SCHIEDAMS» E COURANT Massaal protest tegen sluiten buurtwinkel 95 Boksers dreigen met kort geding rk de proef Raad van State voelt zich genomen 'Betere voorlichting gemeentegarantie nodig' opm0m Komitee Huisvuil blokkeert stadhuis f3 PPR wil onbetrouwbare bedrijven uitsluiten Geimêente moet oude volksbadhuis opknappen KLEUREN ZALM en ZEEGROEN Geslaagde actie van SP Radicalen gokken op 1500 stemmen •J*1 Woendag 28 jamiar 1981. - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -12de jaargang no, 19-gp«Gm*'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262565 - ldachtendienst 145144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het PPR-raadslid Herman Noordegraaf wil dal niet-bonafide bedrijven van gemeentelijke opdrachten uit gesloten worden. Noordegraaf stelt dit in twee vragen aan het college naar aanleiding van een opdrachtenstatuut, dat in de gemeente Utrecht is in gevoerd. Dit opdrachtenstatuut bevat haast technische en financieel- economische ook sociale selec tiecriteria. Bedrijven die socia le verzekeringswetten, belas tingwetten en milieuwetten niet nakomen, worden door dit statuut van deelneming aan gemeentelijke opdrachten buitengesloten. Voordeel hier van is dat een eenduidig ge meentelijk opdrachtenbeleid gevolgd kan worden. Noordegraaf vraagt of het col lege bereid is ook zo'n op drachtenstatuut in te voeren in Schiedam. Op die manier kunnen zoveel mogelijk ga ranties worden gecreëerd om niet-bonafide bedrijven uit te sluiten. Maassluis De bewoners van de Kapelpolder hebben het ge meentebestuur van Maasssluts hun afkeuring laten blijken over de op hande zijnde ver dwijning van tuurtwinkeT Van Velzen uit de wijk. Een kleine 100 bewoners waren naar de gemeenteraadsverga dering gekomen om het pro test kracht bij te zetten. Voorzitter van de wijkvereni- ging Cor den Engelsman las voor het begin van de raads vergadering een verklaring voor namens de wijkvereni- ging. De sociale functie werd nog eens benadrukt: „Ouden van dagen, alleenstaanden, werkende mensen uit de wijk en in bedrijven worden zonder morren graag voorzien van hun dagelijkse behoefte in hun huis en bedrijf. Dit betekent dus dat mensen die of niet thuis zijn, of slecht ter been zijn hun leveranties gratis thuis krijgen." Verder wees Den Engelsman in de verkla ring op de ontmoetingen die plaats vinden in de loods: „Veel problemen worden in de loods opgelost. Of het nu gaat over een haakwerkje of ernsti ge buren- en familieruzies. Kortom: de heer Van Velzen doet veel goeds, al kom je een ei tekort, dan komt hij het brengen." Namens 266 van de 277 gezinnen die in de wijk wonen overhandigde Cor den Engelsman de petitie aan bur gemeester Jan van Es. Tijdens de rondvraag stelde Pieter Hoogenraad (PvdA) nog vragen over de kwestie. Hij kreeg van het college gedaan dat de winkel niet binnen der tig dagen gesloten zal worden en dat er in de commissie ruimtelijke ordening verder over de zaak wordt gesproken. 9Niet voor steekspelletjes9 Vlaardingen De Baad van State voelt zich genomen door het Vlaardings gemeentebe stuur. De afdeling rechtspraak van de Raad vindt niet dat zij er is om juridische steek spelletjes te spelen die verder geen praktisch belang meer hebben. Deze mening werd verwoord door de voor zitter van de Raad, rar A. J. Hagen, tijdens de behandeling van het beroep dat de ge meente Vlaardingen aanhangig had gemaakt tegen de provincie. Onderwerp van de zaak was een oude affaire, die bekend is komen te staan als „hel huis van commissaris Van To ledo". Ooit had de gemeente de betreffende woning aan Van Toledo tegen een zeer schappelijke prijs te koop aan willen bieden. De provincie