SCI1IEDAMSCHE COURANT Van Leydenaelstraat definitief afgesloten Buschauffeurs eisen groter wachtlokaal De Kuyper steekt half milj oen ie vernieuwing Ik ^neeni- dè ?ïoef SP: vraagtekens over reparatie ambtswoning PI !W Binnen twee jaar vallen gaten in schoolbuitenh uis9 \rn deze krant VHTlerTUs Schiedam geeft zigeuners geen uitstel ~gs2&:"- Gemeenten volgen protest Goudriaan: Scherper toezicht politie in woonerf Donderdag 26 februari 1981- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang na. 40 e PAGINA'S Broerevest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 252566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Onrust na dure opknapbeurt: Schiedam Binnen twee jaar kunnen opnieuw ernstige problemen rond het schoolbuitenhuis ont staan, doordat het opknappen van het buitenhuis bijzonder knullig is verricht. Dat heeft de vice- voorzitter van de schoolraad, A. Vestegaard, giste ren geconcludeerd in een vergadering van die raad. De schoolraad is van de conclusies van Ves tegaard geschrokken en laat onderzoeken wat er met de 6,6 ton is gebeurd, die aan het opknappen van het buitenhuis zijn uitgegeven. Er moet vol gens de vice-voorzitter haast worden gemaakt met dat onderzoek, omdat nu nog een claim bij de aan nemer kan worden ingediend. Tijdens de opening afgelo pen maandag heeft Veste gaard het buitenhuis aan een grondige inspectie on derworpen, maar niets kun nen vinden van het hoge bedrag dat mei het opknap pen is gemoeid. Wel vond hij minstens zes ernstige ge breken. Zo schijnt de ver duistering van het buiten huis een lachertje geworden doordat de gordijnen niet breed genoeg zijn. Als alles verduisterd is, valt langs de zijkant nog een brede streep licht naar binnen. Er is in het buitenhuis 350 vierkante meter linoleum neergelegd, zonder dat de vloer egaal is gemaakt Daardoor zijn op verschil lende plaatsen al bobbels ontstaan. Bovendien liggen op verschillende plaatsen onder de vloerbedekking hardboard plaatjes waar door het geheel volgens Vestegaard iets van een dambord wegheeft Het verfwerk in het school buitenhuis is volgens de vice-voorzitter van de schoolraad gewoon over de beschadigingen heenge- 5meerd, waardoor het spoe dig zal afbladderen. De plinten schijnen ongeschikt: als met water wordt schoon gemaakt, komt het vocht onder de vloerbedekking. Ook de nieuwe electrici- teïtsleidingen zijn volgens Vestegaard niet helemaal in orde. Tijdens de opening sprongen tot twee maal toe de stoppen, toen bitterbal len werden klaargemaakt. Als laatste zijn er de oude stapelbedden die niet zijn vervangen, maar met een gewoon verfje zijn overge schilderd. Ook die verf zal volgens Vestegaard niet lang op haar plaats blijven zitten. Bovendien heeft men verzuimd de spiralen van de bedden te vervangen; in sommige gevallen heeft men er provisorisch een stuk hardboard voor in de plaats gezet. Vlaardingen De socia listische partij in Vlaar dingen zet grote vraagte kens bij het vernieuwen van het dak van de ambtswoning van burge meester Wim Kieboom. De gemeenteraad wordt verzocht om akkoord te gaan met een krediet van 24.000 gulden om het dak te vernieuwen om zo de lekkage's tegen te gaan, Ouderdomsverschijnsleen en een agressieve inwer king van luchtverontrei- advertentie IE ALLERNIEUWSTE 92/122 iSE WATTEERDE K-NCSTUKTkrEM PARTIJ GLANZENDE HINDER SPENCERS 1D4/164 rOOBLi WIT KlRRlNE" GeOCH SCHEQAM KOEMARKT VUURONGcN DWBEC maassluis kcnlmgsh 1 Kjvw\rerjG£L€7 DEK niging zijn de de oorzaak 'van de lekkage. De SP zet nogal wat kantteke ningen