6 SPORT Zwaluwen slimmer dan hautain Noord wijk SVV stelt teleur FC Maluku op valreep naar winst Vlaardingen: onverwachte meevaller Wim Stoevelaar de grote man ^Kopstoot' aan FC Vlaardingen mm HYO toont gebrek aan karakter Verhoorn stapt op bij Hermes Telstar de minst slechte PPSC haalt in TSB dwingt NTVV gelijkspel af Boudewijn de Geer velt vonnis februari «91 VD/SC/WW Vlaardingen Al in blessuretijd mocht Wim Stoevelaar, de al kalende spits van Zwa luwen eindelijk loon naar werken incasseren. Moeiteloos kon hij Noordw^k-keeper Dick Dortmund passeren en 3-0 aantekenen na een geweldige solo van Aat Biesheuvel. Daarmee de overwinning van de Vlaardingers op de nummer twee op de ranglijst ab soluut veilig stellend. Ook in de eerste twee doelpunten, beiden in de eerste helft, had Stoevelaar een belangrijk aandeel, de beslissende pass kwam steeds van de rechter voet van deze behendige spits. Opruiming in de Zwaluwen-defensie. Aad Biesheuvel (26), Gert de Goede en doeiman Ab Nijgh hebben de situatie in de hand. Na de teleurstellende 3-1 ne derlaag vorige week tegen Nieuw -Lekkerland kwam de 3-0 zege op Noordwijk voor menigeen als een volslagen verrassing. Zo niet voor trai ner André Corveleijn. Ze hebben verleden week op hun flikker gehad, dus ze hadden nu weer wat goed te maken". Dat deden zijn pupillen dan ook, in een bijzonder attractie ve wedstrijd bewees Zwalu wen tot de top van de eerste klasse te kunnen behoren. „We zijn alleen niet constant genoeg, we hadden een stuk hoger kunnen staan op de ranglijst. Als we nu vorig week gewonnen hadden, dan hadden we bovenin meege draaid", aldus de uiterst tevre den Corveleijn. Al ïn de 11e minuut kwam Zwaluwen op voorsprong. Frans Loos stuurde op rechts Stoevelaar de diepte in, die de bal vanaf de achterlijn prach tig teruglegde op de volledig vrijstaande Theo Juisienga, die niets andere hoefde te doen dan de bal aan te raken. „Ont zettende slim gevoetbald", meende Corveleijn en ook de trainer van Zwaluwen voor het volgend seizoen Cor Nieu- wenhuizen was vol lof, „erg bekeken gespeeld". Noordwijk reageerde hautain op de snelle achterstand, 'Ach jongens razen jullie maar even uit, we pakken jullie straks toch wel' leek de gedachte gang van de ex-kam pioen van Nederland. Iets wat in zijn ge heel niet uitkwam, want Zwa luwen bouwde de voorsprong na een goed half uur spelen verder uit. Wim Stoevelaar door Ruud Bijl ontfutselde de bal op links aan Sjaak Sluis en lanceerde aan de andere kant Albert de Pee, die heel koel keeper Dick Dortmund op het verkeerde been zette en 2-0 ïn schoot. Ruud Bröring, de geroutineer de spits van Noordwijk had tot tweemaal toe de gelegenheid om de voorsprong te niet te doen, maar even zoveel keren vond hij do uitstekend keepen de Ab Nijgh op zijn weg. Hoewel Noordwijk in de twee de helft resoluut de aanval koos, was het toch Zwaluwen, dat de beste mogelijkheden kreeg. Elke dieptepass bete kende eigenlijk gevaar, aange zien de Noordwijkers uiterst veel risico namen, door ach terin én op buitenspel én één tegen één te spelen. De Vlaar- dïngse aanvallers bekeken het echter niet al te slim, waar door de schade voor Dick Dortmund aanvankelijk nog meeviel. Hoewel hij daarvoor dank verschuldigd was aan Albert de Pee, die de bal in ge heel vrije positie naast schoot. Aan de andere kant had de Zwaluwen-defensie onder lei ding van DicK Keizerwaard en Gert de Goede - die beiden werden genoteerd respectieve lijk wegens het neerleggen van een tegenstander en spel bederf - de zaak goed in han den. Slechts éénmaal kregen de gasten ïn de tweede helft een uitgespeelde kans, maar Ab Nijgh redde adequaat op de Inzet van Jos Smits. Dit tot on genoegen van