SCHIEDAMSCHE COURANT Uitstel lil voor migrantennota Nieuwbouw de Maaskant laat op zich wachten 'Automatisering woning behoefte duurt te lang Stuurgroep wil woonruimte in voormalig pand sociale dienst EVP-afdeling nog'voor verkiezingen Politie moet overwerk drastisch inperken Medaille voor mensenredders .Jjeuter Museumcommissie ziet programma gewijzigd Bewoners als laatste met bus door Singel deze TEXTIEtBUHANS 'jPrioriteiten stellen Marokkaan vlucht voor oogoperatie Raad heefthet te druk met parkeernota krant VVD en PvdA verontrust Bromfietser aangereden Inbraak Dinsdag 3 februari 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -I05de jaargang no. 23 -4 pagina-s Broersvest 3 - telefoon administratie 266091 - redactie 262566 - klachtendiensl 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam - Het Schiedamse politiekorps zal minder aandacht gaan besteden aan bepaalde zaken als gevolg van bezuinigingen. Hoofdinspecteur Piet van den Hengel stelde op de wekelijkse persbijeenkomst dat het korps gedwongen is prioriteiten te stellen, „Ik verwacht dat die bezuinigingen vooral in het overwerk drastisch in zullen grijpen. Hel overwerk zal voor méér dan de helit te ruggebracht moeten worden en natuurlijk heeft dit gevolgen voor de werksituatie." Als voorbeeld noemde Van den Hengel de alcoholcontrole. „In plaats van vijftien man zullen er nu maar tien ingezet worden en zo zal dat voor meer zaken gaan gelden." De hoofdinspecteur stelde echter dat do be zuinigingen niet tot verwaarlozing van be paalde afdelingen zuilen leiden. „Het korps moei nóg efficiënter ingedeeld worden. Maar de bezuinigingen zijn niet van dien aard dot we gedwongen zijn bepaalde zaken te laten liggen. Er moeten prioriteiten gesteld worden, maar dat ts inherent aan het totaal," aldus Van den Hengel. Maassluis De nieuwbouw van het vormingscentrum De Maaskant kan nog wel even op zich laten wachten. Welis waar zijn dc plannen klaar, de tekeningen goedgekeurd en is de subtsidie toegewezen, maar het ministerie kan geen keuze maken uit de drie offertes die zijn gedaan door de verschil lende bouwmaatschappijen. Is die keuze eenmaal ge maakt dan kan er direct ge start worden met de bouw. Op hot vormingscentrum be gint men zo langzamerhand ongeduldig te worden. Nu al weer zo'n vijf jaar geleden ontwikkelde directeur Grei- ner dc plannen voor nieuw bouw. Het complex waar het vor mingscentrum momenteel is ondergebracht is oud en ver vallen. Hel houten gebouw is al jaren veel te klein. Het vormingscentrum is momen teel het grootste in Neder land. Scholieren uit de gehe le regio (zo'n 380) maken ge bruik van het centrum. Hel nieuw te bouwen pand komt naast de Westlandseweg te liggen, direct achter het be jaardentehuis. Voor die plaats is gekozen omdat het een centrale ligging heeft Scholieren die met de bus komen stappen voor de deur uit en ook het station is erg dicht bij. In het nieuwe gebouw ko men twee creativiteïlsruim ten, een gymnastieklokaal, een huishoudelijk .gedeelte, een ontmoetingsruimte en acht groepsruimten. Verder is nog een aantal dienstenlo kalen gepland dat echter ook als groepsruimten dienst kan doen. Het nieuwe gebouw krijgt een permanent karak ter. 