SÜEEK mm DWSklopt UVG op de valreep Zwarte dag voor volleybalteams Dames Juventus: moeilijkheden llflillff AMateur--boeieAA31! NOAD gelijk Niet verder als remise.... Gertie Baas blijft Henry Riedijk valt op dia*dag 10 februari 1981 VD/SC/WW Vergouwe Zuidhollands kampioen Vergouwe aan het werk In zijn partij tegen De Jong die hem de titel op zou leveren. Vlaardingen Het slot van het boksgala in de Stadsgehoorzaal in Vlaar dingen was uitermate on bevredigend en in groot contrast met wat daarvoor viel te beleven. Halver wege de tweede ronde in de kwartfinale zwaar-wel- tergewicht voor de di strictskampioenschappen van Zuid-Holland tussen De Koning (Kristalijn) en Van der Herk (Huize- naar), stuurde de arbiter door Peter van Zwlenen de Hagenaar naar de hoek met de woorden: „Ga jij nog maar een beetje trai nen". Zeer tot ongenoegen van De Koning en vooral zijn begeleider, want op hem werd verhaal ge haald omdat hij geduren de de hele avond het niet kon laten zijn pugilisten luidruchtig aan te voeren. Het incident volgde op het ab solute hoogtepunt van de avond, want de partij tussen Van der Kley (Westland) en De Jonge (Crooswijk) in de halve finale van de zwaarge wichten was. zeker provinciaal gezien, van hoog niveau, waarbij de Westlander over tuigend won door zijn tegen stander twee keer tegen het canvas te slaan. Wie niet won was de organisa tor van het geheel Louis van Sinderen, die nog wel grapte dat hij voor 700 gulden oud pa pier thuis had staan, maar daar niet echt blij mee was. De Vlaardinger: „We hadden alles al rond voor de Lijnbaanhal en de affiches waren al ge drukt, maar op het laatste mo ment ging het weer om de consumptieprijzen. Net aïs vo rige keer overigens. Ik laat mc wat dat betreft niet chanteren en ik heb officieus vernomen dat sport en recreatie van Vlaardingen van plan zijn hier iets aan te doen". Hoewel boksvereniging West- land voor de organisatie zorg draagt in Vlaardingen is de kans uiterst gering dat in deze streek ook genoten kan wor den van topboksen bij ama teurs. Van Sinderen weer „In de tijd dal Piet Holtkamp nog bokste was je ervan verzekerd dat er honderd mensen alleen voor hem kwamen. Toen had den we toch wel een goed aan tal boksers in het West land. Zelfs zo. dat gebouw Hofwijck te klein werd en we uit moes ten wijken. Ik zou best wel wat willen doen in het West- land, maar of dat mogelijk is weet ik niet. In ieder geval niet voor de voorrondes van de Zuidhollandse kampioen schappen. Daarmee hebben we hier in Vlaardingen een tradi tie opgebouwd", overigens was er naast de eclatante zege van Van der Kley nog meer succes weggelegd voor streekgenoten. De Ruijter (De Haan) won door interventie van de scheidsrechter van Broeder (Huizenaar) en plaatste zich daarmee voor de halve finale in het middengewicht. In de junioren A-klasse middenge wicht viel voor dezelfde vere niging zelfs een titel te vieren, want Vergouwe behaalde op punten de Zuidhollandse titel ten koste van De Jong (Ver bon). Het reserveteam van NOAD heeft een goed de buut in de overgangsklas se. Ook Steeds Hoger/TSB werd met 73 terug ge wezen. Peter van der Wijk en Dick de Vaal produ ceerden een hattrick en Ron Bouman droeg zijn steentje in de vorm van één winstpartij bij. De Vlaardingse wiel renner René de Boer maakt deel uit van de nieuwe amateurwieler ploeg 'Mako', die dit sei zoen als vijfticnmans sterke formatie de ama- teurwielerklassiekcrs gaat rijden. Naast De Boer zijn de meest op vallende renners van deze nieuwe ploeg, die in wielerfanaat en direc teur van het sponsoren de schoonmaakbedrijf, Gerard de Man, de ma nager kent, de routiniers Gerrie St. Nicolaas en