SPORT 7 I y :'t'I «ÉSKs Mart mit s schittert SPORT KORT swailtiésr* gmsi m m m MS «Hl 'SUBBBBM M Fortuna ontluisterd Hoek van Holland vecht tevergeefs SE vg"3ËZ "Sjé-Vv-gy.- r Rob Jansen uit het veld gestuurd mmsi VDL bakt er weinig van Kater voor FCN Geen loon naar werken —"if maandag 12 Januari 1961 VD/SC/WW Schiedam slimmer dan Excelsior '2C1 Dordrecht Met maar liefst vier tegen eén werd koploper Fortuna VI door 'runner up* Emma op een ontluisterende manier uit de vredige Kerst-, en Nieuwjaarssluimer opge schrikt. De eerste plaats bleef behouden, maar moet nu wor den. gedeeld met Feyenoord .terwijl datzelfde Emma met eén punt achterstand op de loer ligt De zwakte van de Vlaardingers zat hem ditmaal in de achterste lijn, die tesa- men met doelman Remy Leer dam een uiterst slechte dag doormaakten. De aanval speel de daarentegen zeker niet slecht, maar kon het niet bol werken tegen de fouten die de eigen verdediging keer op keer produceerde. De eerste drie doelpunten waren stuk voor stuk lachertjes terwijl de vierde, in de tweede helft ge scoord, een gevolg was van het wanhopige 'va banque-spel' van Fortuna. Ron Berveling had tussen de bedrijven door nog wel voor drie eén gezorgd, maar verder kwamen de Vlaardingers niet, 4-1 vertelde genoeg. Schiedam - „Niet mooi, maar wel doeltreffend", was de jubelkreet, waarmee Schiedam-verdediger Bram Scholte na de 2-0 zege op stadsgenoot Excelsïor'20 de kleedkamer indook. De laatste man, die zich tot sober verdedigen had beperkt, typeerde de onaantrek kelijke derby voortreffelijk. In tegenstelling tot de vorige wedstrijden begon het Schie- dam-middenveld met de punt (Nico van Huet) naar voren, hetgeen al in de tweede mi nuut de openingstreffer ople verde. toen spits Harry Zonne veld de bal vanaf de linkerzij de voor het doel bracht Nico van Huet schoot van dichtbij hoog in de touwen. Excel- sior'20 kon, op een uitval van Paul Stuy na, weinig offen siefs terugdoen tot de laatste vijf minuten, waarin met name Kees Lelieveld een schoonheid van een kans kreeg. Oog in oog met doel man Jaap van de Nol kwam de laatste als gedeeltelijke overwinnaar uit de strijd. Paul Stuy wist echter geen raad in. In die fase zorgde een af standsschot van John Klop pers voor gevaar. Jaap van de Nol tikte de bal fraai over het doel. Op een pass van Paul van Stralen kreeg ook Anton de Rouw een kans de marge te verkleinen, doch alleen voor de Schiedam-doelman lepelde hij de bal over het doel. „Het was niet mooi. maar dat hoef de ook niet. We kunnen in dit stadium van de competitie geen mooi voetbal spelen", al dus Schiedam-trainer Nico van Huet over de met het oog op de onderste plaats broodno dige punte».. Hans Amsterdam zorgt nu voor panjke bij Jaap van der Nol, die de situatie evenwel meester zal blijven. door Jan Schrijver met de rebound. In plaats van de bal rustig over de nog uit positie zijnde doelman heen te wippen, knalde hij ongericht over. „Het ïs simpel: je verliest deze wedstrijd al in de tweede minuut. En als je dan de kans krijgt om gelijk te maken, scoort Schiedam 2-0", reageer de Excelsior'20-trainer Piet Roozen teleurgesteld op de be heerste treffer van linkerspits Eric Kolmeijer, die kort voor rust de wegvallende dekking van Kees Lelieveld (plaatsver-, vanger voor de geschorste Eric Gudde) en de pass van Jan van de Luitgaarden goed uit buitte. De wervelende vleuge laanvaller omspeelde laatste man Teun van Aken en liet vervolgens de uitlopende doel man Jan van de Veen met een lage schuiver kansloos, In de tweede helft moest rechtsachter Kees Lelieveld plaats maken voor de op het middenveld geplaatste John Kloppers, terwijl Paul Stuy als rechtsachter moest gaan fun geren, waarmee het gevaar Kolmeijer beter werd inge toomd. De door een Alpenzon bruingebrande John Kloppers kreeg al in de