iSPDRT Gerrit van Mastrigt en Rob van Eijk op kop Vlaardingers hebben het niet meer in eigen hand i Succes kan degradatie niet ontlopen I VZC verslaat concurrent Merwede Ook geen kind aan Krimpen m Loting m SP0RÏKORÏ PT 'N b>iui t is mm m mm mm mm vsaBssassK 4 Marjoleine van Unen weer de sterkste SZC: Geen moeite maandag 23 februari 1981 VD/SCWW Bij dam kampioenschappen: Schiedam/Vlaardingen - Gerfit van Mastrigt heeft ge profiteerd in de vijfde ronde van jhet Vlaardings damkam pioenschap. aangezien zijn winst op {Leen Torn en de re mise van concurrent Wim Heuvelman het alleen-leider schap inlde^hoofdklasse bete kende voor- de VJaardingse dammer. In de vierde ronde van de Schiedamse damkam pioenschappen keerde de spanning terug in groep A door de winst van Wim Vrij land op Ron Heusdens, terwijl Rob van Eijk alleen aan kop bleef. Leen Tom koos in Vlaardïn- gen in een gunstige positie niet de juiste voortzetting, waarvan Gerrit van Mastrigt goed ge bruikmaakte. Wim Heuvel man schiep dankzij een lokzet, waarop Rinus van Splunter toehapte, een veelbelovende opstelling. Door een onnauw keurigheid gaf Wim Heuvel man de volle winst toch nog uit handen. Leen Lïjkïema had m zijn partij tegen Dik Tamboer in de openingsfase al succes. Met een schijf voordeel maakte hij geen fouten meer en bracht beide punten op zijn naam. Coen Biel bracht Cor van Veelen na een taai eind spel zijn vijfde nederlaag toe, terwijl Dik van der Kerkhof! veel moeite had om Ron Bol- derheij te verslaan. In de eerste klasse gaat Henk Aular na een benauwde remi se tegen Lens velt nog steeds ongeslagen aan de leiding. In de tweede klasse leidt Jaap Voerman na winst op Van der Sluis. In Schiedam heeft Wim Vrij land Ron Heusdens wegge speeld. terwijl Rob van Eijk van Piet Memster won. In de schaduw van deze toppers be haalden Tiny Mous en Cees de Boer winst. Tom Til man viel m deze ronde uil de toon. door op vrij simpele wijze een stuk te verhezen tegen Piet Bas- tiaanse, welke klap hij niet meer te boven kwam. In groep B vormen Louis Vrijland en Leo Mous een kopgroep, die met minder dan drie punten voorsprong heeft op de naaste belagers. In groep C gaat John Sla nog aan de leiding on danks de nederlaag tegen Huib de Waard. Luud Snel moest in tien zetten al verlies incasse ren tegen Joop Bisschop Vrij dag wordt er m de Schiedamse damkampioenschappen een inhaalronde gespeeld, welke in gebouw De Ark, Hargplem 101. Schiedam om 19.30 uur begint. Vlaardingen Het herenvolleybalteam van Broleco heeft het niet meer in eigen hand om aanspraak om promotiewedstrijden en dus een eventuele overgang naar de eredivisie te maken. Vanwege een 2-3 nederlaag tegen het Dordtse Ceverbo/Orawi nemen de Vlaardingers nu een gedeelde derde plaats in achter het reeds kampioen zijnde Valkenberg Martin us en het tweede team van Starlift. Twee punten rest Broleco en ook Polaris, dat zich nog nadrukke lijk in race weet Met spanning wacht het Vlaardingse vak de Dordtse aanvals- poging af. Ag 4 SS?? .V. f É5 il ét -4 IhS \N f?Ml tSSS 'xoy Wi fW mtmm Tot voor zaterdag, waren de perspectieven voor het team van speler/trainer Paul de Haan nog rooskleurig. Wat ging er mis tegen Ceverbo. Wel, de Vlaardingers lieten misschien af en toe hoog ge schoold volleybal zien, als eenheid functioneerden de gasten veel beter. De ge maakte fouten werden veel beter opgevangen en de Vlaardingers hadden een licht gevoel van onderschat ting over zich. De thuisploeg, bij wie John Rol en in mindere mate ook Steven Spliethoff nog