SCHIEDAMSCHE COURANT Bil T ankercleaning niet enige gifverspreider Ik ,ö£emr de proef Belangstelling voor Greenpeace verbazend groot Nieuw dek voor spoorbrug mm&mm Leraren en ouders vrezen voor identiteit: Geuzen herdacht t 11131 V" Extra geld voor leerlingen culturele minderheden uniek koopje!! shorty OVERALL bi:-1' Igyfe,-. L 1 Geen subsidie voor Vitamien Scholen ageren ook tegen 1 keer vuilnis ophalen Haandag 16 maart 1981.. ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 105de jaargang no, 52 .6 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klacht en dienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De ge meente Vlaardingen heeft van het rijk 31.000 gulden ontvangen die moeten worden aangewend voor de scholing van kleuters en leerlingen van culture le minderheden. Van het geld zal de gmeente leer- en hilpmiddelen aan schaffen om het onderwijs voor de kinderen te ver beteren. Hoe het geld nu precies ver deeld gaat worden over de Vlaardmgse scholen is nog niet helemaal duidelijk. De Turkse onderwijsassistenten in Vlaardingen hebben de gemeente verzocht om 4.500 gulden te krijgen uit de pot. Het geld zou nodig zijn voor het onderwijs in de eigen taaï en cultuur voor de Turk se leerlingen op de lagere school. Het overblijvende deel moet dan ten goede ko men voor het Nederlandse onderwijs aan de anderstali ge kleuters en leerlingen. Be rekend naar het aantal leer lingen komt dat neer op een bedrag van ƒ34,63 per leer ling uit de culturele minder heden. .Het college van burgemees ter en wethouders stelt nu voor om het geld als vólgt te verdelen: 17.972,47 voor de openbare scholen voor kleu ter- en gewoon lager onder wijs. 8.068,79 voor de Vereni ging voor Christelijk school onderwijs, i.385,2ö voor de stichting Katholiek onder wijs en 69,26 voor de stich ting ter bevordering van het neutraal bijzonder onderwijs in Vlaardingen. De commis sie voor onderwijs en vor ming zal woensdag 18 maart over de besteding van het geld vergaderen. Schiedam Schiedam loopt uit voor de tentoonstelling over Greenpeace aan boord van het schip de Groene Vree- de. Zondagmiddag had de ex positie al vijf a zeshonderd be zoekers getrokken die afkom stig waren uit Schiedam en verre omstreken. De belang stelling voor Greenpeace is zelf zo groot dat de medewer kers aan boord van de aan de Lange Haven afgemeerde Groene Vreede, extra film voorstellingen hebben moeten inlassen. Opvallend is hei grote aantal vragen die de bezoekers naar aanleiding van filmvoostellin- gen en diaserie over het werk van Greenpeace stellen. De tentoonstelling duurt nog de hele week. Alleen vandaag is het schip voor het publiek ge sloten: deze dag gebruiken de medewerkers om het druk be zochte schip weer schoon te maken en de voorraden aan te vullt n. Want dat is na de enorme drukte hard nodig, al dus de medewerkers. Op het schip de Groene Vrede hebben een krappe zeshonderd mensen al de Greepeace- expositie bekeken. 'Posthoo n brengt openbaar Leao de doods leek toe' Zowel in Maassluis als Vlaardingen is vrijdag het feit herdacht dat veertig jaar geleden de eerste grote executie van verzetstrijders tegen de Duitse overheersing plaatsvond. Het waren vijftien leden van de top van de geuzen- organisatie en drie februaristakers, de slachtoffers aan wie Jan Campert zijn 'achttien doden* wijdde. In Vlaardingen vond een kranslegging plaats op het Geuzengraf. Onder de aanwezigen bevonden zich burgemeester Kieboom, weihouder Bot en Goudriaan. Zoals Inmiddels wijd en zijd bekend is, zal er dit jaar op de Grote Markt van Vlaardingen een monument ter nagedachtenis van de geuzen worden opgericht. ADVERTENTIE GESTREEPTE BADSTOF 5CHIEDAVS KOEMARKT I VLAAnOTJGEV DW BECKr.WtfJS*JGEL G7 r.ASSitjs >cycMGSkOEK Schiedam „Wethouder Herman Posthoorn brengt het openbare Leao-onderwijs in Schiedam de doods teek toe door de eigen indentiteit van dat onderijs de nek om te draaien. Als Posthoorn zijn plannen doorzet dan kan de school aan het Oude Kerkhof meteen op die plek worden begraven." Dat stellen de oudercommissie en personeel van de