SPORT Ik ben anders ambitieus' Eerste steen voor half-voltooide sporthal Popovics op zij n hoede voor Telstar René Bos: nu dertien treffers SPORTKORT Zwaluwen-Noord wijk en Hermes DVS-DHS In ieder geval een eredivisie- ploeg i Hennie Kuyten speler en trainer: mmmm Maassluis is Vlaardingen stapje voor Danny Molendijk naar VV Vlaardingen Zware uitwedstrijden voor FC Vlaardingen K I vrijdag 20 februari 1981 f VDVSC/WW UVG: de volgende graag Schiedam Hij was er een klein beetje beduusd van, Gerard van Eijk. De trainer van het herenteam van UVG keek nog eens naar het scorebord en inderdaad de cijfers logen niet: 28-9. 'Een verschil, waar je vooraf niet eens van droomt', mijmerde de kleine vriendelijke Schiedamse coach, die zijn team opnieuw tot grote bekerdaden zag ko men. De tweede divisieclub AHC'28 uit Den Haag werd eigenlijk op dezelfde wijze als vorige tegenstander Animo overrompeld door UVG. En ook nu weer was René Bos de grote inspirator van de thuisploeg. De dertien treffers van deze 23-jarige Schiedammer vorm de uiteraard na afloop aanlei ding tot vele schouderklopjes. Onder het genot van een siga ret en een glas bier vertelde René Bos, die overigens onder geen bedmg hogerop wil gaan spelen: 'Ik denk dat het voor namelijk onderschatting is ge weest. Maar ja, de jongens wa ren me langham. Tsjonge, sjonge, er zal helemaal geen snelheid in én dan te beden ken, dat het team helemaal compleet was. We hebben een echt cupfightersteam". „Ze speelden ons inderdaad in de kaart, de break-out is ons meest gevreesde wapen, hé", becommentarieerde trainer Gerard van Eijk tactsïch de Schiedam/Vlaardingen-—Zowel bij het zaterdag als het zondagamateurvoetbal is er een wedstrijd, die qua 1 interesse boven de andere ontmoetingen uitsteekt. Zo is dat morgen Zwaluwen-Noord wijk, waarbij de wissel vallig acterende Vlaardingers de gelegenheid hebben de 3-1 nederlaag in Noordwijk uit te wissen. Van de overige zaterdagelubs verdedigen PPSC (thuis tegen I Voorne) en MVV'27 (thuis tegen Loosduinen) hun kop- j positie. Op Harga is het zondag weer 1 de beurt aan Hermes DVS en DHS. De eerste ontmoeting dit seizoen, die wegens terreins- moelijkheden bij de Kethel- bewoners ook al op Harga Werd afgewerkt, eindigde m een 1-1- Ook nu moeten de kansen weer of 50-50 worden geschat. Hermes, dat door al lerlei wisselingen wel de laat ste vier wedstrijden verloren zag gaan en dus de midden moot inzakte, heeft het thuis voordeel. De ploeg van Ver- I hoorn heeft ook geen wijzigin- I gen ten aanzien van het team I dat zondag tegen HOV acteer- de. «We zijn ook helemaal fit, op mezelf na dan", zegt Jan Kooi man van DHS, die bevestigt dat de twee overwinningen (HION en Papendrecht) de sfeer er weer helemaal in zit, „Voor tweehonderd procent knalt DHS erin", belooft de naar COAL vertrekkende oe- fenmeesler. Ook derdeklasser Fortuna zal dat thuis tegen Al- blasserdam moeten doen, wil het team van Jan Postema de eerste plaats behouden. Van de resterende wedstrijden zijn de twee derby's VDL-De Hollan- diaan en SFC-Ursus qua span ning zeker interessant. openingsminuten in de volle Margriethal. Een vlotte 0-1 achterstand, die vanwege het gemak, waarmee de lange Ha genaar de bal achter de voor treffelijke doelman Martin Dra er plofte, het ergste deed vrezen, had de juiste uitwer king. AHC werd nochalanter en bijna hautain. UVG stond erbij, keek erna en profiteerde ervan. Bij de 10-1 tussenstand ging er inderdaad een lichtje branden bij de Haagse tweede divisieploeg, maar toen was er niets meer te redden. Hoewel UVG wel even was uitgeraasd, de marge van tien treffers in de ruststand van 13-3 zei nog voldoende. Feitelijk was de strijd beslist en de eerste tien minuten van de tweede helft deden gelo ven, dat beide partijen met de door Emife Schelvis gedane zaak genoegen namen. Het puntenverschil bleef met beurtelingse scores op tien hangen, maar toen was de beurt aan het scheidsrechters- koppel Tonnon/Van Vliet om de wedstrijd weer wat leven in te blazen. Het zich normaal op eredivisie voortbewegende duo kende geen genade, toen enke le Haagse spelers, die begrijpe lijk niet bepaald leuk vonden om