bij de kredietaanvraag. Op een aantal vragen .wil de SP antwoord van het college. „Waarom wordt niet het fonds schade luchtverontreiniging of de vervuilers aansprakelijk gesteld? Waarom worden de zelfde onderzoekmethoden niet gebruikt bij de vele ande re gemeentewoningen? Deze zullen ongetwijfeld ook aange tast worden door de agressieve luchtverontreiniging. Waarom niet dezelfde voortvarendheid getoond bij de vele andere ge meentelijke woningen, waar overduidelijk ouderdomsver- schijnselen en agressieve luchtverontreiniging gevels, daken en houtwerk hebben aangetast? Waarom nu juist bij deze ene gemeentelijke wo ning de juiste maatregelen, terwijl li honderden gezinnen in de problemen laat zitten? Waarom laat u een aparte in stelling voor veel geld de on der houdsproblemen van de ge meentelijke woningen onder zoeken nu blijkt dat u daar' zelf toe in staat bent?" De SP besluit het lijstje met vragen mef „Is dit misschien het be gin van een 'nieuw beleid' waarvoor u al zoveel bezuinig de op het 'oude beleid'?" Vlaardingen De le Van Leyden Gaelstraat gaat dicht Met ingang van maan dag 2 maart wordt de weg, die al jaren samen met de 2e Van Leyden Gaelstraat een ongewenste doorgaande rou te vormt, 'doorgeknipt'. De Van Leyden Gael wordt ove rigens alleen voor gemotori seerd verkeer afgesloten. De huidige weg zal voor het. grootste deel alleen voor fietsers en voetgangers be stemd worden. De afsluiting van de le Van Leyden Gaelstraat werd al ge noemd in het structuurplan voor Vlaardingen, dat enkele jaren geleden is gemaakt. Toen ai werd vastgelegd dat aan de ongewenste situatie, dat de weg als doorgaande route van uit het centrum in de richting van de Van HogendorpJaan en Schiedam wordt gebruikt, een einde moet komen. Het nieu we woongebied dat ontstaat met de nieuwbouw op de kaalslag zal straks bereikbaar zijn via de Spoorsingel. Die bouwwerkzaamheden zijn zo ver gevorderd, dat de straat op 2 maart dicht moet. Het benzi nestation aan het begin van de le Van Leyden Gaelstraat zal overigens vanaf de Oostha- venkade bereikbaar blijven. m Schiedamse architect Van Dop: brandpreventie ontbreekt vaak velemaai. Pagina drie. Elly Coenen wordt de De eerste aflevering nieuwe wethouder van van een serie van drie onderwijs en sociale zaken in Maassluis- Pagina drie. over buitengewoon onderwijs. Pagina vier. 'Achterstelling onaanvaardbaar Vlaardingen Onder aanvoering van wet houder stadsontwikkeling Bas Goudriaan van Vlaardingen hebben negen middelgrote ge meenten gistermiddag tijdens een vergadering op het Vlaardingse stadhuis het onaanvaard baar uitgesproken over de nieuwste plannen van staatssecretaris G. Brokx (volkshuisves ting). Oertlg buschauffeurs demonstreerden gisteren op het Stationsplein voor betere arbeids- voorzieningen. Schiedam Ongeveer dertig buschauffeurs en controleurs van de RET hebben gisteroch tend korte tijd hun werk on derbroken om te protesteren tegen de situatie, zoals die sinds de routewijzigingen op 2 februari in Schiedam bestaat De buschauffeurs zien hun ar beidsomstandigheden ver slechterd, nu het zwaartepunt van het busvervoer Is verlegd van het Emmaplein naar het Stationsplein. Er komen bij het station nu meer bussen, dus meer chauffeurs, en daar door is het wachthuisje veel te klein geworden. „In de schaft zitten wij op eikaars lip, je loopt elkaar voor de voeten en dat kan zo niet langer," aldus buschauffeur Dik Vermeulen, initiatiefnemer van de actie. De chauffeurs hebben kritiek op het begin deze maand in Schiedam gewijzigde lijnen