HBSS en H VO: nog geen duidelijkheid Verdediging basis voor overwinning DSO op karakter langs TSB Belangrijke punten voor Schiedam Schiedon weg Ron Carli velt VVGZ Feest rond Ron Carli, die lachend de enige treffer viert. Cor den Uil en de eveneens vreugde uit schreeuwende Jan 't Hoen juichen mee. Satelliet naar zege Na terechte deling op Harga I -1 Excelsior Maassluis: maandag 9 februari 1981 VD/SC/WW Alblasserdam - Schiedam heelt- twee belangrijke punten behaald door bij Alblasserdam te winnen (1-2). De Schiedammers hebben zodoende wat af stand kunnen nemen van de onderste regionen. De thuisclub heeft het echter zeker niet cadeau gegeven, want daar waren de belan gen te groot voor. Alblas serdam staat namelijk op de laatste plaats en kon bij een eventuele overwin ning aansluiting met de staartgroep krijgen. In ie der geval ingrediënten ge noeg voor een spannende wedstrijd. In de eerste helft dicteerde Schiedam echter het spel, de gevaarlijke momenten speelden zich dan ook voor het Alblasserdam- doel af. Zo was er al direct na het begin een goede mogelijkheid voor Eric Kolmeier, maar hij kwam een teenlengte tekort om te scoren. Alblasserdam moest zich beperken ,tot sporadische en ongevaar lijke uitvallen. Het benut ten van de mogelijkheden leek voor de Schiedam mers een obsessie te wor den, want voordat Eric Kolmeier vlak voor rust scoorde, werden er nog een drietal mogelijkheden omzeep omgeholpen (Weer Eric Kolmeijer, Rob Beu kers en Harry Zonneveld). Dat verlossende doelpunt werd echter gescoord, na dat Nico Huet Eric JCol- meier in de diepte was, aangespeeld. De doelpun tenmaker speelde een aan tal verdedigers uit en scoorde beheerst. Na de rust kwam Alblasserdam beter voor de dag en met hulp van de Schïedam- verdediging kwam de thuisploeg dan ook op ge lijke voet. Een terugspeel bal van Nico Huet werd door Jaap van der Nol.niet goed verwerkt (het gladde veld was hier debet aan) en zodoende een gemak kelijke prooi voor de Al blasserdam-aan val vorm de. Toch kwam er een kente ring. Drie minuten later zorgde Frank Verwey (in gevallen voor Peter van Dijk) voor de winnende Schiedam treffer. Hierna probeerde Alblasserdam nog van alles, maar echt gevaarlijk konden de 'waardbewoners' nooit worden. Schiedam leek zelfs met een ruimere marge terug te reizen, maar het doelpunt van Rob Beukers werd uit bui tenspelpositie gescoord. En dus bleef het terecht 1-2. Rotterdam Rob Schiedon vertrekt aan het eind van het seizoen als trainer bij het Vlaardingse Satelliet. Schiedon gaat volgend jaar de C-cursus volgen. Met als een gevolg, dat hij volgend seizoen niet alle wedstrijden en"trainingen bij zou kunnen wonen. Voor beide partijen een onver teerbare zaak. De Rotterdammer, die volgens de redactie van het clubblad van VV Vlaardingen bij geen enkele club in Vlaardingen meer aan de bak mag komen, gaat dus op zoek naar een andere vereniging. dezelfde Rademaker zou de wedstrijd later nog een veel vervelender voorval bieden, waardoor hij zelfs voortijdig de strijd moest staken. HBSS, gestimuleerd nu door de ach terstand, ging op een puur gezonde agressie ve basis HVO bestrijden: De Vlaardingers moesten zich beperken tot het straffe verde digen met de daaraan gekoppelde speciali teit van de ploeg: de counter. Deze uitvallen leverde het nodige gevaar op voor het doel van de Schiedammers. Een bal op de paal van Anis Sohouka en kansen van Bert Visser en Maarten Rijshocrn wa ren hiervan de belangrijkste resultaten. Aan de andere kant waren het Bas van de Leye en Cees Wijsbroek (naast geschoten alleen voor de keeper), die voor HBSS zich deden gelden. De tweede helft kenmerkte zich hoofdzake lijk door het vele tijdrekken van de HVO ploeg teneinde de voorsprong zolang moge lijk te