SWSPORH i Wilton verkleint kansen Unitas Eerste koers voor Liebregts Dennis van Alphen: Weer niet TOERTOCHT Til geeft SVV beslist over nieuwe trainer rap 111 Alicante zit vol plannen SPORTKORÏ Kaft, •--«sipgK dinsdag iadic Veronica S ïiedairi wil legaal de lucht in Schiedam René de Boer, de 16-jarige disc-jockey van de radiopiraat Veronica Schiedam, hoopt binnenkort zijn onvervangbare platencol lectie van zevenduizend gulden van de politie terug te krijgen. De langspelers werden op 11 januari in beslag genomen, toen de politie in samenwerking met de radiocontroledienst van de PTT een inval deed in de fiatwoning Bart Verhalienplein 178, waar de illegale zender zich sinds april 1980 ophield. Ook op de zendapparatuur, zes mille waard, legde de po- liiie beslag. „Die zullen wij waarschijnlijk niet meer te rugkrijgen," zegt 49-jarige technicus Max Miller, „de platen hopelijk wel." En dan? Gaat Veronica Schiedam dan opnieuw de il legaliteit in, met nieuwe zendapparatuur? „Het zal waarschijnlijk niet nodig zijn," zegt optimistische Max Miller, „want wij hebben goede hoop gekregen. De eerste reacties van minister Gardeniers versterken onze indruk, dat wij een legale omroepstatus kunnen krij gen." Dat mag verbazingwekkend heten. Binnen het Rijnmond gebied staan tenslotte meer piraten te trappelen voor de deur van CRM, alle met de grote ambitie een échte zen der te worden. De Schiedam- se piraat Radio Boemerang is voor het verkrijgen van een zendmachtiging misschien de grootste concurrent van ra dio Veronica Schiedam, want van organisaties zoals de zie kenomroep Schiedam en de stichting regionale omroep Rotterdam hebben de piraten wat dat betreft weinig te duchten, is althans de indruk van Max Miller. „Een regio nale omroep baseert zich toch meer op nieuws en in- forma'ticvoorziening," zegt hij, „en een ziekenomroep, zoals Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam die hebben, zendt alleen uit naar de zie kenhuizen en de bejaarden tehuizen. Dat is bij piraten anders. Je hebt erbij die al leen muziekprogramma's met reclame uitzenden, en een station als het onze voor zag ook in een duidelijke be hoefte. Wij hadden een ach terban die vooral bestond uit gehandicapten. langdurig zieken en alleenstaanden, tenminste, als wij afgaan op alle reacties die wij kregen. Wij hebben een keer een uit zending gehad met zo onge veer 220 telefoontjes, van mensen uit het hele Rijn mondgebied, tot in Gouda, Dordrecht, het Wcstland en de Hoeksche Waard toe. Onze meeste luisteraars za ten buiten Schiedam, maar volgens schattingen zijn dat er ook nog wel tienduizend per radiopiraat. Ach, aJ die mensen belden niet zo zeer voor een plaatje aanvragen, hoor. Heel vaak ging het om alleenstaanden, die niet in slaap konden komen en dan middenin de nacht belden, zomaar, om even een praatje te maken. Ik heb dat heel plezierig gevonden. Bij de te lefonische hulpdienst Nieu we Waterweg-Noord heb ik negen maanden gewerkt en daar heb ik een goede trai ning gekregen in het omgaan met mensen. Alleen kon ik het daar niet langer aan, je krijgt er te maken met de meest ellendige problemen en op het laatst kon ik er zelf niet meer van slapen, zo erg trek je je dat aan. Maar ja, toen ik er weg was, liep ik René de Boer en Max Miller hopen nog eens legaal de lucht In te gaan, maar of dat dan nog onder de naam Veronica Schiedam kan, hangt af van de VOO in Hilversum, Foto: Jacques Zorgman. met mijn ziel onder mijn arm. Ik zit in de WAO en ik had niets te doen. Tot ik op andere piratenzenders stuitte en ik dacht, wat zit daar toch een rotzooi tussen. Toen heb ik mijn oude hobby opge pakt, ik ben elektrotechnicus geweest en ik was er al gauw in thuis. Toen wij gepakt werden, zei ik nog tegen de radïocontroledienst van de PTT: jullie kunnen nooit klachten gehad hebben, want ik heb steeds staan meten of wij met de uitzendingen geen storingen veroorzaakten. Toen zeiden ze, ja, dat klopt, er heeft niemand over jullie geklaagd." Zwarte Schaap De grootste fan van Radio Veronica Schiedam was de