if SPORTI Zwaluwe profiteert van onderschatting Vlaardingen krijgt Capelle niet op de knieën onverwachte tegenvaller Naaldwijk de gelukkigste. MVV krijgt niets 0-2 bij Barendrecht MILT 81 MVV9uit de brand9 s-Gra venzandse:9koplopersgeluk9 V a Derby in het teken van de spanning maandag 9 fsbnmri 1981 VD/SC/WW Barendrecht Schromelijke onderschatting kostte Baren drecht in het treffen met Zwa luwen Vlaardingen de punten: 0—2. De scheidende trainer And ré Corveleyn kon derhal ve tevreden glimlachen. Op de valreep immers had hij nog even een staaltje van zijn vak manschap ten beste gegeven. Hij: „Wij hebben lering ge trokken uit de thuiswedstrijd. Hokke kreeg toen té veel vrij heid,- terwijl we voortdurend moesten letten op de snelheid van Van der Mijn. Nu, moet ik onmiddellijk zeggen dat Ba rendrecht deze keer ook erg statisch was. Daardoor kwam er praktisch geen enkele diep tepass, waardoor wï>het ach terin gemakkelijk dicht kon den houden". Barendrecht trainer Jan Rab (de KNVB spreekt zich moge lijk vrijdag uit over een ver lenging van zijn verbintenis met de Bongerdclub) vond de nederlaag verdiend. Hij somde wel een aantal redenen op: Rab: „Om te beginnen hebben we een gourmet-avond voor de boeg. Zoiets bevordert niet direct de 'concentratie. Dan hebben we het elftal noodge dwongen wat moeten om gooien. Daar komt bij dat de jongens hebben afgesproken om uit vier achtereenvolgende thuiswedstrijden zes punten te halen. Dat móeten is duidelijk ten koste van de spelvreugde gegaan". Na het eerste fluitsignaal van de zeer goed leidende arbiter Roozendaal koos Barendrecht meteen voor de aanval. Het toonde zich in die periode ster ker dan de Vlaardingers, maar kwam niet tot scoren. Zwaluwen deed -dat wel. Bas Hokke leed bij de middenlijn balverlies aan Theo Juistinga. Deze bediende Wim Stoeve- laar die eerst Piet Klepke en Gerard van de Korput ver- schalte en vervolgens de uitlo pende doelman Pierre Schef- fers kansloos liet. Daar bleef het voorlopig bij. Deze voor sprong maakte Zwaluwen dui delijk rustiger en Barendrecht gehaaster. Té snel uittrappen van Scheffers, slecht uitverde digen van de defensie: het be tekende allemaal balverlies. Ook de zogenaamde tactische boogballen bij vrije trappen en hoekschoppen van Wim van den Heuvel, Bas Hokke en an deren werkten in het voordeel van de lange Vlaardingse ver dedigers. Ook het wisselen van Cees van der Meer en Ton Hendriks door Michel Beukers en Ron Giele bood geen soe laas, De afgang werd compleet toen doelman Scheffers het in de slotminuten nodig oordeel de om tot aan de middenlijn op te rukken. Déér verspeelde hij de bal aan Albert de Pee die geen fout maakte. „Dat zullen we goed op de training merken", mompelde de versla gen Cees van der Meer na af loop. defensie. Het Andre Veelda komt te laat voor opruiming in de Vlaardingse i nodig, want de 0-2 zege kwam niet in gevaar. was ook niet Naaldwijk De op brengsten van de verlo ting van de wedstrijdbal en die van het Rad van avontuur (totaal: 1000 gulden) is door Naald wijk aan MVV'2? ge schonken. Dit is gedaan om MVV*27 te helpen met de wederopbouw van de op 1 januari ge deeltelijk verbrande kan tine. De voorbereidingen voor herbouw zijn inmid dels afgerond en vandaag is een begin gemaakt met de bouwwerkzaamheden. Als alles volgens plan» verloopt is de kantine te gen het einde van april weer helemaal klaar. t Ook André Montijn slaagde er niet in de Capelle-defensie open te rijten. DSS'26: V Een aanval strand op de keeper. 's-Gravenzande r Dat een ploeg, die aanspraak wil ma ken op de titel tot en met de laatste wedstrijd keihard moet werken heeft de wed strijd 's-Gravenzandse VV- DSS '26 wel duidelijk ge maakt. Gedurende de hele eerste helft hebben de bezoe kers met leuk voetbal en een prima in2et zich namelijk de meerdere getoond van koplo per Rood-WiL Gelukkig toonde' 's-Gr- Wi dens de tweeot - juiste instelling al vroeg opgelut - ach terstand, zij het met een beetje hulp van scheidsrech ter Verhoeven (koplopersge luk), rechtgetrokken kon worden. Hierdoor kwam de enige juiste uitslag op het bord: een 11 gelijkspel. Zoals gezegd had middenmo ter DSS '25 tot aan de rust het beste van het spel* Door vaak goede combinaties kon vooral rechterspits John Kleijn een aantal keren ge vaarlijk worden, terwijl het bij tie thuisploeg