Hoevenbuurt: tevreden over afgelopen jaar inrr-mi Gezichtsverlies na krachtige moties Voorkomen van misdrijven in woonwijken krijgt voorrang medewerkers algemene dienst Typiste/telexiste N telefoniste wil "T FERRO. Autodiefstallen werk van bende? Typisten alle talen (m/v) ~r randstad uitzendbureau excursie Liever kleine buurthuizen dan multifunctioneel centrum Politie houdt weer kijkdagen gestolen fietsen VOORKOMING MISDRIJVEN J. Rinkel dinsdag 17 maart 1981 VD/SC/WW DE FRACTIEVOORZITTER van de PvdA In Schiedam, G. Brouwer, kon het niet ontkennen: het Incident van gistera vond betekent gezichtsverlies voor de PvdA. Drie keiharde moties dienden de socialisten In, die een regelrechte om buiging voorstaan In het huisvestingsbeleid van CDA-wet- houder M. A. C. Taverne-van Campen, maar door per soonlijke kanttekeningen die PvdA-raadslid J. Konïngs daarbij maakte zijn de moties gisteren onbespreekbaar gebleven. Brouwer achtte het wijzer de gemoederen te la ten kalmeren, voordal het CDA aan Konlngs* persoonlijke kritiek de consequentie zou verbinden de coalitie met de PvdA te verbreken. Daarom nam een PvdA-meerderhefd afstand van persoonlijke noten, die Konlngs had toege voegd aan zijn inhoudelijk wèl door de PvdA-fractie on dersteunde betoog. DIE WOORDEN VAN Konlngs vielen niet mis te verstaan. Het kwam erop neer dat wethouder Taverne maar wat met huisvesting aanrommelt, een onverantwoord beleid, ge zien de 7500 woningzoekenden In Schiedam. Met Konlngs was de PvdA-fractie het eens dat duidelijkheid over de moeilijke huisvestingsproblematiek de onvrede binnen de Schiedamse samenleving kan verkleinen en dat aan een aparte gemeentelijke dienst hulsvesting meer gewicht zou worden toegekend dan het huidige bureau. Dit bureau on derhoudt slechts via de gemeentesecretarie contact met deCDA-wethouder. DAT DEZE WETHOUDER echter een futloos en visieloos beleid zou voeren en dat het huisvestingsbeleid nog onvol wassen is en nog op gang dient te komen, waren woorden van Konings die PvdA-leider Brouwer liever niet van zijn fractiegenoot had gehoord. Gelet op de furieuze CDA- reactie waren ze ook ontactisch. Brouwer is het wel met de persoonlijke kritiek van Konings eens, zo heeft hij In een eerder stadium eens laten weten, maar het paste gistera vond meer in de strategie de boze coalitiepartner iets te gemoet te komen. Dat is bedenkelijke politiek. Het lijkt er haast op, dat de PvdA zich In de handen wrijft als zJJn 'stoute jongen' Konings akelige dingen zegt. die alleen po litiek nog niet 'hard' te maken zijn. BROUWER WIL ZIJN fractieleden Inpeperen, dat persoon lijke uitspattingen als die van gisteravond niet meer voor mogen komen. De PvdA'ers in de gemeenteraad gaan aan de leiband van de fractie, heeft Brouwer met nadruk ge steld. Het CDA in Schiedam had gisteravond munt kunnen slaan uit het PvdA-debécle, als het niet had geëist dat Ko nings de moties zou intrekken. Terwijl de PvdA onderling verdeeld was, maakte het CDA de laxatfefout door de mo tfes van Konings n'iet serieus te nemen en te denken dat ■alle kritiek slechts van hemzelf afkomstig was. Maar'de moties kregen unanieme steun van de PvdA. Als het CDA daar inderdaad zo'n pijn van ondervond, had het niet bij de els tot intrekking moeten blijven. De moties blijven nu Immers 'zweven', zo ook de kritiek op Tavernes huisves tingsbeleid. In de chaos van de vergadering, temidden waarvan burgemeester mr G. J. te Loo het onmogelijke voorstel aan de raad deed over intrekking van de moties te stemmen {onmogelijk, want dat is louter een zaak van de indieners), zal dat het CDA ontgaan zijn. KK Schiedam De recherche sluit niet uit dat de drie auto diefstallen, die in één week tijd in Schiedam werden ge pleegd, het werk zijn van een en dezelfde bende. Dit weekend verdween de FSO Polonez van een 36-jarige Schiedammer. De wagen vertegenwoordigde een waarde van 7000 gulden, had een groene kleur en het kenteken- nummer DX-41-YD en is in 1979 gebouwd. De auto had geparkeerd gestaan op de