Vlaardingse mevrouw M. M. Schweers, die na het uit de lucht halen van de illegale omroep spontaan een actie begon met als doel het ver krijgen van een wettige sta tus. In overleg met dj René de Boer en technicus Max Miller schreef zij naar de hoogste instanties: naar prin ses Juliana, naar minister van CRM Til Gardenters, naar de Rotterdamse officier van justitie en naar de colle ges van burgemeester en wethouders van Schiedam en Vlaardingen. Tot nog toe zijn reacties binnengekomen van CRM en de Rotterdamse ar rondissementsrechtbank, waar de piraterij van Veron ica nog voor moet komen. Die reacties maken Max Mil ler enthousiast. Steun hebben René de Boer en Max Miller ondervonden van de Schiedamse carna valsvereniging De Rietzeï- lers, die het duo benoemde tot het Zwarte Schaap van het jaar 1981, Het Zwarte Schaap geldt als een stukje erkenning voor mensen, die zich voor een goed doel heb ben ingezet maar op een be paalde manier werden tegen gewerkt. Zo is er ook een Witte Schaap, bedoeld voor mensen die ergens hun best voor deden en alom waarde ring oogstten. Dat Witte Schaap werd afgelopen za terdag de historische vereni ging van Schiedam. Maar 'zwart' was dus Veroni ca. Toen Miller en De Boer op 14 februari door de Riet- zeilers werden onthaald, was daar ook hun trouwste fan, mevrouw Schweers. Zij is al achttien bedlegerig en lijdt aan multiple sclerose en door de carnavalsvereniging is zij speciaal voor die avond met een ambulance opgehaald. Drie mensen van het Roode Kruis hebben haar de hele avond bijgestaan en zij heeft er een dolle ervaring mee gehad. Als extra beloning voor haar actie voor Veroni ca hebben de Rietzeilers haar ook een geheel betaalde reis met haar gezin in het voor uitzicht gesteld. „Ja, als ie zulke dingen dan ziet, dan krijg je toch zelf ook de in druk, dat het werk wat je hebt verzet de moeite waard geweest is," zegt Max Miller. Slichting Minister Gardeniers heeft de provincie Zuid-Holland om advies gevraagd over het le galiseren van kleine omroe pen. In Rotterdam heeft dat al tot bevreemding geleid, onder andere bij Henk Ties- ma, voorzitter van de stich- door Kor Kegel ting regionale omroep Rot terdam. Tiesma vreest dat een regionale omroep nooit in 1982 een feit kan worden, zoals hij beoogt, omdat een extra onderzoek nu door de provincie weer veel te veel tijd zal kosten. Max Miller krijgt uit een beleidsnota voor regionale omroepen van minister Gardeniers de in druk, dat er voor zenders zoals de zijne wel ruimte be staat. Om eerder in aanmerking te komen als legale omroep is Veronica Schiedam bezig met het oprichten van een stichting. „Het is nodig dat wij rechtspersoonlijkheid krijgen, vandaar," zegt Mil ler. Of de stichting zal gaan draaien onder de naam Ver onica, is maar de vraag. Dat hangt af van de houding van de oude zeepiraat, de huidige legale Veronica Omroep Or ganisatie (VOO) in Hilver sum. Max Miller heeft wel contact gehad met Rob Out j en LeX' Harding van de VOO, maar heeft geen uit sluitsel gekregen. De naam Veronica Schiedam kon als illegale zender wel worden gevoerd, daar valt nu een maal niks aan te doen. Max Miller en René de Boer had den die naam gekozen, om dat zij destijds fan waren van de zeepiraat en omdatde aanvankelijke naam, radio Mustang, al door andere pi raten in Schiedam werd ge hanteerd. „Dat taalgebruik van die andere Mustang was heel plat, daar wilden wij lie ver geèn verwarring mee," zegt Max Miller. De ziekenomroep'Schiedam (ZOS) meent bij monde van voorzitter Cor Hertog en penningmeester Gerard Ker pels, dat legalisering van zenders zoals Veronica Schiedam niet tegen te hou den is. Cor Hertog slaat in principe sympathiek (tegeno ver elke vorm ziekenomroep die denkbaar is, maar Ge rard Kerpels vindt wel, dat als er een ziekenomroep voor de hele Rijnmond komt, Ver? onica bijvoorbeeld, dat de ZOS dan zeer alert moet zijn: Je kunt elkaar aanvullen, jé kunt elkaar ook in de weg zitten, dat zou nog eens bet zien moeten worden, menen Kerpels en Hertog. Pro blei men met de omroepwet heb ben