SCHIEDAMSCHE COHRAÏW Gemeente haalt verkeerszuil weg na ongelukken sluit klooster Werk aan Deltadijk dit jaar van start Stuurgroep 1 2 staat op springen epmmwGi neMm Ik. „neem., dêptfoet Van der Hek in Blauwe Brug - deleatstr melsjes krant mgd wordt steeds agressiever Pagina drie. Slechthorenden stichten afdeling Meer tandartsen naar Viaardingen Assortiment marktlieden mag groter i ■Stal 'Bagger uit petroleum havens onaanvaard baar' yrijdag 30 januari 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang no- 21 6 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 2566 - klachtendienst H4144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL in Het lukt niet, om op 13 maart van dit jaar het Geuzenmonument in Viaardingen te kunnen onthullen. De tijd is te kort. Maar hard gewerkt wordt wel aan de realisering van de plannen. De RET wijzigt bijna alle routes in Schiedam-Zuid, Pagina vier. De sociale dienst als kunstuitleenplaats. Pagina vijf. Zeezeiler Teun Eigenraam is verslaafd. Pagina zea. Viaardingen De gemeente Viaardingen heeft een ver- keerszuil op de Billitonlaan weggehaald. Het zuiltje zette automobilisten voor onoverko melijke problemen. Herhaal delijk botsten automobilisten op het paaltje. De gemeente Viaardingen heeft nu al diver se schadeclaims binnen. Een van de automobilisten stelt dat de gemeente Viaardingen ver antwoordelijk moet worden gesteld voor de schade die hij heeft gelden. De man stelde dat de zuil slecht verlicht was en tevens op een verkeerde plaats was neergezet De paal was geplaatst ter hoogte van de bushalte. Als er een bus op de plaats stopte moesten achterop komende automobilisten uitwijken. Het verkeerszuiltje was door de ge- meente echter niet precies in het midden van de weg neer gezet, waardoor auto's er vaak pardoes tegen opknalden. Na de diverse ongelukken heeft de gemeente het gewraakte zuiltje weggehaald. Wie voor de schade moet op draaien is evenwel nog steeds niet duidelijk. Uit het politie rapport blijkt dat de gemeente Viaardingen niet ingebreke is gebleven. De gemeente gaat er voorlopig dan ook vanuit dat- de schade niet hoeft te worden vergoed. Een uitspraak hiero ver zal echter nog wel enige tijd op zich laten wachten. De verzekeringsmaatschappijen zijn onderling nog aan het uit vechten wie nu de schuldige is. Het juridisch rapport over de zaak is overigens ook nog niet klaar. Schiedam Twee en twintig slechthorende Schiedammers hebben gisteravond in de 4 Molens zo'n lange lezing te ho ren gekregen over hun eigen moeilijkheden, dat zij aan dis cussie niet meer toekwamen. Wel was in het begin van de avond besloten een Schiedam- se afdeling op te richten van de Nederlandse Vereniging van Doven en Slechthorenden, maar bij dat besluit bleef het dan ook. Mevrouw A. van Deth vertelde enthousiast over alle sociale beperkingen die slechthorenden door hun han dicap ondervinden. Viaardingen Het actieve wervingsbeleid van de ge meente Viaardingen van tandartsen begint vrucht af te werpen. Sinds het begin van de actie, die overigens op regionaal niveau is ge voerd, is het tandartsenhe- stand met vier uitgebreid, zodat de Vlaardingse bevol king in het totaal nu be schikt over dertien tandart sen. - Daar zullen in de toekomst zeker nog twee tandartsen bij komen, terwijl onder handelingen met nog niet afgestudeerden gaande zijn. De nieuwe tandartsen .die zich reeds vestigden zijn de heren Van der Pouw en Scholten, Aan dé Schiëdam- seweg zullen binnenkort de artsen Thung en Van As een praktijk betrekken. Voorts zouden nog twee tandartsen overwegen zich in Viaardingen te vestigen. Gerekend mag dus worden op een uitbreiding met on geveer zes tandartsen. Gebleken is dat de artsen de gunstige voorwaarden die Viaardingen hen in de wervingscampagne aanbood vrijwaring van militaire dienst en de mogelijkheid hun praktijk tijdelijk in een flatwoning onder te bren gen nogal aantrekkelijk vonden. De in regionaal verband gevoerde campag ne werd begin vorig jaar ge houden. Bewoners zij n vandalisme zat Schiedam Het Sint Lïduinaklooster bij Huize Frankeland wordt opgeheven. Voortzetting van het 130 jaar oude klooster is volgens het hoofbe- stuur van de Congre gatie van de H. Cat- harina van Siëna zin loos geworden, nu" in: het klooster nog maar negen zusters wonen en er nog maar drie in huize Frankeland werken. In overleg met de zusters heeft de Congregatie naar een nieuwe levenssi tuatie voor elk van hen gezocht.