SPORT FC Vlaardingen blijft niets bespaard TheeBritse snacks en cupfinal SPOOT Van der Velden trainer Hermes I mee Spelers SVV zien trip naar Arabië wel zitten doet mlSÈgmËÉÊm VLAARDINGS DAGBLAD Rode kaart voor Hoogmoed Deze week zekerheid SföL -/|ggg WmSË&mÊ. 25 JAAR BISDOM ROTTERDAM Wij bespreken plaatskaarten voor u in alle Rotterdamse theaters en schouwburgen. PLAATS EENS 'V EEN KLEINTJE 21 persoonlijke records VZC Tweehonderd Engelsen naar Maassluis Aféëlings-l - Ook regioteam kampioenen C7 v bestrijden elkaar Ger Robbemond herstellende Van Huet voorzitter van Schiedam Amateurs vernederen SVV 18 maart 1981 VO/SC/WW Leeuwarden De FC Vlaardingen blijft dit seizoen niets bespaard. Giste renavond projecteerde de inhaalwed strijd tegen SC Cambuur (onterecht 2-0 verlies en een rode kaart voor Hoog moed) weer een beeld, dat naast mede lijden nu ook bewondering opriep. Maar veertien spelers hadden de reis -en dus de financiële overweging van een snip- permiddag- naar het hoge noorden aan gedurfd en onder de bezielende over heersing van voorzitter Wïm van der Gaag, presenteerde Vlaardingen zich met de volgend seizoen transfervrije spelers in de etalage als een volwaardig eerste divisieclub. Puur de objectiviteit leerde, dat de FC Vlaardingen recht had op minstens een punt of misschien wel meer. Trainer Henk de Jonge van SC Cam buur maakte zichzelf dan ook onsterfelijk belachelijk door te verklaren, dat zowel Vlaardin gen zich negatief had opge- Sc hied am „Eerst moet al les financieel geregeld ziin, anders dan gaan we hele maal niet", aldus secretaris Frans Eykenbroek, de man die samen met trainer San- dor Popovics de contacten onderhoudt, over de trip van SVV naar Al Khallej in Sa- oedie Arabië. „Ik heb drie jaar geleden eens wat ver kocht in Saoedie ArabiÖ, maar zit nu nog op bet geld te wachten", geeft hij zijn scepsis aan. Deze week ver wacht SVV definitieve ze kerheid te krijgen over het al dan doorgaan van de vijf daagse trip. De spelers zien de trip naar het Midden Oosten om daar twee wedstrijden te spelen tegen de club van Rotter dammers Hans Venneker helemaal zitten. Aanvoerder Deen Warnaar: „Zo'n kan krijg je natuurlijk nooit meer". De meeste spelers zullen voor de trip wel een aantal snipperdagen op moe ten nemen. Warnaar ziet daar geen problemen in. „De meeste jongens hebben zo'n 20 vakantiedagen en gaan toch in de zomer slechts drie weken weg, dan kan het best Ik heb het er best voor over om een paar dagen eer der terug te komen van va kantie om nu mee te kun nen". Als er zekerheid is, dat de trip doorgaat hoort SVV drie weken tevoren wanneer precies. Voorlopig is het wachten tot de club van Hans Venneker is uitgescha keld voor de beker. Pas als er zekerheid is over de ver trekdatum (in ieder geval op een maandag ergens in aprif, red.) dan gaat het SW-be- stuur zich buigen over het verkrijgen van visa en de nodige inentingen. ■Wïmfr&i,, Schiedam Jan van der Vel den. de hulptrainer van SVV. wordt volgend jaar trainer bij Hermes DVS. Hij heeft een één-jarig contract getekend bij de Schiedamse eerste klasser. waar hij Wim Verhoorn op volgt „Ik heb juist Hermes gekozen, omdat die vereniging in de eerste plaats over goed spelers- materiaal beschikt en daar naast een goede accommodatie heeft en een goede medische begeleiding", aldus Van der Velden, die meerdere aanbie dingen had gisteren over zijn keuze. De oud-keeper van onder an dere Excelsior en SVV is vier jaar hulptrainer bij SVV ge weest. daarvoor was hij twee trainer van het Rotterdamse HOV. Van der Velden is in het bezit van het B-diploma. Jan van der Velden, na