SPORT Van Houten ontslagen bij FC Vlaardingen SVV werkt tweemaal achter stand weg MVC behaalt weer een punt SPORT KORT DSS'26: mager, maar zeker Tweede plaats Vlaardingers in gevaar Vredige 1-1 voor HBSS VV Vlaardingen klopt Schiedamse7 beloftes' Excelsior M kan het weer Popovics:9VVV, een raadsel9 --- - - -- Volgende week bloemen in Schiedam Jan de Lange heer en meester Na verlies tegen Linne: Piet Roozen weer actief maandag 16 maart 1381 VD/SC/WW j Stellendam Dal het KNMI een overduidelijke hint had gegeven om alle voetbal maar af te gelasten was overduide lijk, maar dat ze dat niet be grepen in Stellendam was een grote tegenvaller voor HBSS. In de modder en de stromende regen die het veld bijkans nog slechter maakte dan het al was, kwamen beide ploegen een vredige l—l overeen. Al vroeg in de strijd stonden de Schiedammers met 1—0 achter, toen een overtreding jegens Cees Ruysbroek on bestraft bleef. De aanval van Stellendam, bestaande uit twee broertjes, zocht het doel en scoorde de enige 'eiland' tref fer. Bas van de Leije trok vlak voor rust de ploegen op gelijke hoogte. Een vrije trap van Leen Rademaker kwam bij Cees Ruysbroek. die voorgaf op de gereed staande Van de Leije. 1—i derhalve. In de tweede helft waren er nog kansen, maar zowel HBSS doelman Cees Verdam als zijn collega hielden in deze mod derpoel. hoe paradoxaal het ook moge klinke, het doel schoon. Vlaardingen Via treffers van And ré Montijn en Danny Molendijk heeft VV Vlaardin gen zich de meerdere getoond van jong SVV. Voor de Schie damse 'beloftes' scoorde Ferry Meerhof. Ai in de eerste minuut scoorde And ré Montijn met een hard schot van afstand, waar John Marrevee geen kijk op had, Zowel Montijn als Danny Mo lendijk kregen in de erste helft nog diverse mogelijkhe den om de Schiedammers op een grotere achterstand te zet ten. maar Marrevee was een te groote sta in de weg. SVV stel ae daar alleen een paar kleine kansjes voor Ferry Meerhof tegen over. Diezelfde Meerhof scoorde in de tweede helft overigens wel, toen de Vlaardingen-verdedi ging een beetje te lang aarzel de met uitverdedigen. De blonde, lange spits onder- scheepte de bal en passeerde doelman Dick Bos vanaf de rand van het strafschopgebied. Enkele minuten voor tijd bracht Molendijk de winst bin nen voor VV Vlaardingen door een corner van André Montijg in te koppen. Leiden Een gezien het spel magere 0-1 overwinning voor DSS'26 bij De Sleutels die zelf de sleutel tol de score blijkbaar thuis hadden gelaten in de veronderstelling dat het voet bal toch wel afgelast zou ztjn. Het was van beide zijden ze ker geen sterke partij, maar er viel gezien de terreinsomstan- digeheden ook niet veel an ders te verwachten. Het enige en dus beslissende doelpunt werd gescoord door Ronald Schotel die met een prachtige zweefduik een voorzet inkopte van Jan Groeneveld. Na rust vielen er nog wel doel kansen voor beide ploegen, maar met name Leo Verduyn bewees weer eens zijn waarde voor de DSS ploeg door ge woon alles te stoppen. Meer glijwerk dan voetbal, maar DSS'26 is weer twee kostbare punten rijker en ge zien de omstandigheden waar in dat gebeurde mag worden gesteld, dat de ploeg volledig in zijn missie is geslaagd. Maassluis - Excelsior Maas sluis. waarvan de competitie wedstrijd tegen Monster werd afgekeurd, heeft zater dag geoefend tegen tweede klasser De Zwervers. Het lukte de Maassluise ploeg eindelijk weer eens te sco ren. Lies Kardol (twee keer), Wim Put en Ed Blok waren de doelpuntmakers. De twee tegentreffers van De Zwer vers hadden een 4-2 eind- Stand ten gevolge. Vlaardingen Dat de FC