de beste rollen voor hun reke ning namen, kregen dan ook iedere set prompt een gemid deld vijf puntenmarge aan de broek, maar in de eerste en vierde set bleek dat nog overkomelijk. De scores 15- 12 en 15-13 impliceerden echter al, dat de Dordtse ploeg de Vlaardingers op de hielen zat. De tweede, derde en uitein delijk beslissende vijfde set werden met ruime marges beslist, zoals de achtereen volgende cijfers 8-15, 7-15 en 10-15 al aangeven. Logisch geredeneerd, bleven dc Vlaardingers ver onder het hun normale niveau en in de resterende wedstrijden zul len alle zeilen worden bijge zet. De tekst, die het wed strijdblad voor het duel met Ceverbo/Orawi nog hoopvol bracht: 'De kansen van onze heren zijn dermate gestegen, dat ze niet meer afhankelijk zijn van de concurrentie en nu alles in eigen hand heb ben'. Die tekst duurde pre cies één wedstrijd. Afdelingsvoorzitter Lex Drieduite (rechts) verrichte met de behulpzame handen van Vlaardingen-voorzit ter Cher WiNemsen en regiokorf- balfanaat bij uitstek Maarten van Bergen (links) de loting. Vlaardingen-In de Westwjjk- hal werd na de wedstrijd Vlaartfingen-Zwervers de lo ting verricht voor het eerste toernooi voor afdelingskam- pioenen korfbal. A'dtlings- voorzitter Lex Drieduite deelde de ploegen in. De exacte namen van de deelnemende team*, zijn nog niet bekend, alleen de Rot terdamse kampioen is be kend, Vriendenschaar-Bode graven. In poule A spelen de afdelin gen: Noord-West. Friesland. IJ en Amstel. Gelderland. Rotterdam en Zuid-West. In ppule B: Overijssel. Zuid. Midden-Nederland, Noord en Rijn-Delfland. Het toernooi op 21 maart be gint om 10.00 uur en na af loop om 16,30 uur reikt Lex Drieduite de drie prijzen uit Het toernooi wordt finan cieel mogelijk gemaakt door Holland International en de sportiviteitprijs wordt be schikbaar door de diensten bonden FNV. Vlaardi ngen /Sch iedam -De kaarten bij dc korfballers zijn nu op één na geschud. ODO blijft in de race voor een be slissingswedstrijd. omdat de Maaslandcrs winst boekten op Zuidwesters. Voor Spirit is het kampioenschap binnen. Na winst op SC Olympia en het verlies van Hoogvliet is de eerste plaats definitief voor Spirit. Succes verdwijnt uit de eerste klasse. Woensdag leek Succes het nog te redden door een gelijkspel af te dwingen van de kampioenskandidaat Vriendenschaar. TOG O-Maassluis 11-11 De eerste helft was duidelijk voor Maassluis. Het gewijzigde team startte veelbelovend en had een duidelijk overwicht. Dit werd uitgedrukt in een 1-7 voorsprong. Daarna werd de concentratie minder en TOGO kon gaande de tweede helft weer bijkomen op 7-7. Waarna Maassluis weer een voorsprong nam en met nog twee minuten te spelen zelfs op 9-11 kwam. Bij het rond spelen van de bal ging het echter twee keer mis en dat beLekende toch nog een 11-11 eindstand. ODO-Zuidwesters 9-6 In de eerste helft had ODO moeite met het afronden van de kansen. Zuidwesters had minder last van zenuwen en sloot de eerste periode met een 3-2 voorsprong af. Direct na rust kwam ODO langszij, 3-3 en ging daarna door met een voorsprong. Zuidwesters kon geen vuist meer maken en de overwinning was voor ODO met 9-6. Vlaardingen-Zwervers 4-6 In de ijver om de wanprestatie van vorige week goed te ma ken bleef Vlaardingen steken in zenuwachtig en gehaast spel. Daarnaast had Ron Ek niet de beschikking over zijn volledige selectie, zodat het meer op een combinatie van Vlaardingen 1 en 2 leek. Zwervers had geen last van al die perikelen en speelde een rustig spelletje. Dit leverde