ipMBHEElB m 88® ,r?^b wfL I,^i.ii r^'y.V, 1 9 -if V S 'is*# Mm Sf8ö£t wmmr«!*ri *«s Naast de vreugde bij de Schiedamse vereniging B en P en de promo- tie van de Maassiuise da mes van MVC naar de tweede divisie, was de absolute klap per op volley- baigebied weg gelegd voor Broleco. Op nieuw viel er onder vakman schap van de 'geestelijke va ders' Paul de Haan en Leo Ebelr, een kam pioenschap te vieren. En voor de Vlaardingse sportgemeen- schap beteken de dat -en nog steeds- dat er volleybal op eerste divtsieni- veau viel te ge nieten. Met Hans Lin- gen in beeld, was 1980 voor tafeltennisvere niging De Ko renbeurs het jaar van de te genstellingen. De Schiedam mers, die met de mutatie Bert van de Ham- /Jan Vlieg nau welijks aan kracht leken te hebben inge boet. maakten het mee in het voorjaar bij de bovensten in de ereklasse mee te draaien. Ter wijl er in het najaar zelfs een beslissingswed strijd aan te pas moest komen om de degrada tie af te wen den. Ook in 1980 kwam er geen uitbreiding in het aantal bin nensportaccom modaties. On danks de pas sieve en actieve interesse in het zaalgebeuren, werd de tweede sporthal geen realiteit. Dat bij voorbeeld een korfbalvereni ging Vlaardin- gen op zondag een volle West- wijkhal trok, bleek nauwe lijks van in vloed. Op de prestatie trou wens ook, want Vlaardingen de gradeerde uit de zo begeerde eerste klasse. De enige troost die de VV Vlaardingen zich in 1980 kon getroosten, was die van de Wa terwegcup. De finale van het toernooi, geor ganiseerd door deze krant, werd op het ter rein van Her mes DVS een confrontatie tussen zondag voetballers (DHS) en hun collega's van de zaterdag (Vlaar dingen). De blijdschap van Cees Bouman mag illusteren wie in de door Feyenoorder Joop Hiele af getrapte finale aan het langste eind trok. Wim Wage naar, de Vlaar dingse biljartfa naat en eige naar van het café De Grif fioen. zorgde ervoor dat de liefhebbers in de regio van het verfijnde werk op het groene laken zeer aan hun trekken kwamen. Een belangrijk hoogtepunt was zondermeer het verschijnen van veelvoudig bil jartkampioen Raymond Ceu- lemans en zijn Japanse drie bandenconcur rent Kobayhasi in Vlaardingen. De Maassiuise judoka's Jolan- da van Megge- len (links) en Liesbeth Beeks zullen 1980 on getwijfeld een warm hart toe dragen. Immers, Liesbeth slaag de erin bij de Europese kam pioenschappen in het Italiaanse Udine een zilve ren plak weg te halen, terwijl Jolanda bij de eerste WK-da- mesjudo in het New Yorkse Madison Squa re Garden een bronzen medail le veroverde. Voor die presta ties mocht het Mahorokan- tweetal dan ook vele huldigingen ondergaan. dinsdag 30 december 1980 VD/SCAVW 1980 stond geregistreerd als een Olympisch jaar. Dat hield naast de in Moskou gehouden spelen, ook een aflevering van OS voor de gehandicapte sport ers op Papendal in. Daar bleek nog erg veel onwetenheid over de brede takkenvan sport te bestaan en via demonstratiewedstrijden dwongen de gehandicapte sporters erkenning af. Zo ook In de Margriethal in Schiedam, waar het Nederlands zitvolfeybalteam (goud in Arnhem) een demonstratie leverde van hun kun- SPORTHAL HAR5SEI Voof de voetballers in het Waterweggebied was er in het jaar 1980 weinig eer te behalen. Slechts êên vereni ging in de afdeling (FCN'66) en éen in de KNVB (VDL) wisten de eerste plaats veroveren. Voor de Maassiuise vereniging van trainer Cor Nieuwenhuijzen betekende dat eindelijk promotie van de vierde naar de derde klas se zondag. Het eerste elf tal van SVV maakte in het nieuwe seizoen mee. waar het nog niet eerder van had kunnen proeven: Een directe strijd om de periode- titel. De Schie dammers tra den eindelijk uit de grauwe mid delmaat, die het voordien maar niet kon af schudden. Vooral het duel met Vitesse - Cor Peitsman en Harry Meij- boom weten daar op de foto van mee te pra ten- was een onvergetelijk duel op Harga.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1980 | | pagina 5