door een klasse lagerend acterend team te worden afge droogd, zich begonnen te irri teren. Achter eikaar verdwe nen er babbelzieke AHC'ers naar de strafbank en UVG kon zodoende de draad van de eerste helft weer oppakken. SchiedamVoordat de uiteindelijke finale is be reikt van de strijd om de Nederlandse handbalbe ker, heeft UVG nog met drie tegenstanders af te rekenen. Het is overigens aannemelijk, dat de Schiedamse ploeg niet verder komt dan de nu bereikte achtste finales. Aangezien de bekercom petitie in acht regio's wordt verspeeld, is UVG officieel door de over winning op AHC'28 in de finale van zijn regio te recht gekomen. De vol gende tegenstander heet dan ook of: Van de Voort/Quintus of Her mes, beiden overigens uitkomend in de eredivi sie. „We hopen uiteraard wel de wedstrijd in Schiedam te krijgen", vertelde Ge rard van Eijk, die overi gens in het duel met AHC zijn gehele ploeg - op de doelverdedigers Martin Draer en Jan Zandwijk na- scores voor zijn rekening zag nemen. De verdeling was: René Bos (13), Erik Bisschop (4), Barry Rens (4), Jan Ham (2), Jimmy Mal corps (2), Jos Loch, Rob van Gent en Aad Ham (ieder eenmaal). Van 18-7 werd het toen vlot 28-9. Waarmee de Schiedamse ploeg zich trouwens schaarde bij de laatste zestien van Ne derland. Bsas, i vtm. S/Se t UVG had weinig problemen met het weinig overtuigend acterende AHC'28. Vlaardingen Hennie Kuyten mag zich ge rust een praktijkman noemen. De opvolging 'van Aad van Hassel bij de Schiedamse afde lingsclub Olympus kan dan ook nauwelijk als een verrassing worden aangemerkt, aangezien de doorbraak van vooral jongere ambitieuze trainersgezichten met niveau nu eindelijk ook door de clubs worden gezien als noodzakelijk. 'We krijgen nu de kans', bewaarheidt Kuyten, die overigens zelf als speler met zijn tiende seizoen Zwaluwen bezig is en inmiddels ook daar heeft plaats moeten maken voor de jeugd. _j Hennie Kuyten (midden) was aan het begin van het seizoen nog fanatiek in actie voor het eerste van Zwaluwen. In de oe- Ifenwedstrijd tegen FC Den Haag C liet hij zien nog moeiteloos mee te kunnen. 'Het niveau is wel erg snel achteruitgehold', meent Hennie zelf. „Ik ben natuurlijk wel ambi tieus, maar dat moet je an ders zien", verklaart de ge reedschapbewerker bij Wil ton, „Mijn werk gaat voor en vanwege de onregelmatige diensten, moet het voetbal daar wel eens onder lijden. Ik heb een E-dipIoma en daarmee kan ik officieel jeugd en de RVB trainen. Dat is voor mij ook voldoen de, ik heb daar enorme be vrediging van. Dit afgelopen seizoen heb ik dan voor het eerst de B-selectie van Olympus gedaan en dat gaat gewoon erg goed. De op komst is groot, vooral met het derde, dat ook nog pro motiekansen heeft. En als het plezier bij de mensen ziet, dan heeft het allemaal zin, nietwaar Min of meer bij toeval kwam Kuyten in contact met Olympus, want bij een com petitiewedstrijd van door Emile Schelvis SVDPW, waar André Corve- leijn toen nog de scepter zwaaide, liep hij tegen Aad van Hassel op, Kuyten her- rinnert zich: „Ik heb vanaf *76 drie jaar lang Animo Hoogvliet onder mijn hoede gehad en dat was een gewel dige tijd. Eerste seizoen door beslissingswedstrijden net geen kampioen, het tweede seizoen wel de titel van de Maassluis „Ik hoop dat de sportvereniging door de bouw van deze sporthal net zo gestimuleerd en geïnjec teerd worden als in '67 toen de Olympiahal werd neer- gezet", aldus PvdA-wethou- der Koos Smit van Sport en Recreatie nadat hij even tevoren met behulp van drie schoolkinderen de eer ste 'officiële' steen had ge- iegd voor de inmiddels half voltooide sporthal in de Steendijkpolder. Hoewel Maassluis de helft kleiner is dan grote buur Vlaardingen zijn de voorzie ningen er voor de binnen- sporters binnen korte tijd stukken beter. Waar de Vlaardingers net het (princi pe-) besluit hebben genomen om een tweede sporthal te bouwen, zijn de Maassluise naren al bijna klaar. Maar ook met de eerste sporthal, de Olympiahal, was Maas sluis er vroeg bij. Wethouder Smit „In 1966 hebben we ad vies gevraagd aan de Vereni ging van Nederlandse Ge meenten, zij raadden ons toen aan met bouwen te wachten totdat