stelsel. Wat echter de bus chauffeurs direct aangaat is de ontstane situatie op het Sta tionsplein. De Vries, lid van de dienstcommissie vervoer, zegt daarover „Sinds april vorig jaar weet de RET-leiding al dat het wachthuisje te klein zou worden. Het grotere wachtlokaal van het Emma plein zou naar het station ver plaatst worden, wat ook een noodverbandje was, maar zelfs dat is nog niet gebeurd." Vermeulen en De Vries doen ook hun beklag over de ge brekkige voorzieningen in het huidige onderkomen van de chauffeurs. De klacht, dat er niet eens warm water is, is zelfs door een vorige bedrijfs arts van de RET afgedaan met de opmerking dat je koffie kopjes ook met koud water kunt wassen. Als 'tegemoetko ming' ging de RET over van kopjes op plastic bekers. De kritiek op de nieuwe lij- nensituatle neemt sinds 2 fe bruari alleen maar toe, Daarover meer op pagina vier. Schiedam Met een in formeel bezoek aan de Schiedamse distilleerderij De Kuyper, die zich mo menteel voor een half miljoen gulden aan bat vernieuwen is, hebben ge deputeerde staten van Zuid-Holland gistermid dag hun werkbezoek aan burgemeester en wethou ders van Schiedam beëin digd. Het vrolijk uitstapje naar de jenever- ea li keurgigant leverde aar dige incidenten op. Zo kregen de beide colleges vol vertrouwen in hun voortbestaan, toen expedi tieleider Jos Specht hun meedeelde dat zij letter lijk op sterk water ston den. „Moot, dan gaan wij lang mee," zei een van de gedeputeerden, om ver volgens even daarna bijna in een grondbak van dui zenden liters met kersen brandewijn te vallen. De colleges van GS en van B en W konden de ingrijpende vernieuwing bij het 286-jarige bedrijf van Joh.s de Kuyper aanschouwen. Het betreft hier de complete'renovatie van de zestig enorme grondbakken van het bedrijf, waar de alco hol altijd staat te 'trekken'. Per liter kost de renovatie elf dubbeltjes, maar in de eerste fase komt d^ vernieuwing neer op vier a vijf ton. De oude glazen wanden worden hierbij vervangen door stalen platen, omdat na bijna drie eeuwen lekkage ging ontstaan en het ernaar uit ging zien dat De Kuyper het grondwater zou gaan verontreinigen met alcohol. De dienst centraal mi lieubeheer Rijnmond heeft daar al enkele malen kntisch naar gekeken. Ben W hebben met GS vooral gesproken over de gemeente begroting en de lange termijn, waarop deze het laatsfe jaar is goedgekeurd. Ook hebben B en W gepleit voor de uitbrei ding van bejaardentehuis Frankeland, dat met de bouw van ruim honderd aanleunwo ningen groter dan de toelaat bare normen voor een derge lijke stichting uitgroeit. Wet houder Chris Zijdeveld hield voor de gedeputeerden een le zing over toepassing van zon- neenergie. De staatssecretaris heeft deze week in een brief aan de tweede kamer laten weten, dat de vier grote gemeenten wat hem betreft een voor keursbehandeling kunnen krijgen bij het vaststellen van de huren bij nieuwbouw in stadsvernieuwingsgebie den: zij krijgen dan van het rijk meer subsidie dan de rest van het land. De verte genwoordigers van de negen gemeenten, Vlaardingen, Schiedam, Dordrecht, Gou da, Zwijndrecht, Haarlem, Hilversum, Leiden en Til burg, hebben hun protest in een telegram aan de staats- secrtaris kenbaar gemaakt. Het achterstellen van de an dere gemeenten bij de grote steden gebeurt via het zoge naamde aftrekpercentage, dat bij de vaststelling van de huurprijzen wordt gehan teerd. Amsterdam, Rotter dam, Den Haag en Utrecht mogen 1,3% aftrekken, ter wijl in de rest van het land dat percentage slechts 0,75 