SCHIEDAMSCHI: COURANT igeimers deze week weg uit Schiedam Eerste certificaat voor De Geus Bewoners schrijven brief naar college 'Serieuze contacten in Verre Oosten' Ik „neem-, de proef m Soepele betalingsregeling waarborgsom Verkoopdag Rode Kruis goed bezocht Boetes werken preventief Illegale ziekenomroej V vraagt om erkenning u-vtxoudertiy5?E^ daarom nü Herenpad onleefbaar CDA wil forum over open baarheid Inschrij" ving leerlingen verloopt beter De Kuyper na Expo2: Maandag 23 februari 1981. - ONAFHANKELIJK DAGBLAD- -105de jaargang no. 37 - B PAGINA'S Broeravest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Het komt steeds minder vaak voor dat ouders bun kinderen thuis bouden van school, waardoor ze geen onderwijs volgen. De boete, die de Schiedamse kantonrechter enkele ouders heeft opgelegd, heeft wat dat betreft preventief gewerkt Onderwijs wethouder Arïe Maarleveld vindt dat een verheugende ontwikkeling; „Het is toch duidelijk dat de mensen geschrokken zijn van de straffen." Het gaat niet alleen om mensen die hun kinderen in het geheel geen gelegenheid geven om naar school te gaan; dat komt betrekkelijk weinig voor, maar vooral om verzuim van een of meer weken rond'de vakantieperiode, als het gezin net even buiten de schoolvakanties naar het buitenland wil. Vlaardingen De onlangs uit de lucht gehaalde illegale ra diozender 'Radio Veronica Schiedam' zoekt erkenning bij de overheid. Aan het gemeen tebestuur van Vlaardingen is gevraagd om steun voor dat streven. De omroep wil haar activiteiten graag weer begin nen. nu echter niet als piraat, maar als legale regionale zie kenomroep. Men beroept zich daarbij op het feit dat 1981 door de Verenigde Naties uit geroepen is tot het jaar van de gehandicapten, dat volgens de briefschrijvers een mooie aan leiding zou zijn de zender weer m de ether te brengen. De fans van 'Veronica' schre ven eerder de koningin al over deze kwestie aan. Ook aan de gemeente Schiedam zal een dergelijk verzoek worden gericht. Wettelijk is er overigens geen enkele basis waarop het ver» zoek zou kunnen worden inge willigd. Ziekenomroepen kun nen alleen toestemming krij gen om hun programma's te distribueren via speciale ka bel verbindingen van de PTT. als ze als draadomroep-inrich ting erkend zijn door het mi nisterie van CRM. Uitzendin gen in de vrije ether zijn ook voor deze omroepen verboden. ADVERTENTIE 50 gulden vooraee volcorsage uitsluitend maat 40-42 li 3CX04W KOEMARKT t VI AAROfJGEN OW BECKMAMVSlNGB- 67 MAA5SU0S KONPJGSKXK Maassluis De eerste dui zend gulden heeft het zeeka- dettenkorps Maassluis al bin nen. Tijdens de start van ac tie om geld in te zamelen om het opleidingsschip de Rïgel in de vaart te houden schonk een gulle gever de duizend gulden. Iets wat de zeekadet- ten enorm wisten te waarde ren. „Nu kunnen we einde tijk naar Engeland," liet een kadet zich spontaan uit de mond vallen. Het was minis ter Pieter de Geus die als eerste een certificaat in ont vangst mocht nemen. Uit handen van twee zeekadet- ten, een jongen en een meis je. kreeg de minister een cer tificaat. Keurig in een lijstje. Het is de bedoeling dat er 5000 certificaten worden ver kocht. De certificaten zijn te koop voor 25 gulden per stuk. Van het geld kan de Rïgel de helling op voor een grote beurt. Een bewijs van goekeuring van de scheep vaartinspectie krijgt men dan wat nodig is om de Rïgel in de vaart te houden. Er mogen dan langs de Neder landse kust reizen worden gemaakt. Pieter de Geus, zelf ooit zee verkenner, had veel waarde ring voor het werk van de zeekadetten: „Op zee liggen nog kansen. Ik heb gemerkt dat de zeeekadetten veel ple zier beleven aan het werk wat ze doen. Het geld wordt goed besteed. De mensen staan er achter. Ik zal kijken of ik nog een paar certifica ten aan de man kan brengen in Den Haag. Ik zal mijn best er voor doen." De start van de actie werd omgeven met veel ceremonieel. De twiri- groep melody was onder an dere aanwezig. Ook werden er nog televisie opnamen ge maakt voor het programma van gewest tot gewest. Woensdagavond om 19.00 uur op Nederland 1 wordt een filmpje uitgezonden over de actie. Vlaardingen Het Rode Kruis afdeling Vlaardingen