MHIEDAMSH- COURANT Groenoord dik ontevreden met ingekorte buslijn 53 Wethouder opent revalidatie- afdeling Holy Ik dë proef Honderden klachten van passagiers Oog gered Beraad over tijdelijke stand plaats zigeuners Eindelijk huisvesting vrouwencafé UlAlMiiim- V"V— SWEATSHIRTS Politiek conflict rond top fusieziekenhuis 13 '■SLZ Petaio wil in Rijnmond blijven, desnoods in woning D'66 wil Schiedam bij Wiegel aanprijzen Maandag 16 februari 1981. - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - _105de jaargang no. 32 _s PAGINA'S Broerevest 3 - telefoon administratie 263091 - redacüe 262566 - klaehtendienst 144144 3113 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Honderden befvoners van Groenoord beginnen na nog geen twee weken ervaring met het gewijzigde buslïjnennet al behoorlijk te mop peren op de maatregel van RET en gemeente Schiedam. Nu bus 53 niet verder meer rijdt dan het station, hebben zij alleen bus 52 nog die mid denin het centrum op de Broersvest stopt, maar het vervelende euvel van bus 52 is vooral in de ochtendspits dat deze al vol Vlaardingers zit. De Groenoorders moeten in het gunstigste geval staan, maar het komt ook voor dat bus 52 zo vol is dat deze zonder stoppen de haltes voorbij rijdt. En wi'e bus 53 neemt, kan naar de binnenstad verder lopen of moet daar opnieuw wachten op een goede aansluiting. Vooral voor oudere bewoners van Groenoord blijkt dat problemen op te werpen. Annie Renskers, het VVD-raadsIïd dat in Groe noord woont, gaat zelf vaak met de bus en heeft bij halteplaatsen en in de bus zelf al keer op keer klachten vernomen. Zij vindt dat bus 53 op zijn minst tot het Emmaplein of de Koemarkt moet doorrijden om daarna desnoods terug te keren naar het station Schiedam/Rotterdam-West. Maar zoals het openbaar vervoer voor Schïedam-Noord nu geregeld is, vindt zij het slecht en is zij bang dat daardoor meer mensen de auto gaan pakken. Ook wijst zij op de sociale band, die er tussen Groenoord en Schiedam-Zuid bestaat Veel Gorze- naren zijn in de loop der tijd naar de flatwijk verhuisd, maar hebben in hun oude wijk nog veel familie. Bus 53 vormde tot 2 februari een goede verbinding tussen beide wijken. Maar nu deze on derbroken is en op bus 54 overgestapt moet wor den, gaat zo'n reisje al gauw drie kwartier duren, aldus Renskers. „Lopend doet een vief mens er net zolang over, is dat nu goed openbaar ver voer?" zo vraagt het VVD-raadslid zich af. Zij trekt zich "de situatie nog het meest aan voor de oudere mensen. Wethouder Chris Zijdeveld heeft toegezegd de problemen onder de loep te nemen. „Wij leven bij de gratie van dit soort signalen," aldus compli menteerde hij Annie Renskers. t Si en Rosman... verklaring» Schiedam Vanavond komt CDA-fraetie- ■voorzitter Siem Rosman in de gemeenteraad met een zorgvuldig voorbereide verklaring, .waarin hij zich uitspreekt over de omstre den bestuurssamenstelling voor het Schie- landziekenhuis. De inhoud van de verkla ring is nog niet bekend, maar ontevreden heid met de situatie zal de boventoon voe- ren. Met de problematiek is politiek Schie dam de vorige week Intensief bezig geweest, 'geheel buiten het zichtsveld van ambtena- 'ren en burgerij. Zowel binnen de PvdA als in het CDA zijn Schieland krij gt omstreden l estinir ernstige- bedenkingen gerezen tegen de voordracht, zoals burgemeester en wethou der^ die hebben gedaan voor het bestuur van het Sehielandziekenhuis. Het gaat om vijf personen, die de gemeente Schiedam zal afvaardigen naar het ziekenhuisbestuur. Het is de bedoeling dat ook de