STAD/STREEK 'Een duivenfok vereniging hee t niks aan opbouwwerk' «s i xJ-rondX m Bijna 5000 bezoekers in de Rozenhof Jaap Nieswaagtwee jaar voorzitter van de SSWO: Ruzie- zoeksters zijn dievegges Bank heropent Boete van kantonrechter Koken voor heren 1{ Blokje 'Rijksweg 19 in plannen opnemen' Commissie positief over bedrijfsgebouw Vissen gedood bij inbraak vrijdag 15 januari 1S81 VD/SC/WW Schiedam Jaap Nieswaag: (42) heeft twee jaar lang het voorzitter schap waargenomen van de SSWO, het werkgeversinstituut voor het op bouwwerk. Zijn voorzitterschap startte met de problemen tussen Zuid en de andere oude wijken over de be noeming van kadidaat Armand van Puyvelde- In die twee jaar heeft de SSWO nog?J* wat te verduren gehad. Van Puyvelde spande een kort geding aan en zocht daarna nijn heil in recht zaken. De SSWO en de gemeente kre gen de beschuldiging berufsverbot naar het hoofd geslingerd. Dat alles is nu voorbij. Van Puyvelde, die be noeming als opbouwwerker eiste, heeft geen gelijk gekregen en is dus niet als opbouwwerker benoemd. In verband met de problemen in Zuid werd de plaats voor een opbouwwer ker overgeheveld naar West. Onder tussen zijn er nog een aantal opbouw werkers bijgekomen, waardoor voor de vier oude wijken drieëneenhalve opbouwwerkers beschikbaar zijn. Centrum krijgt nu een halve, een parttimer, en de rest heeft een hele weten binnen te halen. Daardoor gaat nu opnieuw in Zuid de keuze van een opbouwwerker spelen. Een geschikt moment voor een gesprek met Jaap Nieswaag. In de twee jaar die de jurfdi- sche vechtpartij heeft geduurd is er het rist co geweest dat de SSWO uit eikaar zou vallen. De verschillende wijken die in de stichting zijn vertegen woordigd stonden immers lijn' recht tegenover elkaar. Ben je bang geweest dat het in der' daad mis zou gaan? „Totaal mis zou gaan? Nee, ik heb de laak op mij genomen om dat te voorkomen. Ik heb enorm overdrachtelijk probe ren te werken naar de wijken Centrum, West en Oost. Ten koste van alles geprobeerd die wijken actief te houden, want per slot van rekening wordt een kort geding opgelegd, dat is niels iets waar je zelf voor hebt gekozen. Dan moei je mensen activeren. Je wordt eerst eigenlijk geïrriteerd door de manier van optreden van Zuid. maar daarna word je er door geactiveerd. De mensen krijgen een binding en ze kun nen daardoor de power op brengen om toch een goed ant woord te kunnen geven op de onrechtvaardige gebeurtenis sen. Want het is natuurlijk heel onrechtvaardig geweest wat Zuid heeft gedaan." Gesmiechel Kun j'e die onrechtvaardigheid in een paar zinnen samenvat ten. Wat heeft Zuid verkeeid gedaan? „Het gesmiechel in de sollicita tiecommissie. Op een gegeven moment maken de vertegen woordigers van Zuid een keu ze vpor een kandidaat op bouwwerker. Ze zeggen: die wordt het en dan blijkt op een volgende vergadering dat ze de zaak hebben teruggedraaid. Ze hadden oorspronkelijk voor de kandidaat Van Kampen ge kozen en Armand van Puyvel de als tweede gezet, later is dat omgedraaid. De enige die het indertijd wel goed heeft gezien was Tibbe, die altijd rechtlijnig de proce dure heeft gevolgd. Nu blijkt dal Konings en Van der Ketir" de andere vertegenwoordi gers m de sollicitatiecommissie Tibbe telefonisch hebben verteld dat hij toch gelijk heeft gehad, destijds." Je hebt gezegd dat nu weer problemen dreigen te ontstaan in Zuid? ..Zuid gaat nu. terwjjl de be- wonersverenjgmg door een ru zie op haar kont ligt. een over- leggroepje uit de grond stam pen. Ik weet zeker dat de mensen uit de bewonersvere niging niet weten dat dat aan het gebeuren is." Maar Ton Molenaar is be st uurslid van de bewonersve- renigwg en hij zit namens Zuid in de overleggroep. door Richard Slomp „Ja... Ton Molenaar... Als je nou drie brieven in de bus stopt waar een keer een hand tekening onder moet en je hoort helemaal niets... Met die brieven konden wij aan raads leden duidelijk maken dat er geen ruzie tussen de wijken meer was en daardoor werden onze kansen op opbouwwer kers vergroot. Molenaar