijden te gen ADO een sterke eerste helft gespeeld. Voordat de Rotterdamse dames beseften wat er aan de hand -was keken ze al tegen een 4-0 achterstand aan. HVK, dat wist dat het bij een overwinning de Rotter damse dames op de ranglijst zou passeren, was bijzonder gemotiveerd en keer op keer had de defensie van ADO het nakijken. Dat de eerste helft werd afgesloten met een 9-0 stand was voor een groot deel te danken aan het sterke op treden van doel vrouwe Fenny van Vliet die zelfs twee van de drie strafworpen wist te keren. In de tweede helft nam HVK het te gemakkelijk op eh dat gaf ADO de kans om van 11-2 terug 'te komen tot 11-5. Dat de tweede helft met 6-4 werd "verloren" was het enige waar traister/coach Loes Schaap niet tevreden over was. Met de 13-6 zege was ze zeer content. De doelpunten bij HVK kwa men van Marian Noorddijk en Lenie Triel (2), Heien Smit, Yvonne Jansen en Jolanda Franssen (3) en Margreet Jan sen en Ria Tettelaar (1). -.6; onoplettendheid van zijn te genstander gebruik maakte, 1- 0. Beide partijen bleven het zoeken in snel aanvalsspel, maar de afwerking liet duide lijk te wensen over. Door een door de Vlaardingers aange vochten strafschop te benutten kon Bram Hanemaaijer zijn tweede treffer aantekenen. De volgende tien minuten lieten wat onverzorgd aanvaispel zien. Martin Boschma tilde ODO naar een 3-0 stand. Vijf minuten voor rust liet Oranje Nassau een strafworp onbenut en Cees van der Vaart gaf ODO een comfortabele 4-Ö ruststand. In de eerste helft was ODO over de gehele linie- de betere ploeg en Oranje Nas sau lïet het vooral liggen door een zeer matig schieten. Ook in het tweede bedrijf bleef ODO zuiverder schieten dan Oranje Nassau, Binnen tien minuten had ODO de wedstrijd binnen. Een afstand streffer van Bram Hane maaijer en een doorloopbal van Anja Noordam betekende een 6-0 voorsprong en eigen lijk de overwinning voor de Maaslanders. Maarten Goetsch probeerde door middel van twee wissels, Peter van Brand wijk voor Leo van der Bïe en An thoi nette Vermeij voor Dieuwe van der Windt het aanvalspatroon In beide vak ken te veranderen. Maar het lukte niet. Hoewel het wel 6-1 werd door Bram van Zelm, die. nu wel een strafworp benutte- Martin Boschma gaf ODO weer wat meer ruimte door van afstand raak te schieten,7- 1. Vijf minuten voor tijd maakte Sjanie Bot goed ge bruik van de enige keer dat ze vrij gelaten werd, 7-2. Daarna probeerde ODO nog wel om de afstand te vergroten, maar het mocht niet baten. Het pu bliek, dat zowel uit Maasland en Vlaardingen ruimschoots vertegenwoordigd was, kon vijf minuten later huiswaarts keren na een 7-2 overwinning voor de Maaslanders, die ei genlijk geen enkele keer echt mmmm •Bram Hanemaaijer scoort 1-0 voor ODO in gevaar waren geweest. De streekrivaliteit was in het veld nagenoeg niet merkbaar, maar op de tribune konden enkele jeugdige Maaslanders zich maar moeilijk sportief ge dragen en maakten tijdens het nemen van de strafworpen aan Vlaardingse zijde opmer kelijk veel kabaal en be- schimpten enkele Vlaardingse spelers volledig ten onrechte. Vlaardingen Een brief van PvdA-frac- tievoorzitter Hans Ver- sluys heeft de hoop op een snelle realisering van de tweede sporthal bij de binnensporters weer een beetje doen opleven. Versluys schrijft dat hij niet uit sluit dat zijn fractie nog voor de raadsvergade ring van januari een besluit neemt omtrent de realisering van de sporthal. Indien de so cialisten positief