SCHIEDAMSCHE COURANT jan Simons terug in Schiedamse raad Huisvuilaetie loopt goed Ik .neem. deproef RIJK LAAT DOORSCHEMEREN: [BiBHE INolet fuseert op 1 april met GZ krant Agenten beëdigd r. Socialisten vinden opvolger Jo Ouwens Pagina drie. Uitvoerings plan West goedgekeurd Weer inbraak in manege Hans is goedkoop dames NACHT HEMD Boekje over stadhuis Leuke actie sporters op nieuw] aarsrecept ie Al 7000handtekeningen Ss^l>^e Dinsdag 6 januari 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -I05de jaargang no. 3-4PAGINA's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam "Jan Simons, eerste kamerlid voor de PvdA, wordt de opvolger van Jo Ouwens als raads lid voor de socialisten in Schiedam. Simons was der de op het lijstje van de PvdA. Eerder werden Arie Zwambom en Nico Booy geraadpleegd. Zwamborn werkt tegenwoordig in België, wat praktische pro blemen oplevert Nico Booy is verhuisd naar Ca- pelle aan de IJssel, waar door hij automatisch af viel. Jan Simons maakte tussen •1962 en 1970 deel uit van de Schiedamse gemeenteraad. Drie jaar lang is hij zelfs fractievoorzitter geweest van tie partij. Tussen 1973 en 1976 was hij directeur van 2 Pakhoed beleggingen en tot J voor kort had hij zijn handen I vol als gedelegeerd eommis- rj saris van de AVR, de afval verwerking Rijnmond, een bedrijf dat, zoals bekend mag worden verondersteld, enor me financiële problemen kende. Simons, die bekend staat als financieel-economisch spe cialist (de PvdA zit zonder fi nancieel expert, sinds het overlijden van Henk Engels man), is al eerder door de Schiedamse socialisten ge vraagd terug te komen. Bij het vertrek van Rutircl van der Veer uit de gemeente raad zat hij echter nog volop ij) de problemen bij de AVR. waardoor hij minder tijd overhield voor het raadslid maatschap dan hem lief was. De werkzaamheden bij de AVE zijn voor Jan Simons nu grotendeels achter de rug en zullen, zo vertelde hij gis teren, tot een minimum wor den afgebouwd. Daardoor blijft nu wel voldoende tijd over om als PvdA vertegen woordiger deel uit te maken in Schiedams gemeenteraad. Het lidmaatschap van de Eerste Kamer is daarbij in het geheel geen probleem volgens Simons, omdat daar voor gemiddeld een dag werk per week staat. Volgens het komende raads lid, dat overigens nog offi cieel door de socialisten in Schiedam moet worden ge vraagd. is er ook geen sprake van een verstrengeling van functies. De Eerste Kamer heeft nauwelijks iets met ge meentepolitiek te maken. In de gemeenteraadsverga dering van januari wordt Si mons waarschijnlijk be noemd, waarna htj in de ver gadering van februari zal worden geïnstalleerd. Jan Simons, lid van de Eerste Kamer, komt terug als raadslid in Schiedam. VJaardingen Commissaris Ben van Toledo heeft gister middag vijf nieuwe korpsle den beedtgd. Het gaat om agenten die alvast zijn aan gesteld wegens de vacatures die in de loop van dit jaar zullen ontstaan wegens ver trek van enkele oudere poli tiemensen, die aan hun pen sioen toe zijn. De nieuwe agenten die bij het Vlaardingsc korps wer den ingelijfd zijn Johan Dirk van Heyst (29). Arie Jan Vroegh (24). Cornelia Pieter- neila Arendje van Bedaf (19), Gertjan Eijsberg (20) en Frank Willem Koonings (20). Zij zijn onlangs geslaagd aan de pohtie-opleidingsschooi in Leusden. Sciiieirokonca dit jaar in stadsvernieuwing Schiedamse miiieucontroleur deelt eerst waarschuwings- kaarten uit. De criminaliteit is in 1980 in Vlaardingen niet gestegen. Het aantal verkeersdoden wel. Dat zei de Vlaardingse politiecommissaris gisteren in zijn nieuwjaarsrede. Pagina drie. Schiedam Schienoko wordt nog dit jaar aangewezen als stadsvernieuwingsgebied. Die toezegging heeft Gus- taaf Schaap, hoofd stadsontwikkeling van de gemeente Schiedam, gekregen van ambtenaren van het ministe rie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Het was de bedoeling dat de Brandersbuurt nog voor het S0 aangewezen zou worden stadsver nieuwingsgebied in het kader van de interim-saldo-re geling, maar de minister was zov'eel langjarige ver plichtingen aangegaan, dat Schiedam buiten de prijzen viel, aldus Gustaaf Schaap. Wanneer de Brandersbuurt wordt aangewezen, is nog niet bekend. „Maar dat maakt weinig