SCHIEDAMSCHE COURANT Schiedam Vooruit eindelijk lid SSSW Gymnasium slaat alarm over peil basisonderwi j s Ben W willen in autoverkeer Holy aanpakken vrouwen vieren 1 Beleid ontbreekt voor voortgezet onderwijs Ik .neciiG. dêptoef VOS- vijfjarig bestaan VSPï" s Frederik Hendrik- laan afsluiten Buurt vereniging heft zich op Streefdatum 1 april Aanpassing riolering vertraagd krant te Inspraak verordening wordt lente cadeau 'SS--* Vrijdag 27 februari 1981 - -ONAFHANKELIJK DAGBLAD 105de iaareane no. 41 bpaoiha'S Ptöeisvest 3 - telefoon administratie 25309! - redactie 252566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Zeven jaar na de 'oprichting van de stichting sa menwerkende Schiedamse woningcorporaties (SSSW) sluit eindelijk ook Schiedam Vooruit zich bij deze organisa tie aan. De zestig jaar oude ar beiderswoningbouwvereni ging, die in Schiedam 158 hui zen in beheer heeft, hoopt op l april de statuten van de SSSW te ondertekenen om vervol gens officieel in het bestuur van de stichting toe te treden. Evenals de andere leden-vere nigingen mag Schiedam Voor uit met twee vertegenwoordi gers in het stichtingsbestuur deelnemen. De officiële toetreding van Schiedam Vooruit tot de SSSW was de laatste tijd haast onvermijdelijk. Zo heelt de ar beiderscorporatie al ruim twee jaar waarnemers bij vergade ringen van de overkoepelende stichting, waarbij aangesloten zijn: vereniging Volkshuisves ting, Eendracht, Sint Jozef en Onze Woning, Toch was het eenkleine vijf jaar geleden nog ondenkbaar, dat Schiedam Vooruit zich ooit als lid bij de SSSW zou aanmelden. De be stuurders van toen werden door de andere corporaties omschreven als een stelletje ei genwijze idealisten. Maar er is veel veranderd. Zie daarvoor pagina drie. Maassluis De gemeente Maassluis hreft een achter stand van drie maanden op gelopen bij het aanpassen van het rioleringsstelsel, dat noodzakelijk is wanneer de rioolzuivsringsinstallaue Le Groote Lucht in gebruik wordt genmomen. Volgens plan hadden de aanpas singswerkzaamheden in de cember van het vorige jaar moeten beginnen. De riool- zuiveringsinstallatie zal in december 1982 in bedrijf worden gesteld en op dat moment zal tevens het ge meentelijk rioleringsstelsel aangepast dienen te zijn. Alhoewel burgemeester en wethouders van mening zijn dat de gemeenteraad ruimschoots in de gelegen heid moet worden gesteld een inzicht in de kosten en gevolgen te krigen. vragen zij de raad al vast een voor-' schot van 800.000 gulden, zodat met het werk begon nen kan worden. Met de aanpassingswerkzaamheden is in totaal een bedrag ge moeid van enkele miljoenen guldens. Schiedam Binnen het Stedelijk Gymnasium bestaat ernstige kritiek op het onderwijs zoals die op basisscho len in Schiedam wordt gegeven. Mevrouw A.J. Quast de Vries, lerares van het gymnasium, heeft die kritiek naar voren gebracht tijdens de laatste vergadering van de schoolraad. „Vroeger leidde het basisonderwijs nog op-voor het voortgezet, onderwijs", aldus mevrouw De Vries, „maar de huidige schoolopleidingen leveren steeds meer kin deren af die elementaire vaardigheden niet bezitten." In hun latere leven kunnen die kinderen daardoor zelfs frustraties opdoen, vreest mevrouw de Vries. Na25 jaar heeft dirècteur Gerritzevan gemeentewerken hee! wat te vertellen. Zie pagina drie Violist Arno Brons iaat zich door publiek stimuleren. Zie pagina vijf Het slagen van het jeugdplan Nederland van de KNVB is afhankelijk van de medewerking van de clubs. Rayonleider Piet van der Linden uit Vlaardingenaanhet woord. Zie sportpagina Het zijn vooral klachten over het taalgebruik van de leer lingen dïe mevrouw De Vfies in de schoolraad naar voren bracht. Zowel in woord als in geschrift is dat taalgebruik niet in orde en dat maakt dat de kinderen niet voldoende zijn voor de maatschappij. Kinderen die op het gymnasium komen moeten volgens mevrouw De Vries steeds meer worden 'bijgespijkerd'. Het is volgens haar zaak dat de basisschool zich weer meer op de eisen van het voortgezet onderwijs gaat richten. Met een avond in de Harmonie vierden Vlaar- dingse vrouwen gistera vond het eerste lustrum van 'Vrouwen oriënteren zich op de samenleving*. De gebeurtenis werd op- geluidsterd door 'Discus', een toneelgroep uit Rot terdam die zich heeft