had gezegd, akkoord, vraag maar om tweeen eenhal ve opbouw werker. Alleen heeft hij de brief daarvoor nooit getekend Later bleek ook waarom dat was Ze hadden toen zelf een brief aan de gemeenteraad ge stuurd, waarin ze de gemeente vroegen of ze zelf een stichting voor het opbouwwerk konden oprichten. Dat is toen door de gemeente afgewezen." Vergaderen „Ton Molenaar is dus in prin cipe geen juiste vertegenwoor diger van de bewoners vereni ging. Die vereniging is nu niet voldoende op de hoogte. Dat kan ook niet, want het bestuur heeft nog niet vergaderd. Al leen bellen is niet voldoende. Democratie is rond de tafel gaan zitten, vergaderen en nog een keer vergaderen. Ze ma ken er in Zuid teveel een een manszaak van. Er moeten minstens drie mensen van de gang van 2aken op de hoogte zijn. Ik heb in de SSWO al gezegd, zorg dat je voldoende gemengd voer rond de tafel hebt. Nou, sorry, een duivenfokvereni ging en oudercommissies van scholen maken niet direct ge bruik van een opbouwwer ker." Armand van Puyvelde is geen probleem voor de SSWO? „Als er gemengd voer rond de tafel zit en ze kiezen toch voor Van Puyvelde. hebben we daar geen bezwaar tegen. Van Puyvelde heeft echt wel capa citeiten, dat heeft hij met zijn inzet in Zuid wel bewezen. Al leen gaat Van Puyvelde altijd 20 snel... Organisatorische za ken kun je wel aan hem over laten, maar of de mensen die erachter aan moeten lopen dan ook hun steentje bijdragen? Ik ben gewoon bang dat hij daar voor te snel gaat." Hoe is je persoonlijke mening over Van Puyvelde? Heb je een hekel aan hem? „Nee. nee. een hekel heb ik niet aan hem, dat meen ik se rieus. Ik vind alleen: hij zou het zoveel beter kunnen doen. Maar dat zit in het karakter. Het is belangrijk om 2aken te rug te koppelen en mensen te activeren zonder een opgeleg de parochiegeest." De SSWO bestaat vrijwel al leen uit bewonersveren igin gen. Moet de samenstelling niet breder zijn? Ja. het zou het mooiste zijn als uit de overleggroepen een of twee vertegenwoordigers zit ting hebben in de SSWO. En1 je zou nog een stapje verder kunnen gaan. Je zou veel meer m stedelijk overleg kun nen doen. Er zijn zaken die je niet helemaal meer per wijk kunt behappen. Alleen de tram al. hoe gaat die lopen? De inspraakprocedure. Het con cept opbouwwerk." Vlaardingen Een 32-ja- rige Vlaardingse raakte haar portemonnee met daarin bijna achthonderd gulden kwijt nadat zij in een ruzie was verwikkeld met twee vrouwen in de leeftijd van dertig a veer tig jaar. Met een kinder wagen aan haar zijde stond de vrouw bij de kassa van C&A af te re kenen, toen het tweetal ruzie met haar zocht. En kele ogenblikken later zetten de twee ruziezoe kers het op een lopen en was de portemonnee uit het bagagenetje van de kinderwagen verdwenen. Jaap Nieswaag: overdrachtelijk werken is heel belangrijk..." Vlaardingen De heer W.J* J. de Cler, directeur van het district Rotterdam/Zeeland van de Algemene Bank Ne derland opende gistermiddag het geheel verbouwde kantoor van de bankgigant aan de Hof- laan. Het gebouw op de hoek van de Schiedamseweg is al sinds 1961 door de ABN in ge bruik. Om iedereen in de gelegen heid te stellen het vernieuwde kantoor te bezichtigen, werd gisteravond open huis gehou den. Maassluis/Schiedam - De kantonrechter in Schiedam heet de Maassluizer F.D. ver oordeeld tot een boete van 200 gulden, vier dagen voorwaar delijke hechtenis met een proeftijd van twee jaar. De man moest voor de kanton rechter verschijnen omdat zijn dochter herhaaldelijk zonder een geldige reden van schooi had verzuimd. Inspraak „Nou vind ik die inspraakpro cedure meer geschapen voor de ambtenaren van het stads kantoor. Een bewoners vereni ging die goed draait weet don ders goed wat democratie is en wat inspraak is, mei al die straatrenovaties die we hebben meegemaakt. Ambtenaren hebben helwel nodig. Die moeten kunnen zeggen, ik ben het wel met je eens, maar ik weet niet of ik het in mijn groep wel kan verkopen. Een ambtenaar met ook tegen zijn collega's kunnen zeggen: ik heb met