SCHIED/i SCHE COURANT Extra geld voor speelterreintj es Veel woningen VOP vertonen gebreken (fill msmm Uk - neersi dê proef ^50 Posthoorn komt in Zuid met kinderen praten krant Verbouwing van wijkcentrum kost anderhalve ton Konings voegt eigen kritiek toe aan belangrijke moties Actief aanschrijvingsbeleid: SPORTKOUSfN Gé Brouwer:Dit pik ik geen tweede keer9 top? acryl mafenïs Vu Over clubhuiswerk: Na de zomer renovatie in Aleidastraat J Dinsdag 17 maart 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Bmerevöft 3 - téktooa administrate 268091 - radactie 262566 - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL ut 105de jaargang no. 53 4 PAGMA1 Vlaardingen De verbou wing van de school aan de Meerkoetstraat, nodig om het gebouw geschikt te maken als wijkcentrum voor het so ciaal cultureel en opbouw werk Vlaardingen-Holy, gaat anderhalve ton kosten. De welzijnsinstelling verruilt in de nabije toekomst de huidi ge huisvesting in de Heipaal voor die in het houten schoolgebouw. De gemeente raad heeft zich vorig jaar al in principe bereid verklaard de verbouwingskosten op ta fel te leggen, maar zal zich in de eerstvolgende vergade ring moeten uitspreken of de financiële ruimte er nog is. Momenteel is de instelling nog ondergebracht in de Heipaal aan de Reigerlaan, maar ze moet dat gebouw voor de zo mer verlaten hebben omdat de eigenaar, het gereformeerd jeugdcentrum, heeft laten we ten het huurcontract niet te verlengen. De protestantse stichting heeft het gebouw no dig voor eigen werkzaamhe den. Dat huurcontract was al eerder opgezegd, maar tóen was de huurovereenkomst noodgedwongen nog wat ver lengd, omdat het wijkcentrum nog geen ander onderkomen had. De school aan de Meerkoet- straat telt in totaal zeven loka len. Een van die zeven is al se dert jaren in gebruik bij het sociaal cultureel en opbouw werk voor de Holywijk. Een ander wordt nu nog voor on derwijsdoeleinden gebruikt. De overige staan al jaren leeg. Om het gebouw geschikt te maken als wijkcentrum, waar allerlei activiteiten kunnen plaatsvinden, is de verbou wing noodzakelijk. De ge meente heeft berekend dat de kosten daarvoor circa ander halve ton bedragen. Int dat be drag zijn geen geluidwerende voorzieningen opgenomen, die nodig zijn indien in het ge bouw disco-activiteiten wor den georganiseerd. Het ver bouwingsplan behelst onder meer het slopen van enkele tussenwanden. aanbrengen van versterkingsconstructies, versterken van vloeren, plaat sen van vouwwanden, aanpas sing van de electrische instal latie, aanleg van een invali dentoilet en het treffen van akoestische voorzieningen. In de kostenraming zijn geen be dragen opgenomen voor de verdere inrichting, zoals een bar met aanrecht, zithoeken en een garderobe. Deze uitga ven komen voor rekening van de instelling die daarvoor gel den heeft gereserveerd. Behalve het bedrag van 150.000 gulden wordt de ge meenteraad tevens gevraagd de subsidie van de instelling over dit jaar te verhogen met 30.000 gulden voor hogere las ten ten gevolge van de ver bouwing. - 0' Vlaardingen Bijna zestig duizend gulden zal de ge meenteraad de komende maand uit moeten trekken voor het onderhoud van de verschillende speelterrein- Ses die Vlaardingen kent. ver de toestand daarvan hadden ambtenaren eerder al hun bezorgdheid geuit. Het opknaphrcdiet brengt overigens tevens een beleids wijziging met zich mee. De gemeente wil weliswaar de drukbezochte speelplaatsen opknappen en hier en daar een beetje uitbreiden; over wogen wordt nu echter ook de speelplaatsen die niet of nauwelijks door kinderen worden gebruikt op te hef fen. Zeker is dat de zandbak aan de Spoorsingel zal verdwij nen. En zo staan er nog wat terreinen op de nominatie van opheffing, waaronder de speelplaats aan de Rei gerlaan. Twijfels zijn er ook over het gebruik van het ter- reintje aan de Markgraaf- laan, waar een compleet houten fort slechts even de speel lust van de kinderen vermocht te prikkelen maar daarna onaangeroerd zijn dagen lijkt te slijten. Nader onderzoek echter zal uit moeten wijzen of de indruk, dat deze terreinen in geen enkele behoefte meer vol doen, juist Is. CDA: l.lritiek PvdA hom onder coalitie Schiedam Als 'moties van wantrouwen' heeft gisteravond de Schiedamse ge meenteraad de kritiek ervaren, die PvdA-raadslid Hans Konings ten beste gaf op het huisvestingsbeleid van CDA-wethouder Riet Taverne. Het CDA dreigde zelfs zich over het handhaven van de coalitie met de socialisten te gaan bera den, als