8 SPORT De Korenbeurs weer weggespeeld Vlaardingers blijven in race Kampioenschap voor Wilton 1 Verrassingen in Zuid hollandse judostri jd Maassluis lacht, Vlaardingen huilt NO AD boekt belangrijke winst mm Concurrent verspeelt punt Driemaal goud Vlaardings dam kampioenschap Van Mastrigt en Niestadt aan kop mmm. Kansen DWS en UVG gestegen Wedstrijdsysteem faalt maandag 9 maart 1991 VD/SC/WW Vlaardingen Wim Heu velman kan de prolongatie van zijn open Vlaardings damkampioenschap wel vergeten na zijn nederlaag tegen Coen Biel in de zeven ronde. De strijd gaat nu met nog drie randen te spelen tussen Gerrit van Mastrigt en Wim Niestadt- Van Mastrigt won van Ri- nus van Splunter en Nies tadt was in het eindspel de meerdere van de voorzitter van Vlaardingse Damvere niging Dik Tamboer. Dit tweetal voert nu met res pectievelijk 13 uit 7 en 10 uit 6 de ranglijst in de hoofdklasse aan. Na vijf ne derlagen op rij, behaalde Cor van Veelen zijn eerste zege, door Leen Lijklema te verslaan. In de eerste klasse eindigde de belangrijke partij tussen Henk Autar en Koos Ver meulen in winst voor de eerste, die hierdoor nu al leen aan de leiding gaat met 11 punten uit zeven par tijen. Dik Mast steïde teleur, hij verloor van ae taktisch zeer sterk spelende Geldof. Ook Van Woerden verloor. Jan Wisse toonde zich in het eindspel de sterkere. Weisscher en Kars deelden de punten. Lijstaanvoerder Voerman moest in de tweede klasse voor het eerst een puntje af staan, Piet Stoker zorgde voor dat huzarenstukje. Leen Boudewijns won in deze klasse van Mostert en Ton Burgerhouts van Neu tjes. gps-'v 11 1 '4 wêÊSk SI Hl -■ Amsterdam Voor de tweede achtereenvolgende keer is De Korenbeurs met de grootst mogelijke neder laag van de tafel gespeeld. Was het vorige week al 0-10 tegen 't Hooge Huys, dit keer werd de Schiedamse ploeg tegen Tempo Team opnieuw met deze cijfers geconfronteerd. De nederlaag mocht dan vooraf al hebben vastge staan, de wijze waarop De Korenbeurs tegenstand bood aan de veelvuldige Amsterdam landskampioen was ronduit beschamend. Er was nauwelijks sprake van tafeltennis op ereklas se-niveau, zo ongelnteres- serd acteerden Hans Lin- gen, Jan Vlieg en Ron van de Aa tegen het Amster damse trio Bert van der Helm, René Hijne en Han Gootzen. Slechts één game behaalde het Schiedamse drietal. Ook Hans Lingen slaagde er in deze, in recordtijd ver speelde, wedstrijd niet in om de eer te redden. Leed hij in de eerste vijd wed strijden slechts twee neder lagen, nu na acht nederla gen zijn het er al zeven. Het enige excuus, dat De Korenbeurs voor het ver toonde spel meg inbrengen, is het competitiebelang. Competitiepunten scoren te gen t Hooge Huys of Tem po Team zit er toch niet in, dat moet gebeuren tegen de mindere grootheden Avan- ti, de Veluwe en Nikon Val- kenswaard. Dat zijn ook de tegenstanders in de komen de drie wedstrijden, waarin zal moeten worden uitge maakt, wie van de vier zal degraderen. De stand in de ereklasse: 1) Tempo Team 7-12; 2) *t Hooge Huys 7-12; 3) De Ve luwe 7-6; 4) Avanti 7-5; 5) Nikon 7-4; 6) De Koren beurs 7-3. Roelof Schutrup smasht met alles wat hij heeft richting het blok van Van Houten. Schiedam/Vlaardingen/Maas sluis De dames van Wilton hebben door een monsterover winning op MOK 2 (22-3) het kampioenschap nu definitief binnengehaald. In de derde di visie heren