net allemaal even te lang duurde. Elke bal werd in de voeten-ge schoven van Gerard Mulder, die wel een aantal redelijke passes van zijn voet liet ver trekken, maar toch zelden zag dat er ook iets goeds mee gedaan werd. Dat gebeurde aan de andere kant wel. Zo bereikte een hoge' voorzet van Sjaak van Helte precies het hoofd van de eerder ge noemde Johan Klein. Diens kopbal leek precies, buiten bereik van doelman Ane Boon, in de kruising te gaan maar op dat moment redde ■graim'iBga» yvbKAMr H-Vr' de lat 's-Gravenzande nog, maar nog geen minuut later was het wel raak. Opnieuw was het Johan Klein, die ge- door Jan den Brabander heel vrij mocht inkoppen: Arie Boon kon de bal niet onder control krijgen, waar door de attente Jan Groe- nenveld gemakkelijk voor 0—1 kon zorgen. Even leek 's-Gravenzande het initatief over te nemen, maar niet één keer kon de ploeg van Cor van Galen gevaarlijk wor den. „Nee, we hebben het er in de eerste helft lelijk bij la ten zitten. Pas in de tweede helft hebben wij ons ware gezicht getoond. Daarom is die 11 einstand de meest eerlijke" aldus de interim- coach. In die tweede helft speelde Rood-Wit in een veel hoger tempo. Met direct spel werd DSS '26 ktot verdedi gen gedwongen, al bleven de uit vallen van de bezoekers zeker gevaarlijk. Via de snel le buitenspelers werd het de 's-Gravenzandse achterhoede wel degelijk moeilijk ge maakt Toch kwam de thuis ploeg volkomen terecht op gelijke hoogte, al was de ma nier waarop een beetje goed koop- Een dieptepass van Pe ter Bax (later vervangen door Henny de Munnik) be reikte Pim Giessen. De spits wist zich voor de eerste keer echt los te maken van zijn belager. Op het moment dat Giessen de bal voor probeer de te gooien sprong Ronald Harsveld in de baan van het schot Ongelukkig kwam het leder tegen Harsveld's hand. Scheidsrechter Verhoeven was onverbiddelijk: straf schop. Pim Giessen zelf be lastte 2ich met nemen van de elf meter-trap en maakte geen fout' 11. Na de gelijk maker stroopte de Vlaardin- genaren de mouwen verder op en gingen zelfs op zoek. naar een tweede doelpunt Dat kwam er bijna toen Ro nald van Rossum John Kleijn een niet te missen kans bood. Toch zag Kleijn van twee meter afstand geen kans Arie Boon te passeren. Nog geen vijf minuten voor tijd leek DSS '26 zelfs met lege handen naar huis te gaan, maar gelukkig redde de paal bij een inzet van Henny Langenberg. Geluk kig, omdat beide ploegen een punt verdienden. Capelle aan den IJssel Voor Vlaardingen betekende het doelpuntloze gelijke spel eigenlijk meer dan alleen een puntverlies, terwijl te genstander Capellè verger noegd de handen dichtkneep bij de uitbetaling van dat ene punt „Dik betaald", moet trainer De Krey dan ook gedacht hebben, want met name in de tweede helft kroop Capelle onwaar schijnlijk vaak door het oog van de naald. Onbegrijpelijk was het trou wens ook, dat trainer De Krey Henk Joosten de partij liet uit spelen. In de tweede helft kwam de Capelse middenvel der niet meer aan de bal, waardoor de linkerkant van de thuisploeg een gapend mid denveld te zien gat Verant woordelijk daarvoor was trou wens ook Jan Pilpm, die van opkomen geen kans had gege ten of misschien was risicoloos voetbal hem ook wel vantevo- ren ingegeven. Vlaardingen profiteerde van die vleugellamheid maar zeer gedeeltelijk. Het overklaste Capelle na de thee dan wel ruimschoots dankzij Hans van Eeden en een vooral uitste kend spelende Karei van der Mark, doelpunten leverde het allemaal niet op. Verantwoor delijk daarvoor was in hoge mate een groots keepende Pe ter van der Velden, die dé" meest onwaarschijnlijke ballen uit zijn doel ranselde en was hij al eens gepasseerd aan bood de paal nog uitkomst. Toch was het spelbeeld na een helft gelijkwaardig. Bij Capelle maakte jeugdige Huig van Schagen op het middenveld het spel, terwijl Dick de Key- zer als eenzame spits herhaal delijk gevaar stichtte. Bij Vlaardingen was dat behalve een later geblesseerd uitval lende Hans van Eeden ook Ed ward van Pelt. die zelfs een keer voor open doel miste, toen een enorme knal van Montijn door Van der Velden werd gekeerd en voor zijn voeten sprong. Zijn inzet hup pelde echter naast. Niemand toonde zich halver wege echter ontevreden. Er .werd fris gespeeld met wisse lende kansen en de 00 gaf de verhouding het beste weer. Hard