EEN JAAR INBEELI Paniek Gustowijk gesloopt Ontspoord Bewindslieden in Schiedam Minister Feest Actie Droom mm WIE VAAGHEID ZAAIT ZAL AKTIE'S OOGSTEN 4dln»dag 30 dscsmbor 138Ö VD/SCfWW Herinneringen aan de oude scheepswerf Gusto zijn in 1980 goeddeels weggevaagd- Begin dit Jaar ging de Gustowijk in Schie dam geheel plat: 180 arbeiderswo- ninkjes 'aan de overkant' van de Gorzen werden gesloopt. En in de afgelopen weken zijn slopers be gonnen met de werf zelf. Ook twee andere gebouwen die herinneren aan vroeger© Schie- damse industrie gingen tegen de vlakte: de distilleerderijen van Rijnbende en John Melchers. Pas vorige maand kwam vast te staan dat een menselijke fout oor zaak was van het treinongeluk dat op 15 september plaatsvond. De intercity naar Hoek van Holland vloog op de spoorbrug over de Vlaardlngse Oude Haven uit de rails en bleef, gelukkig, op de kade hangen. Het aantal inzitten den was gering en daaraan was het te danken dat er geen slacht offers waren. Wel een heleboel matertiele schade. Op de foto een treinstel in de takels. al Het lukte de bewonersvereniging van Schiedam-Zuid in september om minister van volksgezondheid en milieuhygiëne Ginjaar naar Schiedam te halen. De bewinds man kwam praten over de over last, die Tankercleaning de Gorzen bezorgt. Zijn conclusie was: dat bedrijf moet weg. Ook andere vertegenwoordigers van politiek Den Haag lieten zich in Schiedam zien: PvdA-kamerlid Hedy d'Ancona deed eind januari mee aan een kwartjesactie Pieter de Geus, de huidige minis ter van defensie, nam in septem ber met 'gemengde gevoelens' af scheid van de Maassluis© raad. Na een 10-jarig lidmaatschap werd De Geus toch nog onverwacht be noemd tot minister. Pieter de Geus blikte met plezier terug op zijn raadsperiode. Over 2ïjn nieu we werk zei hij: „Het schenkt vol doening dat Maassluisse bestuurs kracht onmisbaar blijkt te 2ijn om ons land van een goed dagelijks bestuur te voorzien," He! Haring- en Bierfeest werd een daverend succes. Op zaterdag 6 september overspoelde een ware mensenmassa het centrum van Vlaardingen. De haring was al vroeg uitverkocht en het bier vond in het stralende zomerweer ook gretig aftrek. Grote paniek in Maassluis op za terdag 9 februari. Een felie uit slaande brand legde toen de lijn- zaadfabriek De Ploeg op het Ker- keiland in de as. Door kordaat in grijpen van de brandweer werd veel schade voorkomen. Na de brand Is het bedrijf er niet meer bovenop gekomen en is momen teel zelfs gesloten. Weer een stuk werkgelegenheid minder in de •slaapstad' die Maassluis nu aan het worden is. Was 1980 elders het jaar van de rellen, in Schiedam wapperden maar weinig spandoeken. Bewo ners van het stadsvernieuwingsge bied in Schiedam-West vestigden in oktober demonstratief de aan dacht op hun krotwoningen, in maart protesteerden bewoners van de Mozartlaan tegen verbre ding van hun straat met een derde rijbaan, in april liep de Kohn- stammschool in Oost te hoop te gen het toenemende aantal bui tenlandse leerlingen. Ook enkele onverkwikkelijke za ken in 1980 in Maassluis. Het met veel bravour gepresenteerde het plan van Conro Enter Unes om een draagvleugelboot verbinding Maassluis-London tot stand te brengen bleek niets anders dat een droom. Het verleden van di recteur Dick Vahrmeijer was in het geheel niet brandschoon. Hij werd zelfs door de polite in de kraag gevat en vastgehouden. Momen teel wordt de zaak in Maassluis doodgezwegen. Ook de zandaffai- re De Jager Klein hield de ge moederen danig bezig. Als de ge rechtelijke procedures achter de rug zijn komt er een openbaar raadsdebat. 'ksï'r firrfïfl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 4