betrokkenen gepraat en ïk zie het nu vanuit een an dere hoek. De meer ervarenen uit het so ciaal-cultureel werk laten niet zo snel met zich spelen. Die doorzien iets. Die kunnen sa men uitstekend optrekken om stedelijke problemen aan te pakken." Als destijds in Zuid geen moei lijkheden waren ontstaanwa ren er dan nu meer opbouw-' werkers geweest? „Ja. Als ik op het stadskantoor had gezeten, dan had ik ook gezegd. Iaat die jongens maar even uitrommelen. Dan komt het vanzelf wel naar boven toe. Dat is ook gebeurd: het ge rommel is afgelopen en nu zijn er opbouwwerkers bijgeko- Schiedam Er komt een kookcursus voor oudere heren. Voor de mannen, die vroeger nooit met pan en pollepel heb ben leren omgaan, is dat een mooie gelegenheid dat gemis goed te maken. Dienstencen trum 4 Molens organiseert daarvoor speciale cursussen, in samenwerking met de stich ting huishoudelijke voorlich ting. De cursussen bestaan uit twaalf lessen, die gegeven zui den worden in huishoudschool De Hoeksteen. Burgemeester Van Ha a ren laan lf55 in Schie dam- De kosten bedragen voor de gehele cursus ƒ45,-. daar naast moet voor de materiaal kosten op ongeveer ƒ3,50 per keer gerekend worden. Opge ven bij dienstencentrum 4 Mo lens. Nieuwe Damlaan 766. Schiedam, tel. 01070.55.00. Signalement: Naam: Katinka Leeftijd: bijna zes jaar Ras: bouvier Kleur: zwart Geslacht: vrouwelijk Katinka is bijna zes jaar en momenteel de oudste hond in het asiel. Veelal geeft zo'n leeftijd wel moeilijkhe den omdat de meeste men sen dit al ie oud vinden. Dat daar veel voordelen te genover staan, vergeten de meesten. Kaunka is gewend aan een rustig ritme van le ven. Heel kalm neemt zij alles op en zij is niet zo een voudig over te halen om doldwaze capriolen uil te voeren. Nog meer voordelen zijn: lief voor kinderen, alleen kun nen zijn zonder iets kapot te maken. Ze is betrouwbaar, kan goed opschieten met an dere dieren en is ook wel waaks. Zes jaar heeft zij lief en leed gedeeld met haar vorige baas, totdat die wegens zijn ge zondheid niet meer vóórhaar "kon zorgen. Zo werd Katinka door onze dierenambulance opgehaald en temidden van haar asielgenoten geplaatst. door Wim Haslinghuis beheerder Hargahoeve' Daar wacht zij nu op de din- fen die komen gaan. Een aas die voor haar wil ïorgen gedurende 2o*n acht a negen jaar. Met haar markante iets te dikke lichaam kwam zij overeind om aan een wande ling te beginnen, Terwijl de eerste sneeuwlaag zich vorm de wandelden we door het park. Haar neus liet ze langs de grond speuren om eventu ele soortgenoten te ontdek ken. Het is voor Katinka al een hele tijd geleden dat zij een fikse wandeling heeft ge maakt. Daardoor trok zij nogal aan de lijn om zoveel mogelijk te gemeten van het buitenleven. Onderweg kreeg Katinka wel zin in een spelletje en probeerde zij en kele sneeuwballen in haar bek te nemen. Dat dit niet al tijd lukte bleek toen zij lan guit in de sneeuw kwam te liggen door een misser. Zo'n grote zwarte bol steekt be hoorlijk af op de witte sneeuw. Terwijl ze weer overeind krabbelde, overi gens met veel plezier, had ik mij verstopt. Even keek Ka tinka stomverbaasd, maar een fluitje verried al spoedig mijn schuilplaats. Dwars door de struik heen sprong Katin ka boven op me en gezame- lijk rolden we door de sneeuw. Zo, zo ouwe tante, niet speels zeiden ze toch. Maar in de sneeuw verander de Katinka in een jonge speelse hond. Wel wat sneller vermoeid, maar toch ener giek genoeg om zijn baas be hoorlijk moe te laten worden. Op dergelijke momenten denk je weieens waarom mensen de honden toch zo snel te oud vinden. Het is toch een leuke hond. waar aan nog ontzettend veel ple zier kan worden beleefd. Ik weet het wel, sommigen den ken dat je een jonge hond eenvoudiger naar je hand kunt zetten en een oudere hond zijn karakter al is ge vormd. Maar als het karakter van een oudere hond toch goed is. mag dit geen enkel probleem vormen. Veel mensen menen ten on rechte dat een hond alleen maar moet gehoorzamen en nooit is uit de ban mag sprin gen. Eis derhalve