- Schiedam Rijkswaterstaat en de gemeente Schiedam wil len nog dit jaar beginnen met de aanleg van de buitenwater- kering langs de Hoofdstraat tussen Buitensluis en Haven- dijk. Wethouder Chris Zijde veld zei gistermiddag dat vrij snel overeenstemming bereikt kan worden en dat direct, daama met de realisatie van dit deel van de Deltadijk zal worden begonnen. Ook de verbreding van de Maasdijk, waarvoor een jaar geleden de 180 woningen van de Gusto- wijk gesloopt moesten worden, komt dan aan de orde. De dijkaanleg langs de Voor haven zal jaren in beslag ne men. Niet vóór 1986 hoeft Schiedam-Zuid erop te reke nen, dat met woningbouw ach ter de Heilig Hartkerk kan worden begonnen. Al vijftien jaar geleden vonden aan de Hoofdstraat-Zuid onteigenin gen plaats op basis van de Del tawet. Alle woningen langs de Voorhaven zijn inmiddels ge sloopt, alleen staan er nog muurresten om bij hoog water de woeste grasvlakte achter de katholieke kerk voor overstro ming te beschermen. Volgens Zijdeveld hebben de besprekingen met rijkswater staat over de dijkaanleg langs de Voorhaven zoveel tijd .in beslag genomen, omdat de drük van de ketel was. De zwakste schakels in de buiten- waterkering was onder andere de Haven van Maassluis en die bedreigde punten kregen voorrang. In Schiedam zal het laatste stuk Deltadijk aan de ene kant aansluiten op de Buitensluis en aan de andere kant op de op Deltahoogte gebrachte dijk van de Maasboulevard. Schiedam Het PvdA Tweede Kamerlid Arïo van der Hek komt morgen naar Schiedam. In wijkcentrum de Blauwe Brug licht de socialistische tegenstemmer van de leverantie van onderzeeboten aan Taiwan de gang van zaken rond die omstreden gebeurtenis loe. Daarbij doet het Kamerlid uit de doeken waarom de RSV de boten voor Taiwan niet zou moeten bouwen. Van der Hek wordt om twaalf uur in het wijkcentrum verwacht De terugloop van het aantal zusters is in enkele jaren tijd razendsnel verlopen. In Hui ze Frankeland, dat uit de ac tiviteiten van de kloosterge meenschap is voortgekomen, werkten nog geen tien jaar geleden nog dertig zusters. Nu zijn dat er nog maar drie. Het aantal geestelijken dat in het klooster is gehuisvest liep" terug van veertig naar ne gen. In 1977 wilde men, gecon fronteerd met de spectaculai re terugloop, het klooster nog huisvesten in de nieuwbouw van Huize Frankeland. Het kleine klooster zou dan plaats moeten bieden aan vijftien zusters. Volgens de Congregatie zijn die plannen inmiddels door de realiteit achterhaald. Vijf van de zus ters blijven ondanks de slui ting van het klooster in Schiedam wonen. Twee jon ge zusters zijn volop betrok ken bij de werkzaamheden in Huize Frankeland en drie gepensioneerde zusters ver kiezen hun pensioen in het Schiedamse door te brengen. De rest wordt geplaatst in kloosters in Sambeek, Tiel en Voorschoten. Viaardingen De markt kooplieden op de weekmark ten aan de Broekweg en in de Holy zullen binnenkort hun assortimenten kunnen uitbrei den. Door verruiming van de door de gemeente opgestelde branche-indeling kunnen zij artikelen gaan verkopen die zij tot nu toe niet in hun assor timent mochten opnemen. De maatregel geldt niet voor de markt in de Westwijk. De ge meente vreest dat het markt kooplieden op de pas één jaar draaiende markt zou afschrik ken. Daarom wacht men lie ver tot de markt een aantal ja ren bestaat en echt goed draait Volgens een woordvoeder van het gemeentelijk marktwezen zal het publiek nauwelijks iets merken van de maatregel. „Er -zullen geen grote verschuivin gen plaatsvinden. De assorti menten zullen waarschijnlijk wel iets groter worden." Zo wordt het binnenkort voor de aardappelboer op de markt mogelijk om ook groenten en fruit te gaan verkopen. Omge keerd mag de groenteman ook aardappelen in zijn assorti ment opnemen. Ook zal het artikelcnaanbod van de marktlieden die handelen in bloemen en planten er wat ge varieerder gaan uitzien. Een volle kerkzaal in het Sint Lïduinaklooster tijdens een herdenkingsbijeenkomst van de Heilige maagd Liduina. Het klooster zelf staat al tijden nagenoeg leeg. ADVERTENTIE jCWtOAM KOEVARKTh ut 4 AFOrjCc D'.V BECxMA.