STAD/STREEK Zigeuners niet veel wijzer van forum discussie irrr-Tni Sfeervol gehandicapten - carna val in sporthal Toontje Lager in café de Goudsbloem DRIES Hoekse studente fietst voor Engelse jongeren Wilton- Fijenoord Aantal woning zoekenden stijgt Man redt zich uit vlammenzee Studio Swing ontvangt wereld kampioen stijldansen Collecte voor Leger des Heils m mbk Lente programma KMTP Aanrijding onder invloed 'De Woelwaters' bestaat 10 jaar Kinderkoor brengt 'de Toverspiegel' 'Klanten' bij nacht in Hof van Spaland Rijbewijs verlengen eenvoudiger maandag 23 fsbruaxi 1981 VD/SC/WW Vlaardingen De afdeling Viaardmgen van de Koninklij ke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde heeft een lente- programma opgesteld. Op woensdag vter en elf maart worden 'groene avonden' ge geven in de wijken Vlaardin gen West en Holy. Thema; Voorjaar in de tuin, van snoeien, groeien en bloeien. Vier maart wordt de avond gehouden in de grote zaai van de Ichthuskerk aan de Van Maerlantlaan 2, elf maart m zaal Middelhuijse aan de Ko* mngmnclaan. Zaterdag 16 mei wordt rondom de Grote Kerk Vlaardingen De forumdiscussie tussen de fractie leiders van de Vlaardïngse politieke partijen, Koka Petaio en Paul van Eeuwijk van de stichting ROM over de zigeunerproblematiek leverde uiteindelijk geen nieuwe gezichtspunten op. De discussie, die werd bezocht door een kleine 100 mensen, liep stuk op de onbereidheid van zowel de PvdA als het CDA om binnen Vlaardingen te helpen zoeken naar een standplaats voor de familie van Koka Petalo. Burgemeester Te Loo heeft af gelopen vrijdag negen konink lijke onderscheidingen in goud, zilver en brons overhang digd aan jubilarissen van Wil-' ton-Fijenoord. De heren wa ren allen veertig werkzaam bij het bedrijf. Tevens kregen acht medewerkers geschenken wegens 25- en 2G-jarig dienst verband. Schiedam Het aantal wo ningzoekenden is in de maand januari met 290 inschrijvingen gestegen. Totaal werden in de vorige maand 114 woningen toegewezen, waarvan 49 een driekamerwoning kregen. Schiedam De brandweer heeft op de Singel ingegrepen, toen daar een auto plotseling in brand vloog. De 26-jarige ei genaar van de wagen was woensdagavond om half een juist aan het parkeren, toen hij ineens een vuurzee om zich heen zag. Hij kon zich bijtijds redden. Wat zijn auto deed ontvlammen, is nog niet be kend. Schiedam Dansschool Stu dio Swing van Joke en Willem Hajee ontvangen op 7 maart de wereldkampioenen stijldan sen Alan en Hazel Fletcher, Voor deze speciale gelegenheid is zaal Amicitia afgehuurd aan het Westeinde 25 in Den Haag. Alan en Hazel Fletcher zijn wereldkampioen in de catego rie Iatin-americain, ofwel cha- cha, jive, samba, rumba en paso-doble. De avond begint om 20.00 uur en kaarten zijn verkrijgbaar a 20 gulden per persoon bij de dansschool, tele foon 736518 of 713071. Maassluis Het Leger des Heils heeft van het college een vergunning gekregen om in de periode van maandag 23 fe bruari tot en met zondag 8 maart 1981 een straatcollecte te houden. Voor eventuele an dere inzamelingen in genoemd tijdvak heeft het gemeentebe stuur geen toestemming ver leend. ADVERTENTIE Vlotte, vakkundige scha.de- "regeling. Hypermoderne outillage voor autorichten, kwaiiteitsautoplaat-en spuitwerk t.wjWP*»" Bokelweg 100.3125 AO Schiedam Tel. (01QH54540 Het moest tijdens de bijeen komst ook duidelijk worden wat er zich nu allemaal heeft afgespeeld binnen de Vlaar dïngse politiek gedurende het kortstondige verblijf van de zi geuners in Vlaardingen. De aanwezigen mochten meepra ten, maar kregen hier nauwe lijks de kans voor. Pas na de pauze kwamen zij aan het woord en toen was hel eigen lijk al te laat. Duidelijk werd wel dat de aanwezige Vlaar- dtngers hun afkeuring uitspra ken over het gevoerde ge meentebeleid. Vooral burge meester Wim Kieboom, die overigens verhinderd was, moest het ontgelden. Op initiatief van sociëteit