heeft afgelopen zaterdag een verkoop gehouden van spullen die door bejaarden gemaakt zijn. Er heerste een gezellige drukte waar een leder wel iets van zijn gading vond. De spullen die te koop lagen waren handgehaakte pannelappen, lappen poppen en snuisterijtjes. De opbrengst „wordt gebruikt voor de aanschaf van nieuw gereedschap. Minister Pieter de Geus neemt het eerste certificaat in ontvangst. Schiedam De bewoners van het Herenpad hebben het college een brief geschreven over de onleefbare situatie in hun straat. Zij nodigen de collegeleden uit op donderdag avond of vrijdag boodschappen te gaan doen op het He renpad om de ellendige situatie te bekijken. Voor de kinderen is de verkeerssituatie zeer gevaarlijk. Hoewel er éénrichtingsverkeer is toegestaan wordt er dag en nacht heen en weer gecrossed met hoge snelheden. Door dubbelgeparkeerde wagens die moeten laden en los sen is er geen overzicht. Het laden en lossen gebeurt vol gens de bewoners in de avonduren wat erg hinderlijk ts voor slapende kinderen vanwege de geluidsoverlast. 'De zeer slechte verlichting nodigt veel horecabezoekers uit de buurt en de straat te gebruiken als openbaar toilet', meldt de brief. 'Er is geen sprake meer van een gezonde leef- en woonsituatie*. De bewoners dreigen dan ook met acties als de in de plan ning opgenomen tweenchtingsverkeersloop gerealiseerd wordt. 'Het kan onmogelijk de bedoeling zijn dat een ver- keerstoestand het woon- en leefklimaat dermate bedrei gend maakt voor bewoners dat er een tiental gezinnen binnen zeer korte tijd verhuisd zijn', aldus de brief. De bewoners geven in de brief een aantal suggesties om de situatie te verbeteren. Een drempel bij de ingang Broers- vest en een Stop zullen de hoge snelheden en geluidsover last verminderen. De laad- en losplaats willen zij verplaat sen naar het parkeerterreintje en de afrol zouden zij wan delgebied willen maken. Schiedam De familie Pe taio zal naar alle waar schijnlijk nog deze week Schiedam moeten verlaten. Burgemeester John te Loo voelt er niets voor om voor een tijdelijke oplossing in Schiedam te zorgen. Wan neer de uiteindelijk beslis sing wordt genomen is nog niet bekend. Vandaag wordt er in het college weer over de zaak gepraat en burgemeester John te Loo wacht ook nog enkele ambtelijke adviezen af. Inmiddels heeft de Schie damse burgemeester ook contact gehad met Amster dams wethouder Jan Scha- fer. De Amsterdamse wet houder heeft Te Loo de ver zekering gegeven dat de zi geuners nog steeds welkom zijn in de hoofdstad. Deze week zal de gemeenteraad van Amsterdam beslissen over een kredietaanvraag om het terrein aan de Buikslo- terdijk in te richten als defi nitieve standplaats voor de familie van Pctalo. De zigeuners zelf geloven al lang niet meer in Amster dam als definitieve stand plaats. Zij zijn op zoek naar een plaats in het Rijnmond gebied. De Rijnmondraad is ai gevraagd om een oplossing te zoeken. Schiedam kan die oplossing zeker met zijn. John te Loo: „Schiedam zit wat betreft de woonwagen bewoners met het hoofd aan het plafond. Schiedam heeft de grootste concentratie woonwagenbewoners in het Rijnmondgebied." Te Loo is tevens bang dat als Schiedam de zigeuners een voorlopige standplaats geeft dit een pre cedent zal scheppen. „Wat zij nu doen is natuurlijk onwet tig. En je kunt een onwettige situatie niet zo maar wettig maken, Kijk. als iemand zich in laat schrijven bij het wo ningbureau voor een huis duurt het altijd nog een of twee jaar voordat je in aan merking komt voor een huis. Als je zo maar een stad komt binnen vallen moet je na tuurlijk niet verwachten dat ie direct geholpen wordt. Je kunt niet direct voor op het bankje plaats nemen." Overi gens benadrukt Te Loo nog eens dat hij geen Viaardingse taferelen wil: „Van paniek reacties wil ik niets weten. In overleg met Petaio zal in alle rust naar een oplossing worden gezocht. Schiedam - Het CDA is bereid met alle andere politieke partijen te debatteren over openbaarheid en democratie. Van een forumdiscussie ver wachten de confessio nelen meer heil dan van de corresponden tie over openbaar heid, waartoe de PvdA onlangs het ini tiatief nam om de po litieke besluitvor