stak daar echter een stokje voor omdat zij vond dat het huis te goedkoop van de hand werd gedaan. Hoewel Van Toledo lange tijd geleden al te kennen had gegeven van de koop af te zien, besloot de gemeenteraad het beroep tegen het provinciaal besluit toch aan te houden. Men wilde dit punt ten principale uitgevochten zien. Toen echter tijdens de behandeling voor de Raad van State van het beroep bleek dat het slechts om een theoretisch geval ging, kreeg de juridisch specialist van de gemeente Vlaardingen, mr Franken, van de Raad van State te horen dat „de afdeling er niet voor is om interessante juridische vragen te beantwoorden." Aan de affaire is ïn het ja nuarinummer van het blad 'Binnenlands Be stuur' een artikeltje gewijd. Maassluis Inwoners van Maassluis die in de toekomst een huis willen kopen met ge meentegarantie moeten beter worden voorgelicht over de fi nanciële consequenties. Dat zei Joke van de Rest (CDA) tij dens de gemeenteraadsverga dering van gisteravond. Maas- Sluis gaat namelijk een gerech telijke procedure op gang brengen tegen twee eigenaren van woningen, dïë niet aan dë tijdige betalingen van rente en aflossing hebben voldaan. De openbare verkoping van de woningen heeft minder opge-, bracht dan de openstaande vorderingen. De gemeente Maassluis heeft de resterende Nog geen schot in plannen van Ohlsen Holding Maassluis Er zit nog maar weinig schot in de plannen van bouwonderneming Ohlsen Holding BV met betrekking tot de bouw van 150 woning wetwoningen aan de Govert van Wijnkade in Maassluis. Vorig jaar presenteerde de on derneming de plannen om op het braakliggende terrein, waar vroeger de Rode Villa stond, een torenflat te bouwen. In het flatgebouw zouden een kamerwoningen moeten ko men voor jongeren en bejaar den. Met veel enthousiasme werden die plannen toen niet ontvan gen. De commissie voor ruim telijke ordening en volkshuis vesting maakte direct al grote bezwaren. Het gebouw zou een hoogte krijgen van ongeveer 47 meter. Dat vonden de com missieleden veel te hoog. Ook bij het punt van de geluids overlast zetten de commissiele den grote vraagtekens. Het. voortrazende treinverkeer zou veel te veel overlast bezorgen. Extra isolatie zou nodig zijn, wat het hele plan weer duur der maakt. Ohlsen Holding BV weet nog niet wat het nu gaat doen. Di recteur Ohlsen: „Wij zijn er nog niet uit. De plannen wor den momenteel verder uitge werkt door de architect en het kan zeker nog wel een maand duren alvorens we opnieuw met de gemeente Maassluis gaan praten. Duidelijk is wel dat het een en ander aan de plannen gewijzigd zal wor den." SCHCOAM KOEMAfiXTl VLAARONGEN DWBêCXMAATQNGEI 6? MAASSLUIS KÖ\!8\jGSH0£K bedragen moeten voldoen. Die bedragen wil Maassluis nu te rug proberen te krijgen via de rechter. Joke van de Rest: „Een hoop mensen zijn niet op hoogte dat er een gerechtelijke procedure aangespannen kan worden. Zij nemen aan dat ze na de executie verkoop met een schone lei kunnen begin nen. Dat is dus niet het geval en daar moeten de mensen in de toekomst beter attent op worden gemaakt, want het zal echt nog wel meer voorko men." Burgemeester Jan van Es in een reactie: „De mensen kunnen weten dat er een ver- haalrecht is. Dat staat echt niet in de kleine lettertjes, In voor komende gevallen, dus niet in alle gevallen, kunnen wij op treden." Wethouder Van der Knaap zegde nog toe dat in de commissie voor financiën over de zaak wordt verder gepraat en dat dan ook de inhoud van de verordening wordt behan deld. Schiedam De Schiedamse boksvereniging De Haan stapt naar de kantonrechter, als de gemeente niet bin nen tien dagen laat weten dat de herstelwerkzaamhe