de Sokkkel waren de partijen en Petaio bijeen gekomen. Tij dens de discussie stonden twee dingen centraal; de algemene problematiek van de minder heden en die van de zigeuners in het bijzonder »n Nederland en de plaatselijke situatie. Pas laat op de avond kreeg de zaal de gelegenheid om echt mee te gaan praten. Toen ook werd het interessant De poli tieke partijen hadden daarvoor braaf hun politieke praatje ge houden. ,.Het lijkt wel een verkiezingsbijeenkomst," werd niet ten onrechte uit de zaal opgemerkt. De partijen onder kende de problematiek, die ze ker geen plaatselijke aangele genheid is maar een landelij ke. Riet Eggermont (PPR) analiseerde het zo; „Alle par tijen geven toe dat het een groot probleem is. Ik vraag me af waarom er dan op landelijk niveau nooit naar een oplos sing is gezocht." Applaus was haar 'deel. Koka Petaio vroeg begrip voor zijn situatie. De aanwezigen hadden een en al oor voor Pelalo. In een bij vla gen emotioneel betoog ging hij uitvoerig in op de gebeurtenis sen: „Waar zijn we anno 1982 mee bezig? Isolaties van min derheden vinden weer plaats. Wij willen integreren in de sa menleving, maar nu komt het weer tot rassenhaat. Zolang wij de kans niet krijgen kun nen wij niet bewijzen dat we ook normaal met andere bur gers kunnen leven. Wij zijn niet a-sociaal. Wij komen onze plichten na. Onze rechten heb ben we echter nooit gekregen. De zwarte piet wordt in deze slechte economische situatie naar de minderheidsgroepen toegespeeld." Petaio wil terug naar Vlaar- idngen als die mogelijkheid bestaat. Hij vroeg de aanwezi gen hoe zij hier over dachten. Op de steun van de grote poli tieke partijen hoeft Petalo niet te rekenen. Dat werd snel dui delijk. Zowel Jo Schriel (CDA), Hans Versluis (PvdA) en mevrouw Hoogendijk (VVD) zagen in Vlaardingen geen mogelijheid om een standplaats te creeren voor en kele maanden. Slechts de klei ne partijen zagen wel moge lijkheden. De vooral politieke onwil van de grote partijen wekte de woede op van de aanwezigen. En van hen; „Toen de renovatie in de VOP moest starten konden wel der tig wooncabins geplaatst wor den in Vlaardingen. Gas, wa ter en licht was in het geheel geen probleem. Nu de familie Palalo hier is zijn er plotseling geen mogelijkheden meer." Mevrouw Verhoef, wijkpredi- kante, ging nog een stapje ver der: „Ik vind het vreselijk wat hier vanavond gebeurd. We zijn niet gekomen om een eva luatie aan te horen van het voorafgaande, maar om een oplossing voor het probleem te zoeken. Ik vind het jammer dat we ons kerkplein aan de gemeente heben verkocht. Pe talo had hier zo mogen staan, Wat nu gebeurd kunnen we onze beste broeder Petalo niet aan doen. De partijen ver schuilen zich achter de wet. Mogen deze mensen dan niet worden geholpen?" „Maak van een parkeerterrein een kampeerterrein," was de hartekreet aan het eind van de avond van een van de bzoe- kers. Het atiecomité dat zich de laat ste weken intensief heeft inge spannen voor Petalo heeft een brief opogesteld die moet wor den verspreid in de wijken van Vlaardingen. In de brief wordt een analyse gegeven van wat er allemaal met de Petaio's is gebeurd in Vlaar dingen. De brief besluit met: 'Vandaag zijn het de zigeuners. Morgen een andere groep, ten zij we daar met zijn allen te gen waken!' Mensen die het met de strekking van de brief' eens zijn wordt gevraagd om de handtekening eronder te zetten. Een momentopname van het gehandicaptencarnavalsfeest in Sporthal Margriet. Schiedam „Ik ben 87 en nog steeds op zoek naar een man," giechelt een dame terwijl zij in haar rolstoel nog een rondje draait. „Eerst wilde ik niet gaan, maar Riet je Konings heeft me overgehaald, en nu vind ik het toch best leuk." Een man pakt ineens de rolstoel van de dame en neemt haar mee de polonaise in. Kreetjes van plezier! Zaterdagavond vierden tegen de duizend ouderen en gehan dicapten carnaval in Sporthal