de PvdA-fractie Konings"- woorden unaniem zou onderstrepen. En hoe wel PvdA-fractieleider Gé Brouwer de drie ingediende moties van Konings mede had ondertekend, koos hij toch eieren voor zijn geld. Brouwer distan- cieerde zich met een meerderheid van zijn fractie van persoonlijke kri tiek. die Konings had uitgesproken. Tijdens een schorsing van drie kwartier, waarin de fracties van PvdA en CDA zich afzon derlijk van elkaar terugtrok ken, werd in het stadskantoor driftig gespeculeerd op de mo gelijke consequenties van Ko nings' kritiek. Het vertrek van wethouder Taverne en een scheuring in de PvdA/CDA- coalitie werden niet uitgeslo ten. Tenslotte had wethouder Taverne zeer nadrukkelijk ge vraagd of Konings' woorden futloos, visieloos, onvolwassen beleid door de PvdA-fractie werden gedeeld. En CDA- woordvoerder Aad van Lin- gen had Konings' kritiek stijl loos genoemd. Hij vond het jammerlijk dat Brouwer de drie moties van Konings had gesteund en vond het zeer un fair dat de coalitiepartner hierin van tevoren niet ge kend was. Van Lingen kon-, digde aan dat zijn fractie zich zou bezinnen of zij met de PvdA wel op de goede weg was, en dat zou ook gebeurd zijn als Brouwer niet in het o- penbaar van Konings' per soonlijke opvattingen over Ta- vemes huisvestingsbeleid af stand had genomen. De moties van Konings kwa men neer op een volstrekte Isombuf portefeuille beleidsombuiging in Tavernes nuis^ verweet voormalige colleges i gegooid I huisvesting. Hij Vlaardingen Heel wat particuliere woningen in het nieuwe deel van de Vettenoordsepolder vertoonden dusdanige onder- houdsgebreken, dat de eigenaren door bouw- en woningtoezicht zijn aangeschreven om daar iets aan te doen. Die constatering is het afgelopen jaar gedaan gedurende het zogenaamde actieve aanschrijvingsbeleid van de gemeente. Maar liefst 14 procent van het aantal onderzochte woningen, oftewel één op de zeven, vertoonde gebreken die ogenblikkelijk moesten worden opgehe ven, stuurd aan eigenaars, die een splitsingsvergunning hadden aangevraagd. Het actief aanschrijvingsbe leid, dat door de gemeenteraad sterk is gestimuleerd, wordt uitgevoerd door in een bepaald gebied huis aan huis met de huurders van de woningen in contact te treden om te vragen of er onderhoudsklachten zijn. Aan de hand van de reacties worden de de woningen beke ken en worden de klachten genoteerd, waarna de eigenaar een aanschrijving krijgt om de gebreken in orde te maken. Woningen van eigenaars die zelf in hun huis wonen kun nen alleen aan de buitenzijde warden bekeken: hier wordt vooral scherp gelet op de toe stand van de gevels, dakgoten, schoorstenen en schilderwerk. In het afgelopen jaar heeft men zich geheel geconcen treerd op het nieuwe gedeelte van de Vettenoordsepolder, waar in totaal 1006 woningen zijn onderzocht Bij 145 wonin- fen werden dusdanige gebre- en geconstateerd, dat de eige naar moest worden aange schreven. Soms was die aan schrijving niet voldoende om hem te bewegen de gebreken op te heffen: in 27 gevallen moest er een zogenaamde last geving van het college van B en W aan te pas komen. Dc chef van de afdeling bouw en woningtoezicht de heer Groot over de resultaten van het aanschijvingsbeleid in de VOP: „We staan er soms stom verbaasd over dat huurders bepaalde gebreken gewoon ac cepteren, zonder de eigenaar ervan in kennis te stellen. Soms kom je klachten tegen die je niet voor mogelijk houdt en die men toch niet heeft op gegeven. Die komen pas tij dens zo'n controle van ons bo ven water." Het actief aanschrijvingsbeleid wordt op dit moment voortge zet in een andere wijk van Vlaardingen. Bouw- en wo ningtoezicht neemt momenteel het deel van de Oostwijk tus sen de Schiedamseweg en de Van Leyden Gaelstraat onder de loep. Overigens heeft bauw- en woningtoezicht het afgelopen jaar nog veel meer woningen, verspreid over de hele stad gecontroleerd. Dat gebeurde in het kader van het passieve aanschrijvingsbeleid: controles naar aanleiding van klachten van huurders die bij de dienst binnenkwamen. In dat kader moesten nog eens 457 huiseigenaars worden aan geschreven. Daarnaast werden ook 57 aanschrijvingen ver- flietitinekreida motieven! racing team surf tennis SCHEDAM KOEMARKT 1 VIAARDMÏN DW BE CKMATTJS?JTE L 67 MAASSUUS KONMEnait met de pet naar gegooid te hebben, maar vroeg zich ook af of het tegenwoordig wel be ter ging. Liefst zou Konings het gemeentelijk bureau huis vesting omzetten in een aparte dienst met duidelijke verant