\r>:SJNGEl 67 VAASSLUS KOW&HOEK Schiedam In een emotio nele vergadering hebben de Jonge Socialisten, actiecomi té De Laan en de landelijke organisatie voor bel an gen- huisvesting (LOBH) gisteren dynamiet gelegd onder het voortbestaan van de stuur groep voor huisvesting van een- en tweepersoonshuis houdens. Zij dreigen de stuurgroep 1 2 op te bla zen, als wethouder Chris Zij develd zich voor nieuwe ideeën en inbreng van der den zo terughoudend blijft opstellen, als hij volgens de drie organisaties tot nu toe gedaan heeft. PvdA-raadslid Hans Ko- nings, die voor de Jonge So cialisten (JS) in de stuur groep zitting heeft, zei gister middag: „Wij zitten hier steeds te zeuren over proce dures, omdat het onmogelijk blijkt over bouwplannen te praten. D2t moet anders, des noods via een strak verga derreglement." De JS, De Laan en het LOBH zullen nu een notitie van Zijdeveld af wachten, waarin hij wil zoe ken naar prettiger omgangs vormen, maar als daaruit nu t zal blijken dat over wil lekeurige bouwprojecten vergaderd kan gaan worden, zullen de drie boze organisa ties a la minute opstappen, wat het einde betekent van de in 1976 opgerichte stuur groep. Konings: „Ik wil niet langer het risico lopen dat onze ideeën in de asbak be landen. Als daar geen verbe tering in komt. gaan wij eruit." Zijn partijgenote Tiny Krikke, die namens de Schiedamse bejaarden in de stuurgroep zit, reageerde fel: „Dat moet je vooral doen! Zoiets verstandigs heb ik jc nog nooit horen zeggen. Het lijkt hier wel een troep kij vende wijven." Zijdeveld zal in zijn notitie een poging doen, evenals in september 1978, de stuur groep nieuw leven in ie bla zen. Hij ziet zichzelf niet als zondebok en zegt de ervaring te hebben in de stuurgroep telkens tegen een muur van wantrouwen op te lopen. Hij is geen voorstander van een strak reglement. Op voorstel van Gerard Prins, directeur van de woningcorporaties, gaat getracht worden 'in de geest te handelen, niet naar de leuer'. De drie organisaties hebben daar vooralsnog weinig ver trouwen in, omdat de stuur groep ooit juist op die basis van start ging. Tijdens een korte schorsing kwamen Hans Konings en Henk de Veld (JS), Paulus de Beer (De Laan) en Sics Emons (LOBH) overeen om de stuurgroep niet meteen te la ten springen, maar Zijdeveld nog even gelegenheid te ge ven beterschap te beloven, i. Maassluis De bewoners van de burgemeester Schwartzlaan in Maassluis zijn het meer dan zat dat baldadige jongelui steeds opnieuw vernielingen aan brengen aan het flatgebouw. Het komt herhaaldelijk voor dat muren met spuitbussen ondergespoten worden met de meest beldedigende teksten. De schuren zijn ook niet veilig voor de jongelui. Bijna niet één deur is nog heel en de tussenschotten worden gewoonweg om- vergetrapt. De lift is vaak kapot en de pas vernieuwde bekleding van de lift is inmiddels ook al met schroe vendraaiers bewerkt. De TL-buizen worden regelmatig kapot gemaakt. De bewoners schamen zich gewoon voor hun flat. Eén van hen, een man die lie ver anoniem wenst te blijven in verband met te verwachten repressaillemaatregelen van de jeugd, stelt onomwonden: „Als je ouders op bezoek ko men, dan schaam je je gewoon. En probeer er maar niets van te zeggen; ze hebben gewoon maling aan je. Een bewoner zei er eens iets van en de vol gende dag zat zijn wagen on der de krassen en waren de spiegels vakkundig verwij derd." De jongeren zijn af komstig uil de Westwijk zelf. Enkele wonen zelfs in het flat. De bewoners hebben nu een handtekeningenactie op poten gezet en schrijven een brief aan de gemeente waarin ge vraagd wordt om maatregelen. De verwachting is echter dat de gemeente er ook weinig aan kan doen. Eén van de be woners opnieuw: „Als alles schoongemaakt zou worden en de schade aan de schuren ge maakt wordt, is het binnen de kortste keren toch weer een puinhoop. Misschien dat een verscherpte surveillance van de politie kan helpen. Mis schien dat ze dan een keer op heterdaad worden betrapt." Volgens de bewoners is de si tuatie aan de burgemeester Schwartzlaan het meest kri tiek. Een bewoner: ,,Ik kom regelmatig in andere flats en daar ziet het er wél netjes uit. De vandalen hebben blijkbaar onze flat als doelwit uitgeko zen. Ik voorspel echter dat het een keer tot een uitbarsting komt. De meeste bewoners hebben de agressie nog weten te op te proppen, maar als de jongelui doorgaan komt het ongetwijfeld tot een kieharde confrontatie en dan staan wij niet voor de gevolgen in." Viaardingen Elk gebruik van baggerspecie die afkom stig is uit de Petroleumhavens in het Botlekgebied is voor het Vlaardings gemeentebestuur onaanvaardbaar. Dat heeft het college hei openbaar lichaam Rijnmond laten welen in reac tie op het voorlopig beleids plan ten aanzien van de ver werking van baggerspecie. Bovendien vindt het college dat eerst nog eens goed beke ken zal moeten worden wat de effecten voor het milieu kun nen zijn bij berging van de bagger in het algemeen. Dil nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vmden, wordt ronder exira kosten bezorgd in combmahe met het Rotterdams Nieuwsblad. toe »r' opP' 0 postco wje' f°5

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1