Margriet. Getooid in clownes ke costuums waarvan je duide lijk weken werk afzag, of ge woon een fel gekleurd petje op het hoofd. Iedereen had het naar zijn zin. Een jongen ver kleedt als hulk waant zich een popster. Met zijn vuist als mi crofoon zingt hij de dansende menigte toe. In het midden staan de Bloaspiepers, tiental len rolstoelen en voorzichtig schuifelende mensen vormen een kring eromheen. De pret straalt uit vele ogen. „Oh, ik kon vroeger zo dansen," ver telt een 85-jarige vrouw, „Nu zit ik in een rolstoel, heb-het aan mijn rug maar vindt het nog fantastisch om zo'n feest mee te maken. Het is echt een uitje hoor. ik hoop alleen dat ze mij dadelijk naar huis bren gen, er zijn zo'n hoop men sen." Rietje Konings, organisatrice van het feest, neemt die angst weg. „Om elf uur wordt U naar huis gebracht hoor." Het vervoer van de gehandicapten is uitstekend verlopen. „De te lefoon stond vanmiddag rood gloeiend van mensen die bang waren dat we hen vergaten op te halen," vertelt Rietje. „Jam mer vind ik het dat sommige van onze vaste gasten bij Len tefeest griep hebben. Ik heb zc bloemen en een taart gestuurd. Dit feest is immers speciaal voor hen georganiseerd." De stichting Lentefeest is sa men met de carnavalsvereni ging 'De grote Lupardi' de or ganisator van dit jaarlijks te rugkerende carnavalsfeest. Sporthal Margriet was dit jaar uitverkoren. Het bleek een ge schikte gelegenheid om de 1000 mensen te herbergen. *s Middags om vijf uur kregen de gasten een broodmaaltijd. Om zeven uur opende Rietje Konings met de showband Jumpmgs Stars het festijn. Gasten waren onder andere door Karin Kuijpers 'zanger Ronnie ToEërT die vele vrouwenharten stal, José Mar cello. imitators van André van Dum en Tom Mandors en de carnavalsband de Bloaspie pers. Prins Florus de eerste, hei CDA-raadshd Rein van Raal- te, had zijn handen vol Be zweet maar stug doordansend oefende hij zijn taak uit. „Dankbaarder werk dan de raad," vertelt hij even uitbla zend. „Een prachtig gezicht, al die mensen die het zo naar hun zin hebben." Er waren nog meer gemeente raadsleden aanwezig. Els Hel- wig en Luud Snel van het CDA hadden zich voor deze gelegenheid uitgedost in een boerenkiel en begaven zich di verse malen op de dansvloer. Wethouder Herman Post hoorn, verkleedt als consump tiebonnen verkoper. hield de kas als een wore Mister Scroodge bij. Rond een uur of elf werd het wat rustiger. Vele oudjes kre gen slaap en wilden niet te laat thuis zijn. Anderen daar entegen schenen er geen ge noeg van te krijgen. Dicht te gen elkaar schuifelden zij op de muziek van Jose Marcello de zaal door. Onluikende lief de? en voor het Stadhuis de al in geburgerde jaarlijkse gerani um- en planten markt gehou den. Het voorzomerprogram ma wordt besloten met een dagexcursie in juni. Voorlopig denkt men aan het bezoeken van de modeltuinen van Rob Herwig in Lunteren op zijn hofstede 'Nieuw Zeggelaar'. Vlaardingen Een 31-jange Vlaardmger heeft vrijdag een stevig proces verbaal gekre gen, nadat hij onder invloed van alcoholhoudende drank een aanrijding had veroor zaakt op de Mr L. A. Kesper- weg Hij gedroeg zich noga! re calcitrant en was met bereid aan het poluie-onderzoek mee te werken Ook de-bloedproef werd geweigerd. Op het politiebureau is hij ter ontnuchtering ingesloten. Toen hij weer aanspreekbaar was kon hij worden verhoord en vervolgens met het procés verbaal heengezonden. Schiedam De oudste peuter speelzaal "De Woelwaters' tn Schiedam bestaat tien jaari Vrijdag vieren de 100 peuters en 6 leidsters dit feest in dp peulerspeelzaal aan de Willeen Andriessenlaan. Om half tien *s morgens mogen de kinderen al of met verkleed met de ou ders het glas heffen. Elk kind krijgt als herinnering aan deze dag een cadeautje. Burgemeester Harm Roelfse- ma heeft de peuterspeelzaal, die aanvankelijk een overbhjf- gelegenheid was. in 1971 geo pend. Drie jaar geleden moest