een 2-5 stand bij rust op. Ook na rust bleef Vlaardingen te gehaast spelen oei echt ge vaarlijk te worden. Twee strafworpen gaven de stand een beter aanzien, 4-6. Pas bij deze stand ging Vlaardingen jagen. Zwervers werd toen toch wat nerveus, maar de stand veranderde niet meer. Harga-ALO 5-10 Harga kan zich voor een wed strijd waar mets meer op het spel stond niet oppeppen. Het werd een wedstrijd, die het aanzien nauwelijks waard was. In de eerste helft bleef Harga nog aardig btj. 2-3. Na de rust was het gedaan en liep ALO naar 2-7 weg. In de slotfase kwamen de Schiedammers nog iets terug en sloten af op 5-10. ittVf- i Vlaardingen met de jeugd jn de aanval tegen Zwervers De Bermen 3-ODI 9-7 In een leuke wedstrijd heeft OD1 in de laatste zaalwedstrijd geen kans gezien om te win nen. In de eerste helft hielden de teams elkaar in evenwicht 6-6. Tot het einde toe heeft O Dl geprobeerd tot winst te komen, maar De Bermen be wees dat het de echte kam pioen was en won met 9-7. SC Olympia 2-Spirit 6-9 Een geconcentreerd Spint startte fel en opende met een 0-2 voorsprong. SC Olympia deed van alles om dichterbij te komen, maar Spint kon toch steeds een mmimale voor- spiong behouden, al had de talrijke Spirit-aanhang soms het klamme zweet in de han den. In de tweede helft kreeg Vlaardingen Marjoleine van Unen heeft tij dens de open Duitse kampioenschappen in Ju- lich op overtuigende wijze de gouden medaille veroverd in de gewichtsklasse boven 72 kilo. De Vlaardingse judoka, die vier weken geleden in Assen al de nationale Nederlandse titel in ontvangst mocht nemen, klopte in de finale de sterke Italiaanse Motta met een, klein verschil (koka). Deze Italiaanse had overigens op haar w-eg naar de finale de Westduitse wereldkam pioene Kali verassend verslagen. Marjoleine van Unen begon haar toernooi zeer overtuigend. De eerste twee tegenstanders, Stadni uit Italië en Brosig uit West Duitsland, werden met vol punt langs de mat geschoven en pas in haar partij tegen de sterke Engelse Bradshaw ondervond de Vlaardingse keiharde tegenstand Een koka bracht Marjoleine echter de winst en een finaleplaats, waar een gelukki ge afloop haar ten deel viel Ook een andere Vlaardingse judoka's, Cheeta Gross, viel in Ju- hch in de prijzen In haar gewichtklasse tol 56 kilo was er een bronzen plak weggelegd. Spirit duidelijk greep op het spel en SC Olympia kon mei- meer gevaarlijk worden Spirit vergrootte de voorsprong uit eindelijk tot 6-9. Nicuwcrkcrk-Succcs 7-6 Een nerveus spelend Succes heeft in Nicuwcrkcik tegen de gelijknamige ploeg niet kun nen winnen. De diuk in ver band met de naderende degra datie was erg groot en d.ii be tekende veel bal vei bes Nieu- werkerk had van dat alles geen last en kon vrijuit spelen Bij rust keek Succes tegen een 2-4 achterstand aan In de tweede periode keek het steeds tegen een achterstand aan cn in de slotfase kwam het net iets tekort. 7-6. De teleurstelling na afloop was nog groter toen bleek dal USV gelijkgespeeld had Mede daar door was het doek definitief gevallen Erg Spijtig voor de Schiedamse ploeg, die in de nudweeksc wedstrijd tegen kampioen Vriendenschaar nog een knappe 7-7 uil het vuur had gesleept. Valto-Oranjc Nassau 13-17 In de eerste helft opende Val to met 2-0 cn de ploeg geloofde er nog irt. Oranje Nassau ant woordde prompt daarop, 2-5 Dat was gelijk de beslissing, want Valto kon toen met meer de moed opbiengen om terug te vechten De ruststand was 5-9 en in de tweede helft werd het prijsschieten Vlaardingen - De