Vlaardingen inmiddels ïn 2<jn laatste dagen verkeert, mag duidelijk zijn. De nieuwste stap in de reeks ontwikkelingen rond de stichting FC Vlaardin gen'74 is het ontslag van manager Hugo van Hou ten, die bestuurlijk op het matje is geroepen naar aanleiding van gedane uit spraken ten aanzien van trainer Jan de Gier, 20 is uit betrouwbare bron ver nomen. Hiermee verdwijnt dus ook de manager van de door Emile Schelvis FC Vlaardingen en blijven slechts over: voorzitter Wim van der Gaag, be stuurslid David Teske, Sla ven burg's Bank en pen ningmeester Hans van der Stap. Hugo van Houten was gisterenavond niet voor commentaar bereik baar. Voorzitter Van der Gaag tracht in onderhandelingen met de VVCS (vereniging van contractspelers), de KNVB en de twee geldschie ters een correcte methode te vinden om de spelere gedu rende het nog lopende sei zoen van salarissen te voor zien. Hiervoor dient ook de aanvraag ter grootte van 114.000 gulden bij het nood fonds van de KNVB. „Zoals het er nu naar uitziet, komt er volgend seizoen geen FC Vlaardingen in het veld", zegt ook financieel deskun dige Hans van der Stap. pen ningmeester van de FC. Tegen SC Cambuur, dat morgenavond als inhaalwed strijd staat gepland heeft Jan de Gier (inmiddels met de Zekerheid van VIOS achter de hand) toch technische problemen. „Ik heb schor singen van de Vos van Steenwijk. die maar liefst vijf wedstrijden aan zijn broek heeft gekregen en Rene den Os. Verder blessu res van Rob Snijders en Cor Pot. Kijk. de jongens zijn na tuurlijk alleen in zoverre nog gemotiveerd, dat ze eventueel bij een andere club volgend seizoen onder dak kunnen vinden. Voor sommigen is betaald voetbal nog zeker haalbaar. Ik denk vooral aan jongeren, zoals een Den Os. Wotte. Lorié, Ludwig en ga zo maar door. Het is alleen nog juridisch uitzoeken in hoeverre ze contractueel aan de FC Vlaardingen en in dit geval Slavenburg Bank of Teske vastzitten. Want daar moet het geld dan heen bij een eventuele verkoop". VW-keeper Ton Tuilemans pakt de bal voor de aan stormende Henk Salari en de missende Ruud van Dijk Schiedam „Het blijft voor mij een raadsel, waarom WV zo laag op de ranglijst staat", Sandor Popovics herhaalde na afloop van SVV-FC VW (2-2) datgene wat hij vooraf had gezegd. Het verloop van deze wed strijd bevestigde alleen maar wat de scheidende Schie damse trainer vrijdag al had gezegd. „VVV is een aan vallend erg sterke, maar verdedigend kwetsbare ploeg". Hoe sterk De Venlose forma tie kan zijn, werd bewezen in de eerste helft. Al na 12 mi nuten kopte Louis Burhenne een gave voorzet van Peter Ressel achter de kansloze Bas van Noortwijk. Nauwe lijks twee minuten later was Van Noortwijk nog maar net op tijd ter plekke om in te grijpen op een kopbal van Botnmer uit alweer zo'n fraaie voorzet op maat van de geroutineerde Ressel. SW draaide in die eerste periode helemaal niet, vanuit de aanval kwam helemaal geen gevaar. Pas in de twin tigste minuut kwam de eer ste leuke aanval, die uit mondde in een hoekschop. En toen was het ook meteen raak. De corner van Johan Versluis ging over doelman Ton Tuilemans heen precies op het hoofd van voorstopper Rinus Steenbergen, die 1-1 inknikte. Een opkikker van jewelste voor de Schiedammers, die snelle gelijkmaker. De ploeg drong wat meer aan en ook de verdedigers hielden zich wat meer met offensieve actie be zig. En dat werd SVV bijna noodlottig. Leen Wamaar toog voor de eerste keer mee naar voren, maar zijn opzet tot een één-twee met Henk Salari door Ruud Bijl mislukte. VVV maakte direct gebruik van het gat dat in de verdediging viel. Peter