uit, ais het maar voor 31 december 1981 gebeurt", r- het commentaar van Schaap. De verant woordelijke wethouder, Chris Zijdeveld was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. Schienoko was een van de vier Schiedamse gebieden die in het kader van de tnterim-sal- do-regehng bij het ministerie zijn voorgedragen. Eerder werden West, Zuid en Oost aangewezen als stadsvernieu wingsgebied. De plannen die cloor de ge meente zijn opgesteld voor de stadsvernieuwing rond de Ma- riastraat, de uitvoeringsplan nen voor het gebied West 1 A, zoals dat officieel heet, zijn in middels goedgekeurd door het ministerie. Mei die plannen is vijf en half miljoen gulden ge moeid. Gustaaf Schaap, behal ve hoofd stadsontwikkeling ook projectleider voor het ge bied m West, was gisteren nog niet van de goedkeuring op de hoogte. „Het is wel wat we Pijnacker In manege De Molenkamp aan de Noordweg is gisternacht wederom ingebroken. De dieven kwamen binnen na het verwijderen van schar- nierpennen van een raam. Er werd voor tweehonderdvijftig gulden aan geld uit een au tomaat gestolen, terwijl de schade eveneens rond tweehon- derdvij'ftig gulden is. ADVERTENTIE A maxi SCHEOAVI KOEMARKT yiAAROfJGEN OW BEttMAM\SNGEL67 PASSOUS KOWjGSHOEK Maassluis Het gemeente bestuur van Maassluis heeft een boekje laten uitgeven over het stadhuis, dat eind 1978 in gebruik werd geno men. In de uitgave, in een handzaam formaatje op de markt gebracht, wordt hel een en ander verteld over de totstandkoming, de indeling en aankleding van het stads kantoor. De tekst is van de afdeling voorlichting van de gemeente; foto's zijn van Henk van der Veen. Het informatieboekje, waar voor 4 gulden moet worden betaald, is alleen te koop aan de informatiebalie van het stadhuis. hadden verwacht", aldus Schaap „We zijn er vanuit ge gaan dat het zou gebeuren. Maar daarom is de goedkeu ring met minder verheugend. Het is iets waar je vroeger ver schrikkelijk voor moest knok ken en onderhandelen, wilde je goedkeuring binnenkrij gen." In het gebied rond de Maria- straat zijn per blok beslissin gen gevallen over de maatre gelen die moeten worden ge nomen* sloop, renovatie of handhaving zonder meer. Vrij kort geleden is ook door amb tenaren van Schiedam een herverkavehngsplan opgesteld voor hei gebied. Daaruit blijkt dat de huidige Vriendschaps straat niet zal worden terug- gebouwd. De ruimte die daar door overblijft, wordt benut voor de m de wijk noodzakelij ke groenvoorziening. Aanvankelijk was zo n herver kavehngsplan op het stadskan toor nog met aan de orde, maar toen men inet een rap portage over de stadsvernieu wing in het gebied West 1 A naar het ministerie trok bleek men daar, naast een verslag van de gang van zaken ook behoefte te hebben aan con crete plannen. Binnen een week moest toen een herver kavehngsplan netje worden op gesteld. Bewoners konden bin nen die korte termijn met meer konden worden geraad pleegd Aangevuld met het herverkavehngsplan blijkt de rapportage van Schiedam nu dus toch de goedkeuring van het rijk te kunnen wegdragen. De herverkavehngsplan nen moeten overigens nog door de bewoners worden goedge keurd. Drukker dart ooit tevoren was het op de nieuv/jaarsreceptie van het gemeentebestuur. Vlaardingen De bin- nensporters kwamen, zoals ze hadden beloofd, massaal in actie tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst die het Vlaardingse gemeen tebestuur gisteren in het stadhuis hield. Maar het werd wel een leuke en spontane actie, die zonder problemen verliep. Burgemeester Kieboom kreeg van feliciterende bin- nensporters m totaal 250 bakstenen overhandigd ais eerste aanzet voor de bouw van de tweede sporthal in de stad. Kieboom nam ze een voor een ghmlachend in ont vangst en bouwde er achter zich een aardig muurtje van. De actie werd gevoerd door badmintonvereniging Refo- ba, de handbalverenigingen De Hollandiaan en WIK en de korfballers van Oranje Nassau, KV Vlaardingen en Spint. De sporters waren niet de enigen, die de nieuwjaars bijeenkomst in de oude hal, de trouwzaal en de raadzaal aangrepen om aandacht voor hun problemen te vragen. Onder het receptiepubliek waren ook tientallen jonge ren, vooral uit Holy, die al leen al door hun aanwezig