is. De middelgrote gemeenten hebben laten weten, ook voor dat hogere percentage in aanmerking te willen ko men. In het telegram staat naar aanleiding van de voor keursbehandeling van de grote steden: „Dit suggereert dat er verschillen bestaan in inkomens- en bestedingssitu atie tussen bewoners van stadsvern ieuwi ngsgebieden in de grote steden en de ove rige gemeenten. Dit is echter onjuist." Tijdens de bijeenkomst van gisteren is afgesproken, dat de negen middelgrote ge meenten binnenkort weer bijeen zullen komen om de problemen rond de huren van woningen in de stads vernieuwing te bespreken. Vlaardingen De bewoners van de William Ponlwoningen in de Indische Buurt hebben via hun wijkkrant een laatste waarschuwing gekregen voor het zich niet houden aan de regels in hun straat, die de of ficiële woonerfstatus heeft. In een gesprek dat de buurtcom- missie van de Indische Buurt heeft gehad met wijkagent E. van Heese en met de ver keersdienst van de politie is aan de orde gekomen, dat ie dereen nu langzamerhand vol doende tijd heeft gehad om aan het woonerf te wennen. De politie gaat nu strenger op treden. In de praktijk is de belangrijk ste overtreding die van het foutparkeren. Het gebeurt dik wijls dat auto's lukraak buiten de parkeervakken worden neergezet Volgens de wijk agent, die de situatie vele ma len is gaan bekijken, is er 's a- vonds na 18.00 uur voldoende ruimte voor iedereen om zijn auto neer te zetten. „Maar met de weekends staat iedereen maar waar hij denkt: daar kan mijn wagen nog wel staan, en dat gaat nu eenmaal niet in een woonerf." aldus de wijk krant Foutparkeerders kunnen er vanaf nu op rekenen, dat de politie minder coulant op treedt- Er zullen zonder man keren bekeuringen worden uitgedeeld, hetgeen de over treders op 25 gulden komt te staan. „Loopt U liever' wat verder, want het kost u geld," aldus de buurtcommissxe. advertentie U heeft méér aan een goed vakantie-advies! .HEISBUREAU BROERSVELD 107 - 010-731611 3111 LQ - SCHIEDAM Schiedam Burge meester John te Loo heeft een verzoek van Koko Petaio om lan ger in Schiedam te mogen blijven staan van de hand gewezen. De fracties van de PvdA en het CDA, de meerderheid in de raad, hebben zich ach ter het beleid van de burgemeester opge steld. Petaio had giste ren nog eens schrifte lijk gevraagd om de termijn die vanmiddag 12.00 uur afliep te ver lengen met een perio de van drie weken. Petaio garandeerde in de brief dat hij op 19 maart vertrokken zal zijn. Het gemeentebestuur heeft tijdens het bezoek dat Ge deputeerde Staten gisteren aan Schiedam bracht over legd en besloot de termijn niet te verlengen. Of Schiedam gaat slepen werd gisteravond niet dui delijk. Burgemeester Te Loo: „We wachten af. Je bereidt wel wat voor voor maar het is nog niet zo ver." De toegezegde vaste stand plaats aan de Buiksloter- dijk in Amsterdam heeft inmiddels voor de zigeu ners afgedaan. Tijdens een hoorzitting in het provin ciehuis in Haarlem kreeg Petaio zoveel tegengas van buurtbewoners, dat het voor hem niet meer hoeft. Het spreken werd hem zelfs enkele malen belet door boze buurtbewoners uit Amsterdam, dte er niets voor voelen de zigeu nerfamilie in hun buurt te krijgen. Eerder heeft Peta io om dtezelfde reden een tijdelijke standplaats aan de Amsterdamse Rode Kruisstraat afgewezen. «BL Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra koeten bezorgd in combinatie met hel Rotterdams Hieuwsblad. 1 toe i» c os* -y 0*o»,e' N»*10' I ;0de'- ,34

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1