SCHIEDAMSCHE COURANT Wftt0s Politie wordt open boekje Sociale woningbouw in plaats van onverkoop bare flats Ik neem., proef de 'Wijgaan er te veel houwen" Overstekend eendje Schiedam stunt met woningen onder flats iff Van der Hek in Schiedam: OPlMMtM! TEXTIEL BU HANS Functionele raden op de helling Over spannen vrouw dood in vijver Auto mist splitsing: 4 gewonden ^^^Akcoréurojf kin** Vi prik/et ra c Jeugdraad méént bekritiseerd College treedt op 1 maart naar buiten In Maassluis: II •Maandag 2 februari 1981 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -105de jaargang no. 22 pagina's 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL 'Wilton moet uit de marine sfeer' Schiedam „Wilton Fijenoord moet uit de mari nesfeer worden getrokken en meer gaan boawen in de civiele sector." Dat heeft het PvdA-kamerlid Arie van der Hek zaterdag gezegd op een spreek beurt in het wijkcentrum de Blauwe Brug in Schie dam. Het Tweede Kamerlid heeft laten weten in de Kamer nog op de mogelijkheid tot civiele scheeps bouw bij Wilton terug te komen. Schiedam De 63-jarige Schiedamse mevrouw J.J.van Poppelen heeft gisterochtend in overspannen toestand haar huis verlaten. Om vijf over tien werd haar lichaam drijvend in een vijver voor het Griegplein gevonden. Nadat de gealarmeerde politie bit de vijver arriveerde, wera de dood geconstateerd. De Schiedamse politie gaat ervan uit dat de dame 2elfmoord heeft gepleegd. Van der Hek was naar Schie dam gekomen om te praten over de leverantie van twee onderzeeboten aan Taiwan. Beide onderzeeboten zullen op de Wiltonwerf in Schiedam worden gebouwd en een niet doorgaan van de order zou voor Wilton grote of zelfs noodlottige gevolgen kunnen hebben, nu de bouw van de korvetten voor Indonesië is af gerond, zo wordt gevreesd. Het bouwen op de civiele markt wordt Wilton volgens Van der Hek en vertegen woordigers van de bonden on mogelijk gemaakt, doordat er niet voldoende kredietfacilitei ten zijn. De regelingen die be staat, baseert zich op de civiele verkoop over dp afgelopen drie jaar en omdat Wilton in die periode niet civiel heeft gebouwd, komt het bedrijf niet voor die regeling in aanmer king. Daardoor kan de werf niet opconcurreren tegen bui tenlandse ondernemingen, zo werd -zaterdag geconcludeerd. Een vertegenwoordiger van de ondernemingsraad van Wil ton, die uitdrukkelijk ver klaarde slechts een persoonlij ke mening te verkondigen, keerde zich na afloop tegen Van der Hek en noemde het gedrag van de PvdA politiek bedrog. De socialisten stemden pas tegen de levering aan Tai wan, toen kleine rechtse par tijtjes vóór de leverantie stem den, aldus de werknemer van Wilton, die zich voor de duik- botenbouw uitsprak in het be lang van de werkgelegenheid. Op de bijeenkomst waren ver tegenwoordigers van de bon den en van de ondernemings raad van Wilton en RSV aan wezig. De'PvdA het het tot grote teleustelling van voorzit ter Hans Bakker afweten, e- venals de verwachte overige belangstellenden. In de toekomst zal het pro bleem van de scheepsbouw in het waterweggebied uitgebrei der onder de loupe worden ge nomen. Van der Hek adviseer de zaterdag om in het gebied tot een visie op de scheeps- bcuwprohlematiek te komen. PvdA en de bonden zullen op dit gebied beter moeten sa menwerken dan nu gebeurt, aldus Van der Hek. Rosman doet onthutsende uitspraak over Woudlioek Schiedam CDA-fractievoorzitter Siem Bosman heeft vorige week de voor politiek Schiedam onthutsende uit spraak gedaan, dat het gemeentebestuur te voortvarend is geweest met de stadsuitbreidingsplannen in Woud- hoek en Spaland. werd over de mogelijkheid, dat Schiedam hoofdstad van de nieuwe provincie Rijnmond wordt. Dat zou ongetwijfeld arbeidsplaatsen aantrekken. Letterlijk zei Rosman: „Wat er dan van die huizen in Woud- hoek over is, dat is misschien geschikt voor die provin cieambtenaren." „Wij hebben de stadsuitleg in Schiedam-Noord iets te fors aangepakt. Waarschijnlijk gaan wij nu meer bouwen dan voor de Schiedammers nodig is," aldus Rosman in de raads commissie -voor algemene en bestuurlijke zaken (ABZ). Met die uitspraak geeft Ros man vijf jaar, nadat de ge meenteraad het principebesluit nam 5000 woningen in Schie dam-Noord te gaan bouwen, de tegenstanders daarvan ge lijk. Vooral milieugroepen, ge steund door de PPR en een PvdA-minderheid onder aan voering van Nikolaj