6 'Ik sta achter de opbouw van Ver hoorn' eR-A Weinig eer voor Succes In Ahoy: imm Sport Kort wam Directe lijn met Heer en veen Hermes DVS-aan voerder A B en W krijgt open brief Marga Bijl wist belangrijke straf worp SS donderdag 22 Januari 1961 VD/SC/WW Aad van Asten pakt amateur- zesdaagse Schiedam Vanwege het 2-1 verlies van FC VVV bij SC Cambuur is het periode kampioenschap van SVV heel dichtbij gekomen. De Schiedammers kunnen zon dag feest gaan vieren, als de laatste concurrent, FC Den Bosch één of meerdere pun ten verspeelt in de uitbeurt bij Heerenveen. De Schie dammers zelf spelen vriendschappelijk tegen Ex celsior en via een directe te lefoonlijn vanuit Friesland, wordt de stand van minuut tot minuut bijgehouden. Het zal voor het team van Popo- vics zeer moeilijk zijn de ge dachte tegen Excelsior erbij te houden. Mocht SVV inderdaad het periodekampioenschap be halen, dan is de boeren- blaaskapel 'De Kurkedei- ners' present om de feest stemming een extra tintje te geven.' s-avonds is er dan ook vanaf 20.30 uur een in stuif in het clubgebouw, waar leden en sympthati- santen van harte welkom "zijn. Rotterdam „Wij waren al tevreden geweest als wij op punten had den gewonnen. Nu, met een ronde voorsprong, is natuurlijk nog mooier". Diep tevreden inhaleerde Aad van Asten het succes. Met zijn ploegmaat Ad de Jong had de Vlaardinger de overwinning gegrepen in de amateurzesdaagse van Rotterdam. „Terwijl je als je aan dit kar wei begint al tevreden bent als je een avond wint. Nu winnen we de hele zesdaagse. Wie had het ooit kunnen bedenken". Schiedam De bekende juichverhalen, die de sponsors van DHS en Hermes DVS aan het begin van het seizoen afstaken over een eventueel aanstaand kampioenschap in de eerste klas se, zijn inmiddels al aardig vervaagd. Sterker nog, wat DHS be treft kan van een spontane huilbui worden gesproken en ook Hermes DVS bevindt zich niet bij de bovensten. „Geen ramp", vindt aanvoerder Boy den Hartog echter deze ontwikkeling, waarbij hij zich achter het beleid van trainer Wim Verhoom schaart. „Ik wist van tevor dat we geen kampioenspioeg heb ben", memoreert de 24-jarige Schiedammer, die inmiddels na zijn overgang van VV Fohiedam aan zijn vierde sei zoen Hermes DVS bezig is, En dat is zeker niet terugkrab belen. Gewoon realiteit en dat door Emile Schelvis blijkt nu ook weer, als je ziet dat we juist tegen laaggeklas seerde ploegen als VIOS en Gouda punten verspelen. Het team is nog niet rijp genoeg. Maar de mensen moeten wel beseffen, dat Verhoom met een bepaalde opbouw bezig is. Daar hebben de nieuwe spe lers hem niet van afgebracht Hermes moet op eigen kracht terugkomen. En dat gaat over een paar jaar ook gebeuren. De problemen, waarmee Roy den Hartog in zijn tweede sei zoen als aanvoerder van Her mes sterkste, elf kampt zijn niet uniek binnen het ama teurvoetbal. Roy, momenteel bezig met een cursus Russisch, legt uit „Als commercieel medewerker van een van de grootste firma's in huiden, heb ik een enorm drukke werk kring. Als gevolg daarvan, heb ik al eens trainingen of zelfs wedstrijden (voor de zaak ver bleef Roy al eens in Rusland en de Verenigde Staten, red.) moeten missen. Ik moet om aan sportbeoefening te kunnen blijven doen, simpel een sport kiezen die' geen vastgestelde tijden heeft. Tennis bijvoor beeld". Hermes DVS behoeft zich (nog) niet druk te maken over het vertrek van Roy