fusiepartner, het Noletziekenhuis, met vijf kandidaten komt voor het bestuur, dat dan in totaal tien le den zal tellen. De voordracht van Nolet is nog niet gedaan. B en W hebben wel een voordracht gedaan,, en daarin is het college unaniem. Vande vijf kandidaten zijn er drie lid van de PvdA, te weten burgemeester John te Loo, wet houder Reinier Scheeres en oud-fractielei der Joop de Jong. De andere twee hebben geen politieke achtergrond, hetgeen ook de opzet is geweest. P. F. A, Pouwer is alge meen directeur van de Rabobank Sehiedam- 7 Vlaardingen en woont in Vlaardingen. J. H. Hensen heeft een topfunctie bij de afde ling personeelszaken van elektronicagigant Siemens en woont in Schiedam. Met Pou wer heeft het college een economisch des kundige in huis gehaald, terwijl Hensen ge zien kan worden als een expert op het per sonele vlak. Beide kwaliteiten zullen naar verwachting ontbreken in de voordracht van het Noletziekenhuis. Het CDA heeft enorme moeite met deze voordracht. De fractie heeft zich afge vraagd, waarom bijvoorbeeld de wethouder voor financiën en economie, Scheeres, bij de kandidaten 2it en niet zijn collega voor volksgezondheid en sociale zaken, Riet Ta verne. Het CDA had liever zijn eigen wet houder in het ziekenhuisbestuur gezien. Me vrouw Taverne echter heeft zich akkoord verklaard met de huidige voordracht. De PvdA vindt het niet netjes dat het CDA nu met bezwaren komt, terwijl Riet Taverne in eerder instantie hiervan niets liet blijken. Bij andere partijen bestaat de indruk, dat Taverne niet meer zo nodig in het Sehie- landbestuur wil komen, omdat de 63-jarige wethouder haar raadslidmaatschap als, een aflopende zaak zou zien. Vervolg op pagina drie. Schiedam Door een snelle opname in het No- letziekenhus kón het lin ker oog van een 32-jarige Filepijnse zeeman worden gered. De matroos had een vloeistof in zijn oog gekre gen, die blindheid kan veroozaken. Samen met enkele beman ningsleden was de man op zijn schip, de Britse Fort Macleod, bij de steiger van Tankercieaning aan de Havenstraat tanks aan het schoonmaken. Hoewel zij veiligheidsmaatregelen hadden genomen omdat de vloeistof bij aanraking ernstige brandwonden kan veroorzaken, kreeg hij er toch wat van in zijn oog. In afwachting van een ambulance spoelde men aan boord van het schip het oog van de Aziatische zeeman uit. Die behande ling werd in het zieken huis voortgezet» waarna de man weer naar zijn schip kon. terugkeren. W» SM: r Maassluis/Vlaardingen Vanmorgen kwamen de fractieleiders van de politieke partijen in de Maassluise gemeenteraad bij el kaar om zich met burgemeester Van Es te beraden over een ver zoek van zigcunerleider Koka Petaio om langer binnen de ge meente te mogen blijven. De zigeunerleider heeft verklaard met meer terug willen naar Amsterdam, omdat hij verwacht dat zijn familie in de stad nooit meer veilig kan wonen. In de zes jaar dat hij daar heeft gewoond is de familie verscheidene malen door geweld bedreigd en zijn hun caravans in brand gestoken. Schiedam D'66 wil voorko men dat Schiedam er te wei nig aan trekt om hoofdstad van de nieuwe provincie Rijn mond te kunnen worden, en daarom houdt fractieleidster Anne-Marijke Peterhans van avond oen interpellatie hiero ver tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Peterhans wil meer initiatieven ont plooien om Schiedam als goe de hoofdstad onder de aan dacht van minister Hans Wie gel te brengen. D'66 noemt dit initiatief, om dat de partij van burgemeester John te L.00 de indruk gekre gen heeft dat het college van