SPORT 9 m mmi m ODO kan kandidatuur stellen SPORT KORT Zaterdagvoetbal laat alles bij het oude Nieuwe tafeltennis vereniging in Maasland Harga: stijgende lijn T eleurstelling. Dirk Hoogenboomeen trainer met een geheim recept: UEFA's mogelijk naar Vlaardingen donderdag IS januari 1381 VD/SCfWW 'Tijdis tijd Schiedam In het steeds eerder loswoelende konink rijk van voetbaltrainers in amateurland, baarde één bericht meer opzien. Dirk Hoogenboom moet aan het einde van het seizoen TSB verlaten, omdat hij als hou der van een D-licentie niet meer dispensatie krijgt van de KNVB. „Ik wilde trouwens sowieso al opstappen", klinkt het uit de mond van de 46-jarige Schiedamm- mer en die opmerking verdient een nadere uitleg. Ze ker omdat Dirk Hoogenboom zich met stelligheid een van de meest sympathieke figuren in trainersland mag en ook kan noemen. ..Laat ik voorop stellen", klin ken de eerste woorden van het relaas", dat ik het ook nu weer in mijn derde seizoen nog steeds met enorm plezier op de Vijfsluizen werk. Maar ik heb nu eenmaal een stelregel, die - puur op gevoel gebaseerd- zegt Na drie jaar weer eens wat anders, dat probeer ik vol te houden. Nadat ik eerst tot en met m'n 3S*ste in het eerste van Martinit rondzwalkte, ben ik met het behalen van mijn D-licentie ook bij dezelfde ver eniging begonnen. Precies drie seizoenen, waarbij er ook een promotie naar de derde klasse werd behaald, heb ik volge- maakt. Daarna volgden drie jaar Ursus (via een beslissings wedstrijd tegen Lekkerkerk misten we net promotie) en tenslotte een evenlange perio de TSB". Tot zover even de kortstondi ge trainerscamère van Dirk Hoogenboom, die als mense lijk, eerlijk, maar toch zeker niet lankmoedig te boek staat in de met veel onduidelijk ge schreeuw gevulde trainers kelk. Hoogenboom fel door de kamer stappend: „Net als het na drie seizoenen verwisselen Van club, stel ik ook voor de spelers: tijd is tijd. Geen geso demieter. Ik hou alles bij en zeg de jongens gelijk waar het op staat. En je ziet, als ik m'n gang mag gaan, lukt het best wel'. Uitspraken Geen bijzondere uitspraken op het eerste oog, maar toch heeft de opzichter bij de Rotterdam se reinigingsdienst een geheim recept. Navraag leert, dat hij bij geen van de drie clubs weg moest en zelfs zeer geliefd was in de verschillende spelers groepen. Bij TSB. waar hij toch van een vierdeklasse de gradant een koploper van de derde klasse maakte, ligt de si tuatie al niet anders. Atietiek- trainer van de ROVS. Tour nier, stelde zelfs zijn B-diplo ma beschikbaar om hem des noods alsnog een 'papieren' basis te bieden. Dirk Hoogenboom weigerde om de inmiddels bekende ge voelsredenen. Precies zoals hij ook niet doorging met de trai nerscursussen. Daarover: „Met mijn D-diploma was ik stikge- door Emile Schelvis lukkig. Ik had wel verder ge kund, maar op het maatschap pelijke terrein lagen er meer perspectieven. Het voetbal bleef hobby en dat is altijd zo gebleven. Ik ben nu gewoon uitgeleerd en als dat lager trai nen inhoudt, jammer dan. Daar zit ik niet mee, ik doe het niet voor de centen. Ik zou ook nog niet weten, hoe zon der voetbal de week eruit zou zien, eerlijk niet". Het ongecompliceerde karak ter van Hoogenboom, die naar buiten niet als een geweldige prater overkomt, maar in de selectiegroep erg veel indivi dueel praat, is tekenend. Filo soferend: „Tsja, het allerliefste zou ik nu een ploeg van de ei landen willen hebben. Zo'n boerenploeggie, maar dan in de goede betekenis van het woord. Het karakter en de mentaliteit van ploegen als Herkingen, Stellendam spreekt me enorm aan. Daar zie je nog iets van jezelf in te rug. Kijk, prestaties dwing je