den Har tog. Die karaktertrek past trouwens zelf ook niet bij de technisch begaafde midden velder, die ondanks zijn op merkelijke voetbalstaat van dienst (Vanaf zijn twintigste vast in het eerste van Hermes DVS, geen waarschuwingen én blessures) nimmer serieus werd benaderd voor het be taalde voetbal. Zoals vele andere kortzichtige voetballers (en er lopen er heel wat In amateurland) aan het begin van het seizoen met de komst van de nieuwe spe lers bang zouden beginnen te worden voor hun plaats, toon de Roy den Hartog zich juist verheugd. Hij: „Het is een ge not om Arie Riedijk aan het werk te zien. Arie is nu een maal de meest aanvallende middenvelder, dus dat bete kent dat het meer verdedigen de werk op de schouders van mij en de andere middenvel der terecht komen. Kijk, in de afgelopen periode met de bles sure van Riedijk heb ik weer even op mijn favoriete stek ge speeld. Dat ging gewoon lek ker, maar ik zal er heus niet om malen wat meer te verde digen als Arie, die deze week opnieuw is begonnen met trai nen, weer terug is. De term 'spelbepaler', wat houdt dat nu in Hermes DVS kende dit sei zoen heel in ieder geval pro blemen. Sponsor Schilt ver dween met de noorderzon, Frans Bourn an koos na een knallende ruzie met Verhoorn voor Zwart Wit'28 en topsco rer Frans Schaap moest van wege een dijbeenoperatie een flink aantal wedstrijden mis sen. Roy den Hartog over die ontwikkelingen: „Dat heeft natuurlijk ook meegespeeld. Die situatie met Frans Bou- man, daar heb ik niets on rechtmatigs kunnen bespeu ren. Maar ja. als iemand weg wil, moet hij maar gaan. Wat wel een pluspunt heet, is de te rugkeer van Frans Schaap. Eenvoudig is de overwinning voor de ploeg Van Asten-De Jong niet tot stand gekomen. Nadat vooral in de aanvang van de zesdaagse de Neder landse ploegen tegen elkaar reden, de buitenlanders daar bij een ronde voorsprong lie ten nemen, slaagden Van As ten-De Jonger in de zondagaf- levering in ook een winst ronde te nemen. „Die ronde was goud waard", weet Aad van Asten nu. „Daardoor was het alleen zaak meer punten te veroveren dan de leiders, de Denen Refshammer en Soe- rensen. Met die puntenover- winning was ik al tevreden geweest. Maar doordat de Ne- door Hans van Houdt derlandse ploegen elkaar van avond goed verstonden, kwa men die Denen er doorheen te zitten. Op een gegeven mo ment misten zij de aflossing, net nadat Ger Slot was gede marreerd. Gaan, riep Ad de Jong. Met mijn ogen dicht ben ik daarna naar Slot gereden, waarna we een ronde voor sprong konden nemen. Toen zat het gebeiteld, trouwens, het hele seizoen kan niet meer kapot". Dat, terwijl Aad van Asten na een verloren wegseizoen naar de baan was gekomen met een lichte hoop zijn blazoen wat op te kunnen poetsen. „Vanaf het begin ging het niet slecht", blikt hij nu terug. „Wonnen wij zelfs een koppelkoers over vijtig kilometer. Daarna, in de amateurzesdaagse van Maas tricht, werden we tweede. Toch reed ik daar niet fameus. Dat is pas gekomen in Oost- Berlijn, waar wij veertien da gen geleden waren. Daar heb ben wij ons echt in vorm kun nen ryden. Iedere dag trainen met Olympische kampioenen als Ludwig en Winkler, Aan twee wedstrijden hebben wij meegedaan. Eerst aan een koppel koers over honderd mi nuten. Dat waren wij helemaal niet gewend. Vooral in de slot fase kwamen wij op ons knieën. Verloren wij in de laatste drie minuten zelfs nog drie