den aan het oefenlokaal aan de Lange Haven zullen worden hervat. Dit ultimatum heeft de vereniging na tweeëneenhalf jaar wachten gisteravond gesteld. „Wij zijn helemaal desperaat," zegt de secretaris en naamge ver van de club, boksieraar Wim de Haan. „Jarenlang hebben wij het pand, dat wij van de gemeente huren, van binnen opgeknapt onder afspraak dat de gemeente het exterieur zou doen en nu dreigt al ons werk ver ziekt te worden." De bokser? kampen geregeld met lekkages in het vijftig jaar oude dak. De maat is vol, nu ook boven de boksring lekka ge is ontstaan. Een tweede punt van ergernis is volgens De Haan een nalatigheid van de Schiedamse aannemer Sla venburg, die geruime tijd gele den een schoorsteen heeft ge sloopt, in opdracht van de ge meente Schiedam. „In plaats van het puin met een contai ner af te voeren is alles voor het gemak maar in de koker gestort," aldus De Haan. „Maar nu wij onlangs onze doucheruimte hebben ver- Aad Ballljns, voorzitter, en Wim de Haan, secretaris van de Schiedamse boksvereni ging, latGn de zwammen zien die In het door hun opge knapte oefenlokaal aan de Lange Haven door lekkage van het dak zijn ontstaan. Vlaardingen"Met een zeer geslaagde actie heeft het Komitee Huisvuil Geen Melkkoe van de Socialistïese Partij vanmorgen haar protest tegen het Vlaardingse huisvuiibeleid krachtig onderstreept. Anderhalve ton huisvuil werd op de stoep van het stadhuis gedepo neerd, zodat via de hoofdingang er niemand meer in of uit kon. Rond de berg afval was met spandoeken dui delijk gemaakt, dat het komitee dit huisvuil niet als melkkoe wenst te beschouwen. Om aan te geven hoe een echte melkkoe er in werkelijkheid uitziet hadden de actievoerders Clara de koe van stal gehaald om als voorbeeld te dienen. Om ieder misverstand bij voor baat uit te sluiten droeg Clara een bord met het op schrift: .Dit is geen huisvuil." De actie, gericht tegen het ho- morgen in alle vroegte. Nadat gere tarief van de huisvuil be- de actievoerders hadden ver- lasting en het slechts eenmaal zaroeld in het Weeshuis op het week ophalen, begon van- Weeshuisplein trok men naar het stadhuis, waar om kwart voor acht de berg huis vuil zak ken voor de deur werd gezet. Met de koe ging dat wat min- Clara de Koe deed ook mee der soepel: het beest was blijk baar liever in de wei gebleven en probeerde even om er van tussen te gaan. Een van de ac tievoerders hield er een bloe dende hand aan over toen het dier een knauw uitdeelde. Nog voor acht uur meldde zich de eerste ambtenaar bij de hoofdingang van het stadhuis. Derman liep wat schuchter om de berg troep heen naar de au tomatische schuifdeuren, maar die toegang was geheel afge sloten. Hij deed wat alle ande re ambtenaren wat later ook deden: krabde eens op zijn hoofd, nam een pamfletje van de actievoerders aan en ver dween schielijk naar een an dere ingang van het stadhuis. Het werd even spannend toen rond kwart over acht een vuil niswagen van de gemeenterei niging arriveerde. De opzich ter bekeek de berg zakken eens en mompelde: .Aardige actie, hoor, maar de heren krijgen natuurlijk de rekening van het extra ophalen web Dat moet de gemeenschap ook be talen." Een poging om de zak- kefc gewoon maar in te laden werd door de actievoerders onder leiding van Remi Poppe verhinderd. „We moeten eerst wachten tot de verantwoorde lijk wethouder komt!" meende Poppe. De heren beladers de den niet veel moeite meer: die vonden het al lang aardig. .Als er één een hand uitsteekt om ons te verhinderen ons werk te doen, stop ik er subiet mee," had er al een gezegd. Pas toen wethouder Wijnstok om even over half negen de eisen van de actievoerders