SPÖRfl SPORT KORT Onbedreigde zege B en P BONDSSPAARBANK SCHIEDAM Aad Klos in glanzende vorm Dan hebben wij de financiering voor u. Gaat u op zoek naar een nieuw bankstel? comfortabele caravan? Van een mooi bank stel, een gezellige open baard of een nieuwe geluidsinstallatie? Of van een nieuwe, luxe badkamer, uf rijdt u liever in een nieuwe auto? Schiedam mist finale MVC in de zorgen Remco van Leeuwen (DKIJV) pakt titel Supporters op de vuist Leden vergadering 'Kunst en Vliegwerk' dinsdag 17 februari 1981 VD/SC/WW praten valt. Vlaardingen/Schiedam/Maassluis Door do 0-3 ne derlaag tegen Zaan'69 zijn de dames van het Maassluise MVC nu definitief in de onderste regionen terecht ge komen. Dn mtegenstelling tot de Vlaardingse dames van Broleeo, die zelf met 3-1 wonnen en concurrent PVC/Blokkeer zagen verliezen en nu de eerste plaats innemen in de derde divisie. De dames van het Schie- damse Ben P verloren teleurstellend van AKS met 3- 1, de heren van deze vereniging deden het beter en wonnen niet 0-3 van Sic Pugno. volledig verwachte uitslag, namelijk een 0-3 overwin ning tegen Sic Pugno. Hoe wel deze ploeg de reputatie heeft juist van de koplopers punten af te snoepen, was het toch snel bekeken (11-15, 8-15 en 10-15). De laatste jaren hebben de dames van Broleeo steeds de grootste problemen gehad om thuis te winnen van het Delftse AV'40. Meestal werd in de beslissende wedstrijden verloren. Zo niet vrijdaga vond. In een matige wed strijd werd met 3-1 gewon nen (15-9, 4-15, 16-14 en 15- 5). Ondanks met name het slechte passes was coach Leo Ebeli zeer tevreden. „Zonder Karin Nieuwstraten waren we wel degelijke verzwakt en daar kwam nog bij dat Anneke Maat de hele week ziek is geweest. De beide vervangers, Jacqueline Tanis en Miijam Verhoeve, speel den echter erg goed". Door deze zege en door het verlies van concurrent Blokkeer heeft de Vlaardingse forma tie de kans op de titel nu in eigen hand. coach Ebeli waarschuwt echter voor al te veel optimisme. „Laten we niet te vroeg juichen. We krijgen 'Be Fair' nog uit en dat gaat heel erg moeilijk worden. Daarbij komt dat we nu moeten winnen en dat geeft natuurlijk wel een gro te mentale druk". Normaal Tegen het veel sterkere Zaan'69 zijn de dames van MVC er niet aan te pas geko men. Een volkomen normale uitslag, deze Ö-3 nederlaag. Het verschil was veel te groot, „minstens een klasse", zo meende coach Vijfwinkel zelfs. Ook B en P behaalde een Den Haag Remco van Leeuwen van de Delftse schaatsvereniging DKIJV, heeft op de Uithof een ge slaagde greep gedaan naar het goud op de Zuid-Hollandse kampioenioenschappen voor junioren B. De 17-jange sprinter van Leeuwen toonde zich onge naakbaar op de 500 en 1000 meter en pakte op beide af standen de eerste plaats. Op de korste afstand bleef de pupil van Ben van Hagen met 41.9 iedereen voor en op de 1500 meter zette hij een tijd peer van 2.12.25 neer, hetgeen een persoonlijk record betekende. Ron den Brabander uit Zoeter- meer volgde goed als tweede met 42.00 en 2.14.65. Derde werd Robert Bijlsma uit Voor burg. In de overige categorien speel den de DKIJV-ers geen rol van betekenis. Bij de junioren D kwam kanshebster Jolande de Vries ip de 500 meter ten val, waarmee zij niet meer bij de eerste drie kon eindigen. De overige prestaties DKIJV: junioren D meisjes: Jolande de Vries: 500 meten 63,95 (val), lOOQm: 1.46.98. Jun. C m.: Mar jolein Groenendaal (Den Haag) 52.25 en J.49.51. Schiedam Het beker team van schaakvere- nïng Schiedam heeft de finale van het bekertour- nooi van de Rotterdamse Schaak Bond (RSB) net niet bereikt. Tegen het sterke Sliedrecht, dat in de competitie