Noordwijk Aan valsleider Ruud Bröring, die zijn teleurstelling afreageerde en Martin van der Kooy neersloeg, nadat hij al eerder genoteerd was wegens het neerleggen van Keizerwaard. Hij had echter geluk, dat deze vuistslag buiten het gezichts veld van de scheidsrechter plaatsvond. Door het aanvallende spel van Noordwijk en het feit. dat Zwaluwen verzuimde de gebo den mogelijkheden te verzil- yeren, bleef het tot het einde toe spannend. Temeer, omdat Noordwijk het al eerder ge presteerd had dit seizoen om in de laatste tien minuten vier doelpunten te fabriceren. Dat lukte dit keer niet. Het was Zwaluwen, dat via Wim Stoe velaar definitief de zege pakte, nadat eerder Leen Siekles, de yoor de geschorste André Vel- da in de ploeg gebracht rechts back, vrij voor doelman Dort mund had gefaald. Capclle aan den lJssel „We hebben het in de eer ste helft helemaal laten liggen", concludeerde HVÖ-trainer Wim van Trigt na afloop van de wedstrijd tegen FC Malu ku. „De jongens dachten bij 02 dat het wel ge noeg was, maar ze hadden gewoon door moeten gaan. De tegenstander was toen volkomen uitge teld". Een juiste conclusie van Van Trigt. Immers, zelden had de FC Maluku zo'n slecht kwartier ach ter de rug als afgelopen zaterdag halverwege de eerste helft tegen HVO. „Als we toen met 0—5 hadden achter gestaan dan was daar niets op aan te merken", voegde FC Maluku-trainer Ron Roos er nog aan toe. Maar het bleef in die fase slechts tot 02 beperkt en tegen alle verwachtingen in vond FC Maluku nog de veerkracht om terug te ko men. In blessuretijd (43e minuut) scoorde Willem Paayer de eerste Capelse treffer. Die 1—2 ruststand was veel te veel voor de Capellena- ren. Immers, eerst schooi Sohoka keihard tegen de kruising en kort daarna zag Brouwer een doelpunt afge keurd worden wegens bui tenspel. En de doelpunten, die Brouwer en Soboka uit eindelijk wel scoorden bete kenden slechts, dat er twee van de talloze uitgespeelde kansen benut werden. HVO daarentegen liet al snel het hoofd hangen. „Dat gebeurt echt niet voor de eerste keer", vertelde Wim van Trigt. „Zo hebben we dit seizoen al zo'n zeven punten verloren. De jon- door Karei Strack van Schijndel gens weigerden op resultaat te spelen. Ze willen het te mooi doen en verspelen dan de bal aan een tegenstan der". FC Maluku profiteerde dus. Maar daarbij had het wel de hulp van de gasten zelf no dig. Willem Paayer soleerde op links en trok de bal scherp voor. Daar stond HVO-er Born klaar om de bal achter zijn eigen, overi gens voortreffelijk op dreef zijnde doelman Bergwerf te deponeren. Het leek of er toen iets knapte bij HVO. De Vlaar dingers speelden steeds on- gedisciplineerder en misten elke lijn in het spel. Gelukkig voor FC Maluku viel Jos Hattu met een lich te blessure uit Gelukkig, omdat de middenvelder al enige malen in conflict was geraakt - met zijn recht streekse opponent Van de Velden, en het maar een kwestie van tijd scheen voordat arbiter Biesheuvel zijn notitie-boekje had moe ten pakken. Het pleit voor de Capellena- ren, dat zij bleven knokken voor een overwinning. En uitgerekend uitblinker Wil lem Paayer scoorde op slag van tijd de winnende tref fer na een fraaie solo. Maar toch gaf HVO zich nog niet gewonnen. In de resterende tninuut probeerden de Vlaardingers nog van alles, maar het of- fensiefje kwam net te Iaat. Op het moment, dat Visser verwoestend uithaalde, floot scheidsrechter Bies heuvel voor het laatst. Dat de bal daarna onhoudbaar achter doelman Jacob Diaz verdween was niet meer van belang. Het was en het bleed 3—2. Oud-AlblasTegen het niet in zichzelf gelovende De AI- blas» heeft Vlaardingen in de altijd moeilijke pot in Oud Al- blas onverwacht de volle