hoek van Aleidastraat en Van- Beverenstraat. Eerder werden een Toyota van 6000 gulden en een BMW van 1000 gulden gestolen. Die twee wagens hadden niet zo ver van elkaar gestaan, achter de Hema aan de Kreu- pelstrsat en op het Herenpad. kleine installatie (m/v) Voor een van onze relaties In Vlaardlngen zoeken wij met spoed Iemand die Interesse heelt om bovenstaande functie voor lan gere tijd te vervullen. Het gaat om een full time job. Wij hebben steeds snelle en goede typisten nodig voor verschillende relaties In Vlaar dlngen, Schiedam en Rotterdam. Als je belangstelling hebt, kom dan even langs of bel voor meer informatie. Vlaardingen, WesthavenKada 4.010-358311 ;;§jjp Lindenhof al te sterk ver pauperd Schiedam Zorgwekkende geruchten, dat de lin denhof in te verpauperde staat zon zijn om er nog een goede bestemming aan te geven, hebben D'66- raadslid Bob Hijmans ertoe genoopt te vragen of hij een kijkje mag gaan nemen. Hij zou graag met een de héle raadscommissie voor vorming en re creatie meenemen om de situatie in een volgende vergadering te bespreken. Hijmans; „Er zijn ten slotte meer comi commissie voor i slotte meer commissies op de ontdekkingstóer. De ruimtelijke ordening gaat naar het Groenweegje en de commissie voor algemene en be stuurlijke zaken heeft een bezoek aan de brand weerkazerne op de agenda staan..." Maar daarom niet alleen wil Hijmans het voormalige wees huis aan de Lange Achterweg bezoeken. Hij wijst erop dat al zoveel jaren over een zinvolle bestemming voor de Linden- hof wordt gesproken, dat nu eens de knoop moet worden doorgehakt Eerst zou het een culturele bestemming krijgen ten behoeve van historische vereniging, museum en archief, om maar enkele instanties te noemen, en later kwam vanuit de PvdA de wens in een vleugel ook kleine wooneenheden te realiseren. Onlangs kreeg de gemeente nog een advies van een werkgroep van Rotterdamse studenten. Maar ondertussen wordt de Lindenhof aan inbrekers en van dalen overgelaten en gebeurt er niets mee. De regentenka mer schijnt half uitgebrand te zijn. Lekkage en vochtaanslag teistert de muren. Sinds de Lindenhof enkele jaren geleden voor de duur van één weekend door Schiedamse jongeren werd bezet, schijnt de situatie nog enorm verslechterd te zijn. Wethouder Herman Posthoorn heeft het verzoek van Hij mans ingewilligd. Een datum voor de excursie naar de Lin denhof zal nog worden geprikt v-'v, De Hoevenbuurt in Holy-Noord. Dit is, In grote lijnen, het werkterrein van de jongste wijkvereniging in Vlaardingen. (Luchtfoto: Sljthoft Pers Henk van Westering.) Vlaardingen De wijkvereniging Hoevenbuurt begint 'met een tevreden gevoel' aan het nieuwe verenigings jaar 1981. In haar jaarverslag over 1980, dat vorige week is verschenen, wordt aangegeven dat het tweede jaar in het bestaan van de wijkvereniging zeer succesvol is ver lopen. De belangrijkste mijlpaal was het inschrijven van het 1000ste lid. Daarnaast werd een flink aantal activiteiten ontwikkeld. „Lag vorig jaar het accent op het opzetten en uitbouwen van de vereniging, dit jaar was het het jaar van verdere uitbouw van onze activiteiten, het op zetten van nieuwe werkgroe pen cn niet te vergeten het jaar van talloze overlegverga deringen met andere instan ties," aldus het bestuur in haar jaarverslag. Overigens is het de vereniging niet op alle fronten even posi tief verlopen. Men heeft in het afgelopen jaar vergeefs gepro beerd om een goede onder-, steuning te krijgen van de stichting Sociaal Cultureel en Opbouwwerk Vlaardingen- Holy. „Het viel niet mee om waterdichte afspraken te ma ken; het complete dagelijks be stuur trad af en de door ons medegeselecteerde buurtwerk ster werd ontslag aangezegd. Huisvesting Lukte het in november om eindelijk eens over toezeggin gen te praten (er werden na melijk toezeggingen in die geest gedaan namens het be stuur); op 1 december werden deze toezeggingen weer inge trokken." Ook de gebrekkige huisvesting van de vereniging, of beter ge zegd het volkomen ontbreken