's-Gravenzande De po litie van 's-Gravenzande heeft een Marokkaan aan gehouden, die vorige week voor enige opschud ding heeft gezorgd aan de Hoflaan in 's-Gravenzan- de. De man, die in het Rotter damse oogziekenhuis een o- peratie moest ondergaan, raakte daarvan dermate overstuur dat hij de benen nam. Toen hij geruime tijd later schreeuwend over de Hoflaan in 's-Gravenzande liep, alarmeerden omwonen den de politie. Het enige dat zij van de man kreeg te ho ren was dat hij graag naar Marokko terugwilde. Dankzij de dokterspapieren, die de Marokkaan bij zich had, kon de politie vaststellen dat hij op dat moment ïn het oogzie kenhuis behoorde te 'zijn. pedriekamer- j woningen in 'het renovatie project PKD in Vlaardingen zijn van de baan. Tot woede vande wijkbewoners. Pagina drie. Schiedamse Turken vieren zondag de geboortedag vanAtatürk. Pagina drie. Hollandiaan haalt het niet tegen UVG. Pagina vier. fitfjf Vlaardingen De Vlaardinger W. van Noort (43) en zijn dochter Herma (19) hebben gis termiddag een bronzen medaille met oorkon de van de Maatschappij tot het redden van drenkelingen gekregen. De eerblijken waren hen toegekend m ver band met het feit, dat ze op 13 juli van het afgelopen jaar de eenjarige Hassan Bagiran uit het waler haalden, die in de Oude Haven was gevallen ter hoogte van de Oosterstraat. De medaille werd aan de beide mensenred ders uitgereikt door de directeur van de GG en GD in Vlaardingen, de heer E. H. E. Wolfs. De plechtigheid vond plaats tijdens een bij eenkomst in het GG en GD-gebouw. Schiedam Het Pvd A-raadslid Hans Konlngs vindt het automatiseringsproces voor de ver werking van de cijfers van woningbehoeften te lang duren. In de commissie sociale zaken sprak hij gisteravond zijn verontrusting uit over deze trage gang van zaken terwijl het gemeenteraadsbesluit al van anderhalf jaar geleden dateert. Vlaardingen Zo goed als zeker wordt de migranten nota geschrapt van de agenda voor de gemeenteraads vergadering van morgen. Verantwoordelijk wethouder Cees Bot verklaarde gisteren er bijna zeker van te zijn dat burgemeester en wethouders zullen besluiten de behandeling van de nota een maand uit te stellen. Al vorens de nota van de agenda te verwijderen zal het college eerst de fracties in de gemeenteraad peilen. Rijnmond registreert nu de behoefte aan woningen, maar de gemeente wil dit on derbrengen bij de Openbare Nutsbedrijven om een verde re verwerking mogelijk ie maken. Hans Konings wilde inge licht worden over de voort gang van deze automatise ring, maar werd door voor- ziLter Taverne verwezen ADVERTENTIE 4 T. i,,Wl£P ALLEEN BIJ HANS SCHIEDAM KOEMARKT 1 VT.AAFDTJGEN DW BECKMAlNNSlPCQ. 6? MAASSLUIS KONINGSHOEK Schiedam Museumdirec teur Hans Paalman en cul tuurwethouder Herman Posthoorn hebben een advies van de museumcommissie ovef- het tentoonstelüngspro- gramma voor 1981 naast zich neergelegd. Gistermiddag hebben zij enkele wijzigin gen doorgedrukt, waardoor het stedelijk museum van Schiedam dit jaar hoogtepun ten zoals de Salon van de Maassteden zal moeten mis sen. Een aantal exposities is verschoven naar 1982, omdat zij volgens Paalman organi satorisch of financieel-tech nisch niet haalbaar zouden zijn. Die argumenten echter vindt met name het museumcom- missielid Hans van der Vlist, TvdA-lid, volstrekt ontoerei kend. Vorige maand liet het zich aanzien, dat alleen over het werkplan van het museum personeel voor 1981 nog ge sproken ging worden. Daar op wilde Paalman aanvullin gen doen. Het tentoanstei- lmgsprogramma, waarmee de museumcommissie in de cember had ingestemd en dat tijdens ziekte van Paalman onder het waarnemend di recteurschap van Posthoorn tot stand was gekomen, bleek gisteren echter gewijzigd te möeten worden aan de hand van het tentoonstellingspro gramma. Dat