SPORT FC Vlaardingen geli j kwaardig aan FC DenHaag Juvenilis onderuit in degradatieduel R Nonchalant VZC blij ft koploper SPORT KOR! Martin van Vianen heeft-het niet gemakkelijk; Ron van Wijk mist wedstrijd ritme Sandy van Dusseldorp eerste op 10G meter rugslag Recordscore Green Eagles Nog twee man ongeslagen Knappe zege WIK vd/sc/ww diittd*9 27 Januari t98l Vlaardingen Aad Mansveld sukkelde als eerste het terrein van de W Vlaardingen af. Met de uitspraak 'die jongens lopen toch achterlijk hard te voetballen', compli menteerde de Haagse ver dediger eigenlijk tegen stander FC Vlaardingen, dat via hard werken op nieuw een gunstig resul taat afdwong. Want zo mocht de 0-1 nederlaag tegen FC Den Haag best worden gekwalificeerd. „Wie speelt er nu in de eredivisie", klonk het zelfs triomfantelijk uit de mond van Jan de Gier. Dat ging -in de geestdrift be grijpelijk- even te ver, FC Den Haag oreerde wel meer kansen op FC Vlaardingen en de vaste lijn via mensen als Mansveld, Van Leeuwen en Melis was wel zichtbaar. Maar impone ren deed de Haagse ploeg, die simpel gelijkwaardig was aan door Emile Schelvis de opponent, geen moment en het mag blijken, dat Martin van Vianen het zeer moeilijk heeft als verantwoordelijk technisch man. Johnnie Jans sen, die zelf nog niet weet waar hij het volgend seizoen onder dak is, bevestigde dat. De Vlaardinger. die twintig minuten voor tijd mocht inval len voor de geblesseerde Mansveld, vertelde: „Het valt ook niet mee om met spelers te werken, waar je zelf nog mee in één elftal neb gevoetbald. Daarbij moest hij Kraay opvol gen. Die sloeg je bij wijze van spreken boven op je bek als er niet werd geluisterd. Maar na tuurlijk wel de allerbeste trai ner die ik ooit heb meege maakt. Een kanjer". En over zijn eigen spel: „Ik had m'n vaste stekkie. Blessures heb ben echt roet in het eten ge gooid. Nu ook weer, ik ging met zo'n enkel het veld in". Ere wie ere toekomt, FC Vlaardingen begint steeds meer het volwassen gezicht van echte betaalde vereniging te tonen. Met de Haagse 'disci pelen' Lorië, Wotte, Den Os en Ludwig uiteraard in een be wijzende rol. viel de FC regel matig zeer scherp aan. .Ook in de breedte bleek het spelers materiaal zeer soepel, want Eggers, Stans, Snijders en Janssens vervingen moeiteloos Van Antwerpen, Van Dop (en kelblessure). Hoogmoed en Pot. Nadat Frans Ludwig eveneens geblesseerd moest afhaken en er geen reserves pelers meer beschikbaar wa ren, was negen minuten voor tijd de overmacht te groot om een treffer van Harry Melis te voorkomen. Met tien man perstte FC Vlaardingen er als nog een offensief uit. maar Pa trick Meijnhardt van Schoor (hij oogste opnieuw bewonde ring) vond Havenaar twee maal op zijn weg. Sneu voor FC Vlaardingen, maar In ieder geval bleef het feit wel han gen, dat de FC Vlaardingen voor de tweede maal dit sei zoen FC Den Haag alle moge lijke problemen had bezorgd. Spelmoment van de wedstrijd FC Vlaardingen - FC Den Haag Nederlaag tegen Avaot» Hazerswoude NOAD is er niet in geslaagd de goede com petitiestart voort te zettenNa de duidelijke winst op Mizu. werd het zaterdag in Hazers woude bij Avanti 2 een kleine 6—4 nederlaag. De nederlaag lag vooral aan het spel van Bon van Wijk, de benjamin van het Schiedamse trio die al zijn partijen verloor. Ron van Wijk mist conditie en vooral wedstrijdritme, een ge volg van zijn verblijf in mili taire dienst. Hij heeft daar niet de traimngsgelegcnheid in de vorm van gelijkwaardige? te genstanders die eigenlijk ge wenst zou zijn. De achterstand van Ron van Wijk wordt dan ook eerder groter dan kleiner. Als Van Wijk vrij van dienst is, blijft hij vooralsnog opge steld. Het bestuur maakt van de capaciteiten van invaller Hans van den Broek slechts gebruik als Van der Wijk af wezig is. NOAD verkeert daarmee in de vrij unieke po sitie, door een speler van ere klasse-niveau slechts als inval ler op te stellen. NOAD geeft de voorkeur aan het vaste trio om de goede eenheid binnen het team ie bewaren. Waarbij komt