waterpolodrs van SZC hebben totaal geen moeite gehad met het gevaarlijk geachte SVH. al doet de 5-3 uitslag dat niet vermoeden. VZC heeft de belangrijkste con current in de race om het kampioenschap. Merwede, op een grotere afstand gezet. Door een minimale winst van 9-8 hebben de Vlaardin gers nu vijf punten voor sprong. Viking werd in Dordrecht door Nautilus met 11-3 afgedroogd. De dames wedstrijd tussen Viking en Rotterdam, werd pas laat in VTaardmgs voordeel besiist. SZC-SVH <h) 5-3 Ondanks de nipte overwin ning is SZC in deze wedstrijd nooit écht in gevaar geweest. De Schiedammers waren die gehele wedstrijd heer een meester, maar de mannen van Wim van der Kolk kon den het overwicht niet in de score tot uitdrukking bren- gen. De wedstrijd had een traag begin, SVH liet SZC het spel maken en viel zelf maar be perkt aan. De laf spelende Rotterdammers opende toch de score, maar in het tweede kwart zette de Schiedam mers de zaken recht. Via drie treffers werd de defini tieve afstand toen al geno men. In het derde kwart kwamen de SZC'ers bij een 3-2 stand in gevaar, maar de aan SVH toegekende straf- worp werd 'gewoon' gestopt door de uitstekend keepende Cor Maltha. De wedstrijd bleef echter wel boeien, want ook SVH bleek een meester in het verknallen van kan sen. VZC-Merwcdc 4 (h) 9-8 Het blufpoker van VZC in het begin van de belangrijke wedstrijd tegen Merwede, heeft de Vlaardingers de vol le winst opgeleverd. In die eerste periode namen de Vlaardingers ruim afstand van Merwede. het werd maar liefst 4-1 voor de VZC'ers. In het verdere ver loop van de wedstrijd zou echter blijken dat Merwede met verslagen was en dat de snelle voorsprong, maar ter nauwernood voldoende zou zijn voor de eindzege. De ploeg uit Dordrecht speelde namelijk een bekeken wed strijd en dat was nu juist iets wat aan de zijde van VZC ontbrak. Dc Vlaardingers dachten teveel aanvallen en maakten daardoor nogal veel verdedigmgsfouten. Merwe de maakte daar dankbaar ge bruik In de laatste minuien kwam Merwede bijna nog op gelijke hoogte, maar de mar ge was net iets te groot. Nautilus-Viking (h) 11-3 Viking was tegen koploper Nautilus totaal met opgewas sen, al was het begin veelbe lovend. In het eerste kwart konden de Vlaardingers goed bijblijven, 2-2 en eok in het tweede part kon Viktng aan vankelijk het niveau van de eerste periode handhaven. Maar toen de conditie mee ging spelen, moesten de Vlaardingers afhaken. Viking-Rotterdam 3 (d) 6-3 Deze wedstrijd gaf twee ver schillende ploegen te zien. Viking probeerde waterpolo te spelen zoals dat tegen woordig gewoon is, dus veel bewegen. Terwijl Rotterdam O O O Krimpen aan den XJssel Het verschil in stand in aanmerking genomen, had Broleco in de bekerwed strijd tegen oude rivale VC Krimpen het onderspit moeten delven. Tenslotte spelen de Krimpensen in de tweede en Broleco in de derde divisie. Waar de for matie van Leo Ebeli wei gerde om zich bij voorbaat bij dat standsverschil neer te leggen en naar bleek te recht. Immers, binnen vier sets hadden de Vlaarding se dames hun tegenstander op de knieën en dat was nog dik verdiend ook (1 3). Het enige gevaar bij de thuis ploeg. waar Annet Bazuin ontbrak, kwam van Evaline de Bos, die door haar lengte en slagkracht de Vlaarü.ngv verdediging zou moeten ver ontrusten. Afgezien van de derde set kwam het daar echter niet van, omdat Brole co de beschikbare lengte aan het net goed inzette en daar naast de drie hoofdaanval* sters waarover het beschikte optimaal gebruikte. Even maar leek het