werd het nimmer, al verdween Jan Baas wel in bet boekje van de scheidsrechter vanwege het neerleggen van een tegenstander. Na rust deed Lokker aan Vlaardingse kant hem dat na. Na rust had Capelle weinig meer in te brengen. Vlaardin gen veroverde het initiatief en stond het niet meer af. De ene aanval na de andere golfde op het Capelse doel af, maar Van der Velden was niet te passe ren. Ook niet voor Ger van der Lek die de geblesseerde Van Eeden kwam vervangen. Trainer De Krey bracht toen voor De Wit Van Hoogen- doorn in, maar de offensieve daden werden daardoor niet groter. Bovendien kon nie mand naar het einde toe de bal eens bij zich houden waardoor de onrust gaandeweg groter werd. Toen Joosten dan einde lijk uitviel en Theo Maurik voor CapeHe mocht opdraven, was het ook daarvoor al te laat. Vlaardingen bleef heersen maar kon het ene beslissende doelpunt niet forceren. Ger van der Lek accentueerde dat brevet van onvermogen nog maar eens door van zo n dertig meier afstand ziedend de paal te treffen. Het bleef 00 en daarmee toonde vooral Capelle zich na afloop bijzonder blij. Verwrongen gezichten etale ren de spanning bij Naald wij k- MVV'27. Naaldwijk De derby tussen Naaldwijk en MVY'27 stond in het teken van dè spanning. Een' spanning, die niet ieder een even goed verwerkte. De scheidsrechter, W. Hoenselaar (Leidschendam) kon er onder andere niet erg goed tegen. Zijn beslissingen kwamen warrig over. Hij kon het spel slechts met moeite en boekin gen (Wim van Geest en Bou- dewijn Verbrugge van Naald wijk en Wim van Aalst van MvV) in de hand houden. Hij zag, na een meer spannende dan mooie wedstrijd, de geluk kigste formatie winnen. Naaldwijk in dit geval en wel met 21. Zodat het nu de kop positie weer van MVV27 heeft overgenomen. Na een openingsoffensief van Naaldwijk, waarbij Aad Otto de beste kans kreeg maar Ri- nus van de Wetering de bal alert uit de doelmond stompte, liepen Naaidwjjks voorstopper Ron Dijkshoorn en laatste man Wim van Geest elkaar voor de voeten. MVV-er Elbert van den Berg kon een passje op Barry Zuidgeest geven, die via een Naaldwijks been 01 scoorde. Naaldwijk wilde aan de ach terstand niet toegeven en oe fende massaal pressie uit op de Maaslandse veste. Beste man hierbij was de onvermoeibaar zwervende André de Gier, De druk leverde indirect na 35 minuten succes op. Een mis lukte uitbraak van MVV kwam bij Van Geest terecht Hij tikte da bal razendsnel naar de technische Gert-Jan Lagraauw, die de bal voortrok waarna Otto de gelijkmaker in het net schoot 11. Hoense laar legde de Maaslandse bui tenspelprotesten (van La graauw) terzijde. Overwicht Na de hervatting nam MW het heft in handen, met Gert- Jan Broekman als gevaarlijk ste aanvaller. Na zeven minu ten gaf hij een voorzet af, die door Van den Berg in het doel werd gekopt. De laatste nam echter, volgens Hoenselaar, ook Naaldwijk-doelman Kees 't Lam mee, zodat deze treffer werd afgekeurd. Twee mïnu- door Gerard van den Ende ten later werd ook de tweede Van den Berg-treffer, wegens buitenspel, niet toegekend. Hij werd later, wegens conditiege brek, gewisseld voor Arie van Aalst. Maar MVV wist van geen op houden. Naaldwijk trok, zoals MVV in de eerst helft ook had gedaan, herhaalde malen aan de noodrem. De actie van aan voerder Ron Dijkshoorn tegen Hans van Trigt was een straf schop waard. Hoenselaar 'trap te niet in dat foefje', zoals hij volgens een MVV-speler op merkte. Omdat het afstand schot van André de Gier,, zwabberend en al, verkeerd werd beoordeeld door Van de Wetering, won de gelukkigste formatie. Waar Naaldwijk trainer Leen Paauwe bijzon der mee in zijn sas was. „Gé lukkig hebben we gewonnen, want anders zou het heel erg moeilijk zijn geworden om bij te blijven". MVV-trainer Teun Groeneveld vond, dat er nog geen man overboord was, maar was over de arbiter niet zo te spreken: „De scheids rechter was van invloed op de uitslag. Als die strafschop wordt gegeven en'wij benutten hem. winnen we. Dan was Naaldwijk niet meer terugge komen". Paauwe stelde daarentegen weer, dat Naaldwijk óók een strafschop was onthouden. „Het was zonder meer een strafschop waard. Maar voor rust hadden wij er één moeten krijgen, toen Peet van der Sman werd gepakt. Ik zie dit nu als een goedmakertje"..

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6