zij uiteraard niet. De ZOS zendt uit via telefoonlij nen en is niet met een bak kie of een scanner te ontvan gen. Dat waren wel de ruim zes tig etherpiraatjes, die het af gelopen jaar in Schiedam al uit de lucht geplukt zijn. Dc bekendste daarvan waren ra dio Lokaal, radio Olympia, radio Boemerang, radio Ural en Veronica Schiedam. Al leen Boemerang en Veronica strijden nu voor erkenning. Schiedam/Vlaardingen - De handbalheren van Unitas hebben hun kans op het kampioenschap verkleind door een verrassende 16-13 nederlaag tegen Wilton. De Wik-heren hielden de gradatie-kandidaat Hoogvliet maar net van het lijf, terwijl hut andere geslacht bij WIK Schiedam Indien SVV accoord gaat met zijn fi nanciële eisen, dan wordt Rob Jacobs de nieuwe trainer van SVV, Deze week bespreekt het SVV- bestuur de verlangens van de huidige assistent-trai ner van Excelsior. Gaat een eventuele verbintenis met SVV niet door dan blijft Jacobs waarschijnlijk bij Excelsior. "Maar, ik blijf natuurlijk wel stre ven naar het hoofdtrainer schap bij een betaald voet- balorganisaties",tekent de in Maassluis woonachtig trainer daarbij aan. De wederzijdse interesse SVV-Jacobs heeft velen in de voetballerij verbaasd. Jacobs worden goede mo gelijkheden als eredivisie- trainer toegedacht. Hij zelf: „Er komen reacties als, 'SVV Wat is dat nu voor eenb club'. Voor mij is het inderdaad een be taalde club, één van de 37 in Nederland en je mag blij zijn als je daar als trai ner aan de slag kan". tegen Vires een nederlaag aan de broek kreeg. Wilton-Unitas (heren) 16- 13. Unitas miste tegen Wilton drie spelers. Desondanks nam het in de beginfase een voorsprong van vier punten, welke door een fel storend Wilton werd gereduceerd tot 3-4. Na een 6-7 ruststand, liep Unitas in de tweede helft uit tot 6-10, waarna de ploeg - mede door het felle jagen van Wilton- in elkaar klapte. Het impliceerde een 12-10 voorsprong voor de thuis club, waarvan op deze stand twee spelers tegelijk naar de strafbank werden verwezen. De numerieke meerderheid leverde Unitas slechts twee doelpunten op, waarna een volledig Wilton opnieuw een voorsprong opbouwde. Bij het laatste fluitsignaal konden op een 16-13 stand de Schiedamse handen jui chend de lucht in. WIK-Hoogvllet (heren) 20- 18. Het in degradatiegevaar ver kerende Hoogvliet nam een 0-4 voorsprong. Via Ed Both, Hugo de Winter en Kas de Roo werd de achterstand te ruggebracht tot 9-10. De laatste zorgde in de twee de helft ook voor een 11-10 voorsprong, die echter direct uit handen werd gegeven. Aan een nieuwe voorsprong kon Hoogvliet niet meer tor nen. WIK-Vires (dames) 5-8. In een redelijke wedstrijd heeft WIK onnodig van Vi res verloren. De Vlaardingse dames lieten op een stand an 2-3 een strafworp onbe nut, hetgeen nogmaals het geval was op een 3-4 stand. Vires hield ook in de tweede het heft in handen en stond WIK geen kleinere marge dan twee doelpunten toe. In de afdeling boekten de Wilton-dames een ruime 19-4 zege op Roda. 'a /jJS 3ïSitLe Lt. 'i Vlaardingen Wim Liebregts heeft de openingswedstrijd van het wegsei- zoen van de Vlaardingse wielerclub 'De Coureur' gewonnen. Ruim voor een achtervolgend groepje met Aad van Asten, Arie van der Lugt, Ruud Christoffers, Wim van der Burg en Ferry touw passeerde hij de meet. Vooruitlopend op het officiële sei zoen houdt 'De Coureur' op de maartse zondagen, steeds om 10.00 uur, een eigen vier weken durende competitie, waartbij alle klassen tege lijk starten. Afgeiopen zonuag auutic /.v cc» vijf tig renners. Niet alleen uit Vlaardin gen, maar ook uit de wijde omgeving, want de deelname is vrij. Al snel was er enige beroering, want Liebregts en Van Asten ondernamen gezamenlijk een voorlopig tot mis lukken gedoemde vluchtpoging. Zij kregen gezelschap van een achttal' andere renners, maar na zo'n dertig kilometer probeerde Wim Liebregts het opnieuw. En ditmaal had de Vlaardinger suc ces, want behalve genoemd groepje zette hij iedereen op een ronde ach terstand. Harderwijk Opnieuw Is SZC-zwemmer Dennis van Alphen er niet in