leverde een vinnige discussie over forme le procedures op. waarover het laatste woord nog niet gezegd is. De wethouder noemt als be langrijkste'reden om de be handeling van de nota uit te stellen de verwachte langdu rige discussies over de loca ties van parkeergarages, zoals het college die hebben voorgesteld. Hoewel Ben W in een infor mele raadsvergadering de plannen al uitvoerig hebben toegelicht, heeft wethouder Bot 'niet de indruk dat de parkeernota in vijf minuten zal worden afgehandeld'. Het college vreest dat de mi grantennota daardoor in de verdrukking zal komen en zal daarom de nota, die het beleid ten aanzien van de buitenlanders in Vlaardin gen uitstippelt, uitstellen tol volgende maand. Een ander belangrijk punt dat morgen of overmorgen in de gemeenteraad aan de orde komt is de uitbreiding van de sporthal in de West- wijk. Met het uitstel komt het col lege tevens tegemoet aan een wens van de Marokkaanse vereniging. Enkele weken geleden, in de raadscommissie voor sociaal culturele aangelegenheden, zei een woordvoerder van de Marokkanen dat zij te weinig tijd hadden gehad de nota te bestuderen. Zij hadden de nota pas twee weken van te voren gehad on hadden daarbij ook nog problemdn met de arabische vertaling. Volgens de Marokkanen was het weliswaar arabisch, maar niet het schrift zoals dat tn Marokko wordt gebruikt. Zij hadden de indruk dat de vertaling was gemaakt door een Egyptenaar, in ieder ge val iemand die het Marok kaanse arabisch niet be heerst. Wethouder Bot zei daarop dat hij in de eerstvolgende collegevergadering uitstel aan de orde zou brengen. naar de commissie Financien en Economische zaken. „Daar gaat het niet om. „ik wil alleen onze ongerustheid uitspreken over de trage voortgang," sprak Konings hierbij ondersteund door de VVD. „Ik geloof dat het tijd wordt dat we eens hard boe roepen, anders duurt het nog een jaar." Konings wilde een collegead- vics geven om de zaak nog eens aan tc halen. „Je hebt toch geen anderhalf jaar no dig om te besluiten welke ap paraten je ervoor neemt," stelde hij. Voorzitter Riet Taverne zal zich laten inlichten over de gang van zaken en bericht de commissieleden in de vol gende vergadering hierover. Monster Een twintigjarige bromfietser is gistermiddag bij een aanrijding op de He renstraat m Monster gewond geraakt. De jongeman is met een gebroken been naar het Wesieindezie ken huis m Den Haag overgebracht. De bromfietser verleende geen voorrang aan een 41-ja rige autobestuurder, die van af een parkeerterrein de He renstraat naderde. Nootdorp In Nootdorp is dit weekeinde ingebroken in een woning aan cJe Brijenbanse- s tra at De in blekers verschaf ten zich toegang toi dc» won mg via de achterdeur Zij namen een kleurentelevisie en betaal kaarten mee. tesamen voor een waaide van vicrzuizciui gulden. De Singel is afgesloten voor vrachtverkeer. Bewoners zien hun jarenlange aandrang beloond. Schiedam Wethouder Chris Zijdeveld heeft gisteren, na ja renlange aan drang van bewo ners. de Singel voor het vracht verkeer gesloten. Drie bussen van de RET met ge nodigden voor de officiële ge beurtenis waren de laatste zware voertuigen die legaal hun weg over dc route tussen stadskan toor en station zochten. Wethouder Zij develd werd bij de officiële han delingen bijge staan door de voorzitters van de bewonersve ren iging Schie dam Oost, Aad de Wolf, en de wijkveremgmg het Singelkwar tier, Van Vliet. Chef de kabinet Piet Drenth moest Zijdeveld letterlijk een handje