Diele- manc, bestreden toen de nood zaak om 5000 woningen te bouwen. Een ander argument was de aantasting van het lan delijke Midden-Delfland. Ro.iman voelde zich echter ge roepen met zijn fractie achter het collegestandpunt te staan, wat later leidde tot het omstre den bestemmingsplan voor Woudhoek-Noord, waartegen de bezwaarschriften nu nog bij de Kroon ter behandeling lig gen. Vorige week echter zei Rosman, dat het te veel is ge weest. Hij zei dat toen gesproken Schiedam Overstekende eendjes lopen gevaar op drukke autowegen. Dat on dervond de bestuurder van de eend met het kenteken 59-86-SB, toen hij de kruising van de Prof Rutgerstraat met Prof Meksïstraat overstak. Het eendje werd door een Datsun gegrepen en beland de, met het kopje omlaag, verderop op de rijbaan. Meer dan blikschade ontstond hierdoor niet. Wel moest de brandweer eraan te pas ko men om de wegstromende benzine op de vangen. Vlaardingen "Vier jonge mensen zijn vrijdagavond ge wond geraakt toen de auto waarin zij zich bevonden met volle vaart de sloot bij de Ma- rathonweg inschoot Eén van hen, een meisje is er ernstig aan toe: zij is met inwendige verwondingen in het Rotter damse Dijkzigtziekenhuis op genomen, Drie andere werden in het Holyziekenhuis opgeno men. Eén van die drie ligt nog steeds in Holy. Bestuurder van de auto was een 18-jarige in woner van Hoogland. De poli-, tie vermoedt dat hij teveel had gedronken en daardoor de .splitsing Mara thonweg/West landseweg had gemist Schiedam Bij zes flats in Groenoord kunnen in totaal twaalf woninkjes worden gebouwd onder de overkap ping bij de ingang van de flats. Dit bijzondere idee is van ambtenaren van de wo- ningdienst, die uitgerekend hebben dat de huur op 240 gulden per maand vastge steld kan worden. Zij vinden de overdekte pla teaus, die aan de kelders van de flatbewoners grenzen, nu toch maar loze ruimte, waar vaak fietsen worden gestald, kinderen spelen en honden poepen. Bij elke flatingang is plaats voor twee kleine wonin gen, bestemd voor alleenstaan den. De zes flats, waar dit bouw- stuntje uitgehaald kan worden, staan, aan de Vivaldilaan, de Mozartlaan en de Jozef Orelio- singel en op het Jacques Ur- lusplein, het Bart Verhallen- plein en het Albert van Raal- teplein. Alleen de lichtinval bij de schaduwrijke onderbouw is nog een probleem. De gemeen te heeft met enkele Schiedam se aannemers al onderhande lingen geopend. Op deze overdekte pla teaus kunnen in Groenoord twaalf woninkjes worden in gebouwd. GeBKO/keri seems )A een/te SCHEOAM KOEMARKT 1 VLAARONGEN QW BECKWANNSIMGEl. 67 MAA5SUJS KONINGSHOEK Vlaardingen De functio nele raden in Vlaardin gen de jeugdraad, de sport raad en de culturele raad gaan op de helling. Nog dit kwartaal wil het colle ge weten waaraan het toe is. Binnen de fracties van PvdA en CDA zijn politie ke notities geproduceerd die het college van advies zullen dienen. De functionele raad, in officië le termen beschreven als een raad van advies en bijstand, over het functioneren waar van waarschijnlijk de meeste twijfels bestaan is de Vlaar- dingse Raad voor Jeugd en Jongeren (VRJJ). In het verle den heeft wethouder Cees Bot zich al meermalen zeer kri tisch uitgelaten over de wijze waarop het jeugdwerk binnen de overkoepeling van de jeugdraad samenwerkt. Alge meen is geconstateerd dat het dikwijls ontbreekt aan de be trokkenheid van de deelne- Schiedam Politiezaken worden op korte termijn een openbare aangelegen heid, waarover de Schie dammers kunnen meepra ten. Tot op heden verga dert de commissie voor de openbare orde alleen ach ter gesloten deuren, maar burgemeester John te Loo staat een situatie voor ogen waarin kwesties die de politie aangaan in alle openheid besproken kun nen worden. De burge meester denkt aan „een soort openbare politie* commissie", die zich al leen in die gevallen, dat over strategie en persone le ontwikkelingen ge praat moet worden, in be sloten kring terugtrekt Burgemeester en wethouders hebben ook andere besluiten genomen ter verbetering van de gemeentelijke informatie veretrekking. Vanaf 1 maart worden alle collegebesluiten door B en W zelf in de open baarheid gebracht, compleet met duidelijke toelichtingen. In bescheiden mate gebeurde dat al, via publicatie van een wekelijkse 'groene' b-agenda, maar daar stond dan alleen het besproken onderwerp op en nauwelijks waartoe