SCHIEDAMSCHE COURANT Ruzie mondt uit in een schietpartij in Massale bij eeiikomst tegen gas ver ho ging ebbe Gemeente repareert boksschool 1 Ben W zitten met vragen over gif in maag Nieuwe poging Jan Steenstraat Turkse Schiedammers vieren verjaardag van Atatürk Geen grotere openheid in politiek Schiedam deze krant Slachtoffer krijgt kogel door kaak Reacties geven PVDA weinig hoop: Schoolbank was beter "■Ml Maandag 9 februari 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -12de jaargang no. 27-8 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienat 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Een fikse ruzie is zaterdagmiddag in Vlaar dingen uitgemond in een schietpartij, waarbij de kogels over en weer door bet pand vlogen. Een van de ruziemakers, een 43-jarige Rotterdammer, kreeg van de andere kemp haan, een 52-jarige Belg, een kogel door de kaak en mond. Het slachtoffer moest ijllings in het Holyziekenhuis wor den opgenomen en werd nog diezelfde dag geopereerd. Hij maakt bet op het ogenblik redelijk. De ruzie ontstond in een pand aan de Willem Beukelszoon- straat in de Oostwijk. De ge moederen liepen op een gege ven ogenblik zo hoog op, dat over en weer werd geschoten met een revolver en een .22- geweer. De politie werd via een anoniem telefoontje ge waarschuwd en was bijzonder snel ter plaatse. De Rotter dammer werd op het bureau ingesloten, terwijl het slachtof fer naar het ziekenhuis werd gebracht om behandeld te worden. Na de operatie werd de Belg in het ziekenhuis in verzekerde bewaring gesteld: hij heeft bij zijn ziekenhuisbed inmiddels bewaking gekregen. De politie heeft de beide vuur wapens in beslag genomen. De aanleiding voor de ruzie is nog niet duidelijk* maar de politie heeft de indruk dat de beide heren op deze manier een za kelijke kwestie probeerden te regelen. Nog weinig belangstelling voor, nieuwbouwplan Ouwenbroekterrein. Paginadria. SW scoorde gisteren maar liefst driemaal en behaalde zo een kostbareoverainning op Helmond Sport. Pagina vijf Schiedam De gemeente Schiedam is voor het drei gement van boksschool De Haan door de knieen ge gaan. Vlak voordat secreta ris en naamgever Wim de Haan naar de kantonrech ter wilde stappen, liet de heer Verzijden van de ge meentelijke woningdienst hem telefonisch weten dat het lekkende dak van de boksschool aan de Lange Haven zal worden gerepa reerd. En vandaag al is de gemeente daarmee begon nen. De Haan en zijn bok sers zijn nu dolenthousiast. Verzijden is vorige week sa men met de directeur van de woningdienst, J. Kulik, in het voormalige volksbad huis op de hoek van Lange Haven en Griffioenstraat komen kijken om te zien of de klachten gegrond waren. Boksleraar De Haan kreeg toen al de toezegging dat de gemeente alsnog de oude overeenkomst zou nako men; dat zij zelf de buiten werkzaamheden zou ver richten als de boksers het interieur opknapten. De Schiedam se boksvereniging had echter al enige tijd naar zaakjes voor elkaar en zat in zak en as toen het dak boven de welingerichte boks zaal ging lekken. Boks leraar De Haan dreigde met een kort geding, vooral toen bij uitbreiding van de dou cheruimte bleek dat een luchtafvoer helemaal ver stopt zat door willekeurig herstelwerk dat de gemeen te hier en daar had laten uitvoeren. Vandaag is de gemeente be gonnen met het leegruimen van de betreffende afvoer, een oude schoorsteen waar in puin gestort was. In de komende periode gaat ook het dak van het voormalige badhuis gerenoveerd wor den. Wim de Haan (rechts) had tien dagen geleden nog alle reden een vinger «tegen het voorhoofd te drukken. Maar nu komt de gemeente hem -■ - tegemoet Links van hem toont Aad Ballijns, voorzitter van de vereniging waar de lekkage is I opgetreden Een behoorlijk aantal Turken ui! Schiedam en een aanzienlijk kleiner aantal Nederlandse belangstellen den heeft gisteren in het Paasagetheater de 100ste geboortedag gevierd van de grote Turkse v leider Kamal Atatürk. Een lezing, gedichten en andere festiviteiten moesten het evenement de nodige luister bijzetten. Atatürk was een van de grootste hervormers uit de Turkse geschiedenis. - v Vlaardingen De werkgroep verzet woon lasten komt wederom ïn verzet tegen de verhoging van de aardgasprijs. Tijdens een regionale bijeenkomst donderdag 12 febru ari in. buurthuis de Haven in Vlaardingen zullen de actieplannen worden besproken. De werkgroep zal op die avond drie acties lanceren. De eerste bestaat uit