behouden. HBSS knokte als eén ge heel om de lang verwachte gelijkmaker te produceren. Tevens was er in deze fase van de strijd de ongelukkige botsing die Thijs Rademaker PPSC: weer aan de goede kant van de score Schiedam Waarzeggers zullen er een hele kluif aan hebben te_ voorspellen, welke ploeg aan het ein de van het seizoen met het kampioenschap van de derde klasse B gaan strijken. De directe confronta ties tussen de kandidaten schijnen nu eenmaal zon der uitzondering onvoorspelbare uitslagen tevoor schijn te toveren, zoals nu ook weer bleek bij PPSC- WGZ (1-0). Ondanks - niet misplaatste- illusies van een goed resultaat in Schiedam weg te slepen, kwam de kater voor WGZ in de vorm van een den derend twintig-meterschot van Ron Carli, dat zon der twijfel het hoogtepunt van het karaktervolle treffen vormde. „We hebben het duel eigen lijk geen moment in handen gehad", realiseerde PPSC- trainer Arnold Lobman zich ook, maar wel toevoegend, „Er is wel wel erg goed ge bruik gemaakt van de moge lijkheden". Simpel gesteld, het boerenkoolvoetbal dat het veld nu eenmaal met zich mee bracht, leverde In eerste instantie een beter ac terend VVGZ op. Vooral over rechts waar de jeudigde Rick Bronwasser geen vat kreeg op de pure snelheid van Wim den Hollander be tekende keer op keer serieu ze dreiging. Ingrijpen van de immer rus tige Dick Vos en het feit, dat John Fonhof niet eenmaal echt kon loskomen van voor stopper Rob de Nijs, hield in dat WGZ niet verder kwam een misglijdende Fonhof en een keihard afstandsschot van Gerdie van de Heuvel. Die VVGZ-aanvoerder, on danks de 'aanslagen' nog steeds getooid met afgezakte kousen, had toch een moeilij ke middag, aangezien PPSC met alle fysieke middelen de tegenstander van het lijf hield. Het merkwaardige was, dat 'PP' door het Zwijn- drechtse aandringen de bete re kansen mocht incasseren, maar Jaap Husselman had niet voldoende kracht bij een vroege kopbal en doelman Ruud Spierings redde be kwaam bij een gemeen draaiend schot van Jan *t Hoen. den de door Lobman ge pleegde omzettingen (Bron wasser eruit en Cor den Uil erin, waardoor Leo van Al ders van rechts naar links schoof) het resultaat, dat VVGZ aanvallend aan kracht moest inboeten. Met het gevolg: de gehele wed- door Emile Schelvis strijd. Pas nadat Ron Carli tien voor minuten voor tijd zijn visitekaartje achter Ruud Spierings had gedepo neerd, kwam er weer leven in de brouwerij. VVGZ pro beerde nog alles en kreeg via John Fonhof (voorlangs) en Rinie van de Boogaart (naast) nog haast gerechtig heid ook. Aan de andere kant had ook PPSC met iets meer overleg in de counter een tweede "treffer kunnen scoren. Dat lukte niet, maar het gelukte Jan 't Hoen wel de vrij tolerante scheidsrech ter Van de Graaf een officië le waarschuwing te ontlok ken wegens het wegtrappen van de bal. „De prijs voor de onervarenheid", lachte Lob man die zich meer verkneu terde de ranglijst weer aan te voeren. Vlaardingen Zenuwslopen de taferelen speelden zich af op het Satelliet-veld, alwaar KMD en de -zo leek het- her boren Vlaardingers met een tomeloze inzet voor een voet balspektakel zorgden. KMD moest na deze moderne 'Hitc- hcockfilm' met een 31 ne derlaag genoegen nemen en had daarmee het geluk dat de stand niet verder opgelopen was. De doelpuntenrace begon pas serieus op gang te komen na de dubbelblanke rust. Aller eerst was daar weer eéfi van de verre inworpen van Harry Hartog die het hoofd van Hen- nie Boerdam bereikte. Door- gekopt belandde de bal voor de voeten van Mitja Schapkun, die de bal eveneens met het hoofd tot in de touwen ver lengde: 10. Vervolgens Het eén KMD-aanvaller zich thea traal in het Satelliet straf schopgebied vallen en versier de zo een penalty, 1—3. Het spel van de Vlaardingers