vier hulptrainer nu eigen baas IflMIBIIIIRllllHSVMB'HIIIIBIIBI 5 Internationaal Meubeltransport 2 li000 pil ET ffl AKKUNOIQ ffSfrODERK 2 V ERHUIZEN i IVBaTERIAAL o.a. UFT B 1 D. van Geyl&Zn. 2 Groenelaan 9-14 Schiedam, tel, 268071 en 263046 ERKEND VERHUISBEDRIJF WIJ WERKEN ONDER DE £.V. V. VOORWAARDEN SoflOQPOBCBPBgnBBBBPgattgPBPqPPe Gebedsdag o.l.v. de z.e.h. pastoor DRS. A. VREEBURG voor de noden van het bisdom op 28 MAART in de St. Lodewijkkerk. STEEWSCHUUR 19 te LEIDEN. Aanvang 11.00 uur - gezongen H. Mis. Sluitingslof plm, 15.00 uur. De kerk is bereikbaar vanaf het station Leiden met bus 40-41 - 42 - 46 - 15. BREDE HAVENSTRAAT 8 I VLAARDINGEN - TELEF. 35.45.23 I Tevens theatergeschenkbo.nnen I voor elk willekeurig bedrag. Geopend van 9.QO-13.00 en' 13.30-17.00 uur op zaterdag gesloten Zwal uw la a n 84 Schiedarn/Kethel Tel. 700069^708976 - b.g.g.;708328 Sv - zaterdags tot 13.00 uur geopend Te koop: OPEL Kadett Station, bwjr. '74. ktn.st. 84 000. Prijs 1700.-. Te». 010-359881. KENNISMAKING ALLEENSTAANDEN v.a. 30 jr. zaterdagav. 8 uur gezelligheid en dansen, in zaatTivoii, Nieuwe Haven 237, Schiedam. £ntr»e 2.60. Int. 015-567066, de hr. Vis. ONDEHH0UD EN REPARATIE Voor het LEVEREN, SCHOON MAKEN EN REPAREREN uw geisers naar Smederij Daub. Calienburgatr. 00, ViAordïngen. Tal. 34.30,96. TE KOOP AANGEBODEN Het Juiste adres voor al uw MEUBELSTOFFEERWERK Fe. Hessds en Co.. Eendracht- streat 52, tel. 341583 - 34Ö764 na 10.00 uur. WM liJJiiiniiitnifiuiitjnmiiiniiiHiiiiiiitniüiiiiu Rozenburg Met maar liefst 21 persoonlijke records heeft VZC 3 beslag gelegd op de eer ste plaats in een vierkamp met De Lansingh. LAC en RZPC in Rozenburg- VZC grossierde in ereplaatsen, al was het op vallende dat voortouw geno men moest worden door twee jonge moeders. Connie Boer- Buys, moeder van drie op groeiende zoons won met overmacht de 100 meter vrij in 1.04.9, terwijl Els Overdiek- Nieuwstraten, moeder van een tweeling, op dit nummer vier de werd. Maar ook de Vlaardingse jeugd presteerde goed, al zal het nog wel even duren, voor dat er kringrecords gezwom men zullen worden. De hele reeks gouden, zilveren en bronzen plakken als ook de se rie persoonlijke records wijst echter op voldoende progres sie. Op de in Dordrecht gehouden Speedo-meet was VZC welis waar de ploeg die de meeste deelnemers aan de start bracht, maar de resultaten wa ren er niet naar. Slechts Caro- lien van Neuren kwam op de 100 meter vlinder tot een tweede plaats (1.28.6), evenals de meisjes estafetteploeg (Jac queline Claas, Natasja Gerke- ma, Esther Brouwer en Ellen Breedveld) op de 4 x 100 meter wisselslag (4.30.4). De jongens estafetteploeg (Marco van Ij- zerloo, Martin Groeneveld, Robert de Vries en Reinïer van der Bend) kwam op de 4 x 100 meter vrij lot een derde plaats in 4.20-i steld. als dat zijn equipe dan ook verdiend had gewonnen. Tot de 83-ste minuut gaf het elektronisch scorebord in het gedeeltelijk verbouwde stadion in Leeuwarden ook nog duide lijk 0-0 aan. „We hadden het helemaal in onze zak. maar deze laatste zeven minuten vergeet ik m'n hele leven niet meer", brieste doelman René van Antwerpen, die samen met zijn collega's de kleedka mer na afloop tot één grote weeklacht tegen het aangeda ne onrecht omtoverde. Zelfs nadat in 53-ste minuut Diek Hoogmoed een rode kaart van scheidsrechter van Laar kreeg gepresenteerd, was FC Vlaardingen met tien man nog gemakkelijk opgewassen tegen de doorzichtige SC Cam- buuraanvallen, waarbij slechts Jos Pelzter in creatief opzicht opviel. „Ik vecht die rode kaart enorm aan", zei de na afloop nog wit weggeslagen Dick Hoogmoed. ..Die