ge specialiseerd op het uit beelden van maatschappe lijke verhoudingen en ook wanverhoudingen. Ongeveer vijf jaar geleden werden voor de vrouwen voor het eerst cursussen georganiseerd die hen de gelegenheid gaven zich op de maatschappij te oriën teren. Regelmatig komen de vrouwen bij elkaar om met elkaar een thema te behandelen. Meestal is dat een onderwerp dat door de vrouwen gezamelijk is gekozen. Vlaardingen De Frede rik Hendriklaan (Holy) moet in de toekomst in beide richtingen worden afgesloten voor het door gaande autoverkeer, het openbaar vervoer uitge sloten. B en W stellen dat de gemeenteraad voor om een eind te maken aan de onveilige situaties voor met name voetgangers en fietsers in de nabijheid van De Loper. In de plannen die opgenomen dienen te worden in het deel- verkeerscïrculatieplan voor de Holywijk wordt tevens voor-* gesteld de noord-zuid fietsrou te door de wijk ten noorden van de Frederik Hendriklaan langs de vijver te laten lopen en de Dillenburgsingel in de richting van het Holy-zieken- huis eveneens voor het door gaande autoverkeer af te slui ten. De oplossing dïe de in sprekers voorstelden om een brug voor voetgangers en fiet sers over de Frederik Hendri klaan wordt fjnanciëel niet haalbaar geacht Het college is zich ervan bewust dat de voor gestelde maatregelen sluipver- keer op de Charlotte Bourbon- laan. Amalia van Solmslaan en de Koninginnelaan in de hand zullen werken en stelt daarom 'aanvullende maatregelen' voor om dat te voorkomen. Verder willen burgemeester wethouders in het ver keerscirculatieplan plannen opnemen voor de vervanging van de verkeerslichteninstal latie op de kruising Lepelaar- singel-Reigerlaan-Frederik Hendriklaan en plaatsing van verkeerslichten op de kruising D illen burgsingel- Lepelaarsin - gel-Zwanensingel. Door de voorgestelde verkeersmaatre gelen zal de verkeersintensi teit op bijna alle wegen in de omgeving afnemen en op de Lepelaarsingel toenemen. Hoewel door de verwachte toename van het verkeer met vijftig procent op de Lepelaar- singel ook de geluidsbelasting van de langs deze weg staande woningen zal toenemen, zal de hinder volgens het college bin nen aanvaardbare grenzen blijven. Het college slaat met het raadsvoorstel de aanbevelin gen van de insprekers in de wind die de Frederik Hendri klaan wel voor alle verkeer willen openhouden en de DÜ- lenburgsïngel in beide richtin gen willen afsluiten voor het autoverkeer. Tevens drongen de insprekers op een recon structie van de Frederik Hen driklaan aan, zodat het fiets- verkeer veiliger kan worden afgewikkeld. Naar schatting zal door de voorgestelde verkeersmaatre gelen het verkeersaanbod op het oostelijk gedeelte van de Frederik Hendriklaan met on geveer tien procent afnemen en op het westelijk deel met circa twintig procent. De Holysingel 2al tien procent minder verkeer te verwerken krijgen terwijl het verkeer saanbod op de Dillenburgsin gel met ongeveer dertig pro cent zal dalen. De Lepalaarsin- gel zal daarentegen circa vijf tig procent meer verkeer te verwerken krijgen, maar vol gens BenW kan dat geen kwaad: het is toch een wij- kontsluitingsweg, De plannen worden de kome- den maand in de diverse raadscommissies behandeld en de gemeenteraad zal zich er begin april mee bezighouden. Maassluis De Buurtve reniging Ncordvliet- Groen van Frinstererkade in Maassluis heeft zich op geheven. Een gebrek aan belangstelleing van de le den lag aan de fatale be slissing ten grondslag. De vereniging heeft nooit een eigen onderkomen gehad in Maassluis. Al jaren was het meer. een sluimerende vereniging. Het bestuur ziet er nu geen gat meer in. Het heeft nog wel ge probeerd om de leden te acti veren, maar al snel werd dui delijk dat het geen nut meer had. Bestuurslid Ebblinghaus: „De mensen zijn niet meer te motiveren. Als er op een bin go-avond maar 29 mensen ko men weet je wel wat er aan de hand is. Dan is het geld snel op. De mensen willen niet meer weg. Als 2e het niet wil len moet je niet proberen ze ie dwingen vind ik. Een zaal hu ren is tegenwoordig ook al heel duur, echt het was niet meer op te brengen. Zeker niet als je kijkt hoeveel tijd je er moet insteken. Resultaat zie je bijna niet." De meeste leden zullen het wel jammer vinden dat nu ook de jaarlijkse toneelavond