kenmerkte zich door een be paalde krampachtigheid. Sa telliet kreeg op die manier niet de doelpuntrijke voortzetting die het verdiende. Via een versierde strafschop kreeg het team van Rob Schiedon toch de kans om op 2-1 te komen, maar Hennie Boerdam faalde vanaf elf meter. Even later was het echter Mitja Schapkun die met een fabuleuze halve omhaal wel die 21 binnen haalde. Joop Mos mans, Harry Hartog en Hen- nie Boerdam verdwenen in het boekje van de scheidsrech ter. Vlak voor tijd scoorde de voor Sjaak Verhoevqn inge vallen Karei Bodegom 3—1, hiermede een soloactie op schitterende wijze bekronen de. Schiedam HBSS en HVO hebben na het 11 gelijkspel nog geen van beiden duidelijkheid -weten te ver krijgen omtrent de nadere toe komst in hei huidige competitiege- beuren. Zowel HBSS als HVO staan nog in de gevarenzone, al is de kans op degradatie uiterst ge ring gezien de meer dan slechte re sultaten van Stellendam dat mor menteel slechts vier punten bezit. HVO had in Anis Sohouka de grote man in Schiedam. Vrijwel iedere aanval verliep over hem en zijn directe tegenstrever Jan van Tilborg had dan ook een ijzingwekkend vervelende middag al bleef de schade voor hem beperkt. Uit deze duels volgde al snel het algemene gegeven dat het een bijzonder harde, maar wel sportieve partij op Harga te zien viel. HVO had in de eerste helft het geluk dat een voorzet van Anis Sohouka door de on gelukkigste man van het veld, Thijs Rade maker, in eigen doel werd gewerkt. Voor velde. In een duel raakte hij ongelukkig aan, het achterhoofd gewond. In eerste instantie^ speelde hij nog verder mei een verband om het gewonde brein, maar tien minuten voor, tijd moest hij loch het veld verlaten met be-, stemming ziekenhuis. Dat het duel toch nog in een gelijkspel ein digde wis geheel te wijten aan het vele tij-, drekken van de Vlaardingse ploeg. In de blessuretijd was het namelijk Tom Guttter die scoorde na diep te zijn gestuurd door Hennie Pieroen, 11 derhalve en een rechte uitslag. Negatieve De eerder gememoreerde fy sieke kracht van PPSC had ook een negatieve uitwer king. Vier minuten voor rust knalde Ron de Bruin, die zichal eerder min of meer geïrriteerd bezig had gehou den met slopersactiviteiten, boven op het achterhoofd van teamgenoot Rob de Nijs. De lange 'reus' ging -het bloed gutsend over het ge laat- naar de kleedkamer, waardoor PPSC de eerste helft met een numerieke minderheid moest afsluiten. Ook Ron de Bruin toonde de sporen van het duel middels een bont en blauw oog. „Het was zeker onverant woord om door te spelen", refereerde VVGZ-trainer Cees Kleijn aan het voorval, „Wij rekenden erop, dat hij in ieder geval niet meer zou terugkeren. En dan hadden we misschien wat makkelij ker kunnen scoren", want dat probleem begint iedere week grotere vormen aan te "ne men". Rob de Nijs, als een perfecte indiaan met een zwaluwstaart getooid, kwam \Vel terug, maar precies veer tien minuten duurde de ren- trée. Broer Erik de Nijs, al bijna even lang, nam zijn plaats in en John Fonhöf kreeg ook bij de tweede telg van de Nijs-familie bijna geen poot aan grond. Inmiddels was" het spel er niet beter op geworden, inte gendeel. In ieder geval had- Maassluis Een solide verde digend Excelsior M heeft het Haagse JAC met 30 de das omgedaan. Onder leiding van laatste man Jan van Dijk wer den de JAC-aanvallen op con stante wijze ontkracht waarna het middenveld de aanval kon gaan ondersteunen. Voor de rust viel hier nog niet veel van te merken, want het spel was van beide zijden erg rommelig en van een nauwkeurige op bouw was amper sprake. Het strandde bij Exu'Jsior allemaal in het zicht van ca haven, de aanval bezat n„et genoeg scherpte om de opbouw van het midden op doeltreffende wijze af te ronden. Na rust