drie klasse hoger uitkomt werd met 3-1 verloren. Mario van Kleef en Theo van Zessen behaalden beide een remise, maar Cees Troost en Ron Heu- sadens konden het aan de andere borden niet bolwerken. Het is nog met zeker of er ook nog gespeeld wordt om de derde en vierde plaats. In ieder geval zal Schiedam vol gend jaar weer proberen de finale te bereiken. Schiedam De voet balmatch, die FC Nieuwland zondag ter nauwernood met 2 1 won van Zwarte Pijl, heeft ook bezoek van politieagenten gehad. Vijftien supporters van Zwarte Pijl maakten amok toen de scheids rechter kort voor tijd de winnende goal van de Schiedamse laatste man Frans Fiers goed keurde. Zij gingen met voetballers en Schie damse supporters op de vuist. De scheidsrechter liet Dick Hubert, voorzitter van CKC Maassluis, eist dat alle thuiswedstrijden van Maas sluis in de Maassluise hallen verspeeld worden, als de twee de hal klaar is. Als het KNKV, afd. Rotterdam dit niet in de planning opneemt, wil de Maassluise voorzitter hoog in de pen klimmen. Leo van der Vaart (CKC Maassluis) het veld gestuurd door scheidsrechter Bussing, beeft een schorsing van drie wedstrijden. Dick Hubert, de Maassluise voorzitter en zelf districtsscheidsrechter, is over het handelen van de scheids rechter zeer slecht te spreken. Duidelijk is wel, dat de kwali teit van de scheidsrechter in twijfel wordt getrokken. Iets wat oud-hoofdklasse-scheids- rechter Jaap Schreuder al vijf jaar geleden wist. Toen merkte hij al eens op: „Deze man had den ze een lolly moeten geven, maar geen scheidsrechters- fluit". KV Vlaardingen organiseert op 21 maart het Nederlandse kampioenschap voor afde- lingskampioencn. Zondag zal na de wedstrijd Vlaardmgen- Zsververs de loting worden verricht in het restaurant van de Vlaardingse sporthal, om 15.30 uur. Ten gevolge van een techni sche storing miste u gisteren het verslag van de wedstrijd Ursus-HWD 3-0, Cock van der Tuin, Rob Bonte en Jacques Nieuwstraten scoorden de doelpunten, De tafeltennissers van de Ooievaars, de Schiedamse In validen Sportvereniging heb ben tegen Taveba 3 een knap pe 3-7 overwinning behaald. Mare Chomette won tweemaal in twee sets en éénmaal in drie. De nieuwe clubkam pioen, John du Chatinier, be haalde twee overwinning en Wout Peeman één. Ook het dubbel Chomete/Du Chatinier had geen moeite om tot winst te komen. De Vlaardingse zwemvereni ging WIK bestaat 20 maart 25 jaar. Dit wordt gevierd op die zelfde 20 maart van 17.00 tot 18.30 uur in het zaaltje van de Ichtuskerk aan de Van Maer- lantlaan 2. Zwaluwen gaat de openbare groenstrook oostelijk van het complex van deze voetbalver eniging aan de Zwaluwenlaan tot medio mei gebruiken voor wedstrijden van F-pupilten (6 tot 8 jarigen). Boksvereniging Wcstland kan weer boksgala's organise ren in de Lijnbaanhallen. Pro blemen met betrekking tot het verstrekken van consumpties en de afrekening daarvan leidden er in het verleden toe, dat de beheerder niet meer met de boksvereniging in zee wilde. De beheerder is nu door de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie op de vin gers getikt en aansprakelijk gesteld voor 'geleden derving van inkomsten'. Jaap Klepke zal, zoals wij reeds eerder meldden, inder daad aan het einde van het seizoen bij WK ophouden met de technische begeleiding van de selectie. Bij een bespre king gaf Klepke te kennen al leen door te willen gaan als de gehele selectie achter hem stond. Twee tegenstemmers braken hem wat betreft op. ondanks het tumult op het veld niet staken. De politie werd gea larmeerd, die de vech tersbazen buiten de hekken zette. Green Eagles niet te stuiten Hoofdkantoor: Lange Nieuwstraat 195 Kantoren: St. Lïdutnaplein 4 - Leliestraat 1 - Lorentzlaan 68 - Mgr. Nolenslaan 412 - Dr. Wibautplein 63 - Populieren laan 5 - Peter v, Anrooylaanl80/hoek L- Zimmermannplein Maassluis Opnieuw is bewezen dat de he ren van The Green Eagles in een te lage klas se spelen. Het uit Amersfoort afkomstige Crackeijacks werd totaal weggevaagd en moest gedesillusioneerd de terugreis aanvaar den. Slecht 65 punten wisten zij te scoren te gen the Eagles maar liefst 171, zodat er alweer een overwinning voor de Maassluizers kon worden bijgeschreven worden op de intussen eindeloos wordende lijst. Ook de dames van Juventus speelden een goede wedstrijd, zij het dat zij tegen koploper Amstelveen toch met 71-50 verloren. kampioenswedstrijd Sïl- vertown Lions ontmoeten. Gebrek Het gebrek aan voldoende wisselspeelsters is het Schiedamse Juventus uit eindelijk opgebroken te gen lijstaanvoerder Am stelveen. Coach Frits Spaak had slechts de be schikking over zeven speelsters, daar Sylvi Franssen (rugblessure) en Astrid van Heezik (griep) thuis waren gebleven. Bij de rust hadden de Schiedamse dames al een ruime achterstand van 43- 28. Een achterstand die in de tweede helft kon wor den verkleind tot 9 pun ten, maar daarna was het gebeurd en kon Amstel veen makkelijk weglopen tot 71-50. Topscorers: Ti neke Koumans 16 punten, Mieke Dalmeijer 15 pun ten. Falend Een volledig falende arbi ter was de oorzaak van het feit dat the Eagles de 200 punten grens niet haalden. Doordat de man de wedstrijd totaal niet aanvoelde en steeds maar weer op de verkeerde mo menten het spel dood floot duurde de wedstrijd zo lang dat besloten werd om maar geen twee maal te nemen als er opnieuw een 'p-tje' gemaakt werd. Hierdoor liep de score in de eindfase van de wed strijd niet meer zo snel op en werd dit nobele stre ven niet beloond. Een compliment moet echter wel aan de Maas sluise heren gemaakt wor den, omdat men toch ie dere wedstrijd weer ge motiveerd het veld in komt en toch steeds weer kans ziet om het publiek te boeien. Dit laatste werd deze wedstrijd met name gedaan door Aad Klos die de mogelijke zorgen over het aanstaande vertrek van Roel Pieper als sneeuw voor de zon deed verdwijnen door maar liefst 53 punten voor zijn rekening te nemen. Op vallend was verder het gemak waarmee de wis sels van Jaap Boon zich in een al draaiend team in pasten, zonder dat de sco re stokte. Na een 88-28 ruststand scoorden de Maassluizers in de tweede helft "maar11 83 punten. Na deze overwinning rijst de terechte vraag wie dan the Eagles moet stoppen, want zelfs oud-eredivisie speler Eric van Woerkom zal nauwelijks kans zien om de trein af te remmen als de Maassluizers in de Aad Klos (12) scoort twee van zijn 53 punten advertentie Vlaardingen - op maandag 23 februari zal de Vlaardingse Vliegvissers vereniging "kunst en VIiegwerk"zijn nlgemene ledenvergadering houden. Voozitter Theo Banen en be stuurslid Gerard van der Berg zullen aftreden en stellen zich met meer herkiesbaar. Voor hen zullen op de vergadering nieuwe mensen gekozen wor den. In het tweede gedeelte van de avond zal er nog een film vertoond worden. De avond begint om 20.00 in de kantine van de handbalvere niging Hollandiaan. AV'40 was ditmaal geen partij voor het Vlaardingse dames zestal Kom eens praten met de Bondsspaar bank Laten ueccns kijken hoe we met een lening-naar-maat uw dromen kunnen realiseren. De Bondsspaarbank helpt u daarbij graag met een verantwoord krediet, af te lossen op de manier die u bet beste past. Kom maar naar de Bondsspaarbank, de bank waarmee te

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4