mis te gaan. Gelijk in de eerste set liep Krimpen weg en dat kostte Leo Ebeh twee time outs. Genoeg om de rust te herstellen want verder dan 10—4 liet de Vlaardingse ploeg het met komen, Lang zaam krabbelde de ploeg te rug om zowaar nog winnend op 1215 af te sluiten. Dc klap die het daarmee uit deelde. kwam kennelijk hard aan. want Krimpen moest in de tweede set totaal afhaken. Het had nauwelijks een weerwoord op de gevaarlijke service van de Vlaardingers waardoor de opbouw m hel met verdween en de ploeg san aanvallen niet toe kwam (8—15). Toch kwam Krimpen nog eenmaal met een uiterste krachtsinspann ing verdiend terug (1513) maar Broleco onderkende op tijd het ge vaar. Het spel goed verde lend werd het gevaar bijtijds ontzenuwd waardoor er geen vijfde set nodig bleek want de Vlaardingse dames haal den de ongel op tijd uit het Krimpense spel door op 10 15 af te sluiten, waardoor zij dik verdierd doorstomen in de richting van de tweede ronde natio tale bewaker. klasseik speelde en dat komt neer op uitdrijven". Rotter dam verdiende daarom met om te winnen, al leek het daar in het begin wel het meeste aanspraak op te ma ken. Maar naarmate de wed strijd vorderde kreeg Viking de overhand. Aan Vlaarding se zijde wisten vooral Marian Stad en Annerens Goeden- dorp zich te onderscheiden, zij waren het die Viking uit eindelijk de overwinning brachten. TSB oefent woensdag avond om 19 00 uur op sportpark De Vijfsluizen tegen eerste-klasser Zwa luwen. Scheidsrechter bij dit duel is Bob Dammers. Andrê Corveleijn, de huidige oefen meester van Zwaluwen, overweegt er toch nog een jaartje trai nerschap aan vast te plak ken, Begin dit jaar kondig de hij aan op te stappen bij Zwaluwen en tegelijker tijd te stoppen met het trainersvak. Nu zegt hij echter af en toe toch weer het verlangen te hebben om een ploeg te trainen. Bert van Hees, de trai ner die het afgelopen sei zoen CION onder zijn hoe de had en het roer heeft overgedaan aan Gouds waard, »s volgend jaar de technische man bij de Schiedamse vierdeklasser SFC. VV Vlaardingen oefent vanavond om 19 30 uur op het terrein in de Broek polder tegen ere-divisio- nist Excelsior, tenminste als de terreinomstandighe- den het toelaten Danny Molendijk zal in deze wed strijd meespelen aan de zijde van de Vlaardingers. Dijbeenblessures zijn er de oorzaak van dat Leen Pijpers cn Gert Jan Bc/e- mer nog altijd ontbreken in de selectie van Zwalu wen. Hel is de verwach ting dat Bezemer volgende week weer kan gaan trai nen. Pijpers daarentegen is nog wat langer uitge schakeld. Schaakvereniging Schie dam heeft de voorlaatste wedstrijd in de RSB-com- petitie vrij gemaakkehjk van Krimpen 3 gewonnen De partij van Mono van Kleef werd tn een gunsti ge positie voor de Schie dammer afgebroken, zodat een 6.5 - 3.5 uitslag waar schijnlijk is De Maassluise baskc[bal veren ifi mg De Green Ea gles heeft er twee bevoeg de A-trainers bij. Peter Kloet en Lieuwe van Loon zijn de gelukkigen, die dus officieel een team tot en met de tweede divi sie onder hun hoede mo gen nemen. ODI hoopt in maart te kunnen spelen op het mo menteel door werkzaam heden geteisterde complex op Thuriede. De Schie damse korfbalvereniging heeft don precies zestig jaar bij andere verenigin gen ingewoond, De bij de Mansla ndse korfbalvereniging ODO succesvolle trainer Rolf Latuperisa heeft een ac- coord bereikt met ODO over verlenging van zijn contract. Het wordt het tweede seizoen van de trainer in Maasland.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5