beginfase op tien meter van het doel een goede kans, doch de plotselin ge overgang van piste naar veld bleek te groot, zodat doel man Jaap van de Nol geen moeite had met het zwakke schot. Aan de andere zijde .ver zuimden Eric Kolmeijer en Harry Zonneveld in een twee- tegen-één situatie de marge op onoverbrugbare hoogte te brengen. Met het oog op de twee weg te werken doelpun ten haalde Piet Roozen tien minuten voor tijd laatste man Teun van Aken uit het veld en zette de jeugdige Rob Glim merveen als extra aanvaller --/Stu' i Verwarring in de Schiedam-defensie waar de angst op de gezichten van Wim Wöhler, Bram Scholte, Jan van de Luitgaar den en Sjaak Huet zichtbaar is. Oud-Bei jerland sleurt VFC mee Schiedam - Martinit heeft Floreant met 4-0 simpel opzij gezet. De Schiedam mers hadden in de eerste helft een constant over wicht, wat echter slechts in één doelpunt kon wor den omgezet, toen Kees Hoogwerf en Cees van Kralingen in de 35-ste mi nuut een combinatie aan gingen. De laatste passeer de zijn tegenstander, draaide naar binnen en haalde vernietigend uit om 1-0 te laten aanteke nen. In de tiende minuut van de tweede helft werd Ruud Slavenburg binnen de zestienmeteriijnen on deruitgehaald, waarna Ruud van der Horst geen moeite meer had om de strafschop te verzilveren. Martinit gaf daarna met Oud-Beijerland Toch nog sensatie, gister middag aan de Oudbeijerlandse Langeweg, waar nonchalante Rotterdamse arbiter Jan van Dorp de steeds beklemmender wordende grauwsluier plotseling doorbrak met een niet eens zo heel erg aangevochten-beslissing. Een klein kwartier voor sluitingstijd wees de klei ne gezagsdrager onverbiddelijk naar de kleedkamer toen VFC'er Rob Jansen Oud- Beijerlander Huug Kruythoff had nagetrapt Het resolute optreden van Van Dorp was het absolute dieptepunt van een ontmoeting, die toch al niet rijkelijk doorspekt was met attrac tief voetbal en die derhalve terecht resulteer de in niet meer dan een doelpuntloos gelijk spel. Zoals ook VFC-trainer Wolter Bos na afloop in alle eer en gewetenheid vaststelde. „Oud-Beijer- land", verontschuldigde hij zich in eerste instantie, „is nu. éénmaal een ploeg die ons niet zo ligt. Ook nu konden we moeilijk een antwoord vinden op hun vrij simplistische spel. Aan de ene kant mag je nog blij zijn met een punt, maar nu Hellevoetsluis gelijk heeft gespeeld, hebben we eigen lijk hier een punt laten lig gen. Dat neemt echter niet weg dat het een bar slechte wedstrijd was". Die laatste mening werd geenszins onderschreven door zijn collega Hans Kos- tense. De oefenmeester van Oud-Beijerland vond even eens dat zijn ploeg tekort was gedaan en had in feite geen goed woord over voor de speeltrant van VFC. „Voor een goede wedstrijd", sprak hij vermanend, „heb je toch echt twee ploegen nodig. Wij wilden wel, maar VFC be slist niet. Tegen zo'n tegen stander kun je er gewoon geen fijne partij van maken". De uitspraken van Kostense konden de toets der kritiek slordig voetbal de touwtjes uit handen. Floreant ver zuimde echter om de gebo den kansen te benutten. Twintig minuten voor tijd kwam de organisatie weer terug in de Schiedamse ge lederen, hetgeen in een wervelende voetbalshow uitmondde, waarbij de sco re echter beperkt bleef tot doelpunten van Ed Sla venburg na een fraaie( combinatie en Fer Holster' (kopbal). De paal en de Floreant-doelman stonden een ergere blamage in de weg. Een Floreant-speler kreeg een waarschuwing van de scheidsrechter op appel van zijn 'eigen' grensrechter, die het com mentaar van zijn clubge noot niet pikte. its, V-, Peter Jeup en Hans Jansen proberen Cees Orgers de voet dwars te zetten. Jeup lijkt de meeste kans van slagen hebben. niet ten volle doorstaan. Het overwicht dat Oud-Beijer land nagenoeg ontplooide, was slechts optisch. Met name in de eerste akte