helpen toen deze één van de beplakte verkeersborden probeerde te ont hullen, maar net niet hoog genoeg reikte. Tegelijk met het afsluiten van de Singel werd gis teren de busbaan bij de PKO-laan in gebruik geno men. Schiedam Hei oude ge bouw van de sociale dienst aan de Nieuwstraat kan ge schikt worden gemaakt voor bewoning, als de onderhan delingen afketsen die de ge meente Schiedam op het ogenblik met een bedrijf voert over verhuur van het complex als kantoorruimte. PvdA-raadslid Hans Ko nings, lid van de stuurgroep voor huisvesting van alleen staanden en tweepersoons huishoudens, heeft het GSD- pand aan de Nieuwstraat nu al voor huisvesting willen claimen, maar volgens wet houder Chris Zijdeveld is dal met netjes tegenover de on derhand c 11 n gspartne r. Financieel zou het haalbaar zijn om het oude kantoor van vjaardingen Nog ruim voor de Tweede kamer-ver- kiezingen in mei wordt m de regio een afdeling van de Evangeltsehe Volkspartij (EVP) opgericht. Of in de verschillende steden aparte afdelingen komen, of één afdeling voor bijvoor beeld Vlaardingen en Schie dam samen is nog niet be kend. Vlaardinger Rien Westrate, één van de voormannen van de EVP in oprichting, heeft al heel wat adhesiebetuigin gen van Vlaardingers binnen voor de nieuwe politieke partij, die druk bezig is met het opstellen van een verkie zingsprogramma. Ook zijn vader, ooit wethou der in Vlaardingen, maakt deel uit van de EVP. die 7 maart in Dronten officieel wordt opgericht. Weststrate verwacht dat er in Vlaardingen omstreeks 7 maart een afdeling van de EVP komt. Vrijdagavond be spraken leden en sympath- sanlcn van de CDA-werk- groep Niet Bij Brood Alleen (NBBA) een concept-pro gramma waarmee de EVP de verkiezingen m wil gaan. Onder hen waren ook een aantal Vlaardingers. Komen de maand kiezen de twee componenten van de nieuwe partij, NBBA en de Evangeli sche Progressieve Volkspar tij. hun kandidaten voor het kamerlidmaatschap en stel len zij de verkiezingspro gramma's op. Vooralsnog lijkt de EVP nog geen gevolgen te hebben voor de politieke situatie in Vlaardingen. NBB A-sympathisanten, waaronder CDA-wethouder Jc-ïle Wijnstok, hebben ver klaard wel sympathiek te staan tegenover de nieuwe partij, maar eerst nog af te wachten wat voor een pro gramma uit de bus komt. Wijnstok zei er niet aan te denken over te stappen voor de gemeen teraads verkei zin gen volgend jaar. CDA- raadbhd Peter Blonk achtte de mogelijkheid van een overstap niet uitgesloten. Als het verkiezingsprogram ma van de EVP hem bevalt, stapt hij zerter over, zo ver klaarde hij eerder. de sociale dienst, waar nu tij delijk een pohue-ondcrko- men is. te verbouwen tot een aantal kleine wooneenheden. De gedachte daaraan heeft volgens Zijdeveld sympathie ke elementen. De stuurgroep ;s dan ook van mening dat de gemeente al een bouw plan klaar moet hebben op het moment, dat de onder handelingen zijn afgeketst. Aan B en W is het advies uit gebracht het landelijke over leg van belangengroeperin gen voor huisvesting (LOBH) of de hierbij aangesloten slichting woonconsumente- nonderzoek (SWO) bij het renovatieplan te betrekken. Zijdeveld echter 2iet er in deze onderhandelingsfase niets tn een plan te gaan ma ken. want dat kan vergeefs werk blijken als de onder handelingen wel worden af gerond en het GSD-gebouw bedrijfsruimte wordt. Het oude gebouw van de gemeentelijke sociale dienst (GSD) is te renoveren ten behoeve van woningzoeken den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1