4 SPORT Rob niet, Hans Hoogendijk wel geselecteerd Monsterzege VZC The Green Eagles in bekerfinale DE BONBSSEAARBANK SCHIEDAM HEEFT NV OOK EEN KANTOOR IN UW BÜURT BONDSSPAARBANK SCHIEDAM Leo van Oosten en Iman Kars present Herstelde René de Boer naar winst Judoka's naar West en Oost-Duitsland Grote vreugde bij ODÏ, bouw kan starten Popovics naar Waregem SPORÏKORT T IS FEEST, DUS: KADOOS For tuna atleten testen zich Viking geen partij voor Raket Degradatie dreigt voor Juventus AAN DE REMBRANDTLAAN 41 HOEK DE GENESTETSTRAAT Vrijdag 20 maart openen wij ons kantoor, maar donderdagavond 19 maart houden wij 'open huis' van 18.00-21.00 uur in ons kantoor Rembrandtlaan 41. Bij een hapje en een drankje kunt u dan eens een kijkje nemén achter de schermen hoe uw Bondsspaarbank de zaken snel en zorgvuldig regelt per computer. En u gaat niet weg zonder iets bijzonders van ons mee te nemen. Iedereen die feestviert trakteert. Dus ook uw Bondsspaarbank. En hoe? Iedereen die voor 1 april langs komt krijgt eenmalig bij het openen van een nieuwe spaarrekening een premie van f 7.50 bij een eerste inleg van minimaal f 2S.- en een schitterend boek over Wonen'. Voor de jeugd hebben we ook leuke geschenken. f» Wie laat dat zijn neus voorbijgaan? 9 Rembrandtlaan 41, hoek De Cenestetstraat, Telefoon 260605. Geopend; maandag t/m vrijdag van 8.30-13.00 en van 14.00 tor 16.30 uur. Bovendien donderdagavond van 18.30 tot 20.00 uur. dinsdag 17 maart 1981 VD/SC/WW Rob Hoogendijk... niet... Vlaardingen - Een aantal For- tuna-atleten heeft deelgeno men aan een met het oog op de komende Westlandmarat- hon gehouden testloop over 35 kilometer. Marie Paalvast was de snelste Vlaardinger in het Staelduinse Bos in 2.12.15 uur. Jan van der Gaag (2.20.05 uur). Marie Schippers. Karei Leeuwangh (beiden 2.25.25 uur), Jan Wielaart (2.28.36 uur) en Aad van Gen deren (2.41.35 uur) waren de overi gen die zich in zeven ronden van vijf kilometer meer dan warm liepen. Gerrit Lang straat (1.54.05 uur). Kees van de Boogaart (2.05.32 uur), Rien Oele (2,13.50 uur) en Wiebe Steen (2.24.39 uur) liepen een ronde minder, terwijl Marcel van Dorp (1.47.10 uur) genoeg had aan 25 kilometer. In Rijswijk (Zuid-Holland) werd de Te Werve Cross ge houden, waarbij de Haagse Cross Kampioenschappen op het spel stonden. Robert van Zanten eindigde op de tien ki lometer (vijf ronden van twee kilometer) op de vierde plaats in een tijd van 33.35 minuten. Bert Hendriks© eindigde op hetzelfde nummer op de 17-de plaats in een tijd van 35.29 mi nuten. Bij de jongens B vol tooide Ron Bravenboer de vier kilometer in 14.01 minuten, hetgeen hem een vierde plaats opleverde. Vlaardingen Herstellende van een operatie aan het zit vlak moest René de Boer de afgelopen weken met lede ogen toezien hoe het renners- veld zonder hem van start ging bij de onderlinge wed strijden van 'De Coureur'. Za terdag kon hij voor de eerste keer meedoen en direct met succes. In de eindsprint bleef hij medevluchter Rob Hoefs loot de baas. Het was Rob Hoefsloot, de winnaar van vorige week, die ook nu weer de wedstrijd vorm gaf. Herhaaldelijk pro beerde hij weg le komen. Aan vankelijk zonder resultaat, maar toen hij zes ronden voor het einde steun kreeg van René de Boer was het snel ge beurd. De spurt van het ach tervolgende kwartet werd ge wonnen door Wim van der Burg. die Martin Drop nipt voorbleef. Rob Hoefsloot is na deze koers leider in het algemeen klasse ment van deze vier weken du rende competitie. Arie van der Lugt liet een schitterende kans om deze positie in te nemen liggen door slechts als elfde te eindigen. VlaardingenDe selectie van het Nederlands judoteam, dat zaterdag ziin eerste opwachting gaat maken en de EK in Hongarije en WK in Maastricht als doelstelling heeft staan, is gisteravond onthuld. Voor de Vlaardingse licht gewicht tot 60 kik). Rob Hoogendijk, hield dat de teleurstelling in, dat hij slechts een reserveplaats inneemt „En dat is toch merkwaardig, de recente resultaten op de open