ac teerde VFC veel vaardiger, maar haalden de Vlaardin gers (zonder zieke voorstop per Chris Hendriks en Rob bie Maat) geen rendement uit hun akties die te vaak strandden op solistisch werk van routinier Teun Kornaat en de eenzame frontsoldaten Peter Jeup en Hans Jansen. VFC creërde in de slaapver wekkende eerste helft geen enkele uitgesproken kans, terwijl Oud-Beijerland tever geefs een strafschop claimde bij een tackle van Rob Jan sen contra Arie Troost en uitblinker Ton Kalishoek slechts het zijnet trof achter, betrouwbare sluitpost Rob Brekeimans. Bos: „Dat zware veld was duidelijk in ons na deel. Voor rust ging het nog wel,, maar er na kwamen we gewoon fysieke kracht te kort". Dat laatste had Oud-Beijer land wel, maar de Kostense- brigade miste op het midden veld de man die de patronen kon uitzetten. Toch startte de OSV na de onderbreking overdonderend en hadden aanvoerder Cees Orgers (vrije trap), Huug Kruythoff (kopbal) en de later voor Coen Vemer ingeruilde Fred de Rooy (half-volley) niet het geluk aan hun zijde. Oud-Beijerland bleef die hele tweede helft de meerdere, hetgeen deels voortvloeide uit de tolerante houding van •Van Dorp die de fellere duels met de mantel der lief de bedekte en alleen de grof heden bestrafte. Beide par tijen kregen nog één hele goede en bijna niet te missen kans. Voor Oud-Beijerland was Huug Kruythoff de •boosdoener', terwijl in het Vlaardingse kamp Hans Jan sen mismoedig de handen voor z'n gezicht sloeg. John Versteege (DVO'32) en Peter Joore (Satelliet) hebben ook deze winterstop weer be nut om in het Baskische Co= millas te gaan trainen bij de plaatselijke club, die momen teel stappen onderneemt om in 1982 Vlaardingen met een be zoek te vereren. Jerry Visser, Marcel Braat, Rob van der Tuyn en Leo Ha gen verschenen te laat op de voorbespreking voor de uit wedstrijd tegen VIOS, hetgeen voor trainer Wim Verhoom een reden was het viertal uit de basis te laten. Omdat Ruud Bakker bij de warming up niet fit bkek. mocht Leo Hagen toch het beginsignaai meema ken. Ook met de bij Hermes DVS ontbrekende Arie Riedijk""is alles geen koek en ei. Wlhl Verhoorn: „Er zal een en an der moeten worden uitgesprö* ken met Arie. Daarna zal hij in een aantal weken zijn vörtn moeten opdoen. Hel ligt alle* maal niet bepaald eenvoudig"; Zowel SVV als FC Vlaardin gen waren weer het slachtof fer wat betreft dopingcontrole. In Schiedam mochten Leen Wamaar, Hans Loovens en Henk Salari hun plage doen, terwijl in Amsterdam die eer te beurt viel aan Ron de Vos van Steen wijk, Frans Stans en René den Os. SVV speelt morgenavond vriendschappelijk in Slie- dreebt tegen de gelijknamige derdeklasser. Aanvang 19,30 uur. Jong SVV oefent even eens en wel tegen Baren- d recht. Het Vlaardings elftal tot 23 jaar, dat morgenavond in de Broekpolder tegen FC Vlaar dingen speelt, zal geen spelers van Fortuna, Zwaluwen, DVO'32, HVO, RKWIK en DSS'26 bevatten. De eerste vier clubs, omdat ze blijkbaar geen materiaal bezitten of geen interesse en de laatste twee, van wie in totaal vijf spelers waren geselecteerd, hebben afgeschreven omdat er geen normale briefwisseling had plaats gevonden. Ge woon de spiegel voorgehou den. Nu weten ze eens hoe pijnlijk dat kan zijn", aldus DSS'26-voorzitter Ab Schotel. Annemieke Willemsen, die vorige week in de laatste mi nuut van de korfbalwedstrïjd Vlaardingen-Actief met een knieblessure uitviel, heefr haar knieband gescheurd en is tot zes weken gips gedoemd. Na deze periode worden er pp? nieuw foto's genomen voor een eventuele meniscus. Jaap Klepke van WK wil het aan het einde van het sei zoen voor gezien houden als trainer van de selectie. Zijn knieoperatie stelt hem voor steeds grotere problemen qua fysieke gesteldheid en alleen ais de selectie daar genoegen mee wil nemen, is Klepke be reid