winst gepakt. Doelpunten van Ed ward van Pelt en Herman Hoogerboord brachten De Alblas- trainer Jan Laurey na afloop in mineurstemming. „Afgelopen week heb ik bijna een schrift vol met aanteke ningen gemaakt voor de jon gens. Vooral de laatste weken ging het bijzonder slecht. Er was tegen Vlaardingen wel weer enige vooruitgang te be speuren, maar het zelfvertrou wen ontbreekt nog steeds". In schril contrast stond de reactie van Vlaardingen-trai- ner Molendijk. "Met dit geha vende team hoopte ik op een gelijkspel en dan is het toch mooi als je twee punten mee pakt. Er is vreselijk hard ge werkt en, zo zie je, dan kun je toch een eind komen". In de eerste helft was er nau welijks van een overwicht van een der teams te spreken. Vlaardingen, dat met met vier invallers opereerde, was tech nisch begaafder, maar de stootkracht ontbrak. Daardoor had de achterhoede van De Alblas het niet moeilijk. Met Rien Waardenburg aan het hoofd werden alle aanvallen der gasten in de kiem ge smoord. Toch kwam Vlaardin gen onverwachts aan een 01 voorsprong. Een vrije simpel opgezette aanval werd door Rien Waardenburg nonchalant verwerkt en toen broer Han Waardenburg met sliert rea geerde kon Edward van Pelt uit een voorzet simpel intik ken: 0—1. Het moeilijk scorende De Al blas had in het vervolg moeite om langszij te komen. Dat bleek in het resterende deel van de eerste helft. De Alblas wankelde zelfs even en met wat geluk had Vlaardingen via Montijn en Lokker verder uitgelopen. Na rust begon de thuisclub stormachtig en zette Vlaardin gen onder grote druk. De Vlaardingen-defensie met aan voerder Jan van der Mark aan het hoofd begon de eerste te kenen van de problemen te to nen. Een inzet van Wim La- kerveld werd maar nauwelijks door keeper Dick Bos tot cor ner verwerkt en enkele scho ten van Rien Waardenburg miste net aan de roos. De gelijkmaker hing in de lucht. Bij een vrije trap van Lekkerkerker werd de bal scherp voorgezet, door Wes tenberg en Van der Mark ge mist, waardoor Wim Laker- veld simpel voor de gelijkma ker kon zorgen, 11. Direkt na de Alblas-treffer kreeg Waardenburg nog een goede kans, maar Bos stond op de juiste plaats bij de keiharde inzet in de hoek. Daarna ver viel thuisclub weer in z'n oude spelletje. Voor Vlaardingen was dit de gelegenheid om toe te slaan. Een kwartier na rust scoorde Herman Hoger boord de winnende treffer door een voorzet van André Montijn in het verlaten doel te plaatsen, 2. Over deze treffer ont stond veel ophef. Montijn ont ving tweemaal achtereen de bal aan de achterlijn. In eerste instantie zou hij buitenspel ge staan hebben volgens grens rechter Van Drongelen. Scheidsrechter Tetro negeerde het sein, waardoor Hoogerbord kon intikken: 12. De stand werd niet meer gewijzigd. Schiedam Wim Ver- hoorn zal aan het einde van het seizoen opstappen als oefenmeester van Her mes DVS. De Hoekenees, die aan zijn derde jaar bij de Schiedamse eerste klas- ser bezig is, zag de onder handelingen afgebroken vanwege het feit, dat Her mes eiste dat Verhoorn alle wedstrijden in het nieuwe seizoen aanwezig zou zijn. Verhoom: „Zoals bekend moet ik vanwege mijn baan bij het sportbu- reau en het bondscoach- schap van de Nederlandse marathonploeg een aantal wedstrijden missen. Feite lijk waren er een aantal punten, maar dit is na tuurlijk wel de belangrijk ste. Het tramersschap is ondanks alles toch maar een parttime-functie. En wat is er belangrijker". Hermes. dat zijn thuiswed strijd tegen DHS precies als de rest van het ama teurprogramma zag wor den afgelast, oefende wel. In Rotterdam tegen de hoofdklasser Xerxes werd het een 4-3 nederlaag, na dat het bij de rust al 3-2 had achter gestaan. De Schiedamse