het uitbrei den van de handtekeningenactie tegen de huidige prijsverhogingen en het landelijk gevoerde aardgasbeleid. Het is volgens de werkgroep een goede zaak om een affi che uit te geven en die tij dens de handtekeningenactie te verspreiden, zodat veel buurten er vol mee komen te hangen. Tijdens de actie moet ook informatiemate riaal aan de mensen worden verstrekt. Hierin moet dui delijk gemaakt worden hoe men proteststickertjes tegen de aardgasverhoging kunnen krijgen. Het is de bedoeling om die stickertjes op de ponsgaatjes van de acceptgi rokaarten van de gasbedrij ven te plakken. Volgens de werkgroep zal de administra tie dan volledig in puin lo pen, waarmee de overheid een signaal wordt gegeven dat de mensen hot met het huidige beleid niet eens zijn. De tweede actie betreft het plan om voorbedrukte brief kaarten aan de ondeme- - mingsraden van de Shell, Esso en NAM te sturen met de boodschap dat de werk groep verzet woonlasten het er niet mee eens is dat deze maatschapijen enorme aard gaswinsten opslokken, ter wijl er geen werkgelegen heid wordt geschapen. De opzet is om de briefkaarten op grote schaal onder de be volking ïn het Rijnmondge bied te verspreiden. Verder zal tijdens de actiebijeen- komst worden gepraat hoe individuele acties kunnen worden opgezet. Voor de werkgroep verzet woonlasten is de bijeenkomst donderdagavond van groot belang. Voorzitter Piet Boo gaard: „Van de vergadering hangt een heleboel af. Ik hoop dat de mensen beseffen dat het erg belangrijk is dat we in verzet komen tegen al de lastenverhogingen. De ac tiebereidheid is de laatste tijd wat achteruit gegaan. Don derdagavond zal moeten blij ken of de mensen daadwer kelijk ook actie willen on dernemen. Het is tenslotte zo dat de mensen zelf de dupe worden van al de verhogin gen. Door massaal de bijeen komst te bezoeken maakt men kenbaar dat ze in verzet willen komen." Schiedam Geen van de door de partij van de Arbeid aangeschreven politieke partijen neemt waarschijnlijk het ad vies van de socialisten over, om alle vergade ringen in het openbaar te houden. De brief van de socialisten, waarin de andere partijen tot gro tere openheid worden bewogen, lijkt weinig in druk te hebben ge maakt. De WD laat in een reactie merken het schrijven als een verkie- zingsstuntje te beschou wen. Alleen de VVD heeft overi gens officieel gereageerd. Het CDA en de CPN bespre ken de brief op 11 en 27 fe bruari, tijdens- besloten ver- gaderinge"! Pas daarna kun nen dc *-»ten een ant woord in de üus verwachten. CDA en VVD houden overi gens wèl de algemene leden vergaderingen in het open baar. De CPN vergadert in principe besloten. De VVD noemt in haar brief het weglopen van het ge meenteraadslid Jo Ouwens een gevolg van de openbaar heid die door de PvdA ZO wordt aanbevolen. De gezon de bodem waarvan in de PvdA brief werd gerept „blijkt gifplanten voor te brengen van onderling onbe grip en frustratie", schrijven de liberalen in hun ant woord. „Azijn smeren" noemt PvdA voorzitter Hans Bakker die reactie van de VVD. „Wij willen een discussie aangaan met onder anderen de VVD en dan krijg je zo'n ant woord. Wat moetje daar nou mee? Zo wordt iedere discus sie onmogelijk gemaakt." Bakker verwacht een ge fun - deerder antwoord van de twee andere aangeschreven partijen, CDA en CPN. Werner van Katwijk, de voorzitter van het CDA, vindt dat de PvdA-brief niet 'eerlijk' over komt. Openba re vergaderingen hebben volgens hem helemaal niet tot gevolg dat de werkelijke besluiten in het openbaar worden genomen, zoals in de brief wordt gesteld, „Zodra je openbaar vergadert worden de besluiten op een andere plaats genomen", aldus v=»n Katwijk, die alleen een per soonlijke reactie wil geven in afwachting van het partijs tandpunt. „Wil je werkelijk inzicht geven in het politieke proces dan moet je ook de te lefoongesprekken publice ren, en de gesprekken in de wandelgangen," vindt de voorzitter van het CDA. De CPN verkiest volgens Ul- ferd Bruseker eerst in eigen kring de politiek te bespre ken en houdt daarom beslo ten vergaderingen. Wel wor den door de CPN openbare bijeenkomsten belegd om po litieke standpunten van de partij te bespreken. Op de bnef wilde Bruseker gisteren niet ingaan. Dat gebeurt pas op de vergadering van 24 fe bruari; in besloten kring. SCHECMM KOEMARKT I VtAAflOfgGEM 0WBKXMAf*SNG£L€7 VAASSLUS KQNNGSHCEK Het Pvd A-raadslid Henk Krabben zal nog enige tijd op antwoord moeten wachten