B en W er uit zichzelf niets meer aan zal doen. B cn W hebben Schiedam alleen als hoofdstad voorgedragen in een brief aan gedeputeerde staten van Zuid- Holland, maar D'66 vindt dat onvoldoende. Nu naast Rotterdam en Spijke- nisse ook Bridle zich deze week opwierp als provincie hoofdstad, moet Schiedam het niet bij de ene brief laten, al dus Peterhans. Zij wil onder andere, dat Schiedam al een plek aanwijst voor het toe komstige provinciehuis. advertentie I Maassluis Vrouwencafé Sien heeft eindelijk onder dak gevonden. Als de ge meenteraad tijdens de eer ste komende vergadering akkoord gaat met de kre dietaanvraag van 51.135 gulden hebben de vrouwen na veel zoeken eindelijk een eigen onderkomen. De gemeente heeft een pand gehuurd van de firma Van Hemert aan de Noordvliet 345 in Maassluis. Het pand zal nog wel moeten worden verbouwd. Daar is een be drag van 47.500 gulden voor nodig. De vrouwen krijgen ook een eenmalige investe ringssubsidie van 3.635 om het pand naar eigen inzicht te kunnen inrichten. De vrouwen van het vrou wencafé zijn erg blij met de oplossing die nu uit de bus is gekomen. Aan de onze kerheid die een aantal maanden heeft geduurd is een einde gekomen. Het probleem voor de vrouwen ontstond toen een aantal jongeren van jeugdsociëteit Coco een muur sloopten uit het jongerencentrum. De muur was precies de schei dingswand tussen een zaal van het jongerencentrum en de eigen ruimte van Sien, die nu open kwam te liggen. Voor de vrouwen een onverteerbare zaak. Wie nu precies de sehuld had bleef een raadsel. Vol gens de jongeren was er sprake van een communica tiestoornis. Voor de vrou wen was dit een nauwelijks aanvaardbaar excuus. Zij zaten immers zonder daar zelf schuld aan te hebben zonder huisvesting. Als noodoplossing werd een zaaltje beschikbaar gesteld door het jongerencentrum, maar het was behelpen voor de vrouwen. Nu er een nieuwe ruimte is gevonden worden de activiteiten ook nieuw leven ingeblazen. De huur van het pand be draagt 10.000 gulden per jaar. Na een jaar van verbouwingen is de revalidatie-afdeling van het Holyziekenhuis weer nor maal geopend. De afdeling beschikt over de modernste hulpmiddelen op het gebied van fysio- en ergotherapie. Vlaardingen De vernieuwde en uitgebreide revalidatie-afdeling van het Holy-ziekenhuis is in bijzijn van verantwoordelijk wethouder IJs brand van der Velden officiéél geopend. Vrij dagmiddag was de officiële opening, maar na een jaar van verbouwingen en nieuwbouw konden de revalidatiepatïënten begin januari al weer op de afdeling terecht. Vanavond en mor genavond hebben belangstellenden de moge lijkheid om de afdeling te bezichtigen. De deu ren van de afdeling zullen open staan van 19.00- tot 21.00 uur. In zijn toespraak memoreerde wethouder Van der Velden aan de discussie die in ons land wordt gevoerd over mogelijke bezuinigingen in de gezondheidszorg. „Het is moeilijk te zeggen wat dat voor hel Holyziekenhuis betekent. We hebben in ieder geval verbouwingsplannen voor de komende tien jaar. Toch moeten we er rekening mee houden dat er een kink in de ka bel kan komen. Laten we trots zijn dat de reva lidatie nu binnen is." Ook verwees hij naar de ziekenhuisapotheek die enige tijd geleden een grootscheepse modernisering heeft ondergaan. De modernisering en uitbreiding van het reva lidatiecentrum, dat is gesitueerd achter het hoofdgebouw, heeft ruim vïjfeneenhalfmiljoen gulden gekost, een miljoen meer dan was ge raamd. Door de uitbreiding is de ruimte van de afdeling bijna verdubbeld. De afdeling heeft nu twee