we 70.000 in woners hadden. Ook in die tijd hadden we echter een beetje visie en een hoop boe renverstand en zijn we toch met de sportwereld aan een ontwerp gaan werken. Met veel financiële capriolen is de sporthal er toen ook geko men. We hebben zo de ont wikkeling van de zaalsporten bij kunnen houden". Dat de Maassluise sportvere nigingen uiterst blij zijn met de bouw van de tweede hal, die overigens vier miljoen gulden moet gaan kosten, bleek wel uit de woorden van Piet de Groot de vice- voorzitter van de Maassluise Raad voor Sport en Recrea tie. „Het is belangrijk, dat mensen de gelegenheid heb ben om zich door passieve of actieve recreatie te ontspan nen. Dat ze na een uurtje sporten, kunnen zeggen Üc kan er weer tegen aan*. En het is fijn dat dat kan in Maassluis". De Groot zwaaide overigens alle lof toe naar de wethouder „Smit heeft kei hard gewerkt om deze hal gerealiseerd te krijgen, hij heeft het belang van de sport ingezien". Ook burgemeester Van Es voerde het woord. „Het is een bijzonderheid, dat je in deze tijd van economische te ruggang een sporthal kunt bouwen. Het is makkelijker om nieuwe sportbeoefenaren te vinden, dan gemeentes die een sporthal bouwen". tweede klasse afdeling en het derde seizoen bovenin mee draaien en op een derde plaats eindigen, je kunt wel nagaan wat een geweldige tijd dat is geweest. Maar ja, mijn onregelmatige werktij den dwong me te stoppen. Dat vond ik verschrikke lijk". Aan de lijn Tijdens het gesprek met Kuyten, die inmiddels wel afspraken met zijn werkge ver heeft kunnen maken, hangt Animo dan ook on middellijk aan de lijn en de teleurstelling is groot, als blijkt dat hij wel degelijk aan de Bijdorpclub vastzit. „Olympus was razendsnel met zaken doen", klinkt het bijna verontschuldigend. „Daarbij is het met bestuur zo enorm makkelijk en fijn werken op Bijdorp, dat ik nauwelijks heb geaarzeld. Trouwens, ik geloof, dat er een hele goede toekomst voor de vereniging is wegge legd. Met alles wat daarom heen zit, is er eigenlijk nog te weinig uitgekomen. Maar dat is een kwestie van tijd". Kuyten zit het wel zitten als trainer, maar het blijft na tuurlijk wel merkwaardig, dat Zwaluwen niet heeft ge tracht om de ex-eerste elftal speler met zijn schat aan rou tine voor de jeugd te reserve ren. Daarover zegt Hennie: Tsja, ik zie het best zitten met de jeugd te werken. Want er loopt wat rond daar. Maar dan moeten ze wel bij mij komen, Eerlijk is eerlijk, Zwaluwen heeft me in het verleden wel de kans gebo den om met de trainersdiplo ma's door te gaan. Je weet wel, op hun kosten het D en C- diploma halen en dan als tegenprestatie de jeugd doen. Maar dat ging niet vanwege de tijd die ik erin moest stop pen De actieve loopbaan van Hennie Kuyten als voetbal ler, die destijds begon bij Animo Hoogvliet en daarna via Fortuna VI bij Zwaluwen terecht kwam, beschouwt hij als afgedaan. „Ik speel nu in het derde, maar juist in dat elftal heb ik het betrekkelij ke van het gehele voetbaige- beuren leren inzien. Mis schien was er voor mij een voetbal toekomst weggelegd, ik was er in ieder geval niet brutaal genoeg voor. Ik stop aan het einde van het sei zoen met een bloedend hart. Natuurlijk, want het liefst speel je zelf nog. Ik heb ook geweldige herrinneringen aan de Zwaluwentijd. Er zijn minder leuke dingen ge beurd, maar daar wil ik lie ver niets meer over zeggen. Ik heb wat trainers meege maakt, dus ook heel wat op gestoken. De positieve zaken heb ik onthouden, dus daar heeft Olympus nog wat aan". Leo van Graafeiland, de trainer die HBSS aan het ein de van het seizoen gaat verla ten. heeft een nieuwe club ge vonden. Het is de zaterdag tweedeklasser Bolnes. Voor de echte HBSS-feest vierders, is Van Graafeiland in het karnavalsweekeinde wel Prins Graaf Leo nardus 1 van het eiland. Een team, geformeerd uit zaalvoetballers van het stads kantoor in Schiedam, zal in het weekeinde van 27 februari tot en met 1 maart deelnemen aan een internationaal zaal voetbalevenement in het Westduitse Esslingen. Naast de thuisploeg en de Schiedamse afvaardiging, die overigens onder leiding staat van Cees de Veld, nemen ook de 'part nersteden' Velenje (Joegosla vië) en Neath (Engeland) aan het toernooi deel. In de Paasvakantie heeft de Vlaardingse volleybalvereni ging Broleco weer de organisa tie van het scholierenvolley- baltoernooi voor het voorgezet onderwijs. Leen Boon, de uit de selectie verdwenen speler van TSB, heeft gevraagd om het aan voerderschap van het succes volle derde team van TSB over te doen. Tsja, dat krijg je nu als er spelers zijn, die niet meer naar hem luisteren. Aad Mooy, trainer van de handbalvereniging WIK is ge slaagd voor het diploma hand bal-trainer B. Na VV Vlaardingen gaat ook PPSC zich serieus bezig hou den met meisjesvoetbal. De kandidaten kunnen inschrij ven door een strookje in te vullen uit de weekbrief of zich te melden bij het bestuur van PP. De tafeltennissers van Radio Molenaar hebben de eerste uit- overwïnnmg geboekt. En hoe: NO AD 3 werd met 9-1 aan de zegekar gebonden. Jong-FC Vlaardingen speelt morgen niet uit tegen FC Am sterdam, maar thuis. Dit als gevolg van een plotseling wij ziging in het programma. De Aanvang is om 14.30 uur. Vlaardingen Danny Molen dijk, ex-voetballer van FC Vlaardingen en de Washing ton Diplomats, heeft zich aan gemeld bij zaterdag derdeklas ser VV VLaardingen. Volgend weekeinde komt Molendijk voor het eerst in actie voor de club waar zijn vader (Joop) trainer is. althans als de NASL (North American Soccer Lea gue) dan toestemming heeft verleend voor deze 'transfer'. Molendijk traint al enkele maanden mee met de selectie van Vlaardingen. Pogingen om onderdak te vinden bij één van de 37 betaalde clubs in Nederland liepen tot nu toe op niets uit, vandaar dat hij nu besloten heeft dit seizoen in elk geval bij de derde-klasser af te maken. Talloze andere amateurverenigingen, de po gingen hebben ondernomen de ex-prof in te lijven, vissen daarmee achter het net. Vlaardingen/Schiedam „Ik weet, dat Telstar barst van het ta lent en we zullen dus moeten oppassen dat we niet wat minder geconcentreerd aan deze wedstrijd beginnen, want dan zijn we gelijk het slachtoffer". Sandor Popovics is duidelijk op zijn hoe de voor het Velsense Telstar, de ploeg de SVV ook in de uitwed strijd op 0-0 hield. De slechte resultaten van de IJmonders in de afgelopen we ken, zoals een 5-0 nederlaag bij Haarlem, zeggen Popovics niets. Wij speelden vorig week tegen Heerenveen in de tweede helft ook alles of niets, dan kan het 2-2 worden, maar het kan ook zijn datje met 5-1 verliest". Iedereen in de Schiedamse se lectie is fit, behalve Harry Meyboom, die deze week met griep op bed heeft gelegen. De verwachting is echter, dat hij er zondag weer bij is. Ook Henk Salari is weer genezen van de zenuwontsteking in zijn kaak. Zijn vertrek aan het eind van het seizoen, zal, aldus Popo vics, géén problemen opleve ren bij het motiveren van de spelers. „Ik ga er zelf met hart en ziel tegen aan tot de dag dat mijn contract afloopt, dat ver wacht ik ook van mijn spelers. De groep is echter erg positief ingesteld, zodat ik wat dat be treft geen enkel probleem ver wacht". FC Vlaardingen Drie zeer zware achtereenvol gende uitwedstrijden wacht de FC Vlaardingen, dat na het gelijkspel tegen DS'79 in ieder geval weer wat vertrouwen heeft opgedaan. De Graaf schap heet morgenavond de tegenstander en de schande van de 0-3 thuisnederlaag zal' -als mikpunt dienen. De Gier. die behalve René den Os (nog drie wedstrijden schorsing) en Kooien geen problemen kent, herrinnert zich: „Dat was de slechtste partij, die ik heb ge zien. De Graafschap was op alle fronten beter". De thuisploeg heeft in ieder geval de beschikking over een ex-eredivisieaanval want met Joh van Soest (ex-Sparta), Ben Rietveld (Ex-FC Utrecht) en Boude wijn de Geer (ex-FC Den Haag) valt er vuurwerk te verwachten. De Gier, die overigens deze week Tabber- nee de training zag hervatte en met het team oefende tegen DUNO (3-0), opnieuw: „De ko mende drie wedstrijden moe ten we zien. Ook Cambuur en Fortuna uit zullen staan in het teken van het herstel. De groep moet nu naar een een heid toekomen. Op basis daar van én de aanwezig kwaliteit moeten we wat kunnen berei ken".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6