Bults gleed finaal op me. Hij zat als een soort slangenmens hele maal om me heen. Ik rukte me los. maar Van Laar zag dat als een trapbeweging. Hij was niet consequent, want dan hij Bults ook een kaart moeten geven. Precies ook rood, want hij had in de eerste helft al een keer geel staan". Kwelling Die eerste helft was zeker een kwelling voor eigenlijk de to tale de Cambuur-verdediging, want zowel Patrick Meijn- bardt Verschoor (in het iac- Dick Hoogmoedrood.... tisch praatje van Jan de Gier goed op zijn verantwoordelijk heden gewezen en blijkbaar gemotiveerd) als Rob Snijders ereerden direct gevaar en de balans van de gevaarlijke mo menten in de eerste helft loog er niet: Meijnhardt Verschoor driemaal. Hoogmoed en Snij ders eenmaal, terwijl Cambuur na een foutieve terugspeelbal van dezelfde Hoogmoed via de nieuwbakken Telstaraanwinst Rob van de Meer wel de beste mogelijkheid op een treffer kreeg. De tweede helft leverde -hoe wel al snel met tien man tegen elf- tot de beruchte zeven mi nuten voor het einde toch een gelijke score op. Rob van de Meer knalde namelijk in de 56-ste minuut op de vuisten van Antwerpen, terwijl Cor Pot een schitterende vrije trap door doelman Oscar Zijlstra uil de kruising zag worden ge haald. Een individuele actie van Cambuur's beste man, Jos Pelzter dus. gepaard aan een foutieve inbreng van de vee! pratende Mitrovie, maakte echter een einde aan de droom: 1-0. Waar FC Vlaardingen de kracht vandaan haalde, nie mand weet het. maar met tien man werd SC Cambuur zo waar in de problemen ge bracht. Een voorzet van Pa trick Janssens (gewisseld voor' Erik Versteegh) kwam via Meijnhardt van Schoor bij Snijders terecht, die de opge legde kans hoog in de tribunes deed eindigen. Nog was het 'feest* met afgelopen, want twee minuten voor tijd kopte Henk den Arend fraai de ge lijkmaker binnen uil een vrije trap van Frans Ludwjg. „Mi trovie drukte de keeper om laag, het spijt me", vertelde scheidsrechter Van der Laar. zich de woede van de FC Vlaardingenspelers op de hals halend. Vooral Mitrovie was zo teleurgesteld in zoveel on recht, dat hij in de laatste mi nuut ook Jos Pelzter nog bin nen de beruchte lijnen torpe deerde. Het terechte vonnis werd door het 'slachtoffer' zelf voltrokken: 2-0. Maassluis „De eerste contacten tussen Excelsior Maassluis en Harwich FC Parkston Youth FC werden door Piet Joore, zeeloods van professie, ge legd op het meeste neu trale aeel van Engeland en Nederland, namelijk de Noordzee", aldus Aad Verduyn. Samen met Cees van 't Wout en Piet Joore is hij belast met de voor bereiding en uitvoering van de overkomst in mei van een contigent van tweehonderd Engelsen uit het graafschap Essex. De Engelsen komen natuurlijk in de eerste plaatsen naar Ne derland om te voetballen. Alle Maassluise standaard-junioren teams komen in ieder geval in actie en daarnaast het tweede C-team en enkele pupillen- teams. Daarbij zijn er de nodi ge moeilijkheden, omdat er in Engeland in andere leeftijds klasse wordt gevoetbald dan in Nederland. De wedstrijden zullen zowel door Nederlandse ais Engelse 'referees' worden geblazen, zodat ook op dat on derdeel het internationale tin tje wordt gehandhaafd. Vrijdag 8 mei arriveren de 'Hollandvaarders', die direct na aankomst verdeeld worden over de gastgezinnen. Zater dags wordt er gevoetbald, en zondag is in overleg met de Engelse aangewezen als excur- sïedag. Definitief „Problemen zijn er genoeg bij de voorbereiding, maar «ge- staag begint alles nu definitie ve vormen aan te nemen. Zo hebben we nu bijna alle spe lers en hun verwanten onder dak", vertelt de enthousiaste