niet zomaar af. Bij TSB is er sprake geweest van een be paalde opbouw, waarbij het element vriendschap centraal staat. Sfeer is belangrijker dan wat ook. Op De Vijfsluizen, waar je toch een beetje dat aparte sfeertje, wat andere voetbalkantine's nu eenmaal wel uitstralen, moet missen, ligt dat zelfs nog dieper". Feyenoord „Ik heb ook veel geleerd van de trainingen van Feyenoord". vervolgt de Schiedammer, die inmiddels al weer door clubs is benaderd, „als opzichter van de ROTEB zit ik in Rotter dam-Zuid. Nou, vroeger wan neer Feyenoord trainde op het bijveld van de Kuip, bleef je wel eens staan kijken. Je zag dan oefeningen en prentte al lerlei zaken goed in je hoofd. Maar ook het verwaande ge drag van spelers, die kinderen van twaalf én dertien jaar handtekeningen weigerden. Je leert een stukje mentaliteit kennen. Vroeger was ik ook vaak bij Feyenoord te vinden. Nu niet meer, ik zit meer op de amateurvelden. Daar kan je veel meer genieten. Het team van Oranje Nassau, dat moet oppassen voor nog verder afzakken. ODO-trainer Hans Ber- man is in het huwelijk ge treden met José Schafer. De heugelijke gebeurtenis vond hedenmiddag op hel Sehie- damse stadhuis plaats. Huib Bos, middenvelder van VDL, heeft te kennen gegeven niet meer voor het eerste elftal van de derde klasser uit te willen komen. Bos zal het sei zoen uitspelen in het tweede elftal en dan eec punt zetten achter zijn sportieve carrière. De selectie van VDL zal zich vanavond te goed doen aan vijftig kilo mosselen. Dit ter gelegenheid van de vexjaardag van scheidende trainer Cor Nieuwenhuizen. Na eerst een pittige strand- training te hebben afge werkt, kan de hongerige se lectie aan tafel. De Maassluise biljarter G. Buytenhek neemt deel aan de Rotterdamse di strictskampioenschappen eerste klasse driebanden-, groot, die van 21 tot en met 24 januari worden verspeeld in het Rotter damse biljartcentrum 'De Nieuwe Heemraad' op de Nieuwe Binnenweg. De zondag in de derde klasse te spelen competitie wedstrijd Fortuna-Putters- hoek is verplaatst van 14.30 uur naar 12.00 uur. Dit om dat de eerste divisiecompe titiewedstrijd FC VJaardin gen-Haarlem op dezelfde dag plaats heeft. Zoals ge bruikelijk wijken de ama teurs dus uit DVO'32 heeft er weer drie scheidsrechters bij. Op 22 januari worden A. van Ree, P.A van de Slot, Gilbert de Wildt het di ploma uitgereikt in de koffiekamer van het sta dion Feyenoord. Vlaardingen/ Schiedam De korfbalverenigingen uit het Waterweggebied komen voor de verande ring dit weekeinde alleen op zaterdag in het 'miero- veld'. Op Succes na, dat twee vrije dagen tot de beschikking heeft en Spi rit, dat zelfs tot eind janu ari moet wachten, komen alle teams in actie. De ab solute topper in het wed strijdenreeks in zonder twijfel Fiks-ODO, de con frontatie tussen de num mers één van dit moment. De winnaar van dit duel heeft zonder twijfel de beste papieren voor een kampioenschap en promo tie naar de tweede klasse. Het eerste duel eindigde destijds onbeslist, maar ODO is gezien het spel van de laatste weken ze ker tot verrassingen in staat. In dc tweede klasse moet Vlaardingen kunnen aanto nen, dat na de reeks overwin ningen het gelijke spel tegen Actief en de nipte nederlaag bij DKC kleine missers vorm den. In de Schiedamse Mar griethal ontvangt het team van Ron EK Ons Eiland. Vooraf aan dit duel speelt Harga in dezelfde 'thuishal' te gen All Ready. De Schiedam mers, die de laatste weken de smaak ie pakken schijnen te hebben zuilen trachten voor dat de tegenstander echt klaar is, de punten al binnen te heb ben. Oranje Nassau staat voor de opgave in de Westwijkhal zich te revancheren voor het slech te