openbare I .cao-school in Schiedam. Volgens het personeel werkt Posthoorn tegen de wens van de betrokken scholen aan het tot stand komen van een scholengemeenschap met Mavo en Leao. Om die scho lengemeenschap door te zet ten misbruikt de wethouder volgens de school een initia tief van de Leao en de Wil lem de Zwijgermavo om tot gezamenlijke brugklassen te komen. Het initiatief van de scholen omvat twee 'schakelklassen', waarin de keuze voor Mavo of Leao een jaartje wordt uit gesteld. Pas in de tweede klas moet dan een keuze worden gemaakt voor één van beide onderwijsrichtin- gen, waardoor de twijfelge vallen niat meteen voor het blok worden gezet, en eerst een jaartje van het onderwijs kunnen proeven'. Aan het initiatief tot twee schakelklassen verbonden Leao en Mavo de eis dat elke school één schakelklas zou krijgen. Bovendien mocht de rechtspositie van de leer krachten niet in gevaar zou komen. Posthoorn heeft die eisen niet overgenomen en wil beide klassen bij één van de scholen onderbrengen. Het personeel van de Leao: „Allereerst wilde de wethou der de schakelklassen bij onze school onderbrengen. Daar heeft de Mavo terecht tegen geprotesteerd. Nu wil de wethouder waarschijnlijk de beide klassen bij de Mavo neerzetten. Als dat gebeurt is het gedaan met ae eigen identiteit van de Leao. Voor al als we in een brief van de wethouder lezen dat geza menlijke schakelklassen op één school nog maar het be gin is. De wethouder wil ge woon komen tot een scholen gemeenschap. Dat is ons nu wel duidelijk geworden," Een tweede probleem is dat van de huisvesting. De school is zo oud en bouwval lig dat naar een ander onder komen moet worden omge- zien. Eén van de mogelijkhe den is de leegstaande Mas ten broeksch ooi, die eigen dom is van de gemeente. Omdat die school veel te klein is heeft de Leao zelf naar een andere oplossing gezocht. Gebleken is dat de Albertus Magnussehool zo sterk terugloopt in leerlinge naantal dat het bestuur van die school wèi zou willen verhuizen naar de Masten- broekschool. De Leao kan dan het gebouw van de Al bertus Magnus innemen. Een scholenruil, waarvan beide partijen voordeel ondervin den, aldus de leraren. -Vervolg op pagina 3 Maassluis Het stalen dek van de spoorbrug in Maassluis wordt binnen afzienbare tijd vervangen door een betonnen dek. Reeds drie maanden worden er werkzaamheden uitgevoerd naast de spoorbrug. De spoorbrug over de Boonervliet is reeds 80 jaar oud en het dek is hard aan vernieuwing toe. Naast de spoorbrug worden steunpunten geheid waarop het betonnen dek wordt gebouwd. De werkzaamheden duren zeker tot de bouwvakvakantie. Het treinverkeer zal weinig of geen hinder ondervinden van de werkzaamheden. Alleen als het betonnen dek aangebracht mnoet worden op de spoorbrug kan het treinverkeer stil komen te liggen. Het is echter de bedoeling van de spoorwegen om de overplaatsing in het weekeinde te doen plaats vinden. Hooguit in de ochtenduren kan het treinverkeer dan stremming ondervinden. Met de bouw van het betonnen dek ts een bedrag van ruim 2 miljoen gulden gemoeid. Schiedam Bij een drie maanden durend onderzoek van cen traal milieubeheer Rijnmond (DCMH) zijn zeer hoge concentra ties benzeen en tolueen gemeten in de lucht rond Tankerclea- ning BV. gevestigd aan de Havenstraat in Schiedam-Zuid, was er iets langer dan vijftien uur per etmaal een concentra tie van tegen de 10 ug per ku bieke meter, en volgens de De bewonersvereniging is er van geschrokken en om uit sluitsel te krijgen, in welke mate Tankercleaning de boos- r* .er is, wordt een nauw- iger onderzoek verlangd, e zal een tussenoplossing gevonden moeten worden, zo lang Tankercleaning nog niet uit Schiedam verdwenen is. Bewanersverenïging Schie dam-Zuid vindt dat de provin ciale volksgezondheid „ontzet tend langzaam" in actie komt, nu de resultaten van het eerste DCMR-onderzoek bekend zijn. Juist op dagen, dat Tanker cleaning tankschepen schoon maakt, blijkt er de grootste piek te zijn van concentraties van het kankerverwekkende benzeen in de lucht. Maar vol gens het Rijnmond-onderzoek