Cces van Bragt. Bij de Schïedamse inva- lidensportvereniging De Ooievaars zijn de club kampioenschappen tafel tennis een prooi geworden voor John du Chatinier. De beslissing viel uiteinde lijk in het duel met num mer twee. Wout Peeman. Het dubbelspel werd sa men met vader George eveneens een Du Chati- nier-aangelegenheïd. Met een eerste plaats in de laatste wedstrijd kan het team van VZC-B de promotie naar de E- competitie van de Ko ninklijke Nederlandse Zwembond niet meer ontlopen. Maar liefst 24 persoonlijke records leg den de basis voor de Vlaardingse zege. De gouden medailles waren voor Els Overdiek- Nïeuwstraten, Carolïen van Neuren, Leon van Ij- zerloo, Conny Boer- Buys, Carola van de Burg en de viermaal honderd meter wissels- lagploeg. De clubkampioenschap pen van de Schïedamse ta feltennisvereniging NOAD is ditmaal niet op nieuw in handen van Ron van Wijk beland. Zelfs de halve linale haalde Van Wijk, aangezien broer Pe ter sterker bleek. De uit eindelijke kampioen. Jan Lansbergen, had in de fi nale met de tweede telg uit de Van Wijkfamiüe wel problemen, maar niet afdoende. Bij de dames zegevier de' Karin Vente voor de derde maal en mocht de wisselbeker dus houden. In de ftnalc klopte zij Ellen Platen, de verras sende juniorspcelster. De Vlaardingse korfbal vereniging Spirit heeft in een extra bijlage van de weekbrief een speciale 'l weede-spo rth al'-knipsel- krant naar de leden ge stuurd. Deze speciale uit gave. die 23 pagina's kran tenknipsels telt» is gepro duceerd door de Spirit-le den Frans van de Krans en Maarten van Bergen. Een volle Margriethal kijkt toe, hoe een schotpoging van UVG'er Renè Bos' onschadelijk wordt gemaakt door de DWS-defensie. Schiedam/Vlaardingen- De volleybalverenigingen in de regio hebben een zwarte dag te incasseren gekregen. Zo verloor het damesteam van Broleco het titanenduel tegen PVC/Blokkeer met 3-1 <12- 15, 15-11, 15-8 en 15-13). ter wijl MVC het tegen Tonegido net niet kon bolwerken (3-1: 15-6, 6-15, 16-14. 16-14). De dames van B en P waren te zwak voor de Zebra's en het andere geslacht deed bet bij B en P niet veel beter. In het Brabantse land toonde WC 2 zich in vijf sets de sterkste. (8-15, 15-10, 13-15, 15-11, 14- 16). De dames van Broleco heb ben hun eerste plaats moeten afstaan aan concurrent PVC/Blokkeer. In oen uitste kende wedstrijd, waarin aan Vlaardingse zijde Karin Nieuwstraten uitblonk, troef de PVC de Vlaardingse vol- leybalsters af, alhoewel de eerste set anders deed ver moeden. Een subliem spelend Vlaardings team won deze set met 12-15. De tweede set ging tot 2-2 gelijk op. waarna PVC profiteerde van Vlaar dingse fouten en met 15-11 won. Ook de derde set (15-8) en de vierde set tot een stand van 9-2 gaf een zelfde spel- beeld te zien, waarna de gas ten zich tevergeefs tot 13-13 terugvochten. Degradatiezone De damesteams van B en P en MVC bevinden zich na het laatste verlies duidelijk in Je degradatiezone, hetgeen bij MVC mede te wijten is aan de geringe wjsselmoge- lijkgeden, die de door blessu res getarte selectie coach Vijfwinkel biedt. Zo bleek ook tegen Tonegido, waar slechts een set in Maassluise handen belandde. Onder schatting speelde B en P he ren tegen WC 2 parten. „We wonnen de eerste set erg simpel met 15-8. Ik geloof. dat we onze tegenstander toen te gemakkelijk hebben ingeschat", beaamde B en P- aanvaller Pieter Both. De tweede set kon daardoor een prooi worden voor de gasthe ren, waarna de Schiedam mers zich de derde set van hun betere zijde lieten zien, waarna het karwei in de vierde set echter niet kon worden afgemaakt Ondanks een 8-12 voorsprong in de be slissende set, werd de over winning