spel. Een nieuwe nederlaag tegen Avanti zou betekenen afglijden naar de onderste re gionen en dat zou - zeker met de kwaliteit die het team herbergl-duidelijk onnodig zijn. Hoekse SV en Maassluis krijgen het trouwens ook moeilijk. De Hoekenaren in de uitwedstrijd bij IJsselvogels, waar nog maar weinig teams het gevaar Wim Slingeland wisten in te dammen. En Maassluis -weliswaar thuis- te gen Fluks krijgt te maken met een zeer felle Noordwijkse kampioenskandidaat. De Maassluizers zijn ook niet kansloos, maar het optreden van het tweede aanvalsvak zou wel eens doorslaggevend kunnen zijn. i Dirk Hoogenboom trots naast het spandoek, wat een nieuwe betekenis aan de letters TSB toebedeelt. Geen hoofdklasse, maar versterkte degradatie uit eerste klasse blijft Rotterdam- De vele pro testen van de clubs ten spijt zal de huidige ver sterkte degradatierege ling voor de beide eerste klassen van het zater dagvoetbal gehandhaafd blijven. Ook is er geen enkele kans op de instelling van een hoofdklasse of uitbreiding naar drie eerste klassen van ieder 12 clubs. Een en ander valt op te ma ken uit de opmerkingen van Jan van der Meijde, de voor zitter van de zaterdagsektie in het amateurbestuur van de KNVB. De versterkte degradatie houdt in dat jaarlijks^ clubs uit de eerste klassen moeten degraderen waardoor er aan het einde van het seizoen een beslissingwedstrijd ge speeld moet worden tussen de nummers 12 op de respec tievelijke ranglijsten om de vijfde degradant aan te wij zen. Deze regeling werd noodza kelijk omdat de zaterdagsek tie - toen nog onder voorzit terschap van Fokke Rem mers- met ingang van het seizoen 1979-1980 besloot een vijfde tweede klasse In te stellen. Om de vijf kampioenen van die tweede klasse de kans te geven in de hoogste afdeling van het zaterdagvoetbal te kunnen spelen, moeten er jaarlijks vijf eersteklassers afvallen. Dalend peil De nieuwe voorzitter van de VZC {de Vereniging van Za terdag Clubs) Simon Kelder suggereerde eind vorig jaar dat die vijf tweede klassers dan maar moesten gaan spe len om vier plaatsen in de eerste klasse, omdat bij de instelling van de vijfde tweede klasse een aantal clubs uit de derde klasse was gepromoveerd zonder dat daar een kampioenschap te genover stond. Kelder is - en hij staat daarin niet alleen - van mening dat het peil van het voetbal in de eerste klas sen nadelig wordt beinvloed door de regeling. Jan van der Meijde wjjst die bewering van de hand. Hij stelt dat er de laatste jaren ook een stilstand is opgetre den in de ontwikkeling van het spelpeil bij de zaterdag topclubs. Onverkoopbaar Onverkoopbaar noemt van der Meijde de suggestie dat de tweede klasse kampioe nen in een halve competitie moeten strijden om vier pro mot ie plaatsen. „Die instelling van de vijfde tweede klasse is dan mis schien niet zo'n gelukkige greep geweest, we kunnen die situatie niet meer terug draaien. Kampioenen moe ten nu eenmaal promove ren", aldus Van der Meijde, die trouwens bevestigt dat er in de komende jaren voor de eerste klassers helemaal niets zal veranderen. Een hoofdklasse van 12 ploegen, met daaronder twee eerste klassen van 12 en vijf tweede klassen 3 keer 14 en een keer 15) zou een op lossing kunnen betekenen. Immers uit de hoofdklasse zouden de nummers U en 12 degraderen om plaats te ma ken voor de beide kampioe nen uit de eerste klasse. Uit die eerste klassen moeten dan de laatste twee per klas se degraderen om opgevolgd te worden door de vier kam- door Leo Touw pioenen van de tweede klas sen. Van der Meijde vindt een dergelijke regeling niet haal baar omdat er dan veel te veel gereisd zou moeten worden door de clubs in de