SCH1EDAMSCKE COURANT Bewoners pikken overlast i jachtwagens niet meer Schiedam zet vraagtekens bij Rotterdams systeem krant Gas-experiment niet voor heel Woudhoek Laan '40- '45geblokkeerd: HMBVfl la aB |ffl fv' Woning verkoop in gebonden eigendom. Renovatie School straat: Tarief badhuis wordt verdubbeld Veel kritiek op plastic pijpen Electra ruilt met concurrent raBSBÊHi Vrijdag 20 februari 1981 ONAFHANKELIJK DAGBLAD105de jaargang nu. 36-'8 PAQIMA-s Broersvest 3 - telefoon administratie 258091 - redactie 262566 - klacbtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis Verontwaardigde bewoners van de Stationsstraat in Maassluis hebben gisteravond gedurende enige tijd het verkeer stil gelegd op het eind van de Laan '4(K45. Het betrof een protest tegen de overlast, die het buizen transport van de firma Keij en Kramer 's avonds en 's nachts met zich mee brengt. De actie verliep niet helemaal zonder incidenten. Boze chauffeurs van twee opleggers konden het nui van de actie niet inzien. Eén van hen ging zelfs in gevecht met een aanwezige fotograaf. Omstanders waren er gelukldg net op tijd bij om de vechtende mannen t cheiden. Na de vechtpartij werd ook met actie gestopt, omdat de actievoerden niet wilden dat de zaak zou escaleren. De actie startte om half zes, toen actievoerders constant langzaam heen en jveer bleven rijden op het niet geasfalteerde gedeelte van Laan '40-'45. Het doorgaande verkeer had danig hinder van de actie. Geïrri teerde automobilisten probeer den op allerlei manieren langs de uiterst langzaam rijdende auto's van de actievoerders te komen. De politie was van te voren ingeseind, maar greep niet in. Bond zes uur werd overgegaan tot een gehele blokkade van de weg. Dit tot groot ongenoe gen van een vrachtwagen chauffeur die zijn wagen in gebouwd zag tussen auto's van actievoerders. Ook deze man o Een chauffeurs van een vrachtwagen kan zich niet meer In houden en gaat op de vuist met een aanwezige fotograaf. Omstanders maakten een eind aan de vechtpartij. wilde op de vuist, maar dit kon op het nippertje worden voorkomen. Een collega pikte het echter niet en ging wel op de vuist met een fotograaf die net een foto van de chauffeur wilde maken. De fotograaf liep enkele rake klappen op. De bewoners van Stations straat willen met hun actie be reiken dat ook het laatste deel van Laan '40-"45 wordt geas falteerd. Ook willen zij een nachtelijk rijverbod voor vrachtwagens. Een. actievoer den „Als een vrachtschip in de haven moet worden geladen met buizen dan denderen om de 10 minuten die zware wa gens voorbij. Onze huizen staan op vijf meter van de weg en de overlast is gewoon niet normaal meer. 's Nachts lig gen we gewoon te trillen in ons bed. Een normaal gesprek kun je niet voeren als die wa gens voorbij denderen. Het komt zeker drie tot vier keer per week voor. Je wordt er helemaal gek van." De bewoners strijden al drie jaar voor asfaltering van de weg. Diverse gesprekken met de gemeente leverde echter geen resultaat op. Een actie voerder: „Steeds werden er vage beloften gedaan ons waarmee de gemeente ons aan het lijntje hield. Wethouder Han Hummelen zegde tijdens een van de gesprekken wel toe dat waarschijnlijk voor eind 1980 begonnen zou worden met asfaltering. Tot op heden is dit nog steeds met gebeurd. We zijn het nu zat. Komt er op korte termijn geen oplossing dan gaan we nog hardere ac ties voeren. We zijn er klaar voor. Het moet nu afgelopen zijn met de overlast." Tijdens de actie werden pam fletten uitgedeeld aan automo bilisten en chauffeurs van de vrachtwagens. In de pamflet ten werd uitgelegd waar de ac tie om ging. Niet alle chauf feurs van Key en Kramer stonden afwijzend tegenover de actie. Enkelen maakten een praatje met de actievoerders, waarna zij hun weg vervolg den. Een actievoerder: „Onze actie is ook niet gericht tegen de chauffeurs. Ze hebben geen last van onze actie. Ze rijden niet op basis van stukloon, maar gewoon voor een vast bedrag. Of ze nu dus een pijp meer of minder wegbrengen maakt voor hen niets uit. We willen begrip kweken voor onze eisen bij de mensen. Wij willen niemand enige overlast bezorgen." Na afloop is er overleg ge weest tussen de politie en de actievoerders. Korpschef Van Nieuwkoop zegde toe dat de politie strengere controles zou gaan toepassen op het te hard rijden van de vrachtwagens. Vandaag zou Van Nieuwkoop een gepsprek hebben met ver- anwoordelijk wethouder Han Hummelen en burgemeester Jan van Es over de problema tiek. De actievoerders stoppen voorlopig met hun betogingen tot 1 maart; na deze datum mag er namelijk weer worden geasfalteerd. Tot die tijd vindt er overleg plaats met de ge meente. Is er op 1 maart ech ter nog niets bereikt, dan star ten de actievoerders opnieuw, zo hebben ze al aangekondigd. Voorlichtingsbureau heeft twijfels over silogarages. Pagina drie. Ziekenomroep Schiedam wil nu echt subsidie. Pagina drie. Boze bewoners van de Stationsstraat blokkeren het laatse deel van Laan *4Q-'45. Automobi listen hadden veel last van de blokkade. laatste expositie in De Duig, Pagina vijf. René Bos: nu ai dertien treffers. Pagina zes. Vlaardmgen Nu de sluiting van de badhuizen in de Mans