doelpunten makers op het hartlbevro ren veld waren Frans Schaap (tweemaal) en Je roen Roovers. Henk Salari glipt langs Telstar-aanvoerder Frans Reuser, de speler die ook de openingstref fer voor zij'n rekening nam. Schiedam Sandor Popovics zocht niet naar excuses na de teleurstellende 1-2 nederlaag tegen Telstar. „Een verdiende nederlaag, maar wel uiterst pijnlijk". Kritiek had Popovics wel op zijn eigen spelers. „Voor de rust speelden we veel te veel door het midden en boven dien was de opbouw van achteruit erg slecht. En als je in de tweede helft dan de kansen krijgt, maar ze laat liggen, ja wat wil je dan". De Schiedammers speelden tegen Telstar hun slechtste wedstrijd sinds tijden. En de Velsenaren maakte daar dankbaar gebruik van. Niet met imponerend voetbal, dat zeker niet, maar wel met een slimmer spelletje. Vooral in de tweede helft liet de ploeg van Joop Brand SVV stor men en probeerde zelf via de counter succes te boeken. Dat lukte ook, tien minuten voor tijd kon Theo van Seg- gelen 0-2 in schuiven, na een knappe doorkopbal van de debuterende amateur Man fred Nan. In de laatste mi nuut van de eerste helft had Frans Reuser Telstar op voorsprong gebracht door een vrije trap vanaf 20 meter in eens achter Bas van Noortwijk in de bovenhoek te knallen. SVV-Telstar was in de eerste helft een zouteloze partij. Beide partijen begonnen erg afwachtend, met als gevolg dat pas tn de 18e minuut de eerste doel rijpe kans ont stond. Ruud van Dijk werd wegggestuurd door Richard Dercks. maar faalde vrij voor Telstar-doelman Jan Nederbrugh. SVV kon Tel star in die periode aardig op sluiten, maar slechts inciden teel konden de Schiedam mers gevaar stichtten. De formatie van Joop Brand deed het wat dat betreft be ter, zij het aanvankelijk zon der resultaat doordat Man fred Nan, Floor Buma en Theo van Seggelen in kans rijke posities misten. De treffer van Reuser kort voor rust nopte Sandor Po povics er toe in de tweede helft voor een aanvallender concept te kiezen. Harry Meyboom werd al extra aan valler ingezet voor Bart Kreft en ook aanvoerder Leen Warnaar ging zich na drukkelijker met de aanval bemoeien. De kansen kwa men ook voor de Schiedam mers, maar lobjes van Dercks en Kiebert en scho ten van Meyboom gingen steeds net naast of werden gestopt door de uitstekende Jan Nederburgh. Ook aan de andere kant waren er goede mogelijkheden, eerst miste Theo van Seggelen nog, maar in de 80e minuut schoot hij dan toch raak. Na dit doelpunt was alle fut er uit bij de Schiedammers, van de ploeg die tien wed strijden achtereen ongesla gen bleef door steeds te blij ven vechten was niets meer over. Toch werd het nog 1-2. Richard Dercks maakte een overtreding tegen laatste man Cees Schoo (19), maar de matige scheidsrechter Folmer besliste precies an-, dersom en legde de bal op de stip. Johan Versluis, even te voren ingevallen voor Cor Peitsman, had geen moeite om het vonnis te voltrekken. In die laatste vijf minuten trachtte SVV nog met man en macht een gelijkspel bin nen te halen. Maar het fana tisme had alleen een gele kaart voor Hans Loovens tot gevolg. Eerder had schieds- rechter Folmer overigens al geel uitgedeeld aan Cees Schoo, die de bal wegtrapte toen SVV een vrije trap toe gekend kreeg. .Rotterdam In Zeist ïs geloot voor de vierde ronde van de KNVB- beker. Dit leverde de volgende wedstrijden op: Nieuwenhoorn- Piershil, Hermes DVS- DSO, Hoekse Boys- Rijnsburgse Boys, Roo- denburg-Hillegom, Sparta-HOV, Ver* burch-Noordwijk, De Musschen-DORR, Be Fair-R\T. .NSVV-Me- lissant Herkmgen-Hel- levoetafe''- 's-Graven- zandse SV-winnaar DZB-PPSC, Oranje Wit-RVVH, TSB-ASW, DHS-Heinenoord. Koudekerk-Ter Lcede, ASWH-CW. Het is met bekend