is de spanning he lemaal terug door het verlies van DWS tegen Ancora 2 (12- 15) en de winst van UVG op Rijnstreek (11-19). Beide teams staan nu op twee punten van leider Satumus, dat gelijk speelde tegen Hellas. De da mes van het Schiedamse UVG verloren op het nippertje van MMO (11-10), terwijl de dames van de Hollandiaan een ruime overwinning behaalde tegen degradant Oliveo (2-7). Ove rige uitslagen Meeuwen-Hol landiaan (h) 21-14, WIK-Actief (h) 13-18, WIK-Unitas (d) B-13 en Saturnus-Unitas (h) 19-15. Wilton-MOK 2 (d) 22-3 Van 'kampioenszenuwen' heb ben de dames van Wilton in het duel tegen de reserves van MOK geen last gehad. Nadat Mandy Nobel de score had ge opend, werd de tegenstander weggespeeld. Door het kampioenschap keert "Wilton weer terug in eerste klasse afdeling, waar de ploeg verleden jaar uit degradeerde. Trainer/coach Van Zelm, die ra dit seizoen stopt, gelooft dat het huidige sterk verjongde team, qua inzet en talent meer moet kunnen bereiken dan het team, dat verleden jaar degra deerde. DWS-Ancora 2 (b) 13-15 Ondanks een enorme inzet kon DWS niet tegen Ancore 2 op. De Schiedammers keken al na tien minuten tegen een 1-5 achterstand aan, die niet meer kon worden weggewerkt AI werd het door Rob Fonke nog wel 4-5. Maar het was Ancora dat het spel in handen hield en dat ïn de tweede helft door het uitbuiten van de vele Schiedamse vc..i Jlgingsfou- tèn uit kon lopen tot 7-12. Een achterstand die DWS niet ver der kon verkleinen dan tot 13- 15. Door deze nederlaag is de ach terstand van DWS op lijstaan voerder Satumus, dat gelijk speelde tegen Hellas, opgelo pen tot twee punten. Dit biedt nog perspectieven, want vol gende week moet Satumus aantreden tegen EHC, dat al zeven wedstrijden achtereen ongeslagen is. Rijnstreek-tJVG (b) 11-19 Ook in deze wedstrijd heelt het herenteam van UVG be wezen momenteel uitstekend te draaien. Degradatiekandi daat Rijnstreek werd resoluut op achterstand gezet, hoewel deze ploeg fel terugvocht. In de laatste tien minuten werd de voorsprong verder uitge breid. UVG, dat voor de beker overi gens geloot heeft tegen eredi- visionist Sittardia uit het Lim burgse Sittard, is door deze oyerwinning op gelijke hoogte gekomen met DWS. En ook voor deze Schiedamse ploeg gelden dezelfde perspectieven als v(jor DWS. f MMO-UVG <d) 11-10 Na de grote nederlaag tegen kampioen Treffers hadden de dames van UVG wat goed te maken. Dat lukte tegen num mer twee MMO ook erg goed, maar in de slotfase moest de zege toch nog uit handen wor den gegeven. Vijf minuten voor tijd had de Schiedamse ploeg nog met 7-10 de leiding, maar een fanatiek sloloffensïef was te veel. UVG begon erg goed en wist na een snelle 1-0 achterstand de wedstrijd naar haar hand te zetten. Vooral invalster Karin Bisschop bewees een volwaar dige kracht te zijn door drie maal te scoren. Ook keepster Elly van Leeuwen was van grote waarde door twee straf- worpen te stoppen. Oliveo-Hollandiaan (d) 2-7 Een volkomen verwachte overwinning voor de Vlaar dingse dames. Oliveo, dat deze De dames van de glunde rende Hans van Zelm In de bloemen, Wilton Is kampioen. competitie nog geen winstpun ten heeft behaald en de degra datie al op zak heeft, was to taal niet bestand tegen het geweld van de Hollandiaan. Het werd dan ook een saaie partij, die meer weg had van een oefenpartij dan van een