daarvan, is nog steeds een groot probleem. Voor allerlei activiteiten moest gebruik worden gemaakt van de zaal De Deel in de wijk, die voor dit doel steeds kon worden gehuurd. Volgens het jaarvers lag liepen de contacten met de beheerders van De Deel wat, minder goed, „vooral omdat' hun belangen op een geheel ander vlak liggen". Toch ver wacht de Hoevenbuurt door middel van wat meer weder zijds begrip toch wel tot een goede samenwerking te ko men voor het komend seizoen. Wat die huisvesting betreft is wel plezierig, dat de gemeen teraad onlangs heeft besloten de vereniging voor dit jaar een bedrag van 5000 gulden te ge ven, als tegemoetkoming in de huurkosten van De Deel. Toch noemt de vereniging dit een 'lapmiddel', „omdat er in De Deel niets van onszelf is, zelfs geen opbergkast." De wijkver eniging is, ondanks haar nog maar vrij korte bestaan, al lang toe aan een eigen accom modatie, zo wordt nog eens duidelijk gemaakt „Al onze tot nu toe verworven bezittin gen, zoals archief, sport- en spelmateriaal, schrijfmachines, poppenkast, bingo-materiaal, zwerft nu in de huizen van onze bestuurs- en werkgroe pleden." In november heeft de vereniging, samen met de stichting Holy en de bewo nersvereniging Luxemburg fiat, nog eens over deze zaak met B en W contact gehad. Bij die gelegenheid heeft de vere niging zich nog eens duidelijk uitgesproken voor kleine, te voet hereikbare buurthuizen of ontmoetingscentra, liever dan een groot en duur multi functioneel centrum in het centrumgebied van Holy. Het jaarverslag wordt bespro-' ken tijdens de jaarlijkse buurt bijeenkomst, die dinsdag 24 maart wordt gehouden in De Deel. Op die bijeenkomst wordt tevens een bestuursver kiezing gehouden. De bedoe ling is dat het bestuur wordt uitgebreid van 7 tot 9 perso nen. Na het officiële gedeelte wordt de historische film „Vlaardingen koerst op mor gen" vertoond, die voor dit doel door het gemeente-ar chief beschikbaar is gesteld. Schiedam De Schiedamse politie volgt dit jaar een voorbeeld van korpsen uit andere steden door kijkdagen te organiseren, waar Schiedammers kunnen komen kijken of hun gestolen fiets er soms staat. Tot nog toe was het gebruikelijk, dat alleen op verzoek iemand eveh kon gaan kijken op het terrein achter het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat. Daar staan de gestolen en gevonden fietsen gestald, sinds de politie jaren geleden de oude opslagplaats aan het Spinhuispad vaarwel zei. Kijkdagen waren in dat allang gesloopte pand een goede traditie. Dit jaar wil de politie die draad weer oppakken. Volgens de voorlichter van het bureau Voorkoming Misdrijven, Dick Gel derblom, zal het nog wel even duren omdat de kijkdagen toch een redelijke organisatie vereisen. „Je moet er in ieder geval ie mand de hele dag voor vrij weten te maken," zegt ook hoofdin specteur Piet van den Hengel. Het kost volgens hem redelijk veel tijd, die overigens teruggewonnen kan worden als Schie dammers zelf hun fiets in de stalling achterhalen. Dat scheelt In de administratie. Veel kijkdagen zullen er niet zijn, maar wel met enige regelmaat. Ondanks veel inbraken in bedrijven en kantines Schiedam Ondanks een hausse aan inbraken in afge legen bedrijven en kantines en in auto's op stille parkeer terreinen is ae brigadier van het bureau Voorkoming Mis drijven, Dick Gelderblom, begonnen met een voorlich tingscampagne die in de eer ste plaats de Schiedammers in de woonwijken aangaat. Hij ziet daarin een eerste aan zet tot de misdaadpreventie. „Inbraken in verlaten gebie den hou je toch niet tegen, want een professionele inbre ker is niet te stuiten," aldus Gelderblom. „Maar1 in de stad zelf zouden een heleboel in braken voorkomen kunnen worden, als de mensen een paar regeltjes in acht namen. Gelegenheid maakt de dief, hoor je nogal eens, en de men sen géven wat gelegenheid!" Het meest recente voorbeeld kwam gisteren nog voor in het dagrapport van de Schiedamse politie. Inbraak in de Stations straat, bij een 22-jarige Schie dammer thuis