oorde len kan een eventueel raadsbesluit al in fe bruari warden geno men. Versluys zet in de brief ook uiteen waarom zijn fractie zich eerst nog eens over het voorstel voor uitbreiding van de Westwijkhal wilde beraden voordat het in de raad kwam. „Indien in het begin van het jaar besloten wordt tot het bouwen van een tweede sporthal, dan is de nog resterende fi nanciële ruimte voor 1981 slechts 333.000,-. Andere belangrijke za ken kunnen dan niet gerealiseerd worden. Daaraan voorbij gaan zou lichtzinnig zijn en het belang van de stad kunnen schaden; Alvo rens een standpunt in te nemen had mijn fractie er dan ook be hoefte aan een over zicht te krijgen van alle overige investerin gen in 1981 en hun fi nanciële concequenties om aldus een verant woorde afweging te kunnen maken". Welke middelen de ADO-dames ook toepasten, niets was gebaat tegen aanvallende driften van HVK Vlaardingen-Terwijl de voet ballers kunnen genieten van een rustperiode rondom de feestdagen gaat voor de korf ballers de competitie gewoon door. Voor de afdelingsvereni gingen is er door de planning van de wedstrijdleiding wel een korte rustpauze. Op di strictsniveau kwam iedereen wel in aktie. Dit leverde drie maal een overwinning en tweemaal een nederlaag op. Voor het streekgebeuren tus sen ODO en Oranje Nassau was het een duidelijke Maas- landse aangelegenheid. Nassau kwam er in dit duel niet aan te pas. Maassluis-TOGO 19-7 Opvallendste speler in de Maassluise formatie was Arie» Rookus. Na een langdurige af wezigheid maakte hij vrij on verwachts zijn rentree in het eerste team. van Maassluis. Het rentree was duidelijk ver vroegd, want na ruim een jaar afwezig te zijn geweest door een zeer hardnekkige knie- blessure zou Arie Rookus weer langzaam gaan beginnen. Maassluis moest echter aantre den zonder spelmaker Leo van der Vaan, die voorlopig twee wedstrijden aan de kant zit door een schorsing. Gezien het 1Ö-7 eindresultaat kan er ge sproken worden van een ge slaagd rentree. De eerste twintig minuten wa ren voor Maassluis. In vrij hoog tempo werd TOGO naar een 7-1 achterstand gespeeld. In de vierde minuut werd het 1-0 en prompt daarop, door de fensief niet op te letten, 1-L Daarna liep Maassluis soepel naar 7-1. Bij die stand weiger de Maassluis echter met over leg verder te korfbailen. Men bleef jagen en dit gaf TOGO de kans om voor rust nog te rug te komen op 7-3. Ook in de tweede helft blijft Maassluis gejaagd spelen en weigert 'het koppie' te gebrui ken. TOGO laat een strafworp onbenut, terwijl Maassluis wel op 8-3 kan komen. TOGO krijgt zienderogen meer ver trouwen en kwam terug tot 8- 5. Maassluis kreeg het even moeilijk. De ploeg raakte Mie- ke Montizaan geblesseerd kwijt (Els Rookus verving haar), miste een strafworp, maar veerde weer „op, toen Ronny Moerman 9-5 aante kende. In het laatste kwartier kwam de voorsprong niet meer in gevaar en kon Maas sluis zich de luxe permitteren om een strafworp te missen. Met nog tien minuten te spe len werd het 10-7. Tot in de laatste seconde kon Maassluis de voorsprong vergroten, maar in die laatste seconde faalde men weer vanaf de stip. De doelpuntenmakers: Ronny Moerman(2), Bert Montizaan, Martin Bergwerff, Mieke Montizzan, Joke de Vries(2), Henny Nieman(2) en Wilma Nieman. De Zwervcrs-VIaardingen 11-14 Eindelijk lijkt de trainingsar- beid onder leiding van Ron Ek ook in de zaal wedstrijden dat resultaat te gaan opleveren, wat iedereen van Vlaardin- genzijde er