kan Tankercleaning niet de enige bron zijn van die lucht verontreiniging. Rijnmond heeft haar metingen verricht nabij het kantoor van dé havendienst Gemiddeld geldende normen valt dat mee. Maar vaak kwamen daarbui ten extreem hoge concentra ties benzeen en tolueen voor. Naar aanleiding van het on derzoek door Rijnmond heeft de Zuidsehiedamse actiegroep Tankercleaning, weg ermee!' opnieuw overheidsinstanties aangeschreven en geeist dat het schoonmaken van gifsche pen verboden wordt, tenzij ge paste voorzieningen worden getroffen. Ook wordt gevraagd om betere meetmethoden en meer metingen. De belangrijk ste eis van de bewoners vereni ging en de bewonerscommis sies van de flats aan de Ha- vendijk blijft uiteraard: ver plaatsing van Tankercleaning naar een plaats ver van Schie dam. Vlaardingen Vitamien, een project dat zich bezighoudt met vrouwen en gezondheids zorg, hoeft niet te rekenen op een subsidie. Burgemeester en wethouders hebben het project laten weten dat de gemeente lijke pot, waaruit een subsidie betaald zou moeten worden, helemaal leeg is. Er is geen ruimte meer voor nieuwe acti viteiten m dit jaar, aldus het college. Vitamien heeft te ho ren gekregen dat volgend jaar rieg maar eens een poging on dernomen moet worden. Overigens had het project nog geen excact bedrag ingevuld op de subsidieaanvraag. Viata- mien wilde eerst peilen of er een kans op subsidie bestond. Dat leek de vrouwen van het gezondheidsproject beter dan een gedetailleerde aanvraag indienen, zonder enige zeker heid te hebben over een toe kenning. Al het voorbereiden de werk zou dan voor niets zijn gedaan, zo redeneerde Vi- tatnien. Vlaardingen Ook de lagere scholen hebben hun bedenkin gen tegen het slechts één maal per week ophalen van huis vuil. Binnen het overleg van scholen, waarin ook de ge meente is vertegenwoordigd als bestuurder van het open baar onderwijs, hebben be stuursleden verklaard dat het bij sommige scholen proble men oplevert. Eerder leverden huisartsen, huisvrouwen en de socialistische partij al fikse kritiek op het terugbrengen van twee naar een keer. Vooral de scholen die zijn on dergebracht in oude gebouwen zijn de dupe van de maatregel. Doorgaans beschikken die niet over een aparte berging voor het opslaan van vuilniszakken, waarin doorgaans honderden lege kartonnetjes met school- melk zitten. De scholen ver wachten vooral problemen wanneer de temperaturen gaan oplopen, waardoor de melkresten sneller zullen schimmelen en de stank daar door zal toenemen. Dat geldt niet voor nieuwere scholen die meestal een aparte buitenber- gïng hebben, waarin het vuil kan worden opgeslagen. Inmiddels heeft de vereniging voor christelijk onderwijs (protestant) de gemeente per brief op de hoogte gebracht van de problemen die vooral in de zomer worden verwacht. Overigens zijn er bij de ge meente al tientallen Arob-be- zwaarschriften ingediend door burgers die willen dat de vuil niswagens voortaan weer twee keer per week langs de deur komen. Motorrijders doen het in de lucht Vlaardingen -Deze zo mer kan de Vlaardmgse bevolking m eigen stad getuige zijn van acroba- tenstunts die op grote hoogte worden uitge voerd. Zo zullen de ieden van hqt stunteam Les Aranis laten zien dat het mogelijk is om in een sta len kooi in een mast op een hoogte van 45 meter met motorfietsen enkele malen over de kop te slaan zonder brokken te maken. Met dezelfde mo torfietsen zullen de acro baten vanaf circa dertig meter in een daverende vaan naar beneden ko men bulderen over een staaldraad die schuin naar de grond is gespan nen. Behalve deze spec taculaire stunts in de lucht halen Les Aranis ook op de grond allerlei trucs uit met motorfiet sen en auto's. Les Aranis doen Vlaar dingen aan van 4 tot en met 6 juni. De voorstel lingen worden gegeven op een terrein langs de Deltaweg in de avond uren. JBL Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd m combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. oei blaatte t¥0S«O<i8 .„eloP l t)eW fi4ar' 834 3000 VB dato- 8 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1