dat de verwachting is dat Van den Broek straks toch naar een andere vereniging uit zal zien. Hij heeft immers nog altijd meer dan de hoofdklasse in zijn mars. Jan Simons en Jan Landsber gen deden tegen Avanti-reser- ves niet voor elkaar onder. Zij wonnen allebei van Peter de Groot en Arnold Kamphuis en verloren van de jonge Ron de Groot, die derhalv trick scoorde. Sin-'* Landsbergen slaagde' in het dubbel niet punt aan deze wedstrijd over te houden. Schiedam/Maassluis Verrassend hebben de dames van Juven ilis de basketballwed strijd tegen het ster ker geachte Groning se Olympia met 66-54 gewonnen. De heren van de Schiedamse vereniging, die zich veilig konden stellen tegen Lakers, stelden zeer teleur en moes ten beide punten in Rotterdam laten. In Maassluis ging het bij the Green Eagles stukken beter. De he ren dolden met ASV '68 en wonnen uitein delijk met maar liefst 179-68, terwijl in Hil versum de dames van Kees Brugman de aansluiting met de top behielden door met 50-60 te winnen van Dunckers. Dunckers-The Green Ea gles 50-60 (d) Hoe moet ik *n godsnaam mijn spelers blijven motive ren" verzuchtte Jaap Boon na de wedstrijd tegen de ploeg uit Vianen. Slechts drie minuten duurde het voordat the Eagles hun draai gevonden hadden en daarna was het alsof er een groene wervelstorm over het veld ging. Via 6-6 werd in vijf mi nuten tijd een 35-16 voor sprong genomen. En ook al wisselde Boon een heel team tegelijk dan bleef ASV niets anders over dan lijdzaam toezien hoe Green Eagles doorraasden. In de rust, die bij een 80-32 stand aanbrak, spraken the Eagles af om te trachten 100 punten te scoren in de ko mende periode. Maar dét lukte net niet, er werden in de tweede helft 'slechts' 99 punten gescoord. 'e Juvcntus-Olympia 6(r54 <d) Tegen de nummer vier op de ranglijst waren de dames van Frits Spaak duidelijk beter gemotiveerd dan vorige week. Ondanks het feit dat Silvie Fransen opnieuw moest afzeggen, ditmaal we gens griep, raakten de Schie damse dames niet van de kook, toen Olympia met een enorm lengteoverwieht het veld in kwam. Door een goe de verdedigingstaktiek van Juventus kwamen de Gro ningse dames niet in hun spel en zagen tot hun schrik hoe Juventus na een minuut of tien een kleine voorsprong nam. Bij rust was dit verschil al opgelopen tot 12 punten en Juventus rook een kans op de overwinning. Ook al kost te het in de tweede helft wat meer moeite, toch zag Frits Spaak zijn ploeg bekwaam de wedstrijd beheersen en uiteindelijk winnen met 66- 54. 5 Lakers-Juventus 87*78 (h) Het doel van de Schiedam mers was om een voorsprong te nemen op Lakers van zes competitiepunten. Het resul taat was echter dat Juventus nu opnieuw in de moeilijk heden is geraakt en nu zal moeten proberen om de ko mende wedstrijden een over winning te behalen ten einde degradatie te ontlopen. Al voor de wedstrijd begon nen was stond Juventus ach ter, want er was herrie ont staan over de opstelling van de baskets waardoor de oner varen ploeg behoorlijk van de kook raakte. Direkt na het eerste fluitsignaal wist Lakers hiervan te profiteren en stond Juventus met 6-0 achter. Langzaam ging het wat beter, maar het juiste rit me werd niet gevonden. Het was duidelijk dat de wil er wel was, maar het vertrou- Roel Pieper op. weg naar een van de vele treffers voor Green Eagles. wen in eigen kunnen duide lijk niet. Het best werd dit geïllustreerd door de vele re bounds die gepakt werden zonder daarna benut te wor den. Hierdoor heeft Juventus de hele wedstrijd achter ge staan en ging bovendien La- kers met de winst het veld af. Dunckers-The Green Ea gles 50-60 (d) Kees Brugman wist tevoren welke taktiek het meest ef fectief zou zijn tegen Dunc kers. De kleine zaal kon hij gebruiken om een wijde zóne op te stellen van waaruit rus tig aangevallen moest wor den. Deze opzet slaagde vol ledig want alle verdedigings rebounds waren voor de Ea gles. Daarbij opgeteld het goede schot van de dames en de overwinning is verklaard. Na een 21-33 ruststand zijn de