Verduyn. die direct vervolgt, „het grootste deel bij leden, maar ook bij 'derden', die erg enthousiast reageerden op onze plannen. Het is de eerste maal. dat Ex celsior M een dergelijk groot tournooi gaat houden. De drie organisatoren stellen dan ook alles in het werk om er een succes van te maken. „Dat on danks het niet al te ruime budget", constateert Verduyn. Ook op het gebied van ont spanning. staan er een aantal dingen op het programma. Verduyn: Als alles meezit, dan zit Ipswich Town op 9 mei in de cup-final* en in dat ge val willen we deze 's-middags al gespeelde wedstrijd 's- avonds op video uitzenden met behulp van een levensgroot scherm. Leuk. want de hele groep Engelsen is nogal Tps- wich-minded'. Logisch want ze wonen op amper twintig ki lometer afstand". Overigens zijn er in het week einde van 8.9 en 10 mei in de kantine van Excelsior diverse Engelse hapjes te verkrijgen. En natuurlijk liters thee. Vlaardingen/Schiedam Een team bestaande uit spelers van diverse re gioteams doet zaterdag 21 maart mee aan het Nederlands korfbalkampioen schap voor afdelingskampioenen, dat KV Vlaardingen dan organiseert in de Schiedamse Margriethal. De deelname van het regioteam is mogelijk doordat de kampioenen uit de afdeling Fries land en Rijn/Delfland hebben afge schreven. Vooral het niet deelnemen van Tempo uit Alpher. aan den Rijn. de kampioen uit de afdeling Rijn Delfland heeft de organisato ren bevreemd. Deze vereniging en ook het bestuur van de afdeling regaeerde in het geheel niet op de uitnodiging. Eigen initia tief van Cher Willemsen, de voorzitter van Vlaardingen, leerde dat Tempo de voorbereiding op het veldseizoen belangij ker vond dan deelname aan dit tournooi. Het regioteam is samengesteld uit spelers en speelsters van Succes, Spirit, Harga, Vlaardingen, Oranje Nassau en ODI. De afdelingsteams leveren een man en een vrouw, de districtsteam een dame of een heer. De selectie ziet er als volgt uit: Mar- lène Olivier en Jan van Eyk (beiden ODI), Jacqueline Boog en Martin Lokker (bei den Spirit), Anja Pranger (Harga), Marja Bijl en Cees Gouweleeuw (beiden Succes), Romano Uijtdehaage (KV Vlaardingen), Anja Verhey en Hans Landman (Beiden Oranje Nassau). Freek Veer, oud-trainer van Harga is de coach van hei regioteam. CKC Maassluis vaardigt niemand af. zo besliste de Technische Commissie van deze vereniging. Door de korfbalbond (KNKV) wordt wei nig propagandistische waarde gehecht aan dit tournooi. Dit tot ongenoegen van Cher Willemsen, die zich het vuur uit de sloffen heeft gelopen om er een succes van te ma ken en er zelfs in slaagde een aantal spon sors aan te trekken. „Door verkoop van allerlei artikelen heeft de bond 60.000,- verdiend. maar dat geeft men liever uit aan propaganda-aeliviteiten in het buiten land. En dat terwijl er in eigen land nog zoveel te doen is", Hoe weinig waarde de korfbalbond aan het tournooi hecht blijkt wel uit het feit, dat de afdeling Rotterdam voor dit week einde wedstrijden veldkorfbal heeft vast gesteld en dat er in het district een vetera- nenzaaltournooi wordt gehouden. De eni ge medewerking die wordt gegeven is het uitstellen van de veldkorfbal wedstrijd ODI-Spirit, omdat beide teams spelers le veren voor het regiozaalteam. De overige deelnemers aan het tournooi zijn naast het regioteam: Telstar uit Hoe velaken, Wit Blauw uit Kampen, De Ka naries uit Best, KIOS uit Ruinerwold, Ar chipel uit Amsterdam, Vriendenschaar uit Bodegraven, Top uit Arnemuiden, Koog Zandijk uit Koog aan den Eaan en Onder Ons uit Oosterbeek. De Schiedamse Margrtethal vormt in de paasvakantie van dinsdag 14 tot