toch uit handen ge geven. Vlaardingen/Schiedam Nadat UVG de eerste wedstrijd met één doel punt verschil had gewon nen, nam DWS nu revan che en won de derby eveneens met minimaal verschil 15-16. Ook de handbalheren van Hol- landiaan wonnen met deze cijfers van Hellas 2. Bij de dames speelde Hol- landiaan met 6-6 gelijk uit tegen Westlandia en ook UVG kwam thuis niet verder dan 7-7 tegen Velo. Vlaardingen/Schiedam Wim Heuvelman en Gerrit van Mastrigt blijven samen de ranglijst aanvoeren in het Vlaardings damkampioen schap. In een onderlinge partij kwamen zijn niet verder dan remise. Overige uitslagen in de hoofd klasse: Van der Kerkhoff-Van Splunter 1-2; Bolderbey-Van Veelen 2-0; Biel-Nïestadt 0-2; Torn-Tamboer 2-0. Ook in Schiedam is inmiddels begonnen met het individuele damkampioenschap. Er wordt in Schiedam in drie groepen gespeeld vanwege het recor daantal deelnemers van 46. Na twee ronden gaan Ron Heus- dens. Rob van Eijk en Piet Meinster met drie punten aan kop. In de afdeling wonnen de DWS dames met 5-9 van UVG 2 en bij de heren klopte Wil ton DWS 2 met 29-24, terwijl Unitas de meerdere was van Roda (17-14). UVG-DWS (h) 15-16 Na een aftastende beginfase liep UVG uit naar 4-2. maar DWS haalde op tot 4-4. Weer nam UVG met 6-4 een voor sprong, maar het met meer routine uitgeruste DWS haalde de achterstand weg en kwam zelfs op 6-8. Vlak voor de pau ze egaliseerde UVG deze ach terstand zodat de eerste helft onbeslist werd afgesloten: 8-8. In de tweede helft een bijna identiek beeld. UVG had steeds een voorsprong maar telkens kroop DWS terug. Na 9-9 liep UVG zelfs uit tot 12-9, maar weer kwam DWS langs zij tot 12-12. In deze periode miste UVG twee strafworpen en dat werd de Schiedammers fataal. Vlak voor tijd scoorde DWS namelijk via Jos Moe- landts vanaf de hoek 15-16 en dat was voldoende voor de zege. Hellas 2-HolIandiaan (h) 15- 16 Een erg jonge Hellas-ploeg speelde een zeer hoog baltem po en daar had Hollandiaan aanvankelijk geen antwoord op. Hellas liep uit tot maar liefst 7-1, voordat de Vlaardin- gers ook maar iets terug kon den doen. Nog voor de rust konden de Vlaardingers opha len tot 10-7. Daarna echter weer hetzelfde beeld. Hellas liep uit tot 15-10 met nog ze ven minuten te gaan. Vanaf dat moment ging de Vlaar dingse verdediging op slot en kroop Hollandiaan punt voor punt terug. In de laatste mi nuut benutte Ben de Kok zijn vijfde strafworp en bracht Hollandiaan voor het eerst aan de leiding. Even kwam de zege nog in gevaar, toen Hellas in de laatste seconden een strafworp mocht nemen. Doel man Joop Oranje werd echter de held van de dag door deze strafworp te stoppen. UVG-Velo (d) 7-7 Onverwacht hadden de dames van UVG veel moeite met het in degradatienood verkerende Velo. De gasten namen zelfs een 1-4 voorsprong en UVG had de grootste moeite om op te halen tot 3-4. Na 3-5 haalde UVG weer op tot 5-6 en kwam daarna voor het eerst op voorsprong door treffers van Vallie Kolditz en Elleke Bierhoff. Deze voor sprong was niet voldoende want vlak voor tijd scoorde Velo de verdiende gelijkma ker: 7-7. Westlandla-Hollandiaan (d) G-6 Na een snelle achterstand trok Hollandiaan de wedstrijd naar zich toe. Weliswaar ging het scoren lot 3-3 gelijk op maar toen liep de Vlaardingse ploeg uit. Treffers van Margo Vogel en Hennie Smith bracht de ruststand op 3-5. In de tweede helft een feller verdedigend Westlandia. Weliswaar kwam Hollandiaan nog op 3-6, maar toen was het kruit verschoten. Westlandia vocht voor wat het waard was en met resultaat. Want hoewel invalster doel- vrouwe Yvonne Bos erg sterk keepte, kon Westlandia vlak voor tijd de gelijkmaker scoor- de:6-6. Schiedam - NOAD heeft in de thuiswedstrijd tegen Odion niet de volle winst kunnen be halen. Tot tweemaal toe heeft NOAD met twee punten voor gestaan, de laatste keer zelfs met 53, maar Odion bereikte toch een gelijkspel. Opvallend in deze competitie is het wisse lend optreden van het Schie* damse trio. Twee weken terug was het Jan Simons die erg sterk speelde, vorige week was dat Ron van der Wijk, en nu tegen Odion was het de wed strijd van Jan Landsbergen. Landsbergen sloeg zelfs drie van de vijf punten bij elkaar, want hij scoorde een gave hat trick op het trio Hooman, Beek en Bergergoed. Ron van der Wijk en Jan Simons kon den dat goede voorbeeld niet volgen, want zij scoorden ieder slechts één keer. Van der Wijk won zowel van Hooman als Simons. Jammer voor NOAD was het dat dit duo, nadat Landsbergen de stand op 53 had gebracht, hun slötparlij in respectieve lijk twee en drie games verlo ren. Eerder had Noad de kans om de wedstrijd te beslissen in het dubbelspel al laten liggen, want dat ging met 2123, 21 17 en L421 verloren. De stand in de hoofdklasse A is inmiddels wel spannend ge worden, Met 0 punten is Mizu vrijwel zeker de eerste afval ler, maar daarboven slaan Odion, Trias en NOAD met vier punten. Tafeltennïshuïs heeft vijf punten, terwijl Avanti 2 met zeven punten lijstaanvoerder is. Met nog zes wedstrijden te spelen is er dus nog van alles mogelijk. Vlaardingen D VO'32 heeft hel contract met oefenmeester Gertie Baas met een seizoen verlengd. De Vlaardingse trai ner is aan zijn eerste -succes volle- seizoen bij de afdelings club bezig. Het bestuur van DVO'32 heeft de overeenkomt met verzorger Van Heusden eveneens met een jaar ver lengd. Vroege time-outs van Frlts Spaak was het eerste voorteken dat het niet best draaide bij Juventus. Schiedam De dames van Juventus zijn in de degradatie-problemen ge raakt na een 52-75 neder laag tegen het onderaan- staande JRC Boxtel. De Schicdamse basketbalsters hadden een off-day, die duur werd onderstreept. In de beginfase liep het al mis, maar de twee time outs van trainer Frits Spaak en de inbreng van de in eerste instantie naast de ploeg gelaten Tineke Kou mans bracht htt ver schil bij de rust op 'slechts' vier punten: 26-30. Geïnspireerd door de ople ving, probeerde Juventus de gelijkmaker op het bord te brengen, maar aangezien dit niet lukte cn het verschil zelfs wat op liep, knakte de Schiedam- se ploeg ineen. Vlot com binerend ging JRC Boxtel, dat Juventus in de dubbele competitie nog tweemaal ontmoet, door en hield uit eindelijk op bij een 52-75 stand. ^iiiiiiiiiiuiiiiiiinimiiutiniiiuminiiiiiiiuEuiiiiiJiiiiniiiannDiiumtiuiimiiuiiiiiifiiiiituiutriT, Apeldoorn Ook de atleten van de Vlaardingse vereniging Fortuna waren actief op het midwintermarathon-gebeuren in Apeldoorn. In de niet on gunstige weersomstandighe den was het Henry Riedijk die met een tijd van 2.34.12 uur over de 42 kilometer en 195 meter de snelste van het der tien man tellende Vlaardingse gezelschap vormde. Het bete kende een negentiende plaats in het eindklassement. Sjaak Hoogcndijk (2.36.53 uur) was een knappe tweede en van de rest van het Vlaardingse gezel schap vielen de debuterende Jan van de Gaag en Aad van Genderen op. Naast de officiële marathon kende het programma in Apeldoorn voorafgaande een mini-aflevering van de mara thon over een afstand van 18,5 kilometer. Hier viel Robert van Zanten positief op door een negende plaats in de to taalrangschikking met een tijd 1.03.20 uur. Tweede Fortunees op deze afstand werd Theo van Everaingen in een al dui delijke mindere tijd, namelijk 1.06 30,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5