competitiewedstrijd. Schiedam Vlaardingen/Maassluis - Voor de dames van bet Vlaardingse Broleco was er dit weekinde een bittere teleurstel ling. Verlies van middenmoter DAC en daardoor het verspelen van een erg goede kans op het kampioenschap (15-12, 15-13, 15- 6). MVC daarentegen steeg door de winst met 3-2 op VGA (9-15, 13-15, 15-2, 15-12 en 15-12) weer wat op de ranglijst De heren van B en P ruiken het kampioenschap. Door de 3-1 winst dit weekeinde op Van Zandvoort (14-16, 15-1,15-8 en 15-11) kan het over twee weken tegen EVVA zover zijn. De dames van B en P wonnen met 3-2 van Expalvo. Lichte bal Vlaardingen Broleco blijft volop meedraaien in de race om de twede plaats die recht geeft op het spe len van promotie/degrada tie wedstrijden voor één plaats in de ere-divisie. Doordat concurrent Star- lift een punt verspeelde, komen de Vlaardingers zelfs weer wat dichterbij. Zelf wonnen de Vlaardin gers in een moeilijke wed strijd van van Hou ten/VCH uit Heerlen. Moeilijk omdat VCH een taaie tegenstander is die niet gemakkelijk door de knieen gaat. De ploeg uit Heerlen begon de eerste set furieus en nam een 6-2 voorsprong. Maar doordat de ploeg van coach Paul de Haan wat beter ging stoppen, liep de aanval ook wat soepe ler en werd de stand op 9-9 ge lijk getrokken. De set ging toen gelijk op maar het wanen de Vlaardingers die uiteinde lijk met 15-13 wonnen. De tweede set verliep wat ge makkelijker (15-9), maar de derde set was duidelijk voor de ploeg uit Heerlen (6-15).Het spelbeeld dat in deze sets, en eigenlijk in de hele wedstrijd, vertoond werd, was niet altijd even mooi maar wel erg spec taculair. Lange ralley^ met fantastische reddingen gaven de wedstrijd een apart tintje. Coach Paul: de Haam" Er is hard geknokt door iedereen, er werd flink verdedigd en dat maakt een wedstrijd altijd wat rommelig De laatste set bood ook veel spektakel. Vlaardingen kwam in de slotfase met 12-14 achter. Deze stand bleef negen servi ce-wisselingen lang staan, maar de Vlaardingers konden uiteindelijk tot 14-14 ophalen. V. Houten nam daarna weer een voorsprong (14-15), maar uiteindelijk had Broleco toch de langste adem, won met 17- 15 en behaalde met 3 punten de volledige winst. De dames van Broleco verval len weer in de fout van vorig seizoen, op de beslissende mo menten laat de ploeg het afwe ten. Dit ""er tegen de op pa pier veei vkere tegenstan der DAC f >cn waren de Vlaardmgb-. r am es kansloos. Dit kwam v-joral door een slechte stop en het slechte ser veren (veroorzaakt door het gebruik van een erg lichte bal, aldus coach Leo Ebeli). Tevens vormde de lengte van de da mes van DAC een obstakel, waar de dames van Broleco geen passend antwoord op hadden. Vaart MVC raakt weer een beetje uit de gevarenzohe. Afgelopen weekeinde konden de Maas- si uise dames weer twee punten aan hun totaal toevoegen ep stijgen zo weer iets op de rang lijst. Toch zag het er de eerste twee sets niet naar uit dat MVC zou gaan winnen. Deze sets werden door de Maasslui- se dames met 9-15 en 13-15 verloren. Toen kwam er wat meer vaart ïn de Maassluise formatie en werd VCA opge rold. Kampioenschap Wanneer de heren van B en P hun hoofd niet verliezen, wor den ze over twee weken tegen EVVA kampioen. Maar eerst moest zaterdag nog van Van Zandvoort gewonnen worden. In de eerste set werd echter onverwacht met 14-16 