op zijn vragen aan B en W naar de achtergrond van enkele vergiftigingsgevallen bij hon den in de Westwijk. Toen twee honden met ernstige vergifti gingsverschijnselen werden opgenomen in een Utrechtse uni versitaire kliniek vroeg het raadslid of dat kwam door de aan wezigheid van gif in de grond waarmee grote delen van de Westwijk zijn opgehoogd. Het college zit met de vragen in de maag en heeft Krabben laten weten dat zij hem niet kunnen antwoorden binnen de gestelde termijn van drie weken. De honden werden .circa één week verpleegd in de universitaire kliniek voor kleine huisdieren in Utrecht Omdat gedacht werd aan vergiftiging de honden hadden last van hevige diarré en braakneigingen werden enkele tests genomen. De behande lende dierenartsen zeiden echter dat het uiterst moeilijk zou worden omdat er duizenden giftige stoffen bestaan. Er kon niet worden vastgesteld of de honden inderdaad gif hadden binnen gekregen. Wel kon met zekerheid worden uitgemaakt dat het geen rattengif was geweest Directeur van gemeentewerken ir J. G. Gerritze bestempelde de geruchten als zouden de honden zijn vergiftigd door gif in de opgehoogde grond als nonsens. Via schriftelijke vragen vroeg de Pvd A-nulieuspecialist het college om opheldering. Krabben vroeg het college om een nader onderzoek, waarvan de uitkomsten openbaar dienden te zijn. Ook wilde hij van het col lege weten of afgeschoten wild uit de Broekpolder de opge hoogde grond zou daar vandaan komen onlangs nog was'on derzocht op aanwezigheid van zware metalen, onkruidbestrij dingsmiddelen, insecticiden en andere giftige stoffen. Ook wilde hij een dergelijk onderzoek naar in de Broekpolder weidende schapen en een verbod voor menselijke consumptie van die schapen. Zijn laatste vraag luidde als volgt „Indien uw college geen reden tot verontrusting mocht hebben, kunt u mij dan meedelen op grond van welke gegevens u en wij ons 'gerust' mogen voelen?" De orief waarin het college meldt dat het de vragen niet binnen de gestelde tijd kan beantwoorden, noemt geen uiterste datum wanneer dat dan wel zal gebeuren. Bewoners groep: tóch straat opknappen Schiedam Het schoolmeubilair is niet goed voor de ruggen van de scholieren, meent de Schiedamse wethouder voor volks gezondheid, Riet Ta verne. Maar volgens haar geeft het rijk te weinig geld om beter meubilair aan te schaf fen. Zij spreekt van een ernstige zaak, gelet op het toenemend aan tal rugklachten onder scholieren. De school banken van vroeger waren wat dat betreft toch* veel degelijker dan de losse tafeltjes en stoelen van vandaag de dag, zo vindt mevrouw Taverne. Vlaardingen De bewo- nersgroep van de Jan Steen straat heeft een nieuwe po ging ondernomen, alsnog geld van de gemeente los te krijgen om de straat opnieuw in te richten. Hoewel wet houder Bas Goudriaan on langs heeft, laten blijken dat er geen geld voor is, is nu toch weer een officieel ver zoek bij het college inge diend. De bewoners geven aan niet veel nodig te heb ben; ze willen het plan zelf uitvoeren. Al diverse malen heeft de be- wonersgroep de gemeente ver zocht iets aan de verkeerssitu atie in de straat te verbeteren. In oktober 1980 werd een plan, compleet met tekening, bij het college van BenW ingediend om de kleine en smalle straat op te knappen. Er zijn onder meer verkeersdrempels nodig en een aantal bloembakken, terwijl ook enkele kleinblij- vende bomen in het plan zijn opgenomen. Het verkeersluw maken is volgens de bewoners 'ÏW",. "f* Do Jan Stoenstraat kan veel aantrekkelijker, menen de bewoners. dringend nodig: de speeltuin in de Rembrandtstraat heeft een behoorlijke aantrekkings kracht op verkeer dat de Jan Steenstraat als route kiest Volgens de nieuwe aanvraag van de groep beschikt men in de straat over voldoende des kundigheid om een dergelijk project in samenwerking met de gemeente, uit te voeren. Het wachten is op een finan ciële bijdrage van de gemeen te. Goudriaan zou volgens de bew /ners enige tijd geleden hebben gezegd, dat er wat geld zou zijn uit de actie 'Vlaardin gen zet een boom op'. Die toe zegging heeft hij later echter weer ongedaan gemaakt om dat het geld op zou zijn. „Daar kunnen de bewoners geen be grip voor opbrengen, vandaar de hernieuwde poging om U ervan te overtuigen, dat ons plan haalbaar is. De bewoners willen zelf ook bijdragen in de boo maan koop-kosten en ar beid." aldus de brief aan het college.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1