was het allemaal veel oogstrelender voor de trouwe kijkers. Het spel was beter verzorgd en daardoor vielen er meer doel rijpe kansen te be wonderen voor het nu enthou siaste juichende publiek. De als een reus op zevenmijlslaar zen aanstormende Jan van Dijk ontving een hoge voorzet en wist deze met een subtiele beweging breed te leggen op de vrijstaande Lies Kardol, die met de geboden gelegenheid geen moeite had en simpelweg 10 kon scoren. JAC wist hierop niet het juiste antwoord te vinden en bleef zelf dus op de nul. Een maal moest Excel sior doelman Roel Jan Abbas gestrekt naar de hoek, maar zijn safe bleek afdoende. ren. die door twee DSO-ers fi naal werd gemist. Jan de Niet, die in de tweede helft gebles seerd het. veld ruimde voor Fred Nieuwenhof, zag een schot net naast het doel ver dwijnen. Aan de andere kant was de enige uitgespeelde kans van TSB voor Arjo Peetere. Jos Odijk lanceerde Peeters, die het doel iets te veel naar rechts zocht. Na rust een sterk aandringende Vlaardingse ploeg, maar geen kansen. Slechts één keer moest Spiege laar gestrekt naar de hoek, toen een schut van Peter van Leeuwen door Jaap Meyvogel van richting werd veranderd. Het duel leek rechtstreeks naar een doelpuntloze deling af te gaan, toen Jaap Sulkens, die bergen werk verzette op het middenveld, de bal van zijn voet liet vertrekken, die tot veler verbazing doeltrof. „Kijk, DSO heeft gewoon een niet al te beste ploeg, maar ze hebben vandaag op karakter gewonnen. En nog verdiend ook", vond trainer Dirk Hoog- enboom. Zoetermeer Puur op ka rakter won de zaterdag-se lectie van DSO van het Vlaardingse TSB <10). De met veel meer kwaliteit bezegende gastploeg ging nogal schlemielig de boot in. Vijf minuten voor tijd gaf Jaap Sulkens vanaf rechts een als voorzet be doeld schot. De wind zorg de ervoor, dat de bal via de binnenkant van de paal te gen het nylon sloeg. „Met dank aan hun doelman", verklaarde DSO-trainer Dik Schuur na afloop, me morerend aan het voorval met Jaap van Brandwijk. „Die vent stond een beetje te showen. Een rare sprong, vlak voordat de bal in zijn richting zeilde, 2orgde ervoor, dat hij die bal niet meer kon onder scheppen". Met deze uitslag werden de gasten, wel'tekort gedaan. TSB had namelijk gedurende het grootste gedeelte van de wed strijd een overwicht. Voorstop per Cor van der Beemt, mid denvelders Hans Campen en Ton Roovers en aanvallers Aijo Peeters en Jos Odijk vor men een ijzersterke as. Diver- door Erik Winkster se keren schakelde Van der Beemt zich in op het midden veld en zelfs in de frontlinie, waardoor een numerieke meerderheid werd verkregen. Vlotte combinaties dreigden Vaak de defensie van DSO te ontrafelen, maar aan de rand van het strafschopgebied geko men ontbrak een beslissende pass of een bruikbare voorzet. Die waren waarschijnlijk in de kleedkamer achtergebleven. De sluitpost van DSO, Bart Spiegelaar, maakte derhalve geen overuren. De weinige doelgerichte pogingen ver werkte hij foutloos. Bovendien kon door de onnauwkeurige aanvalsvormen van TSB Jaap Hagoort uitgroeien tot een zeer solide laatste man, die vooral door de lucht een te groot ob stakel voor de gasten bleek. Dik Schuur: „Qua voetbal is TSB de beste ploeg in deze af deling, maar de pest is, dat ze dat zelf erg goed welen. Ze ko men een beetje hautain over en dat werkt voor een tegen stander als de bekende rode lap" Het betere voetbal dus van de gasten, waar de thuis club een tomeloze inzet tegen over stelde. Een inzet, die dus* uiteindelijk z'n vruchten af wierp. De beste kansen waren zelfs voor de Zoetermeerse formatie. Gert Sulkens profi teerde van een glijpartij van één der Vlaardingers en kon ongestoord een voorzei afleve-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 7