verlo ren. Het inzetten van Peter van der Gugten en Lex Mas tenbroek in de volgende sets bracht wat meer rust in het Schiedamse spel, waardoor de drie sets probleemloos werden binnengehaald. Schiedam - NO AD heeft een erg belangrijke 9-1 overwinning behaald op koploper Avanti 2. De punten waren hard nodig om weg te komen van de tweede degradatieplaats. Gedeelte lijk is dat al gelukt, aangezien NOAD die voorlaatste plaats nu deelt met Trias en Odion, welke tegenstanders NOAD in de twee eerstvolgende uitwedstrijden ontmoet Zo gemakkelijk als de 9-1 sco re doet vermoeden, ging het echter niet voor de Schiedam mers. Zeker in de eerste vijf partijen wogen beide teams goed tegen elkaar op, zij het dat NOAD slechts in één partij van het openingsvijftal aan het kortste eind trok. Voor NOAD speelden Ron van der Wijk, Jan Simons en Hans van den Broek (als invaller voor de op vakantie zijnde Jan Landsber gen). De laatste onderstreepte weer eens, dat de hoofdklasse voor hem nauwelijks proble men geeft. Hij scoorde tegen het toch niet zwakke Avanti- trio Ron de Groot, Jaap van Strien en Anton Kamphuis een gave hattrick. Ron van der Wijk scoorde te gen Van S tri en en Kamphuis, maar moest tegen De Groot het enige tegenpunt van de" wedstrijd incasseren. Na het dubbelspel, dat Van den Broek en Simons met 16-21, 21-11 en 21-14 wonnen, was het met de tegenstand van Avanti gedaan. Dat Jan Simons toch niet ver der kwam dan twee keer winst, kwam door het gebles seerd uitvallen van Kamphuis in de slotpartij. Zonder te spe len ging het punt naar Simons, waarmee de eindstand op 9-1 werd bepaald. Na de winstpar tij van de Schiedammers ziet de stand er als volgt uit: 1. Ta- feltennïshuïa 7-11, 2. Avanti 2 7-9, 3. Odion 7-7,4. NOAD 7-7, 5. Trias 7-7, 6. Mizu 7-1. NOAD 2 verspeelde de laatste kampioenskansen bij Tafelten- nishuis 2 door met 7-3 te ver liezen. Deze afdeling in de overgangsklasse is erg sterk, waardoor de nederlaag voor de Schiedammers niet alleen afhaken bovenaan betekent, maar ook 'oppassen* voor de onderste posities. Peter van Wijk (twee keer) en Dick de Vaal zorgden voor de Schie damse punten. NOAD 3 boekte een ruime zege 8-2 zege op Scylla 6. Jan Bayings scoorde een gave hat trick, terwijl Wim Schikhof en Gerard Kreuger beiden twee keer wonnen. Leo van Oosten heeft reden tot lachen met zijn eerste plaats tn de klasse tot 86 kilo. Naast hem Kennis Ple zier heeft zojuist Iman Kars geklopt en moet dus ook vro lijk zijn. De kampioen tot 95 kilo is echter in eer moment van bezinning gekeerd. Naaldwijk Hoewel het rijtje kampioenen dat zater dag aan het hoofd van het uitslagenformulier van de Zuidhollandse judotitelstrijd prijkte uiteindelijk niet verrassend genoemd mag worden, wekten enkele tweede plaatsen, immers ook recht gevend op een deelnamebe wijs aan de NK judo, grote verbazing. Ten eerste was daar het zilver van de Bri ellen aar Sasan Mos- towfi, die bij de allerlichsten (- 60 kg.) slechts de oppermachti ge Vla ar dinger Rob Hoogen- dijk voor moest laten gaan. Ten tweede werd de Zuidhol- landse lichtgewichttop (-71 kg.) geconfronteerd met de vroege doorbraak van het ju niorentalent Robert van der Vlist, die met een tweede laats vele namen achter zich et en het kampioen Gerard van der Elshout in de eind strijd erg lastig maakte. Ten derde werd het in groten geta le opgekomen