er een jaar aan te knopen. Zwaluwen hoorde zaterdag ochtend 9.15 uur of het duel met GVVV doorgang zou vin den, maar kreeg nul op het re quest. De verbazing was "in Zwaluwenkringen dan oök groot, toen bleek dat de Vee- nendaalse eerste klasser wel oefende en nog wel tegen FC Utrecht. Uitslag overigens 0-3. Puttershoek „Zo gauw als het strafschopgebied in zicht kwam ging er van alles mis", of ook wel hoe VDL door de counter van Puttershoek tot tweemaal toe werd verslagen en er zelf niets tegenover wist te stellen in aanvallende zin. Met de wedstrijd van afgelo pen donderdag tegen Sparta nog in de benen bakte dê Maassluise ploeg er vrijwel niets van in het eerste compe titiewedstrijd van '81, Putters hoek liet de VDL-ploeg rustig komen en sloeg zelf door micf- del van de counter toe, In 3ë dertiende minuut wist doèl- man Cees van Eijk een uitv£l van Puttershoek nog onscha delijk te maken, maar in "de tweede helft moest de goalie tot tweemaal toe de beruchte gang naar het net maken. Het Maassluise spel was bij gebrek aan een verstandelijke opbouw gedegenereerd tot een slap af treksel van het Engelse 'kick and rush', maar dan zonder re sultaat Teken van de aanval lende onmacht was wel de Doesburg-imitatie die VDL- doelman Cees van Eijk in aan vallend opzicht op de Putters hoek helft opvoerde, maar het resultaat was en bleef negatief. Den Haag Een mat begin, een blunder van doelman Ger van Eijk en een misser van verdediger Ton Buying betekende al in de. beginfase een 10 achterstand tegen Laak-i kwartier. De 'badplaats' vocht daarna sterk terug,"maar deze twintig minuten durende aanval wist de gasten schadeloos te overle ven. De tweede helft was van beide kanten bar en boos en dientengevolge viel er weinig te genieten voor de trouwe bezoeker. Het enige dat in de koude het bijkans bevroren netvlies nog enigszins kon doen ontdooien was het wegzenden van de grensrechter van Laakkwartier die het met een beslissing van de scheidsrechter niet eens was en dit in zijn beste bargoens uitdrukking gaf. De Haagse trainer, die het met de maatregel van de man in het zwart niet best had en het veld in stormde om vervolgens verder van achter de afrastering de wedstrijd te moeten volgen, zag nog wel, dat zijn pupillen er een tweede treffer aan vast plakten. Schiedam - „Noch be stuursleden, noch trainer Piet de Zoete hebben we na afloop van de wedstrijd in de bestuurskamer mo gen begroeten. Dat is een vreemde zaak, vooral bok omdat we er alles aan ge daan hebben om *t de he ren naar de zin te maken. Ik denk dat het resultaat tegenviel", verhaalde FCN'66-voorzitter Peter Friederich over de 'kater' die men bij de Schiedamse afdelingsploeg overhield aan de oefenwedstrijd te- gen jong-FC Den Haag. De Hagenaars wonnen welis waar met 2-0, doch de jon ge semi-profs -met onder andere ex-Ajaxied Guido Pen- konden bepaald niet imponeren. Beide doel punten werden pas in de laatste tien minuten ge scoord. Daarvoor had de pas zestienjarige invaller Ruud Kapijnftwee droom- kansen gehad voor FCN op passes van Dick Schaap en uitblinker op het mid denveld Henk van der Lely. RotterdamAlhoewel er goed werd gespeeld, wist SFC de wedstrijd tegen Zwervers met in winst om te zetten. Het duél eindigde zelfs in een 20 nederlaag voor de Schiedammers. FJa de vroege -gezien de spelverhoudingen onterecht- voorsprong, kregen Rienke Broere en Frans Lansbergen kansen op de ge lijkmaker, maar zoals vaker in deze spelsoort viel ook nu de goal aan de andere kant, 20 derhalve. Hét collectief sterk spelendë SFC wist het qua quantiteit in doelpunten niet bol te werken tegen het spaarzame doch doeltreffend aanvallende Zwerver?, maar voetbal technisch staken de Schiedammers er wel boven1 uit. Een troostende gedachte, i t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 7