straat en de Van Leyden Gaelstraat een feit is geworden, zijn mensen die zich toch in een openbare badinrichting willen dou chen omdat zij thuis geen gelegenheid hebben gedwongen naar het mini-badhuis aan de Rotterdamseweg le gaan. De tarieven van dat mini-badhuis zullen echter binnenkort wel twee maal zo hoog worden, als het college zijn zin krijgt. Kostte een bad eerst ƒ0,75. voorgesteld wordt nu daar ƒ1,50 van te maken. Gedacht wordt de verhoging gefaseerd te laten plaatsvinden. Het college zal de raad een voorstel in die richting doen. Zou een kosten dekkend tarief worden toegepast, dan zou één douchebeurt de klant daar 19,50 gaan kosten, zo heeft het college berekend. Vlaardingen Mar de Baan, lid van de commissie voor stadsherstel, zet vraagtekens bij een onderdeel van de reno vatie van de Schoolstraat. Op zich vindt De Bi.an het een prachtig project, maar hij be grijpt niet dat geen plaats is voor zinken regenpijpen. Uit bezuinigingso verwegingen worden grijze plastic regenpij pen aangebracht. De Baan verbolgen: „De pijpen moeten volgens mijn informatie een zinkkleur krijgen, terwijl de pijpen al grijs zijn. Ik ben ont zettend benieuwd wie de fi guur is die dit allemaal heeft uitgedacht Het lijkt me echt iemand die op een houten schuur steentjes gaat schilde ren. Het is toch geen gezicht in zo'n duur project plastic re genpijpen aan te brengen." De huizen in de schoolstraat wor den teruggebracht in de stijl van de 17e eeuw. Wethouder Arie Maarleveld wist van de problematiek en kon. tijdens de commissiever gadering gistermiddag niets anders doen dan Mar de Baan gelijk geven. Hij zegde toe de architect uit te nodigen voor de volgende commissieverga dering. Dan' zou aan alle on duidelijk een eind gemaakt kunnen worden en gezocht worden naar een oplossing. een aantal inwoners van de stad tegen een lagere prijs dan op de normale woningmarkt aan een koophuis. „We zouden het systeem dolgraag in Schie dam toepassen", aldus de wet houder, „maar op het ogenblik hebben we nog niet voldoende zekerheid over de financiële haalbaarheid." Schiedam daar nog geen dui delijkheid in verschaft. Zijde veld; „Rotterdam is er nog niet zo lang mee bezig; het "is lo gisch dat ze in die beginfase niet iedereen een blik in de keuken geven. Maar het zou bijvoorbeeld uitstekend kun nen met de Z-flats in Groe- noord; als die op de markt ko men zullen wij zeker interesse tonen." Schiedam Honderd bewoners van Woudhoek-Zuid krijgen niet het voordeeitje, dat hun in augustus 1979 door de gemeente Schiedam werd aangekondigd. Door energiebesparende appara tuur zouden zij gemiddeld 155 gulden per jaar minder hoeven te besteden aan gas en elektriciteit, maar de apparatuur blijkt nu technisch nog niet m orde te zijn. Voorlopig wil het VEG-gasm- stituut NV alleen doorgaan met het experiment met twintig van die zogenaamde economizers, alvorens de hele wijk van deze be sparende apparatuur te voorzien. De twintig Woudboekers, die aan het experiment meewerken, knjgen de apparaten met in rekening gebracht. Volgens wet houders Seheeres en Zijdeveld is de apparatuur wel veilig, maar juist zo veilig dat er vaak storingen optreden: ze reageren heel gevoelig en slaan bijvoorbeeld al af, als het buiten hard waait. Als do twintig bewoners aan het experiment blijven meewer ken, kunnen deze technische problemen wellicht verholpen worden. Het VEG-gasinstituut en de Nederlandse energie-ontwikkelings maatschappij (NEOM) zullen die technische verbeteringen aan de hand van de praktijkervaring gaan uitvoeren. ADVERTENTIE Schiedam Machinefabijek Electra heeft de complete ves tiging, met machines en verde re inventaris, van haar con current OJihof aan de Stric- ki ede weg in Schiedam overge nomen. Het bedrijf, dat werk biedt aan veertig mensen, komt van de Voorhaven m Rotterdam waar het in ver band met de stadsvernieuwing moest verdwijnen. Olthof, het bedrijf dat jaren geleden de Scbiedamse stoom- ketelfabnek Ingeise overnam, is nu uitgeweken naar Capelle waar het al een vestiging had- Doordat een werf naast de deur van Olthof-Capelle fail liet is gegaan, kon het bedrijf gaan uitbreiden. Dat is ten koste gegaan van de vestiging in Schiedam. werk dat Koos Smit heeft verricht als sport wethouder om de tweede sporthal te realise ren. Burgemeester van Es had ook een ca deautje voor de wethouder. Een schetsboek met toebehoren omdat het bekend is dat Koos Smit graag schetstekeningen maakt. „Mis schien dat er uit de handen van wethouder, Smit ooit nog eens ontwerpen komen die we als gemeente kunnen gebruiken," hield burge meester Van Es de vele aanwezigen voor. Koos Smit zelf ontnam de burgemeester echter snel die illusie: „Als ik het zou moeten tekenen dan zouden de bouwwerken zo krakkemikkerig zijn dat ze in zouden storten." 21e ook de sportpagina. De BV Electra laat naast haar nieuwe vestiging een fabrieks- halletje van 25 bij 20 vierkante meter bouwen, om alle machi nes een plaatsje te kunnen ge ven. Het is de bedoeling dat het bedrijf over een maand de verhuizing volledig achter de rugjieeft. schedam im-WKT i VlAöfiCrJGEN OWBEQCWVTiSwGEL67 VAASSJJCS KONiNGSKKK

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1