Maassluise dames niet meer in moeilijkheden ge weest en kunnen nu gaan trainen om volgende week tegen OSG de definitieve aansluiting bij de eerste drie te bewerkstelligen. Vlaardingen Slechts twee (hoofdklasse-)deelnemers aan het Vlaardings damkampioen schap zijn na twee ronden nog zonder puntenverlies. Gerrit van Mastrigt kwam op vier punten door Cor van Veelen te verslaan en Wim Heuvel man zag zijn partij tegen Dik Tamboer uitgesteld. Zodat ook hij nog zonder puntenverlies is. De uitslagen: Hoofdklasse: Van Mastrigt- Van Veelen 2-0, Tamboer-Biel 1-1, Torn-Van der Kerkhoff 0- 2, Bolderbeij-Lijklema 1-1. Eerste klasse: Vermeulen-Wis- se 2-0, Autar-Geldof 2-0; Weis- scher-Van Woerden 1-1, Lens- velt-Kars 1-1. Tweede klasse: Burgerhout-Boudewijns 2-0, Suijker-Van der Sluis 1-1, Nentjes-Voerman 0-2, Vlaardingen - De waterpoloërs van SZC zijn de tweede helft van de competitie met een ne derlaag begonnen,: in Breda verloren de Schiedammers maar net met 6-5. De overige herenteams uit de regio deden het beter, want zij wisten alle maal te winnen. WIK behaal de de volle winst tegen RET met 7-8, terwijl de VZC'ers SCOM 3 met 2-4terugwezen en de Viking won met nipte cijfers bij ZCR. 6-7. Viking dames verfoor met 10-1 bij koploper PCG. Zowel VZC als Shell wonnen gemakkelijk en wel van ZPB 3 (7-4) en de Lansingh (6-1). Breda-SZC 6-5 Schiedammers kregen in Bre da duidelijk te weinig, een ge lijkspel had de verhoudingen beter weergegeven. De gehele wedstrijd ging de strijd gelijk op. Alleen in de laatste periode kwam die gelijke strijd niet meer in de stand tot uitdruk king. Breda liep toen weg van 4-4 naar 6-4. Een te grote mar ge voor de gehandicapte Schiedammers. BET-WIK 7-8 Het lijkt erop alsof het vertrek van Frans van Beers de heren van WIK goed heeft gedaan. want er werd opnieuw gewon nen, Een goede prestatie, im mers RET kan tot de subtop gerekend worden. De Vlaar dingers speelden goed en erg rustig, alleen de in de tweede periode waren zij de mindere van RET. De Rotterdammers konden toen ook op gelijke voet komen, 4-4. Niet meer dan een laatste stuiptrekking, want in het verdere verloop van de wedstrijd was WIK op permachtig ZCR-Viking 6-7 Viking had na het verlies van vorige week wat goed te ma ken. En dat gebeurde dan ook tegen het sterke ZCR, zij het dat de Vlaardingers pas in de laatste periode een overwin ning konden forceren. Bij een stand van 6-6 was het Gerard van Opstal die Viking de over winning bracht SCOM 3-VZC 24 De VZC'ers kregen tegen SCOM een kleine terugval te verwerken, een grote over winning bleef namelijk uit. In aanvallend opzicht waren de Vlaardingers nogal noncha lant, waardoor vele kansen verloren gingen. Al was de keeper van SCOM ook een duidelijke sta in de weg voor de Vlaardingers. Ondanks dit ongewoon 'magere' resultaat blijven de Vlaardingers onge slagen aan de leiding. VZC-ZPB 3 (d) 7-4 Als de dames van VZC zich wat meer hadden ingespannen wai de overwinning tegen het zwakke ZPB 3 Uit Stolwijk ze ker groter uitgevaliertSlechts moeizaam kwamen de Vlaar dingse dames op gang. Zo was de stand het begin van de der de periode nog maar een mini male voorsprong,3-2. In dat tweede gedeelte ging het wat beter en liep de thuisploeg ge makkelijk verder weg. Shell-Lansingh (d) 6-1 Zonder moeite hebben de da mes van Shell de Lansingh met 6-1 ingemaakt. De be- drijfsploeg kon zelfs naar har telust experimenteren en ook toen kon de Lansingh niets te rug doen. Alleen in de tweede periode kon Shell niet scoren, maar de stand was toen al 2-0. In de derde periode liepen de Vlaardingse dames gemakke lijk naar 5-0 en het lot was toen definitief bezegeld voor de Krimpense dames. PCG-Viking (d) 10-1 Koploper PCG overrompelde de Viking dames al direct in de eerste periode door vier treffers te scoren. In het ver dere verloop van de partij konden de Vlaardingse dames de schade redelijk binnen de eerken houden. De nederlaag ad overigens veel kleiner kunnen zijn, als de Viking een completere ploeg naar Dord recht