nooit teveel van uw hond, maar geef ook eens toe aan zijn behoefte om te spelen. Op die manier kan men veel plezier beleven aan zijn hond. Uw hond heeft dan ook een goed hondele ven en dat is juist de bedoe ling. Behalve Kaunka verblijven er nog een boxer, vier Duitse herders en een middelslag- bastaard ui de Hargahoeve aan de Schiedamse Sport- laan. Verschillende poezen en katers, alle volwassen, vragen ook een goed tehuis. Kamer van Koophandel over Midden -Delf/and: Delft De Kamer van Koophandel voor Delft en omstreken heeft er bij de provincie op aangedrongen rijksweg 19 in de plannen voor Midden-Delfland op te nemen. 'Gezien het grote belang van deze rijksweg en ook gelet op de meerder heid van de tweede kamer, die zich onlangs uitsprak voor de aanleg, achten wij het een slechte zaak bij de planvorming voor Midden- Delfland hieraan voorbij te gaan,' aldus de Kamer in een reactie op het ont- werp-streekplan voor het gebied. De Kamer van Koophandel verneemt in de plannen voor de gebieden waar veel zal ver anderen veel over het wense lijke, maar bijzonder weinig over het haalbare, zo blijkt uit de reactie. Voor grote delen van Midden-Delfland houdt de planvorming het gevaar ir. van langdurige planologische onzekerheid, omdat zowel geld ais instrumenten kunnen ont breken. Als voorbeeld van het laatste wordt genoemd het ge brek aan mogelijkheden om landbouw te onteigenen ten behoeve van glastuinbouw. Volgens de KvK bestaat deze planologische onzekerheid reeds tientallen jaren en heeft dat ongunstige gevolgen gehad voor de agrarische ontwikke ling. Vlaardingen De com missie voor economische aangelegenheden heeft woensdagavond haar en thousiasme laten blijken over de plannen voor een bedrijfsverzamelgebouw op de le Van Leyden Gael- straat. De commissieleden adviseren tijdens de februari raad positief over het voorbereidmgskrediet van 25.000 gulden, dat het col lege wil uittrekken. Het bedrijfsverzamelgebouw zou volgens de eerste plannen een totale vloeroppervlakte van zo'n 10.000 vierkante me ter moeten krijgen. De eerste voorlopige opzet wordt ge maakt in samenwerking niet een vertegenwoordiging van eventuele toekomstige gebrui kers. gebundeld in een Werk groep Bedrijven Vlaardingen Oost wijk. Het za! overigens nog wel even duren voor de hele planvorming is afgerond. Volgens de voorlopige plan ning kan de eerste paal in juli 1983 worden geslagen. Er wordt naar gestreefd om in het plan ook zo'n 25 woningen op te nemen. Het is nog niet bekend of die woningen m de huursector kunnen worden gebouwd of dat het premie- koopwoningen zullen worden. Vlaardingen Bij een in braak in een school aan de Koninginnelaan hebben onbe kenden een wekkerradio, twee draagbare radio's en tien scha ren buit gemaakt. Voorts werd 'een stekker van de verwar ming van een aquarium uit het stopcontact getrokken, waardoor 25 vissen door du koude omkwamen. Maasland Expositieruimte De Rozenhof te Maasland heeft in het afgelopen jaar bij de zeven exposities bijna vijfduizend bezoekers gehad. Daarin was ook de jaarlijkse expositie van de Maaslandse Vogelvereniging begrepen. Het juiste aantal was 4821 bezoekers. Per expositie was dat een gemiddeld® van 58B bezoekers. Verreweg de meeste belangstelling in 1980 ging uit naar de expositie „Schelpen van het strand, schelpen aan de wand' van mevrouw Ina Wijnhorst en Leo Man in 't Veld. Deze in mei gehouden expositie trok liefst 1652 bezoekers naar D® Rozenhof. De vogelvereniging mocht zich in de belangstelling van 953 bezoekers verheugen. De volgorde is verder „Spel en Speel- goed" van de vierde klas leerlingen basisscholen (593). Maas- lands Historie en Heden op de plaat van J. P. Wiest en W. v. d. Meer (509), olieverfschilderijen van Nanny Schef- fers-Patïjn (388), „Zo doende al doende" van de leerlingen van de nijverheidsschool. Marijke Dingjan en Monique Lans bergen (376), en tot slot de schilderijen, aquarellen, gedichten en keramiek van de Groep S 45 uit Schiedam (350),

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4