oefenbaden en is ook uitgebreid met een stoomdouche-installatie. Naast fysio-therapie biedt de revalidatie-afdeling voortaan onder dak aan een ruim goed geoutilleerde ruimte waar ergo-therapeuten samen met de patiënten bekijken welke mogelijkheden de laatste heb ben om met hun handicaps de normale dage lijkse werkzaamheden te verrichten. Zo is er een compleet verstelbare keuken aan de hand waarvan patiënten en ergo-therapeuten proe fondervindelijk kunnen bepalen welke keuke nopstelling de gehandicapte patiënt het beste thuis kan hebben- Tijdens de verbouwing die ongeveer een jaar heeft geduurd is het werk van de revalidatieaf- deling gewoon door gegaan. Zo ïs de afdeling nog een tijdje in de fietsenkelder ondergebracht om tijdens de werkzaamheden toch patiënten te kunnen behandelen. Vanmorgen verklaarde Petaio zich liever in Rijnmond des noods in een woning te ves tigen, waaraan hij naar eigen zeggen economisch is gebon den als slijper/harder van in dustriële gereedschappen. In de loop van de dag liep de pe riode af dat Petaio met zijn fa milie op de parkeerplaats bij winkelcentrum Koningshof mocht bivakkeren. In afwachting van een defini tieve standplaats of woning voor zijn familie in het Rijn mondgebied vroeg Petaio, vanmorgen tijdens het zoge naamde seniorenconvent, om een tijdelijke standplaats bin nen de gemeente Maassluis. Mocht tijdens dat overleg toch worden besloten dat de zigeu ners uit Maassluis moeten ver dwijnen dan zal Petaio met zijn familie weer naar Vlaar dingen terugkeren, waar hij 'vorige week al een dag heeft gestaan. Hans Versluijs, PvdA-fractie- voorzitter in de Vlaardingse gemeenteraad, heeft al aange kondigd dat hij in dat geval, vanavond wanneer de com missie voor algemene en be stuurlijke zaken bij elkaar komt, de zaak aan de orde zal stellen. In het gesprek met de Maas sluise burgemeester en de fractieleiders riep Petaio de betuurders op tot het nemen van een humanitaire beslis sing. De zigeunerleider deed het verzoek om in Rijnmond- verband naar een oplossing voor zijn familie te zoeken. Ook het ministerie van volks huisvesting en ruimtelijke or dening, dat geld voor een standplaats voor de Petaio's beschikbaar heeft, zal aan zo'n oplossing moeten meewerken volgens de zigeunerleider. B en W van Vlaardingen heb ben de zigeunerleider gister middag laten weten niet in te willen gaan op een verzoek voor een tijdelijke standplaats. Zij beroepen zich daarbij op de woonwagenwet, die zegt dat woonwagens alleen mogen staan op speciaal daartoe inge richte kampen. Om diezelfde reden werd de familie vorige week Vlaardingen al uitgezet. Behalve een vorige week in de haast gevormde werkgroep heeft nu ook de Vlaardingse raad van kerken druk op het gemeentebestuur uitgeoefend om de zigeunerfamilie een tij delijke standplaats aan te bie den. Schreotjcswand in de hrand Vlaardingen In een woning in de Coornhertstraat ontstond zondagmiddag brand doordat houten schrootjes op de schoorsteen vlam vatten door oververhitting. De brandweer was snel ter plaatse en kon het vuur in enkele minuten be dwingen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De omvang van de schade is nog niet bekend. geinige katoenen KINDER SCWÊOAM kCCMARKT 1 VI AARDMAN D,Ae£CKVA,«Sr*Ga&? WAASSUJtS KCmiGSHOEK JabL Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met hel Rotterdams Nieuwsblad. I O» jus»'- p.d"5' ode' - ,Ua,s'' ïosW' -re\<d°°n Wfltl ,enve •\OP zOtV kdetV°5" qeV. ebo^open - neieD .r 83A.3000 a oo® f.tvW

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1