had afgevaardigd en als de scheidsrechter zich wat meer met het spel had be moeid en wat minder met het publiek. Matige prestaties zwem jeugd Dordrecht Sandy van Dus seldorp van VZC mag be schouwd worden als een se- rieuse kandidaat voor een fi naleplaats op de officieuse na tional e jeugdkampioenschap pen zwemmen. Deze rugslag- zwemmer is daarmee een van de weinige die tijdens voor wedstrijden in het Dordtse combibad tot een redelijke prestaties kwam. De winnende tijden bleven in doorsnee ver verwijderd van die, waarmee vorig jaar de eindstrijd Werd behaald. Voordat er echter enige zeker heid is over de landelijke klas seringen, moeten de resultaten van de andere zwemontmoe- tingen, die tegelijkertijd in Ne derland zijn afgewerkt, met el kaar vergeleken worden. Slechts de beste twaalf kinde ren per nummer komen in de landelijke eindstrijd. Hoe triest op sommige num mers de prestaties in de ZRO waren blijkt bijvoorbeeld op de 100 meter vrije slag voor meisjes van twaalf jaar. Waar vorig jaar de nummer zes van Nederland een tijd liet noteren van 1.02 kwam de snelste uit deze streek slechts tot 1.08.3. De volgende voorwedstrijden van de Speedo-jaargangen zijn eind februari. Daarna volgen er nog ontmoetingen in maart en april, terwijl de finale in mei wordt gehouden. De resultaten van zwemmers en zwemster uit deze regio wa ren als volgt 100 meter vrije slag m. 1972/73: 2. Astrid van Irsen (Viking '60) 1,26.4.; 100 meter vlinderslag m. 1971: 1. Arianne Stolk (Viking) 1.37.0.; 100 me ter rugslag j. 1971: 1. Remon van Dorp (Viking) 1.32.5,; 100 meter vrije slag m. 1970: 1. Ca roline van Neuren (VZC) 1.13.8.; 100 meter vlinderslag m. 1969: 2. Jacqueline Claas (VZC) 1.21.6; 100 meter rugslag j. 1969: 1. Sandy van Dussel dorp (VZC) 1.20.7, De 30 km-trainingswedstrijd op het parcours bij het Stael- duinse bos voor de Westland Marathon werd een zege voor Henri Riedijk. De lange af-, standloper uit bleef zijn Fortui na-collega's Marie Paalvast (derde) en Sjaak Hoogendijk (vierde) ruim voor. Het in de overgangsklasse debuterende NOAD 2 heeft een goede start. De wed: strijd tegen Tafeltennishuis 2 eindigde in 55, zodat NOAD nu drie punten uit' twee wedstrijden heeft Pe ter van der Wijk en Ron Bouman scoorden twee keer en Dick de Vaal won één partij. De tafeltennissers van Radio Molenaar hebben in de uit wedstrijd tegen TTVN 2 met 7-3 klop gekregen. Alleen Eric Kloppers won twee partijen! terwijl Guy Noordink éénmaal won. Jan Jaap van der Mark boekte geen winst. De selectie van ODI kont morgenavond (20.00 uur) in de Margriethal in actie te? gen Ons Huis 3. Indien de Schiedamse korfbalploeg een plaats in de kopgroep vast wil houden moet er ge wonnen worden. a Theo de Waard komt zeker niet terug als trainer bij Zwa-, luwen. De huidige trainer van RCL uit Leiden heeft geen zin om opnieuw 'uit het niets' eet), team op te bouwen. „Als ik zie; wat ik hier achtergelaten heb en wat er nu nog van over is, dan hoef ik niet zo nodig", zei de in Ridderkerk woonachtige trainer na afloop van Zwaluj. wen-RCL. Marïus de Snaijer (Forto- na) was met een tijd van, 49.28 minuten de snelste tij1, dens de prestatieloop over 15 kilometer van voetbalver: eniging De Hoiiandiaan. Op de 7,5 kilometer was Wess®:- lien Meeuws in 32.42 min»? ten de snelste dame. Het jeugdige talent Ron Brave» boer, eveneens van Fortuna, won in 17.30 minuten de 5 kilometer. In zijn eigen Café, de Port Inn Bar, is Stef Jager, de eer ste officiële dartkampioen van Hoek van Holland geworden: Er waren veertig deelnemers aan dit kampioenschap. In verband met werkzaam heden aan de nieuwe verwar?: mingsinstaüatie, is de kantin* van CKC Maassluis tot nader order gesloten. Bij semi-contact karate en taekwondo wedstrijden ifl Rotterdam hebben de Schie dammers Johan de Hariog (tot 67 kilo) en Jan Frede- riks (tot 77 kilo) een eerste prijs veroverd- Edward Col- lijn en Willem Koog moes ten met een derde plaats C*: noegen nemen-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6