men de overblijfgelegenheid laten vallen door gebrek aan overblijvertjes. Toen heeft men het kindercentrum in het leven geroepen. Vlaardingen Kinderkoor 'Ons Clubje' onder leiding van Jo Mulder brengt zaterdag 7 maart de musical 'de tover spiegel* ten gehore m zaal Triangel in Viaardmgen. Ongeveer 40 kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar voe ren deze musical uit De tekst en muziek zijn geschreven door Jo Mulder, die al vele ja ren actief is op het gebied van de koormuziek. De Toverspiegel gaat over het verschil tussen goed en kwaad, een onderwerp dat uitgebeeld op toneel door kinderen, boeiend is voor jong en oud. Toegangskaarten voor deze avond 2ijn verkrijgbaar bij d,e VVV, telefoon 346666, me vrouw Hoogerwerf, telefoon 750785 en op dc dag van de uitvoering aan de zaal. Aan vang half drie. Madeleln van Baaien wil op de fiets geld collecteren voor een buurthuis tn Liverpool. V", - s Hoek van Holland Madeleln van Baaien uit Hoek van Hol land gaat omstreeks twintig maart vanaf Utrecht naar Hoek van Holland fietsen om geld bijeen te zamelen voor een buurthuis tn één van de armste wijken van het Engelse Liverpool. Madeleine, die in Utrecht Engels en geschiedenis studeert, bracht enkele jaren geleden als onderdeel van haar studie een aantal vakanties door In Liverpool. Om de vakantiekosten enigszins te drukken ging zij daar werken in buurthuis The Blackie. Dit oude kerkgebouw, dat geen rijkssubsidie geniet, dankt zijn naam aan het verwaarloosd en verveloos uiterlijk. Dankzij giften van een miljoniar stroomt er toch nog wat geld binnen. Maar dat geld is volgens Madeleine niet voldoende om het project in stand te houden. De grote jeugdwerkloosheid en de hoge criminaliteit geven voor Madeleine de doorslag om de jongeren in de wijk van het buurtcentrum uit de ellende te hou den. Het VVV-kantoor en andere bedrijven in Hoek van Hol land kunnen precies vertellen hoe deze actie in zijn werk gaat. Schiedam Vier winkels in het Hof van Spaland hebben dezer dagen buiten de ope ningstijden om bezoek gonad van hebberige klanten. De in brekers richtten in totaal voor een kleine 3000 gulden schade aan en mikten vooral op le vensmiddelen. Een slijterij werd ontdaan van flessen drank a 1200 gulden. Bij de bakker verdween 200 gulden uit de kas. Een handwerkhuis en een kaashandel hadden bei de minder in kas. Viaardmgen Het verlengen van het rijbewijs is een stuk eenvoudiger geworden tn Viaardmgen, Met ingang van 2 maart kan iedereen terecht op het stadhuis voor het verlen gen van het rijbewijs. De hui dige procedure is voor mensen die het rijbewijs willen verlen gen erg omslachtig. Eerst moesten de papieren worden afgehaald op het politiebureau en daarna ook nog op het stad huis. Na 2 maart hoeft men dus niet meer naar twee verschillende instanties, waardoor het ver lengen van het rijbewijs een minder tijdrovende zaak is ge worden, Commissaris Ben van Toledo het eerder deze week in deze krant al weten het een verheugende zaak te vinden, als alles op één plaats kan werden afgehandeld. Het bete kent ook een stukje bezuini ging voor het politiekorps. Popgroep Toontje Lager. Schiedam De nieuwe eigenaren van café de Goudsbloem willen elke donderdag een min of meer bekende popgroep op laten draven. Deze week hebben zij de Nederlandstalige popgroep Toontje Lager uit Arnhem op het programma staan. 'Volwassen popmuziek met een Nederland»e tekst', zeggen de leden van Toontje Lager. ïn nteï 1978 opgericht en sindsdien onder andeie opgetreden in het VARA radioprogramma de Popkrant. De teksten zijn vaak ironisch en hu moristisch, de muziek varieert van ingetogen swing met reggae invloeden tot stevige swin gende rockmuziek. Toontje Lager bestaal uit zanger Erik Mesïe, gi tarist Gerard de Braconïer, toetsen Bert Herme- link. bas Huub van Melick en drums Joost Wit- te.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3