Ressel stuurde Stefan Kursinac op rechts de diepte in, die zijn schot voortreffelijk gestuit zag door Bas Van Noortwijk. De rebound was echter voor Louis Burhenne. die voor een verla ten doel niet faalde en de Ven lose FC op 1*2 bracht. Wederom kon VVV niet lang van de voorsprong genieten, Hans Loovens kopte vijf mi nuten voor rust 2-2 in, na weer een hoekschop van Jo han Versluis, die door de Ven lose doelman helemaal ver keerd werd beoordeeld. Twee doelpunten uit dode spelsituaties", sprak Jan Mor- sink, de WV-trainer. na af loop teleurgesteld. „Je kan er voorin een heleboel inschop- pen. maar als er achterin steeds fouten worden gemaakt, dan schiet je er toch niets mee op. Dat tweede doelpunt is ge woon een fout van de keeper, hij moet die bal over de lat tikken en geen risico nemen. Hoge ballen zijn juist zijn sterkste punt". Sandor Popovics was een stuk tevredener als zijn collega. „Voor de rust hadden we veel moeite met hun aanvallend spelpatroon. We hadden er geen antwoord op. In de twee de helft ging dat beter, maar we moesten ons toch nog te veel met de tegenstander bezig houden om zelf aan goed spec taculair voetbal toe te komen. Daarbij was het veld erg zwaar". Pressie SVV kon in de tweede helft inderdaad het initiatief over nemen. zonder dat overigens om te zetten in een voor sprong. Vooral in de eerste tien minuten oefenden de Schiedammers de nodige pres sie uit op het doel van Tulle- mans. Hij toonde zich nu ech ter wel een betrouwbare sluit post. Ook bij de vier hoek schoppen op rij die Johan Ver sluis in de eerste vijf minuten mocht nemen. Tullemans ran selde ook een harde schuiver van Henk Salari fraai uit de hoek. De beste kans op de zege was overigens niet voor de Schiedammers maar voor VVV. Rechtsback Isac Nunu- mete soleerde tot voor Bas van Noortwijk om vervolgens Bur henne een niet te missen kans te geven. Dat deze de behendi ge spits echter wel. Hij knalde de bal niet in het lege doel, maar op de binnenkant van de paal. Ook het Schiedamse slotoffen- sief mocht niet baten. Slechts een kopbal van Harry Mey- boom uit een voorzet op maat van alweer Johan Versluis zorgde voor enig gevaar. Ri chard Dercks claimde nog wel een strafschop toen hij door Gerrie van Rosmalen binnen de beruchte lijnen ten val werd gebracht, maar scheids rechter Huug van der Ent doorzag zijn theatrale valpar tij. De dames van Brolec g (achter het net) waren h duidelijk de meerdere van Gemlnl/k ft *-'3 Vlaardingen /Schiedam- Maassluis B en P wordt volgende week kampioen. Na de winst op Minenco (8- 15,11-15 en 4-15) staat dat als een paal boven water. MVC is bezig aan een wat sterkere periode en behaalde weer een punt tegen DVC (17-15, 12-15, 15-10, 10-15 en 15-7). De dames van Broleco won nen van Gemini/K 2 (15-10, 15-13 en 15-8), maar voor de dames van B en P gaat het er erg somber uitzien. Zij verloren met 3-0 van Terra Nova (15-12,15-9 en 16-14). De op papier lastige uitwed strijd voor B en P, waar trai ner/speler Peter van der Gugten erg tegenop gezien had, viel achteraf gezien mee. Afgestopt door een erg hoog en een uitstekend sluitend blok, waarbij Ron van Lu- beck een hoofdrol vervulde, kon de aanval van Minenco nauwelijks gevaar stichten. Kenmerkend voor de gehele wedstrijd was eigenlijk de laatste set die op de stand 4- 6 door acht blokpunten in het voordeel an B en P werd besList Volgende week wordt zon der enige twijfel tegen EVVC het kampioenschap behaald. Tevens zal dan Lex Mastenbroek gehuldigd worden vanwege zijn 25-ja- rig jubileum als actief vol leyballer. Punt Volgens coach Cees Vijfvin- kel van