ronden. Je leert er echter wel van. Ik kreeg er toch snel heid van. Die profs hier klaag den over die koppelkoe rs van anderhalf uur. Daar reden wij langer, met een hogere gemid delde snelheid. Die andere koers ging over vijfendertig kilometer. Dat ging al heel wat beter. Eindigden wij met vier andere koppels met twee ronden voorsprong. Alleen omdat we minder punten had den werden we vierde. Profijt hebben we er echter wel van gehad. Winnen in Rotterdam is toch een mooie prestatie. Af gelopen nacht had ik er al van gedroomd. Het is nu nog uitge komen ook. >OWRAKKEN Maassluis Een aantal jeugdi ge sympthatisanten van de zei- plankvereniging Delfland heb ben een open brief gestuurd naar het colleg van B en W van Maassluis. De tekst luidt: Wij, de jeugdsurfertjes van zeilplank- en recreatievereni ging Delfland', hebben met be traande ogen het nieuws ver nomen, dat onze vereniging het zogenaamd illegaal ge bouwde clubhuis en berging moet afbreken. Stelt u zich eens voor Na er maandenlang aan gebouwd te hebben 2ou ons nieuwe home binnenkort moeten verdwijnen. Dit is een betreurenswaardige zaak, vooral ook voor ons, de onge veer 100 jeugdige surfers, die geen eigen vervoer hebben en dus wel genoodzaakt zijn hun planken in de containers op te bergen. Als uw plannen wor den uitgevoerd is dit in de toe komst onmogelijk. Wij zijn dan weer afhankelijk van de ou ders en het was juist de bedoe ling, dat we zelfstandig wer den. Wat bereikt u ermee als deze broodnodige recreatieruimte gesloopt wordt Niets toch ze-, ker. En wie heeft er in feite last van het clubhuis Hooguit een paar vogelvrienden. Wij Delflanders beoefenen een mi lieu-vriendelijke sport, die geen uitlaatgassen of olie ach terlaat. Wel ruimen wij puin Dm het iedereen zo goed moge lijk naar de zin te maken. Wij doen dus een beroep op TJ: Laat ons clubhuis staat, zodat wij kunnen blijven genieten van dit mooie recreatiegebied. Roy dfn Hartog. afzijdig feestvierend na de gelijkmaker tegen Gouda, ziet het einde van zijn voetbatcarrtèrê rap naderen.- Schiedam Succes heeft gisterenavond tegen Bolnes de kans laten liggen om de laatste plaats in de zaal- korfbalcompetitie te verlaten. Hoewel de Schiedam mers verreweg de meeste kansen kregen, gingen zij met 4-5 de boot in. „We hebben inderdaad teveel kansen laten liggen", gaf ook coach Paul van Waas na af loop volmondig toe. „We had den vandaag gewoon twee punten moeten pakken, maar helaas is de schotvaardigheid al weken weg. We trainen elke week alleen al een uur op het schot, ik weet niet wat ik er nog meer aan zou kunnen doen. Je mag toch verwachten, dat als je honderd keer schiet er eentje ingaat vervolgde hij enigzins moedeloos. In de eerste helft was Succes de betere ploeg. Het overwicht kon echter niet in de score tot uitdrukking worden gebracht, de vele afstandschoten gingc-n steeds net naast de korf of draaiden er op ongelukkige wijze weer uit Tot tweemaal toe kwamen de Schiedammer* zelfs achter, maar de stand kon steeds weer gelijk worden fetrokken, zodat bij rust een 2- stand op het bord prijkte. De Schiedammers leken in de tweede helft de wedstrijd in hun voordeel te gaan beslissen, al snel werd een 3-2 voor sprong genomen. In aanval lend opzicht werd er een stuk creatiever gespeeld, alleen het afmaken lukte ook nu weer niet Zowel van afstand als van onder de korf ging het mis. Nog éénmaal kon Succes