heid de aandacht nog eens vestigden op hun behoefte aan een eigen onderkomen in die wijk. Daarnaast waren er vertegenwoordigers van allerhande groeperingen en. instellingen, ambtenaren en raadsleden en particuliere belangstellenden. De bijeenkomst werd al met al drukker bezocht dan ooit tevoren, maar dat leverde geen problemen op. De be hoorlijk grote groep politie mensen m burger die zich onder het publiek had ge mengd hoefde nauwelijks in actie te komen. Zie ook pagina vier. Vlaardingen Met de actie tegen het eenmaal opha len van het huisvuil in Vlaardingen en de verhoging van de reinigingsrechten gaat het boven verwachting goed. Het comité 'Huisvuil geen melkkoe' van de socia listische partij en de huisvrouwen in Holy zijn inmid dels al een eind op weg met het ophalen van handteke ningen tegen de verhogingen met ingang van 1 januari jongstleden. De bereidheid van de Vlaardingers om ac tie te voeren is groot. Dagelijks zijn tientallen inwoners op pad om handtekeningen te verzamelen tegen de AVR en het slechts eenmaaal per week ophalen van huisvuil. Remi Poppe, ex-raadslid voor de SP en coordinator van de actie is dan ook erg tevreden. „Dat de mensen zo massaal zouden reageren had ik echt niet verwacht. Wij zijn vlak voor de feestdagen begonnen met de actie en als je ziet dat er nu al duizenden handteke ningen zijn verzameld dan kan ik alleen maar zeggen dat het goed gaat De mensen pikken het gewoon niet meer." Over het voornemen van de SP om met het voltallige colle ge en de fractie-voorzitters een grote openbare discussie te houden over de gehele proble matiek is Remi Poppe hoopvol gestemd. „Als het college goed kijkt naar de inhoud van de brief dan kan het de openbare discussie niet tegen houden. De argumenten slaan aan bij de mensen. Wij hebben nu al 4000 handtekeningen. De vrouwen uit Holy hebben er ook al 3Q0Ö alleen uit de Holy- wijk en dan zijn we nog maar op de helft van de stad." De verhoging van de huisvuil belasting stuit op veel weer stand De Vlaardingers pikken het niet langer dat zij de dupe worden van de miljoenendans rond de Afval Verwerking Rijnmond Remi Poppe. „Als je toch ziet dat zoveel mensen handtekeningen willen verza melen en dat er overal in de stad affiches hangen tegen de verhoging van de belasting dan tekent dat toch de situa tie Inmiddels heeft ook de wijkgroep Westwijk bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar gemaakt tegen de verhoging van de rei nigingsrechten en het slechts eenmaal ophalen van het huis vuil. In een brief aan het col lege heeft de wijkgroep haar bezwaren uiteen gezet. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt ronder extra kosten bezorgd m combinatie met het Sotteidams Nieuwsblad. "o" Schiedam Het gemeente ziekenhuis en de Noletstïch- ting gaan op 1 april fuseren. De fusiedatum is gistermid dag bekend gemaakt door de voorzitter van de roomskat- holieke stichting voor het Noletziekenhuis. A. A. L. Stegmann. De nieuwe naam van de twee ziekenhuizen zal, zoals al eerder bekend werd, „Schieland" zijn. Volgens Stegmann, gisteren in zijn nieuwjaarstoespraak voor het Noletpersoneel, heeft zijn ziekenhuis vorig jaar met een sluitende exploitatie gedraaid. 'Dat was een verrassend resul taat, zei hij, gezien de ervarin gen in het jaar daarvoor. Hij was positief over de ontwikke lingen tn 1980. Zo kwam ook 'het contact met het gemeente ziekenhuis, dat in *79 was be koeld, vorig jaar weer redelijk op gang, hetgeen ook zal lei den tot de door Stegmann ver wachte snelle fusiedatum van 1 april. Voorts memoreerde hij de afname van de gemiddelde verpleegduur. 18,6 dagen per pauent in 1970 en 14,3 dagen in 1980. „Wij naderen het lan delijk gemiddelde", aldus een tevreden Stegmann. De voorzitter van de Nolet- stichtmg opende na zijn nieuwjaarstoespraak meteen de tweede tentoonstelling van de eind vorig jaar opgerichte galerie Nolet, een naam die bedacht is om zij het via an dere kanalen dan de verple ging de ingeburgerde naam van het katholieke' ziekenhuis in stand te houden, ook na de fusie met het gemeentezieken huis tot het Schielandzïeken- huis. *G Bottel aa™ ,rvd^pOS De*e i na®*' „3000 VB

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1