Zweedse, open Duitse en een derde plaats op de NK in ogenschouw nemend", zegt vader Arij Hoogendijk, voormalig coördinator van de Judobond Nederland. „We hadden er wél een vermoeden van. Je moest op de NK presteren, anders kom je er bij Henneveld naast te liggen. Maar ja, de verwachting is toch, dat er verschillende jongens (vooral uit Nijmegen) niet zullen zijn. Dus dan de reserve's aan bod moeten komen. Ik ben heus niet negatief ingesteld, als de dwarsliggers er komend weekeinde, ben ik de eerste die hem feliciteert'" Andere zoonlief Hans is uit eraard na zijn recente zege- reeks wel tot 65 kilo in de se lectie opgenomen, maar ook hij besefte de noodzaak tot presteren. Koos Henneveld, die giste renavond in het Tros-sport- café de selectie bekend maakte, wacht ook met span ning af wie er zaterdag wel en niet komen. Bij Iman Kars (tot 95 kilo) samen met zijn gewichts broeders Hennie Pleizier en Henk Numan is dat geen en kel probleem, terwijl ook Vlaardinger Leo van Oosten tot 86 kilo (met Bert Verhoe ven en Robert de Geest) zich zeker niet zal afmelden. Ook de assistent-leraar van de Schiedamse sportschoolei genaar Peter Lagerwaard, Hans Gerard van de Els hout, be- Hoogendijk... vindt zich bij de gelukkigen wel... VlaardingenDe Vlaardingse judoka Leo van Oosten, alsmede de voor Mahorokan acterende Iman Kars zijn ge selecteerd voor een Nederlands judoteam, dat op 28 en 29 maart zal deelnemen aan een sterk bezet internationaal toernooi in het Oostduitsc Potsdam. Van Oosten komt uit tot 86 kilo, terwijl Iman Kars tot 95 kilo meereist. De ove rige Nederlandse deelnemers zijn: Gerry Hooijenga en Rik Bakker (tot 78 kilo), Bert Verhoeven (tot 86 kilo), Hennie Pleizier (tot 95 kilo) en Eric Koenders boven de 95 kilo. Rob Hoogendijk is op 28 maart eveneens internationaal ac tief. De Vlaardinger neemt dan deel aan de open Duitse kampioenschappen, die in München worden gehouden. In zijn gewichtklasse tot 60 kilo gaat ook Jean Pierre van Deursen mee, terwijl de rest van de ploeg gevormd wordt door Tom Witjes (tot 71 kilo), Henk Numan en Jan Rap- mund (tot 95 kilo), Wilüe Wilhelm en Barrij Oudshoorn boven de 95 kilo. Vlaardingen - SZC heeft zich door de overwinning op MZPC wat steviger in de mid denmoot gevestigd. De ploeg uit Maastricht werd met 5-3 teruggewezen. De heren van WIK kwamen eveneens tot winst, bij SZPC werd met 4-10 gewonnen. De VZC'ers had den totaal geen moeite met RWV, en monster uitslag was het gevolg, 16-0. Viking was de enige herenploeg die verlies leed, tegen promotiekandidaat Raket kwamen de Vlaardin- gers niet verder dan 2-9. De dames van VZC wonnen met 4-7 bij Merwede, terwijl Viking bij dezelfde vereniging een 6-1 nederlaag leed. SZC-MZPC (h> 5-3 Pas in de laatste periode heeft SZC de wedstrijd kunnen be slissen, dat had echter al veel eerder moeten gebeuren. De Schiedammers verzuimde ech ter om de gecreerde kansen in de score tot uitdrukking te brengen. De ploeg uit Maas tricht had helemaal geen kracht in de aanval, maar kon Schiedam - Bij de Schiedamse korfbalvereniging heerst grote vreugde. Dit weekeinde ontving de vereniging eindelijk de be vestiging. dat de bouwvergunning afgehaald kan worden op het gemeentehuis. Nu kan er binnenkort daadwerkelijk met de voorbereidingen voor de bouw van het nieuwe clubhuis gaan beginnen. Na zestig jaar is een eigen accommodatie nu binnen bereik. Daadwerkelijk aan de slag kan ODI pas, wanneer de Schiedamse plantsoenendienst de beplanting heeft weggehaald op de plaats waar het nieuwe clubgebouw moet komen. De aangevraagde subsidie bij>de gemeente Schiedam Is nog niet definitief. Wel heeft het ODI-bestuur de mondelinge toezegging, dat het door zal gaan. Maar zeker is dat pas wanneer de Schie damse raad de meerjarenbegroting van het Schiedamse sport- plan behandeld heefL ODI wil het terrein zelf bouwrijp maken en vele activiteiten in eigen beheer uitvoeren. Het bestuur hoopt het gebouw in augus tus of september in gebruik te gaan nemen. Voorzitter Leon 't Hart