scoren en zo op een 4-3 voor sprong komen. Tegenstander Bolnes profiteer de daarentegen wel erg goed van de weinige kansen, die hen door de Schïedamse de fensie werden geboden. Zon der moeite kwamen de Rotter dammers eerst terug tot 4-4, na eer*t bij de stand 4-3 nog een straiworp te hebben ge mist, om vervolgens door een geweldig afstandschot weer de leiding te nemen. Het was gedaan met Succes, de ploeg van Paul van Waal raakte in paniek. „Logisch", vond de coach, „heel de wed strijd was van weerskanten nogal stevig en dan zo'n stand een paar minuten voor tijd". Ondanks het paniekerige spel. versierde Succes luttele minu ten voor het eindsignaal een straf worp. Marga Bijl faalde echter jammerlijk. Wil Succe* niet degraderen, dan zal het team nu onder hand eens punten moeten gaan pakken. De zaal korfbal- competitie loopt immers haast ten einde. FC Vlaardingen- FC Den Haag VlaardingenFC Vlaar- dingen speelt maandag avond voor de tweede maal dit seizoen tegen FC Den Haag. Om 19.00 uur wordt het kunstlicht op Sportpark Broekpolder ontstoken en 'het nieuwe elftal' van Martin van Via- nen zal dan compleet in het strijdperk treden tegen zijn oude ploeg. Voor het team van Jan de Gier is trouwens toch een druk weekje, want een dag later reist FC Vlaardingen af naar Per nis, waar zaterdag tweedeklasser DO TO als tegenstander wacht. Ook Jong FC Vlaardingen kom die avond in actie en wel tegen FC Vogel, een afde lingsclub uit Den Haag. Indien het voetbal zondag wederom mocht worden afge last, dan spelen de eerste twee elftallen van SFC in Den Haag vriendschappelijk tegen Oran je-Blauw 1 en 2. De F-pupillen worden bij SFC niet meer aangesproken als 'rnini'pups, maar met 'Grashalmen'. Het clubgebouw van Hermes DVS krijgt 26 januari een grondige schookm aakbeurt. Helpers zijn altijd welkom. Schoonmaakartikelen en kof fie worden gratis verstrekt. VV Vlaardingen is bezig een jubileumboek in elkaar te draaien, ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum op 1 april. De commissie die zich met de jubileumviering bezig houdt is dan ook op zoek na an Oude clubbladen van 'Groen Wit', foto's van voormalige clubhuizen en sportparken van de vereniging, foto's van jeugd elftallen uit de jaren '49 en '50, foto's van de opening van sportpark Broekpolder en oude krantenknipsels. Om op een geweldige manier het 50-jarig bestaan te kunnen vieren is er geld nodig bij VV Vlaardingen. In de kantine is nu 'collecte-emmer* neergezet om de benodigde middelen tc verzamelen. Het eerste elftal van Vlaar dingen speelt op 14 april een oefenwedstrijd tegen een Noors team. dat dan in Neder land op trainingskamp is. Naast oude kranten is voet balvereniging DHS nu ook be gonnen met het inzamelen van oude kleren, lorren en vodden. Wat verenigingen al niet ver zinnen om aan geld te komen. De bouwcommissie van SVV heeft tot nu toe ruim 9,000 gul den vergaard voor de bouw van nieuwe kleedruimtes. Hans Kostense, oud trainer van PPSC en Excelsior Maas sluis, heeft zijn contract met zondag tweedeklasser Oud- Beijerland met een jaar ver lengd. Ron Bongers, de bij het Bel gische Germinal RPD vertoe vende Vlaardinger, is voorlo pig uitgeschakeld. De 22-jarige ex-W Vlaardingen en FC Vlaardingunspeler zal binnen kort in België aan zijn knie worden geopereerd. Een spelmoment uit de wedstrijd Succes-Bolnes

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6