niet meer doorgaat. Juist die avond werd altijd wel goed bezocht. Ebblinghaus nogmaals: „Het Is inderdaad jammer dat ook dat moet ophouden. Maar moet je nu doorgaan alleen om die to neelavond? Ik denk het niet. Na een toneelavond hebbben we wel eens een bingo-dan sant gehouden. Bleek ook maar heel weinig belangstel ling voor. De mensen gaan toch naar huis. Trouwens als de leden zo graag toneel willen zien kan dat natuurlijk overal. Zijn ze niet voor afhankelijk van ons. Ja, ik vind het best wel jammer maar er is niets aan te doen." ADVERTENTIE MICKEY MOUSE BIJ HANS!! «BrteBMe JAPON 36/42 DOR verkrijgbaar BESJES 3L40 BLOUSES 36/40 SCHEEAMK VLAWOTJG6 MAASaue XMAfKT I DA'StCKMANNSJNGa 67 Schiedam De raad zal waarschijnlijk in april de al gemene inspraakverordening behandelen. Dit antwoordt het college op vragen van D'66, die enkele weken gele-, den vroeg waar hun kerstca deau gebleven was. D'66 wil namelijk de in spraakprocedure op papier hebben. Tijdens de in no vember gehouden begro tingsbehandelingen zou de raad op korte termijn een de finitief voorstel krijgen. Dit zogenaamde 'kerstkado' bleef echter achterwege. D'66 heeft hier via schriftelijke vragen naar geïnformeerd. Het college antwoordt nu dat het presenteren van deze verordening bij wijze van ge schenk in de lente evenmin zal misstaan. B en W zegt toe op zo kort mogelijke termijn een voorstel aan de raad te doen. ^iniiUiiiMiiiiiiiiimiiiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiHiiimiiiiiiniiiiiimiüiuiniHiHUUiiBiiumflümDinnnnmniinuiHiiimiumiiinuiiiiiimiiiiimininamiuüuiiiHütiiinmiiitnjiiHiiiiuiHHiiiiiiuiiUiii^ I Schoolraad wil nog een onderwijsnota I Schiedam Wethouder- Posthoorn moet een be leid formuleren voor het openbaar voortgezet on derwijs en daarbij zijn. gedachten over zaken als de middenschool duidelijk presenteren. Dat vindt de schoolraad van de gemeente Schie dam, die inmiddels het plan voor het openbaar lager onderwijs heeft besproken. Zodra de wethouder een nota voor het voortgezet on derwijs het licht doet zien, moet dat echter wel een leesbaar stuk zijn, zo waren alle schoolraadsleden het op hun vergadering van woensdag met elkaar eens. Unaniem was men in de mening dat het plan voor het basison derwijs onleesbaar is. Het is de heer de Waard van de Willem de Zwijgermavo die het ontbreken van een beleid voor het voortgezet onderwijs aan de orde heeft gesteld. Volgens hem is het een goede 2aak dat er einde lijk eens een beleid voor het lager onderwijs is opgesteld, maar ontbreekt het nog aan een visie op de vervolgoplei dingen in Schiedam. Het wordt dan ook tijd dat de wethouder daarover een nota produceert, aldus De Waard. Voor het zover is wil de raad voor het onderwijs concrete stappen voor beter contact tussen lager onderwijs en* voortgezet onderwijs. Vol gens het schoolraadslid Ten Oever is het een.afgang dat de afstand tussen het lager onderwijs en het voorgezet onderwijs alleen maar groter wordt. „Je moet de twee treinen van het Lager onder wijs en het voortgezet on derwijs proberen dichter na elkaar toe te brengen", aldus Ten Oever. Woensdagavond bleek de schoolraad sterk verdeeld over de aansluiting van het lager onderwijs op het voort gezet onderwijs. Met name de mening dat de lagere school kinderen dient klaar te stomen voor het voortge zet onderwijs, schoot bij vele leden van de raad in het verkeerde keelgat Dat was vooral het geval bij mensen uit het lager onderwijs, maar ook De Waard, van de Wil lem de Zwijgermavo rea geerde fel op een dergelijke filosofie. Het is de bedoeling dat ook oudercommissies van de ba sisscholen in Schiedam mee praten over het beleid voor de komende jaren. Het rap port is echter zo doorspekt met vaktermen en andere moeilijke woorden dat het voor de meeste ouders on leesbaar is geworden. Bo vendien is het meedenken van buitenlandse ouders on mogelijk gemaakt doordat geen vertalingen van bet rapport beschikbaar zijn. Voor hen moet dan ook een deel van de nota worden vertaald vindt- de school raad. M. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra ko«ten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwahlad. ad»»1' O» j \OÖV P.d,e' ode- o\a&vv yostc' euv ,eV°P- „c.A0' LV#)OOt' do*1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1