nogmaals had beluisterd werd het huisvuil vrijgegeven. De reinigingsdienst kon de berg afval toen zonder problemen inladen. Clara niet: die nam de SP gewoon zelf mee. Dat was imdiers een echte melkkoe. groot, blijkt dat daardoor de benodigde afvoer voor de bad- geiser verstopt is. Nu zitten wij met de ellende. Ik wil op 2ijn minst een schadeloosstelling. Boksvereniging De Haan ging in 1973 een huurovereenkomst met de gemeente Schiedam aan voor het voormalige volksbadhuis op de hoek van Lange Haven en Griffioen- straat. „Het stond toen al ze ven jaar leeg en het was door de Schiedamse jeugd helemaal gesloopt, als er niet een paar boksfanaten waren geweest die de handen uit de mouwen wilden steken om van het ge bouw nog wat te maken. Maar nu het er van binnen piekfijn uitziet. Iaat de gemeente het verkrotten. Als het pand ze niks waard is, hadden ze dat dan niet eerder kunnen zeg gen?" aldus een verontwaar digde De Haan. Volgens de boksieraar is door het vocht hier en daar al schimmel ontstaan, terwijl zachtboardplaten boven het oefenlokaal al zo zijn opge bold, dat vandaag of morgen „het hele zakie" naar beneden komt „En daarvoor hebben wij ons niet staan uitsloven," zei Wim de Haan gisteravond. „Ik eis dat de gemeente en Slavenburg als de sodemieter verder gaan met het herstel. Anders ga ik een kort geding aan." Gemeente noch aanne mer kon voor het ter perse gaan van deze krant voor commentaar worden bereikt Achterstand vrouwen in bijstand opheffen Schiedam Schiedam moet naast zijn educatieve activitei ten voor culturele minderhe den aandacht gaan besteden aan de achterstandsproblema- tiek van de vrouw in de bij stand. Dit is te concluderen uit een brief die staatssecretaris J. G. Kraaijeveld-Wouters aan de gemeente schreef. „Vrouwen in de bijstand dra gen meestal alléén de verant woordelijkheid voor het gezin, waardoor zij niet aan het ar beidsproces kunnen deelne men," aldus de staatssecretaris. „Ik zie het vooral als een taak van de gemeentelijke sociale dienst om die vrouwen te sti muleren aan educatieve activi teiten deel te nemen, zoals moeder-mavo's, VOS-cursus- sen en andere cursussen in de sfeer van volwassenen-educa tie." In de Schiedamse com missie sociale zaken zal de brief van de staatsecretaris volgende week besproken worden. De staatssecretaris schrijft de brief om twee redenen. Zij wil de achterstand opheffen die vrouwen door de verantwoor delijkheid als gezinshoofd vaak krijgen, en mogelijkhe den scheppen voor bijstands vrouwen om toe te treden tot de arbeidsmarkt. Als de Schier-, damse bijstandsvrouwen de kosten voor deze activiteiten te hoog vinden, kunnen zij een extra bijstand aanvragen. Dit geldt alleen voor parttime op leidingen. Dagopleidingen sluit de staatssecretaris uit, omdat bijstandverlening dan een verkapte vorm van studie financiering zou worden. Schiedam De PPR mikt op 1500 stemmen ïn Schiedam bij de Tweede Kamerverkiezin gen in mei. Dat staat vermeld in het januarinummer van PPRiem, het nieuwsblad van het actiecentrum van de radi calen. De 1500 Schiedamse stemmen zijn nodig om een evenredig aandeel te leveren in de lande lijke campagne van de PPR, waarbij wordt gegokt op 5 ka merzetels. Overigens is de PPR optimistisch over dat te behalen aantal stemmen. Bij de laatste gemeenteraadsver kiezing waren 1020 Schiedam mers bereid hun stem aan de PPR te geven. Landelijk zou dat vier zetels hebben opgele verd. „We zitten dus al aardig in de buurt," concludeert de PPR in haar blad. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met hel Rotterdams Nieuwsblad. oBüUei i ÏO5*cOli0 - „J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1