MVC redt zijn ploeg het wel in de tweede divisie; Er staan er nu drie onder ons en in de volgende wed strijden kunnen we punten gaan pakken". Dit weekein de werd er weer een punt binnengehaald door de Maassluise dames tegen DVC. Hoewel DVC over het algemeen beter was, kon MVC haar tegenstandster goed bijbenen want resul teerde in het winnen van twee sets. De dames van Broleco had den het iets gemakkelijker. In een spannende wedstrijd bleven de Vlaardingers de baas over Gemini/K 2 en blijven zo dus in de top van de derde divisie meedraaien. Zonder Mirjam Verhoeve, die uitstekend vervangen werd door Marianne- Kop, speelde Broleco zodanig dat Gemini de lengte aan het net niet uit kon buiten en werd het voor de Vlaarding- se dames een overtuigende zege. Degradatie Het degradatiespook begint op te doemen voor de dames van B en P. Dit keer was Terra Nova te sterk voor de Schiedamse dames. Mis schien had er wel meer in gezeten wanneer de scheids rechter een betere dag ge had had want B en P werd in de laatste set duidelijk te kort gedaan. Met nog drie wedstrijden te spelen zit de kans er dik in dat degrada tie naar de promotieklasse een feit zal worden. Oude Wetering Jan de Lange uit Maasland van de Vlaardingse biljartvereniging Het Oos ten is in café Sport kamioen van gewest Zuid holland van de tweede klas libre geworden. Zonder zich om moyennegrenzen te bekom meren, wat de Goudse vertegenwoordiger Twigt wel deed, stevende de representant van gewest Nieuwe Waterweg Noord ongeslagen naar de titel. In zijn algemeen bewonderde op mars moest hij slechts aan de Delftse speler Jansen een remise toestaan. Twigt uit Nieu- werkerk aan de IJssel zal gewest West Neder land in de nationale vertegenwoordigen. De eindstand; De Lange 13 5.25 27; Twigt 10 4.73 43; Arbouw 10 4.23 30; Bakker 8 4.57 29; Over- gauw 6 3.86 66; Pronk 6 3.58 30; Jansen 3 3.57 25; Van der Linde 0 3.24 23. Linne De tweede plaats van Broleco in de eerste divisie, en daarmee het recht op het spelen van promotiewedstrijden om een plaats in de eredivisie, is in gevaar gekomende door een onverwachte 3-1 nederlaag tegen Linne. De Vlaardingers zijn nu afhankelijk van de resultaten van Star li It 2 en Polaris. Trainer/speler/coach Paul de Haan stelde dat een gemotiveerd Broleco gemakkelijk van deze heren uit Linne hadden kunnen winnen. De Haan:" In zijn totaliteit hebben we minder gepresteerd. Blok, spelverdelen en service wa ren slecht verzorgd, waardoor we Linne te veel ruimte gegeven hebben om in hun spel te komen". Het werd in de eerste set al duidelijk dat de formatie, dte binnen de lijnen stond het heel moeilijk zou gaan krijgen. Met de regelmaat van een klok werd het eerste set 15-11 voor Linne. De Vlaardingers kwamen er niet aan te pas. Wakker geschud door het verlies van de eerste set. werd de tweede set echter met 10-15 gewonnen. Ook al door het inzetten van Leo Ebeh. De Vlaardingers dommelden weer in en wer den pas weer wakker bij een 11-14 achter stand. Toen werd er weer geknokt. Dat dit te laat was. blijkt u.t de 15-13 setstand. De vierde set verliep prak;. .h identiek aan de eerste en werd door Linne irtct 15-12 gewonnen. De huidige trainer van HVO, Wim van Trigt. zal het volgend seizoen actief zijn voor de zaterdag vierdeklas ser Zuid land. De 44-jarige Van Trigt. die in het bezit is van een C-diploma, is bezig aan zijn tweede seizoen HVO en trainde eerder WFB. DSO en weer HVO, waar hij zijn trainerscarriè re startte. Peter Lagerwaard was op de Nationale Kampioen schappen judo om twee van zijn 'pupillen' te coachen. Allereerst was daar tot 71 kilo