en niet donder dag 16 april het decor van de schoolhandbaltoernooien voor het lager onderwijs. De jon gens kunnen naast handbal ook nog kiezen voor voetbal en handbal en hoewel er ver zoeken zijn geweest tot hel in voeren van meisjesvoetbal, was dit volgens de Sportraad' ruimtelijk zowel als technisch (nog) niet mogelijk. De zeilplank en recreatieve- reniging Delfland Iaat zich niet uit het veld slaan. De door de gemeente bevolen afbraak van de opslag aan de Schen- keldijk heeft de veriniging goed op kunnen vangen eh op een andere plaats weer op nieuw opgezet. De keetwagen staat er zelfs nog en is nu in gebruik als praat, kleed en schuilruimte. De Schiedamse avondvier daagse wordt dit jaar verlopen van dinsdag 23 tot en met 26 juni. De maandag 22 juni staat als inhaalavond. Het inschrijf geld bedraagt voor iedereen vier gulden en de startplaats is wederom Sporthal Margriet. Vlaardingen Ger Rob bemond, oud-trainer van Naaldwijk (zaterdag) en RKWIK, ligt momenteel in het Rotterdamse zie kenhuis Dijkzigt. De Vlaardinger, die dit sei zoen geen club onder zijn hoede had, maar wel weer in onderhandeling was. is herstellende van een in grijpende operatie aan het ruggemerg. Robbemond, die al eerder -niet alarme rend- last had van zijn rug, kreeg in de afgelopen weken na veelvuldig on derzoek zoveel last, dat er een gevoelloosheid van de ribben tot de tenen optrad. Via fysiotherapie is de ex- Fortuna en FC Vlaardin- genspeler bezig te trachten er weer bovenop te komen na de overigens geslaagde operatie. Schiedam Nico van Huet, die eerder dit seizoen op medi sche gronden met onmiddellij ke ingang de trainingen bij de voetbalvereniging Schiedam moest staken en overdragen aan Jan Rotgers, blijft als de nieuwe voorzitter van de afde ling voetbal yan de vereniging toch actief. Hij volgt hiermee interim-voorzitter Verweij, die zelf uit nood geboren de oude voorzitter van de afdeling voetbal (Cees van Tour) ver ving, op. Van Huet heeft dan ook een duidelijke stem in het kapittel, wanneer de ineens ontstane vakature van trainer aan de orde komt. Algemeen voorzitter Verweij daarover „Dat lijkt me lo gisch, nietwaar. Van Huet, die gelukkig als voorzitter van de afdeling voetbal op deze ma nier voor de vereniging blijft behouden, kan met zijn tienja rige achtergrond als trainer ook de geschikste figuur uit zoeken. Ook Jan Rotgers, die de zaak nu waarneemt, is een kandidaat. Maar een definitief beeld is nog niet gevormd. De aanstelling van Nico van Huet past trouwens precies in het huidige beleid van Schiedam. De afzonderlijke afdelingen zullen wat meer zelfstandig kunnen werken, daar moeten we naar toe". Vlaardingen Woedend was Sandor Popovics gisteren avond op zijn selectiespelers. En terecht, want datgene wat SVV gisterenavond tegen VV Vlaardingen (derde klasse KNVB) presteerde was ron duit bedroevend. Met maar liefst 3-1 zegevierden de ama teurs. Door een doelpunt van Hans Loovens kwam SVV na een minuut of tien op 0-1. Twee schitterende doelpunten van de snelle Danny Molendijk na Schiedamse verdedigingsfou- ten brachten binnen 25 minu ten de amateurs op 2-1. Even later was het Jan Peter EIsSc- ker die na weer een verdedi- gingsfouf. met een fraai lobje 3- 1 aantekende, In de tweede helft trachtte SVV, dat Rinus Steenbergen en Richard Dercks miste, nog wel de stand gelijk te trekken, maar de aanval was onmach tig. De beste kansen waren zelfs nog voor Vlaardingen, André Montijn schoot vrij voor Bas van Noortwijk naast en Jan Kramer kwam net is te kort bi: een lage corner van diezelfde Montijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4