geslaagd de minuut-grens op de 100 me ter vlinderslag te doorbre ken. Een" paar dagen voor de na tionale titelstrijd in Harder wijk vertelde zijn trainer Willem van Kranenburg nog, dat dat het doel was. Van Alphen bleef in de se ries steken op 1.00.15 secon den, wel goed voor een per soonlijk record. Overigens zijn SZC en Van Kranenburg praktisch rond over een verbintenis. „SZC heeft me gepolst of ik interesse heb om bij de club te komen", aldus Van Kra nenburg. „Ik heb een aantal voorwaarden gesteld, waar van de belangrijkste is, dat ik op contractbasis wil wer ken. Binnenkort verwacht ik ant woord van de club." Overigens lijkt het wel zeker dat de verbintenis een feit wordt. Winnaar Wim Liebregts (links) hier op een archieffoto met Krijn St Nicolaas Van Kranenburg is vroeger al eerder trainer geweest van de Schiedamse Zwemclub. Zijn bekendste pupil was René van der Kuil, die in 1970 Europees jeugdkam pioen werd in Rotterdam. Toen in 1971 het sportfond- senbad Maesemunde werd geopend, was dat tevens het sein voor een aantal enthou siaste zwemliefhebbers om Alicante op te richten, zodat de plannen voor een geza-' menlijke viering een reeks aktiviteiten brengt in de naaste toekomst. Ten derde was er de financiële situatie van Alicante, die gere de aanleiding gaf voor een uit gebreide discussie. Boven staande zaken nemen m de jaarvergadering van Alicante nogal wat tijd in beslag. Ook werd tot een contributieverho ging besloten. Voorzitter G, Stoorvogel werd herkozen, maar voor de heer J. Boons, doende met de tech nische commissie, kon nog geen opvolger gevonden wor den. Ook al omdat deze func tie voor één man feitelijk te veelomvattend is en dus lijkt een reconstructie van deze ta ken wenselijk. Binnenkort komt men opnieuw bijeen om, na intern beraad van de zijde van het bestuur, voorstellen neer te leggen vour de ieden. 's-Gravenzande In de paasweek gaat de zwemvere niging Alicante weer naar het Engelse Belgrave, waar met de plaatselijke Swim- mingclub in de loop der ja ren hechte banden zijn ge groeid. Vandaag en morgen worden in de Margriethal de jaarlijkse schoolvolley- balkampioenschappen ge houden. Twaalf scholen nemen deel met in totaal 103 teams, 45 meisjesteams en 58 jongensteams. Mor genochtend vanaf 09.00 uur wordt er weer op acht velden gespeeld. DVO'32 heeft nu al een jubileumcommissie ge vormd voor de viering van het 50-jarig bestaan, precies over veen jaar. De Commissie bestaat uit de heren Joop de Ridder, Roel Baas, Dick Mulders, Harry Meijer en Gerrit van Alphen. Reeds nu valt te melden, dat de jubile umactiviteiten over hét gehele seizoen '81/'82 uit-* gesmeerd zullen, worden. Er zijn weer enkele lege plaatsten op de cursus bas ketbal voor jongeren van 9 tot en met 12 jaar en 13 tot en met 17 jaar van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. De les sen, die geleid worden door Lace Strong, speler van Parker Leiden, zijn steeds op woensdagmiddag van 16.00 tot 16.45 uur voor de jongste groep en aansluitend tot 18.00'uur voor de oudere groep in de gymzaal aan de Albert Schweitzerschool aan de Delftse Veerweg. Duur van de resterende cursus is 10 weken en de kosten bedragen 30,-. Opgave kan geschieden bij de af deling Sport en Recreatie, 4e etage, gemeentehuis, tel. 355888, toestel 159 of 164. Schiedam Toerclub Rijn mond-Woermeyer houdt op zondag 8 maart een toertocht over 35 kilometer. Om 10.00 uur wordt gestart vanaf de kantine van voet balvereniging Olympus in sportcomplex Schiedam p- Bijdorp met deze tocht, waaraan iedere fietser deel kan nemen. Er kan vanaf 09.00 uur worden ingeschreven tegen be taling van 1,50 voor hen die het NRTT-toerboekje 1981 bezitten en 2,50 voor de mensen die dit boekje niet bezitten. Het verdient aanbeveling met een fiets met versnel- lïngsmogelijkheden aan de 'start' te verschijnen, dit omdat er gereden wordt met voorrijders, die een snel heid van 20 tot 22 kilometer uur aanhouden. Voor inlichtingen belle men tel. 010-711233 of 010- 711343.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4