van verwacht, In de beste wedstrijd tot nu toe heeft Vlaardingen voor de derde achtereen volgende maal de winst behaald. Regel matig scorend kon De Zwer vers geen echte bedreiging zijn voor de Vlaardingse formatie. Ingestudeerde spelpatronen kwamen langzaam maar zeker tot de gewenste uitwerking en dat leverde doelpunten op. De openingsfase was voor Vlaar dingen en rustig bouwde men een 1-7 stand op, Vlaardingen dacht er te zijn en verflauwde iets, 3-7. Maar echt In gevaar kwam Vlaardingen niet meer en won verdiend met 11-14. Doelpuntenmakers: Rik Brou- wer(4), Marieke Boshutzen(2), Annemieke Willemsen(2), John Kuit(2), Dick van Eke: lcnburg(2), René Zwets en Ma rijke Strubbe. - ALO-Harga 6-4 In een van Schiedam se zijde slechte wedstrijd moest Harga genoegen nemen met een nef derlaag- Een feller en agressie ver ALO haalde reeds in de eerste helft de huit binnen. Het nam een 4-0 voorsprong en toen pas kon Harga middels twee strafworpen iets terug; doen, 4-2. Nas de rust maakte Rob Bons plaats voor Ed Pak; Deze wisseling leverde niet de winst op. Na 5-2 kwam Harga toch iets terug, 5-4. ALO maakt het karwei in de laatsté minuut middels een strafworp af ,6-4. Doelpunten; Karei van der linden(2), Gien van Dijk en Nicolette Rissema. mm 'k - #1 lèDrie dagenlang was de Margriethal hot domein van basketballende scholieren Schiedam Ongeveer 1200 Sc hied am se scholieren in de dagen voor kerst deelgenomen aan het Jaarlijkse schoolbas- ketballtoumooi in de Mar griethal. Onder de 167 deelne mende teams bevonden zich alleen al 58 teams van de Scholengemeenschap Spie ringshoek. Het was dan ook niet gek, dat de meeste prijzen naar teams van deze school gingen. In de leeftijdsklassen 12/13 ja rigen en 14/15 jarigen werden er geen finales verspeeld. Dat zou teveel tijd hebben gekost, gezien het aantal deelnemende teams in de klassen. Nu waren er prijzen voor alle poulewin naars. De uitslagen: Meisjes 16 jaar en ouder jari gen: 1) Spieringshoek 1, 2) Nieuwland 1, 3) Spieringshoek 3; Jongens 16/17 jaar: I) Stede lijk Gymnasium 1, 2) Spie ringshoek 6, 3)'s-Gravenland 2; Jongens 18 jaar en ouder: 1) Spieringshoek 1, 2) Rijnmond MTS, 3) Spieringshoek 2. Schiedam - De bowlingwed strijden om de "Musis Sacrum Dubbels" kenden een bijzon der resultaat. Want ondanks het feit dat het grootste deel van de deelnemers van het mannelijk geslacht was, wist toch iemand van het "zwak ke" geslacht te winnen. Zij, mevrouw van Bracht behaalde uit negen games 1831 pins. Dit alles gebeurde op de eerste kerstdag en ondanks dat feit was het toch druk in het Bow lingcentrum aan de Lange Ha ven. Er waren maar liefs hon derd toeschouwers, die de spannende strijd tot het laatste moment volgden. De strijd was daarom zo spannend, omdat de resultaten van kwalificatie- strijd voor de finales mee ble ven tellen. De uiteindelijke winnares ging die finale als eerst geplaatste in. Zij kon echter door de overige drieentwintig finalisten nog bedreigd worden. Maar in de laatste drie games kon de heer de Wit uit Rijswijk haar niet Io De dames wa ren de heren de baas in de Mu sis Sacrum Dubbels meer bedreigen, hij kwam uit eindelijk tot 1815 pins. Derafi werd de heer de Gans uit Schiedam met 1808 pins. Dat het resultaat van de mevrouw van Bracht gezien mag wor den blijkt ook wel uit het feit dat de tweede geklasseerae vrouw (Cora van Zelenberg) pas op de zesde plaats kwant;.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 6