hoofdklasse. „Nu al klagen de clubs dat bij interregionale indelingen teveel gereisd moet worden, Iaat staan als er een hoofd klasse komt met bijvoor beeld ploegen als ACV en Amemuiden", aldus van der Meijde, die ook stelt dat de zondagamateurs juist tot het instellen van hoofdklassen zijn overgegaan om tot een meer regionale indeling te komen en zodoende het rei zen te verminderen. Geen verandering De suggestie om dan in het zaterdagvoetbal 3 eerste klassers van ieder twaalf clubs te creëren op zuiver regionale basis vindt ook al geen genade in de ogen van de zaterdagvoorzitter, die van mening blijft dat de hui dige regeling voor de eerste klassers: twee jaar interre gionaal en een jaar regio naal- voortreffelijk werkt en geen verandering behoeft Zodat mag worden geconclu deerd dat de leiders van het zaterdagvoetbal gewoon al les bij het oude zullen laten. Of hen dat door alle clubs in dank zal worden afgenomen valt te bezien. Het bestuur van de zaterdagsektie van de KNVB heeft besloten voorlopig geen wijzigingen aan te brengen in het competitieprogramma voor de eer ste en tweede klassers. Het gewijzigde program ma tot en met 1 maart, zoals dat in Voetbal To taal van vorige week staat gepubliceerd, blijft ge handhaafd. In februari komt men weer bijeeg om de situatie opnieuw te bezien, temeer daar in de komende weken nog de nodige afkeuringen wor den verwacht De reactie van Zwaluwen-p.r.man Kees Kool is vervuld met teleurstelling. „De KNVB durft niet aan nu eindelijk eens te be ginnen met drie eerste klassen, verdeeld in Noord, Midden en Zuid. Ze begrijpen niet, dat door het grote aantal wedstrijden (nu nog 15) ie der jaar opnieuw tot eind mei bezig zijn. Tijd voor een aantrekkelijke oefenwedstrijd, toer nooien voor je vereniging, vertegenwoordigende elftallen, kortom evenementen waarbij je als ver^ eniging bent gebaat, bijna geen tijd is. Kijk, wij geloven ook niet in een hoofdklasse, dit jaar met een regionale indeling wordt ons erg veel kosten bespaard. Dat hebben we dan tenminste nog eens in de drie jaar. Wij blijven echter samen met de andere regionale eerste klassers hameren op drie eerste klassen". Kees Kool,.„teleursteHing VlaardingenHet is goed mogelijk, dat de on derlinge selectiewedstrijd van de UEFA-jeugd op woensdag 21 januari naar Vlaardingen wordt ver plaatst De wedstrijd, die staat gepland voor de KNVB-terreinen van Zeist, wordt namelijk bij zeer slechte terreinsom standigheden verplaatst naar De Broekpolder. In dien deze wedstrijd door gaat (belangstellenden kunnen woensdag num mer 356394 bellen), wordt het eerste fluitsig naal om 17.00 uur gege ven. Bij de UEFA's zul len dan onder meer Rijk aard en Kieft (Ajax) te bewonderen zijn. Maasland In Maas land is er een nieuwe sportvereniging van de grond gekomen. Het is de tafeltennis vereniging 'Smashing Maasland', die tot het einde van 1980 funk- tioneerde als kleine I afdeling van de gym- nastiekvereniging NTO. Het bestuur van NTO meen de echter de afdeling tafel tennis niet langer te handha ven, waarna de tafeltennis sers zelf besloten een club op te richten onder de naam 'Smashing Maasland*. In de oprichtingskosten zal door NTO een nog niet nader te noemen bedrag worden bijgedragen, terwijl tevens d& vijf tafeltennistafels werden; geschonken. Viei van deze- zijn echter wel aan vervang ging toe, waarmee zeker eeiv bedrag van 2.000 gulden is gemoeid. Tijdens de raads< vergadering van dinsdag dit bedrag als startsubsidie voor stellen. Het college van mening, dat twee onge-; lijksoortige sporten beter twee aparte verenigingen kunnen worden onderga bracht l

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4