publiek getrak teerd op een stunt van de Dordtenaar Harry Dentinger, die als lichtgewicht had inge schreven in de halfmiddenge- wichtsklasse (-78 kg.) en daar pas in de finale tegen de Briel- lenaar Rik Bakker zijn Water loo vond. Tot slot haalde de Mahorokan-troef Cees Meyer de finale in het middenge wicht (-86 kg.) terwijl hii voor de eerste keer in die klasse uitkwam. Zoals gezegd beperkten de verrassingen zich tot de twee de plaatsen in de verschillende categorieën. De favorieten wisten stuk voor stuk hun „status" oppermachtig waar te maken. Hans Hoogendijk bewees met een kampioenschap van louter „ippons" (binnen de wedstrijd- tijd beëindigde duels) weer he lemaal terug te zijn aan het halflichtgewicht-front (-65 kg.). Ook de geroutineerde Ben Nooteboom wist Hoogen dijk slechts 3 van de 7 „finale- minuten" bezig te houden. Leo van Oosten, gehinderd door een heupblessure, begon moei zaam, maar eindigde in grootse stijl met „ippon" voor een dub bele beentechniek in de finale der middengewichten. Henny Pleizier bedwong in de spannendste finale van het toernooi zijn c oil ega-half- zwaargewicht (-95 kg.) Iman Kars met een arm klem. Barry Oudshoorn tenslotte liet het publiek neg lang wachten op de definitieve uitslag in het zwaargewicht (-95 kg.), maar Goes Vlaardinger Jeffrey van Loon (11) heeft op de Neder landse gehandicapten zwemkampioenschappen voor junioren drie gouden medailles behaald. Van Loon is lid van zowel de Delftse gehandicaptensportvereniging Redeoss als van de Vlaar dingse zwemvereniging WIK. Agnes Beukelman van Redeoss en De Viking, behaalde in het Zweeuwse Goes twee zilveren en een bronzen medailles. Een resultaat als de ook uit Vlaardingen afkomstig verzorgde vlak voor tijd toch nog een schitterende apotheo se van het toernooi. Eten flit sende heuptechniek van de Hagenaar was de taaie Rotter damse politieman Leo Blanker te machtig, hetgeen pijnlijk onderstreept werd door de doffe dreun waarmee Blanker op de judomatten belandde. Wedstrijdsystet?m Het systeem waarvan de orga nisatie zich tijdens de titel strijd bediende was duidelijk ineffectief. In een toernooi waarin de twee eerste plaatsen in elke categorie centraal staan, dienen die plaatsen ook veroverd te worden door de twee sterkste judoka's. Het ge hanteerde wedstrijdsysteem, dat een herkansing bood aan iedere judoka die verloren had van een van de uiteindelijke finalisten, faalde echter met betrekking tot de verliezende finalist, de nummer twee dus. Dat de uiteindelijke kampioen de sterkste was leed geen twij fel, maar de winnaar van de herkansing (slechts uitgescha keld door de uiteindelijke kampioen) werd nu afge scheept met een derde plaats, terwijl het best mogelijk was dat ook de nummer twee zwakker was geweest Het duidelijkste slachtoffer was wel de Mahorokan-judoka Anne ten Hoeven, die in de halfmiddengewichtklasse slechts verloor van de uitein delijke winnaar Rik Bakker, maar geen kans meer kreeg om in een duel met nummer twee Harry Dentinger uit te maken wie het sterkste was en derhalve het meeste recht had op de tweede startplaats in het NK. Dat was namelijk onge twijfeld de sterk opererende Ten Hoeven geworden, die nu lijdzaam toe moet zien dat Dentinger „zijn" plaats in Har derwijk waar het NK gehou den wordt inneemt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 8