die op zijn voor deur het briefje had geplakt: „Ben enige dagen afwezig." In alle rust kon de inbreker zo een stereo-installatie, een bak kie, een klok en 350 gulden cash meenemen. Volgens Gel derblom, in voorzichtige woor den, heeft de bewoner erom gevraagd. Al jaren probeert de politie duidelijk te maken datje zulke striegebied of op volkstuin complexen of zo. maar daar is toch niets aan te doen," zegt Gelderblom. „Terwijl een ge- legenheidsdief, iemand die toevallig een deur open ziet staan of die ergens iets kost baars voor het raam ziet staan, veel meer kan duperen. Niet alleen wat waarde van gesto len goed betreft, maar ook in morele zin. Als mensen zien dat er onbekenden in hun huis zijn geweest, zijn zij vaak doodsbang, dan is er grote angst dat ze nog eens terugko men. Iets van die ellende kan voorkomen worden, als men sen ervoor zorgen dat vanaf de buitenkant niet te zien is dat een woning verlaten schijnt." Natriumlamp Licht schrikt inbrekers af, vol gens Gelderblom. Hij wijst op voorvallen in New York en Londen, waar bij stroomstoor- briefjes niet op deuren moet plakken, dat men gordijnen en luxaflex beter niet dicht kan laten als men op vakantie gaat en dat ervoor gezorgd moet worden dat iemand de post op haalt, zodat de kranten niet ae bus uitpuilen. Want op zulke dingen is een dief attent, aldus Gelderblom. Dc brigadier is er speciaal mee belast de Schie dammers zulke dingen eens goed duidelijk te maken. „Je kunt je nu wel gaan rich ten op inbraken in het indu- m FERRO (HOLUfiD) B.V, pro- ducwfl gronditoften a/t lo- •tAllathn voo» Om MrunUcho- «n plootte» In dustrie. bodomvortMtortng». ptoduktM voor do loodbowv. Elgon *#»rigtng«fl In flohoil EllfOpO on hol Mlddon-Ooo- ton, ZuilomkoolaohoppJJon «wtt do gohoto vortld. Ferro (Holland) B.V., plm. 700 werknemers, Is sedert 1929 In Rotterdam gevestigd als dochteronderneming van Ferro Corpora tion (USA) en staat geheel onder Neder landse direktle. Het grootste deel van de produktie wordt geëxporteerd vla eigen verkoopkantoren In Europa en het Midden- Oosten. Ferro (Holland) B.V., zoekt voor do produktie Medewerkers algemene dienst worden In gezet om onderbezetting in ds ploegen dienst en dagdienst te voorkomen. Vast basissalaris en toeslagen afhankelijk van de gelopen diensten. Wisselende werk zaamheden. Plaatsing in vaste ploeg t.z.t, mogelijk. Goede secundaire voorzieningen. Interesse? Neem voor informatie kontakt op met de heer A.C. van As, afd. personeelszaken van Ferro (Holland) B.V., Van Heimontstraat 20 (bij Marconiplein), 3029 AB Rotterdam, tel. (010J-76.01.44, toestel 333. Een zaak van de politie èn u. Het vignet, waarmee Gel- derblom zijn campagne be kendheid wil geven. De v en de m zijn verwerkt In het poll- tiewapen. nissen {hele wijken in het don ker) aanzienlijk meer diefstal len voorkwamen. Interessant noemt de brigadier de ontwik keling van een lagedruk-natri- umlamp, die met een vermo gen van 18 watt evenveel licht geeft als een gloeilamp van 150 watt. Gelderblom wijst op het geringe energieverbruik. Er zijn natriumlampen in de maak, die tegen vandalisme bestand zijn en onder alle om standigheden voor hoge hel derheid en goede contrastwer king zorgen, ook bij mist. Deze lampen zijn voor de buitenver lichting bij woonhuizen zeer geschikt. Als het aan Gelder- blom lag, 20U overal in de stad zo'n lamp hangen. Inlichtingen daarover ver strekt Gelderblom gaarne. Hij is telefonisch bereikbaar via 010-26.07.60, toestel 116. Dit weekeinde ontving Maas- sluizer J. Rinkel uit handen van loco-burgemeester Koos Smit de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-N assau. Hij kreeg de versierselen opgespeld In verband met zijn 50-jarlg ju bileum als lid van de Maas- sluise Harmonie. De heer Rinkel werd geboren In Cu- lemborg (1917), maar woont al lange tijd In Maassluis. In 1931 werd hij lid van de har monie, waar hij verscheidene bestuursfuncties bekleedde, laatstelijk als voorzitter.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 3