Gerard van ELshout, as sistent-leraar van Lager waard en de politieman Leo Blanker, die echter niet ver der reikte als zijn poule. Voor Van de Elshout was wel glorie weggelegd, want zijn zilveren medaille na een spannende strijd met Jimé Essink, was verdiend. Het coachschap in de par tijen werd echter waargeno men door Chris de Korte, oud-leraar van Gerard van de Elshout, maar wel trainer van de Budokaï Rijnmond. Lagerwaard daarover in Harderwijk: „In de Budokai Rijnmond, die overkoepelen de vereniging, begeleidt De Korte Gerard, dus ik laat het hier maar zo. Ik wil geen scheve gezichten". De voetbalvereniging WK heeft naar aanleiding van de berichtgeving rond trainer Jaap Klepke beslo ten de contacten met deze krant te bevriezen. Pas, als wij besluiten weer positief te gaan schrijven, dan kan de relatie weer worden her steld. Overigens, wij bepa len niet of nieuws positief of negatief is. Dat doen de be trokkenen zelf. Het zaalvoetbalkampioen schap van Schiedam is In een zeer vergevorderd stadi um. Zowel financieel als htt totale programma, dat overi gens in de voortreffelijke handen is van het VVK-be- stuur onder leiding van voorzitter Ruud Kooijmans, Is bijna rond. Bij de waterpolowedstrijd SZC-MZPC in zwembad West zaten zoveel toeschou wers op de tribune (zeven), dat het publiek verdronk in de ruimte. Piet Roozen is vader ge worden en niet zo zuinig ook. De Excelsïor'20-trainer, -zijn vrouw natuurlijk ook- is in het trotse bezit geko men van een (voetbal)twee ling. De zonen heten Leon en Davi en zijn voor zover bekend nog geen lid van DHS of Excelsior^O. SVV oefent komende zater dag op Harga tegen PPSC, aanvang 1430 uur. Dinsdag avond speelt de eerste divi- sieploeg tegen W Vlaardin gen in sportpark De Broek polder. Deze wedstrijd be gint om 19.30 uur. Het jeugdactivïteitenfonds van VV Vlaardingen is weer f 175,- rijker. Dat is te dan ken aan tweede trainer Jan Kramer. Hij daagde zater dagavond rond 24.00 uur tij dens een bingo, alle aanwe zigen uit om te trachten hem van de penaltystip te passe ren. Voor men het echter mocht proberen moest er wel ƒ5,- op tafel worden ge legd. Hoewel het korfbalseizoen aanstonds begint, moet Spi rit toch weer in de zaal gaan trainen. Het veld aan de Geert Grootelaan is onbe speelbaar door de vele re genval. SSC Harga is op zoek naar een nieuwe trainer. Het con tract met Kick Hartlieff wordt niet verlengd. Karei van der Linden, speler van het eerste team en trainer van CKC Maassluis, is bena derd, maar hij is voorne mens om zich één seizoen ge heel aan het spelen te wij den. Schiedam Piet Roozen. trai ner van de Schiedamse derde klasser Excelsior*20. zal bin nenkort weer actief op hel veld te bewonderen zijn. Van wege de door de KNVB afge kondigde regel, dat trainers van nu af aan ook weer ge woon kunnen spelen, betekent dat. dat Piet Roozen als welko me aanvulling van de selectie van DHS mag en kan functio neren. Ik ben nog altijd lid van DHS", geeft de oud-spitsspelcr de band met zijn oude vereni ging nog onmiskenbaar aan. „maar het is natuurlijk wel zo, dat er alleen maar sprake van een optreden zou kunnen zijn. als er totaat geen besognes voor Excelsior'20 op het pro gramma staan, Kijk, btj afge lastingen bijvoorbeeld (dan trainen we met Excelsior s'ochtends) kan ik als invaller fungeren of ïn het tweede spe len, zodat Kooiman wat meer armslag qua spelers heeft. Maar het gaat om de rost van dit seizoen, als DHS in de pro blemen blijft verkeren. Voor volgend seizoenen zou het dui delijk om lagere elftallen gaan". -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5