ming aan een breder 'publiek duidelijk te maken. De PvdA ging hierbij uit van grote beslo tenheid bij CDA, VVD en CPN, maar volgens CDA-voorzit ter Werner van Kat wijk en VVD-voorzit ter Jan de Lange gaan de socialisten uit van verkeerde in formatie. Beide par tijen zeggen meer in de openbaarheid te o- pereren dan Schie dam doorgaans merkt. Alleen als er sprake is van wanbe- talende leden, verkie- zingsstrategie en kan- didatenlijsten acht de VVD redenen aanwe zig om zïch achter de schermen terug te trekken- „Privacy van onze leden vin den wij erg belang rijk," aldus De Lan- l?e. CDA'er Van Katwijk zegt dat partijverga deringen bij hoge uit zondering besloten zijn. Werkgroepen binnen het CDA mo gen dat zelf uitma ken. Van Katwijk vindt wei dat leden op bepaalde momen ten een probleem eerst in eigen kring aan de orde moeten kunnen stellen, alvo rens naar buiten te treden. aiiiimiiiiimiiNtiiiiuiiiimmiiiminiiraiiHiiiiiimiiiimiiiiiiiinmiiiimiiiiiiiiiiniiiiiiiiwiiiiilS Vlaardingen De in schrijving van leerlingen op de scholen voor het voortgezet onderwijs ver loopt beter dan het vori ge jaar. Die indruk heeft de afdeling onderwijs van de gemeente Vlaar dingen. Op Casimir is men tot nu zelfs erg te vreden over het aantal leerlingen dat zich nu al heeft opgegeven. Ook in de inschrijving op de LEAO loopt boven ver wachting. Voor de internationale schakelklas komen op dit mament 29 leerlingen in aanmerking. Dit getal kan nog hoger worden als de inschrijving defini tief is afgelopen. De in ternationale schakelklas is bedoeld voor kinderen van buitenlandse werk nemers die moeite heb ben met het Nederlandse onderwijs. De schakel klas is een soort brug klas, waarin wordt geke ken wat voor richting (MAVO, HAVO. LTS) de kinderen kunnen kiezen na de schakelklas. •Vlaardingen Het GEWB heeft de Viaardingse onder nemers toegezegd dat er een soepele financiële regeling getroffen kan worden als be drijven de verhoging van de waarborgsom niet direct kunnen betalen. De winke liers van winkeliersvereni ging Van Hogendorplaan zijn wederom in het geweer ge komen tegen de verhoging van waarborgsom van het gemeentelijk energiebedrijf. De ondernemers zijn bang dat door de forse verhoging de continuïteit van de bedrij- .1 ven in gevaar komt. Al eer der zijn Viaardingse onder nemers in actie gekomen te gen dc volgens hen te forse verhoging van de waarborg som. Het bedrag dat tol op heden werd betaald was reeds vele jaren geleden vastgesteld en nooit meei i aangepast. Het GEWB zegt nu dat de waarborgsom niet toereikend is. Gaan bedrij ven failliet dan heeft het GEWB altijd de waarborg- som nog achter de hand waarmee de rekening be taald kan worden. Volgens de Viaardingse on- dernemers gaan er maar weinig bedrijven failliet en is i de waarborgdsom best toe- treikend. Het GEWB ont- I kend dit echter. I Schiedam Distilleerderij De Kuyper heeft door deel name aan de promotievaart Expo2 naar het Verre Oosten enkele serieuze relaties ge legd. Met name in Singapore en Hong Kong heeft export directeur Ton Vandersmis- sen (48) toezeggingen voor orders gehad. „Het blijft voorlopig bij toezeg gingen,' zei Vandersmissen na zijn terugkomst. „De reis is ge maakt om in gebieden waar ons product nog niet bekend is, contacten te leggen. Dat is gebeurd en we moeten nu maar afwachten of er orders komen." De Kuyper heeft als enig Schiedams bedrijf deelgeno men aan een maandlange pro- moücrcis van 75 Nederlandse bedrijven uit de handel. Op een grote ferryboot voeren zij langs Korea, Taiwan (nog voor de beslissing van de duikbo- tenkwestie) Maleisie. Japan en Hong Kong. De Kuyper bleek bij de Hong Kcngnezen erg ge liefd met de Nassau Orange li keur. „Maar denk niet dat onze orders in de miljarden gaan lopen hoor," lacht Van dersmissen. „We hebben een paar relaties gemaakt, waar van enkele serieuze maar het gebied daar zal nooit zo'n grote afnemer worden als Engeland bijvoorbeeld." Dd nieuwsblad, waann ual het nieuws uit eigen omgeving kunl vindon, wordt zonder «*tra koeten bezorgd in combinatie roet het Rotterdams Nieuwsblad QfcottK Ha»!"'"— JkA'*5 »>cod" .„nd«'P I Qe-e ■OS"' ,eW-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1