wanneer de wedstrij den worden gespeeld. Het achterstallige duel DZB-PPSC voor de derde ronde wordt ko mende zaterdag afge werkt. Nieuwe Tonge - TSB heeft een knappe prestatie geleverd door koploper NTVV op 0-0 te hou den. De Vlaardingers kregen zelfs de beste kansen op de overwinning, hetgeen mede te danken was aan de goede pas ses van de uit het derde elftal teruggehaalde routinier Leen Boon. Deze ingreep van trai ner Dirk Hongenboom was noodzakelijk omdat spitsspeler Jos Odijk geblesseerd is. In de eerste helft creëerden beide teams vrijwel geen kan sen, waarna in de beginfase van de tweede helft Arjo Pe ters wel een goede kans kreeg. Zijn schot verdween net naast het NTVV-doel. In de dertig ste minuut miste ook Tom Roovers in een kansrijke posi tie, terwijl Henk van der Kraan na een fraaie combina tie met Leen Boon weinig ge luk had toen de bal op het harde veld tegen zijn kuiten opstuitte. Aan de andere Zijde kwam TSB goed weg, omdat een gevaarlijke aanval van de thuisploeg onterecht voor bui tenspel werd afgefloten, ter wijl even later de Vlaardingse lat redding moest brengen Willem Maunts hield een waarschuwing aan de wed strijd over wegens aanmerkin gen op de leiding. Doetinchem Ongeveer vierduizend toeschouwers waren getuige van de 4-0 af straffing, die de FC Vlaar dingen in het knusse stadion De Vijverberg kreeg te ver-» werken. „Niets op af te din gen", vertelde Jan Baksteen, die samen met trainer Jan de Gier nog niet uit de techni sche problemen rond de per sonele bezetting van vooral het Vlaardingse middenveld zijn. Met de zware wedstrij den tegen Cambuur en For- tuna in het perspectief van het voortbestaan van de FC, ligt er een moeilijke taak voor het tweetal. De eerste helft tegen de Graafschap ging het allemaal nog redelijk. Jan Baksteen opnieuw: Verdedigend zit het best goed inelkaar. Tsja, alleen op het middenveld werden we constant overlo pen. Pot en Den Arend vol deden duidelijk niet. En dat is met de goede wedstrijd te gen DS'79 vers in bet geheu gen merkwaardig". Qua kan sen mocht FC Vlaardingen zeker niet mopperen, dat er halverwege nog een dubbel - blanke stand het scorebord sierde. John Trentelman raakte loeihard de paal en René van Antwerpen moest alle aanwezige klasse tonen op inzetten van onder meer Joh van Zoest en Ben Riet veld. In de laatste vijf minuten voor het rustsïgnaal van de uitstekend leidende scheids rechter De Munnik, was het onverwacht de beurt aan FC Vlaardingen. Twee schoten van Mark Wotte vonden hun einde net over en net naast de vestiging van Joop Door nebosch, maar het bracht het team van Jan de Gier weer even lucht en moed. Tever geefs, want de eerste twintig minuten van de tweede helft sloeg een niet meer te her stellen bres. Twee aanvallen over rechts en één over links kwamen terecht bij de precies 1.78 metende Boudewijn de Geer, die driemaal simpel langs Van Antwerpen knikte. Di recte tegenstander Frans Ludwig mocht al na de twee de treffer van De Geer als zondebok plaats maken voor Stans, maar ook deze inval ler kon de koppende De Geer niet afstoppen. Na de 4- 0 van Ben Rietveld voerde De Gier een tweede wissel door en Lorie moest het veld ruimen voor Hoogmoed, Ai met al veranderde er, weinig en de FC Vlaardingemmocht blij, dat De Graafschap even gas terug nam. Gevaarlijk- werden de gasten gedurende de tweede helft geen mo ment en de wanorde was groou De grootste seizoens nederlaag (tegen DS'79 werd het in de eerste wedstrijd van het seizoen eerder 4-0." red.) zat er aan te komen,1 maar geluk en onzorgvuldig- heid aan de zijde van De Graafschap voorkwam erger. Hoewel, de 4-0 was feitelijk al genoeg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6