pre cies besloten was. Ook worden de gemeentelij ke stukken, die in de biblio theek ter inzage liggen, van betere begeleidende voorlich ting begeleid. Het college heeft wethouder Herman Posthoorn belast met de in richting van de documenta tiecentra in de bibliotheken. Wat de politiecommissie be treft: deze heeft onder de huidige aanduiding 'commis sie openbare orde' dezelfde samenstelling als de commis sie 'voor algemene en be stuurlijke zaken (ABZ) en Te Loo vindt dat de vergaderin- fen daarom beter na elkaar unnen plaatsvinden dan op twee afzonderlijke avonden. Een eerste openbaar punt wordt volgende maand de bespreking van een beleids notitie voor de politie. Maassluis Op de hoek van de Westlandseweg- en de Van Beethovenlaan gaat het bouwbedrijf Den Hartog uit 's Gravendeel een sociaal woningbouwplan realise ren. Het project bestaat uit zo'n 43 appartementen die waarschijnlijk in de premie-A-sector zullen worden gebouwd. Het gaat om kleine koopflats, die maximaal zo'n 120.000 gulden vrij op naam zullen kosten. Een eer ste advertentie heeft inmiddels zo'n 60 gegadigden opge leverd. Het bouwplan komt in de plaats van een ander nieuw bouwproject, dat bouwbedrijf Den Hartog op de hoek van de Westlandseweg had willen realiseren. Dat project maakte deel uit van het totaalplan voor 160 woningen, die in 16 afzonderlijke blokken in Ko ningshoek-Noord zouden kun nen worden gebouwd. Ook het inmiddels gerealiseerde bouw plan op de hoek van de Beet hovenlaan (onder andere De Logger) hoort tot die serie. Op het stuk grond waar nu een nieuw plan voor is gereali seerd zouden oorspronkelijk 17 grote, luxe en zeer dure appar tementen komen. Le prijzen van die appartementen va rieerden van zo'n 350.000 tot zelfs 500.000 gulden per stuk. De palen voor die nieuwbouw waren al in het vooijaar van 1979 geslagen. Inmiddels is echter wel duidelijk geworden, dat een dergelijk project nau welijks meer te realiseren is, omdat dergelijke luxe apparte menten op het ogenblik abso luut onverkoopbaar zijn. „En het heeft geen zin om meteen voor de leegstand te bouwen," aldus een woordvoerder van de afdeling stadsontwikkeling van de gemeente, Om die reden heeft het bouw bedrijf in samenwerking met architect De Bruin uit Maas sluis ijllings een ander ont werp gemaakt: dat voor de 43 goedkope flatwoningen. Op de advertentie die de Maasslulse makelaar Roest voor die wo ningen heeft geplaatst zijn al behoorlijk wat reacties van geïnteresseerden binnengeko men. Het bouwplan moet overigens nog helemaal door de ambtelij ke molen op het stadhuis. „Het zal mede bekeken worden in relatie tot de totale bebouwing van de Westlandseweg. Maar het is duidelijk dat wij met een plan als dit gelukkiger zijn dan met luxe appartementen, die maanden leeg blijven staan." aldus de woordvoerder van stadsontwikkeling. Het veranderen van de oor spronkelijke plannen is voor de fractie van de PvdA in de Maassluise raad aanleiding ge weest, om vragen aan het col lege van B en W te stellen. De fractie wijst er op, dat het bouwplan waarmee nu is geadverteerd er geheel anders uitziet dan het plan waar des tijds de grond voor is uitgege ven. De PvdA-ere ergeren zich aan het feit, dat de verande ring van de plannen nog niet in de commissie voor ruimte lijke ordening is besproken. mende jeugdorganisaties bij het overleg. Bovendien 20U de vertegenwoordiging in het overleg zo onder de maat zijn dat het overkoepelend werk in de praktijk heel moeilijk te realiseren blijkt. Dit ondanks een experiment, waarbij ge werkt werd met een uitgebrei der dagelijks-bestuur. Dat experiment heeft nu onge veer een jaar geduurd. Maar het resultaat is practisch nihil, meent de secretaris van de raad. Piet Boschmann. Toch vindt hij dat, wanneer de raad opheven zou worden, er op de een of andere wijze een over- leg-koepel zou moeten blijven bestaan, waar de diverse jon gerenorganisaties elkaar kun nen ontmoeten. De kritische bezinning op het nut van de functionele raden vormt een onderdeel van het beleidsprogramma, dat de coa litiepartners CDA en PvdA in dertijd met elkaar overeen- kwamen. JHL Dit nieuwsblad. waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vindon, wordt zonder extra koeten beaorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. da<Je° waa om< zon con Roti 0»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1