woordelijkheden, ook ten aan zien van duidelijkheid naar de burgerij toe. Inhoudelijk was de PvdA-fractie het met die opvattingen van Konings wel eens. Maar hij had het alle maal niet zo hard mogen zeg gen, dat het CDA daar aan stoot aan had kunnen nemen. Furieus was daarom PvdA-Iei- der Brouwer. Hij was gister middag om half vier van de inhoud van de moties op de hoogte gesteld, had deze toen mede-ondertekend, maar wist niet dat Konings ze met zulke scherpe bewoordingen zou om kleden. Een PvdA-minderheid noemt dat naïef: ,4e kent Ko nings toch?" Brouwer zei gisteravond na afloop van de gemeente raadsvergadering, dat zoiets hem geen tweede keer zal overkomen. Het incident be tekent voor hem, dat Indivi duele fractieleden meer aan de leiband van de fractie moeten gaan lopen. Zulke uitspattingen duldt Brou wer niet meer, zo zei hij on omwonden. Steun ondervond Konings van de voorzitter van de PvdA-af- deling Schiedam, Hans Bak ker. Deze sprak er schande van dat het CDA zoveel ophef maakte over persoonlijke aan tijgingen ten opzichte van een wethouder, terwijl volgens hem CDA-raadsleden zulks niet nalaten jegens PvdA-wet- houders. Als recente voorbeel den noemde Bakker de kritiek van CDA'ers op het beleid in zake muziekschool en snel tram. „Wij zeggen daar nooit wat van, t is belachelijk dat dat nu wel gebeurt" CDA-fractievoorzitter Siem Rosman kon nauwelijks zeg gen, waaraan zijn fractie meer aanstoot had genomen: aan de felle bewoordingen van Hans Konings of aan de zeer ingrij pende moties, die ook volgens CPN en VVD een regelrechte aanval op het beleid van wet houder Taverne betekenden. Na lang beraad van PvdA en CDA werd besloten de moties een volgende keer te behande len. Daarmee was wat gistera vond betreft de kous af en konden de kemphanen, zoals WD-fractieleider Gerard Verhulsdonk hen noemde, tenminste de tijd nemen de zaak eens in kalmer vaarwate ren te doen stromen. Zie ook commentaar op pa gina drie. Han3 Bakker en Hans Konings, afdelingsvoorzitter en gemeenteraadslid: belden kritiek op CDA. Schiedam De clubhuiswerkers in Schiedam-Zuid hebben met wethouder Posthoorn afgesproken, dat hij de kinderen uit de wijk binnenkort komt vertellen waarom het zo moeilijk is een clubhuis te creëren. Posthoorn zal dat doen in het gekraakte hoofdkantoor van de GTB aan de Dwarsstraat. De afspraak is ge maakt bij een bezoek van Posthoorn en zijn ambtena ren Ben Hakkenbroek en Joop van Broekhoven. Inmiddels hebben de clubhuis werkers voor de tweede maal hun wensen duidelijk ge maakt. In de houten kantoren op het verlaten GTB-terrein zouden zij voorlopig de ko mende drie jaar dubhuisac- tiviteiten willen opzetten, om dat gebleken is aat er in de Gorzen behoefte aan bestaat Over die termijn van drie jaar is gesproken met het oog op de stadsvernieuwing, die voor wat betreft het deel waar o houten kantoren staan zeker nog op zich zal laten wachten tot 1984. Zolang kan het club huiswerk er bedreven worden, vinden de actievoerders in Zuid. Zij pleiten ervoor rond de hou ten kantoren hekwerken te plaatsen, zodat de kinderen niet kunnen komen op het GTB-terrein, waarvan de bo dem zoals bekend door giftige stoffen verontreinigd is. Een binnenterrein tussen de hou ten keten kan voor spelletjes In de buitenlucht gebruikt worden. Wijkvereniging De Hoevenbuurt is tevreden over 1980. De enige dringende wens blijft een definitieve oplossing voor het accommodatie- probleem. Dus: een eigen buurthuis. Pagina drie. Het verhaal dat het Schiedamse De Llndenhof sterk verpauperd zou zijn is voor D'66-er Rob Hijmans aanleiding om metdeheie raadscommissie voor vorming en recreatie te gaan kijken. Pagina drie. Green Eagfes dringen door In de bekerfinale. Pagina vier. Schiedam Na de bouwvak vakantie wordt begonnen met de renovatie van twee blok ken, begrensd door Aleida straat, Mariastraat, Huijsmans- straat en Van der Elststraat Bij huisbezoeken is een werk groep, die hiervoor is inge steld, tot de slotsom gekomen dat het leeuwendeel van de bewoners kan instemmen met een basisplan, waarin huren worden beloofd van 140 gul den per maand. Een iets klei ner deel is voor extra voorzie ningen. waarvan de kosten dan bovenop de huurprijzen komen. In de loop van juni zullen via nieuwe huisbezoeken defini tieve afspraken per woning worden gemaakt. JgL Dit nieuwsblad, waannualhet nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. jow"*' Ha»®' VI0°°'' »Xe\,ioon-- •Set***

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1