vertolkte de grote vreugde van vereniging: 'eindelijk be gint het echt waar te worden Schiedam/MaassluisGreen Eagles heren heeft zich ge plaatst voor de finale van de Nederlandse B-beker door ook de uitwedstrijd tegen Blitz te winnen. De basketballdames van Juventus leden een ver wachte nederlaag tegen DAS en komen daardoor steeds die per in de degradatiezorgen. De dames van the Green Eagles boekten een zeer fraaie zege op het Barendrechtse Binnen land. Juventus - DAS (d) 47-74 Na het ruime verlies tegen DAS begint de degradatie steeds vastere vormen aan te nemen voor de mat spelende Schiedamse dames, die ook nu niet in staat waren een vuist te maken. Na een gelijkopgaande eerste helft, hetgeen niet werd veroorzaakt door het goede spel van Juventus. maar door de zwakte van DAS, had het tweede deel van de wedstrijd een heel ander beeld. Na een 33-27 ruststand wisten de gasten wel de goede rich ting te vinden waardoor het verschil allengs groter werd. Het gat groeide tot maar liefst 15 punten, waarna Juventus het niet meer kon opbrengen nog terug te komen, waardoor DAS 'freewheelend' het einde bereikte. The Green Eagles - Binnen land <d) 70-63 De in een aantrekkelijke wed strijd behaalde overwinning van de goed verdedigende Green Eagles dames op Bin nenland is van groot belang in de strijd om de derde en vier de plaats. Na een zwak begin, waarin de Maassluise dames met 10-4 achter kwamen, ver snelden zij, hetgeen een 19-12 voorsprong opleverde. Het was vooral Ingrid v.d. Kuil die door erg veel intercepties en een uitstekend schot aan de positieve ommekeerbijdroeg. Vlak voor rust kwam Binnen land sterk terug en bracht de marge van twaalf tot vijf pun ten terug (34-29). Drie minuten na rust was het verschil zelfs verdwenen. Een time out van Kees Brugman, en vervolgens een belangrijke inbreng van Laura van Hoorn en Ingrid van de Kuil waren de ingrediënten voor een twaalfpuntige voorsprong drie minuten voor tijd. Een ver woede press van Binnenland had nog wel enig effect, maar niet voldoende om de zege van the Eagles in gevaar te bren gen. Blltz The Green Eagles (h) 86-87 Met de comfortabele zege uit de eerste wedstrijd op zak gin gen de heren van the Green Eagles ontspannen het veld in. Geen moment is de ploeg van Jaap Boon in gevaar geweest, waardoor er regelmatig gewis seld kon worden. Steeds als Blitz een kleine voorsprong nam, versnelden the Eagles gedurende een aantal minuten en namen zo weer een voor sprong. Blitz wist toen niets anders te doen dan veel har der te gaan spelen en dat had nog resultaat ook. Weer kwa men de Eagles op achterstand en het leek erop alsof de wed strijd verloren zou worden. Met nog zes seconden tc spelen stond er een 66-83 stand op het bord, maar toen toonden de Eagles nog even karakter. Eerst scoorde Ton Thomassen schitterend en daarna benutte Aad Klos de laatste bal van de wedstrijd, waardoor de Eagles toch nog aan het langste eind trokken. gebruik makend van weinig kansen die het kreeg toch bij blijven. In de eerste periode begon SZC bijzonder mat, MZPC had het initiatief en kon zo ook de scoie openen. SZC ken pas in het tweede kwart iets terug doen, al kon nog geen voor sprong genomen worden, 2-2. Ook in het derde kwart kon den de Schiedammer nog niet op voorprong komen, hoewel de ploeg we de wedstrijd maakte. Pas jn de laatste pe riode kon de verdiende af stand genomen worden. Nadat tweemaal een numerieke min derheid goed werd uitgespeeld waren het Willem Jan Loom- an en Paul Goederend die voor de 5-3 zorgden. SZPC-WIK (h) 4-10 In een te harde en af en toe onvriendelijk wedstrijd heeft WIK een verdiende overwin ning bevochten. In het begin zag het daar echter geenszins naar uit, want de gastheren begonnen erg goed. De eerste periode werd dan ook met een 3-0 stand afgesloten. In het verdere verloop was het zwemverrnogen van SZPC echter niet toereikend otn WIK partij te geven. In het tweede kwart werd de achter stand gemakkelijk in een rui me 3-6 voorsprong omgebogen. Het verzet van SZPC was toen in feite al gebroken. Al kon den een aantal mensen van' SZPC dat moeilijk verkroppen en zij trokken toen ook teveel aan de noodrem, waardoor de wedstrijd een niet zo leuk ein de kreeg. Viking-Raket (h) 2-9 Viking was totaal niet tegen promotiekandidaat Raket op gewassen. In het begin kon Viking nog een beetje bijblij ven, tot de vierde periode bleef de schade tot2-5 be perkt. Maar in dat vierde kwart brak het gebrek aan wisselspelers de Vlaardingers lelijk op. Hier dient wel bij aangetekend te worden dat twee vaste mensen ontbraken (John Malipaard en John Veldt). Raket liep in die laatste periode gemakkelijk weg en behield zo de kansen op pro motie. VZC-RWV (h) 1&4> Het wprdt voor VZC een een zijdig verhaal, want ook nu weer werd met grote cijfers gewonnen. In de eerste perio de ging hel allemaal nog wat stroef. Maar toen de dcelpun- tenmachine eenmaal opgang was. was VZC niet meer te houden. De belangrijkste doel puntenmakers waren Rob en Marcel de Gier. Hans Arond en Kees Smits. Merwede 3 -VZC (d) 4-7 In een rommelige wedstrijd heeft VZC een moeizame overwinning behaald. In het begin ging het allemaal nogal gemakkelijk. Na de eerste pe riode was het 0-3, Maar in het verdere verloop stokte het Vlaardingse spel echter en dit was de wijten aan gebrek aan conditie. Merwede kon toen op gelijke hoogte komen. De rou tine van Connie Boer en Ka rin Nieuwstraten bracht uit eindelijk toch de overwinning, Merwede 2-VZC (d) 6-1 Viking werd in het begin to taal verrast. De thuisclub nam in de eerste periode een 3-1 voorsprong. Viking kwam er niet meer aan, ook omdat het Marian Stadt verloor. Zij had problemen mei het chloorwa- ter en lijkt voor het verdere seizoen uitgeschakeld. Maassluis/Schiedam Sandor Popovics heeft een tweejarig contract ge tekend bij het Belgische Waregem. De voormalige Hongaar begint op 1 juli, onmiddelijk nadat zijn contract met SVV is afge lopen. Bij de Schiedamse club wilde Popovics na een 'één-jarig verblijf weg, omdat hij bij deze club zijn grootste wens, name lijk een full-time trainer- schap, niet kon realiseren. Popovics heeft zijn huidi- fe baan als boekhouder ij een Haags bedrijf al opgezegd. Ook zal hij zijn woning in Maassluis opge ven om in Belgié te gaan wonen. De onderhandelingen tus sen beide partijen lopen al enige weken, maar zijn pas eind vorige week tot een goed einde gekomen. Popovics ontkent contac ten te hebben gehad met andere verenigingen in Nederland danwel Belgié. De tafeltennissers van de Schiedamse invalidensport- vereniging De Ooievaars zijn in de tweede helft van de competitie slecht van start gegaan. Stadgenoot Tapijthal Perfekt' bleek met een 9-1 score duidelijk de sterkere. Slechts John du Chatinier redde de eer. De Ooievaars bevindt zich door deze nederlaag met vijf punten in de degradatiezo- Caroüen van Neuren van VZC is tijdens de Speedo Meet tweede geworden op de 100 meter vlinderslag in een tijd van 1.28.5 min.. De Schiedamse scholier Ronald Doef heeft met een tijd van 22.3 seconden over tweemaal 250 meter de eer ste plaats (individueel) weg gehaald bij de hometram- wedstrijden. In de finales, die werden gehouden in het uitpuilende zaaltje van de OLV Visitatie, waren de verschillen erg klein. Ach ter Doef werd Rüdie Braad (23.9) tweede, Rolf Bouman (24.1) derde, Johan van Luyn (24.4) vierde en Johan Vollebrecht (24.4) vijfde. Bij het klassement van de Scholen, die reden om een geldprijs beschikbaar ge steld door Frans van Thie- nen, was het de St. Jozef school, die de eerste positie opeiste. De Prins Claus- school (tweede). Jan Ligt- hartschool (derde), Willem Geerhardusschool (vierde) en Goeman Borgesius school (vijfde). In de Maassluis sporthal Olympia wordt morgenmid dag net jaarlijkse lijnbal- toernooi voor jongens van de basisscholen gehouden. Lijnbal is een vereenvou digde vorm van volleybal. Het lijnbalevenement be gint om 13,15 uur aan de Rozenlaan. ADVERTENTIE. Le:?.:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4