SC! EDAMSCH COUR/M 'Keurt stichting kraakactie goed 9 krant Elly Coenen niet zonder slag of stoot wethouder Guys and Dolls in nieuwe formatie naar Maassluis Vervoer Vlaardings huisvuil naar Amsterdam illegaal POLO SHIRTS m PUIM Padden ook veilig op Noordeinde m Schiedam elk jaar 750 bomen rijker Splitsing flats in Holy van de baan Toespraak over Duitse kunst College niet content met wederrechtelijke stappen Bewoners Arendstraat willen geen fietsroute Kruising niet diagonaal afsluiten heren f.1! Vrijdag 20 maan 1981 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -- 105de jaargang no. 56'® PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 2625SC - klachtendienst 144144 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het Noordein de in Kethel is voor alle verkeer afgezet om overste kende padden te bescher men. Nu de trek van de paddensoort bufo bufo weer begonnen is, heeft de ge meente op verzoek van een milieuorganisatie hekken neergezet. ..De pad is het waard," 2ei deze week wet houder Chris Zijdeveld in antwoord op een vraag van PPR-raadslid Herman Noordegraaf. In Vlaardingen is het al en kele jaren een goed gebruik om. als dc padden weer op pad gaan, de Holy weg af te sluiten. In Schiedam-Kethel heeft zich het probleem van door auto's bedreigde pad den nooit geopenbaard. Het blijkt nu echter dat tussen de boerderij van oud-raads lid Cees Lansbergen en de Scheepvaartweg de bufo bufo met tientallen soortge- nootjes oversteekt. En hoe wel het Noordeinde en de Harreweg al goeddeels au tovrij zijn, heeft de gemeen te nu toch hekken neerge zet. om het ook bewoners en bestemmingsverkeer tij delijk onmogelijk te maken met auto's de paddenroute te kruisen. „U bent een ech te paddenvriend," zei Noor degraaf gisteren tevreden tegen de milieuwethouder. in Krijgt Schiedam ook piramidewoningen? Die vraag kan gesteld worden na de excursie van het gemeentebestuur naar Vlissingen, om een vreemde woonvorm te bekijken. Pagina drie. Midden-Delflandmoetrustigblijven.Datïsdeconclusievan de diverse inspraakgroepen die zich bogen over het nieuwe streekplan. Pagina drie. Galeriehouder Simon de Graaff heeft er weer echt zin in. Pagina vijf. René 80s wil hogerop met UVG. Pagina zes. J PDA zee;t vertrouw*] i ini c oalitie genoot op Maassluis De populaire Britse vfermansformatie Guys and Dolls zal vanavond een optreden verzorgen in de Maassluise discotheek 'Down-Town'. De groep zal optreden in een gewijzigde samenstelling. De donkere zangeres Martine Howard is na interne problemen uit de groep gestapt. Zij is volgens enkele roddelbladen verliefd geworden op de Nederlandse producer Gerard Stellaard en wil niet meer buiten Nederland optreden. Martine Howard is vervangen door Laura Forsyth, het zusje van de blonde zangeres Julie. Laura Forsyth blijk goed in de groep te passen. De Guys and Dolls treden pas laat in de avond op in 'Down Town'. Vóór de Britse formatie zal Harvey Lain een optreden verzorgen. Schiedam Elk jaar komen er in Schiedam 750 bomen bij. Dat formidabele aantal heeft ir C. Hoogeweij, chef van de plantsoenendienst, niet zonder trots genoemd tegenover Schiedamse gemeenteraadsle den die daar wel eens meer van wilden weten. Ondanks die welkome uitbreiding, die Schiedam een meer milieu vriendelijk karakter moet ge ven, is VVD-raadslid Annie Renskers te keer gegaan tegen al het groen, dat tusen dc straatstenen van Nieuwland omhoog schiet. Zij kreeg ech ter te horen dat dat op zijn be loop wordt gelaten, onder het motto 'beter groen dan geen groen'. Huidige bewoners willen niet verhuizen 1 Vlaardingen Een plan om vierkamerflats in de Holy- wijk op te splitsen in twee tweekamer-appartementen is van de baan. De meeste huurders van de gemeentef lats in de hoofdstedenbuurt zijn niet bereid naar elders te verhuizen, waardoor van de splitsing niets terecht kan komen. In splitsing zag de gemeente een vrij goedkope manier om het aantal woningen voor één- en tweepersoonshuis houdens uit te breiden. Die huishoudens zijn sterk vertegenwoordigd op de wachtlijst van het huisves tingsbureau van de gemeen te, terwijl er maar weinig ge schikte woningen voor zijn. Voorwaarde om enkele flats op hoger gelegen etages te kunnen splitsen was dat de bewoners van boven elkaar gelegen flats (zeven etages) bereid zouden zijn te verhui zen. Anders zou de operatie op fi nanciële en technische pro blemen stuiten, zoals de aan passing van rioleringsbuizen, waterleiding en elektrici teitsnet Er zijn wel huurders die wil len verhuizen, maar zeven boven elkaar wonende gezin nen die dat willen zijn niet te vinden. In totaal heeft de gemeente 238 van de in totaal 378 huurders van de flats aan de Bonn-, Bern-, Brussel- en Wenenweg aangeschreven met de vraag of zij wilden verhuizen tegen een vergoe ding van drieduizend gulden. Slechts 47 bewoners gaven te kennen dat zij er wel voor voelden. 60 waren tegen en de overige 131 namen niet eens de moeite het ant woordformulier in te vullen en terug te sturen. Uit de resultaten blijkt dat de meeste mensen die bereid zijn te verhuizen dat alleen maar willen als zij er een aanmerkelijk betere woning, meestal een eensgezinswo ning met tuin, voor in de plaats krijgen. Er blijken nauwelijks men sen bereid hun vierkamerflat om te ruilen voor een soort gelijke woning om plaats te maken voor één- en twee persoonshuishoudens. Maassluis Zonder slag of stoot is de ver kiezing van Elly Coenen tot de nieuwe wethouder van onderwijs en sociale zaken gisteravond zeker niet gegaan. De voltalli ge CDA- fractie hield e- venals PPR-raadslid Jaap yan der Griend haar Slera voor. Met 23 stemmen voor en 9 blan co steramen werd Elly Coenen uiteindelijk toch gekozen. De CDA-fractie liet onomwonden blij ken niet meer achter de huidige coalitie te kun nen staan. Fractievoor zitter Dick Pons: „Het vertrouwen in de VVD hebben wij niet meer. Daarom ook steunen wij de kandita- tuur van Elly Coenen niet." imiirnirmiiiiiiiiiiNrtiirirHiiimiiuitiiiiiimrni Schiedam In het stedelijk museum van Schiedam za! vanavond Dieter Opper, se* naatsraad voor kunst en we tenschap in Bremen, spreken over kunst in en aan gebou wen in zijn plaats. Die toe spraak houdt hij ter gelegen heid van de opening van de 'Botcherstrasse'. een expositie van Duitrse kunstenaars die eerder in aanraking zijn geko men met Schiedamse vakbroe ders. iimiitiiiiimiHimiiitiiiinnumiririniiiuiimHi Ook PPR-raadslid Jaap van der Griend was niet enthou siast over de voordracht van Elly Coenen. „Het is mijn col lege niet, ik draag er ook geen verantwoordelijkheid voor," De VVD toonde zich teleurge steld over de houding van hel CDA. Klaas de Roo: „Met op zeggen van het vertrouwen in de fractie heb ik moeite. Eén lid van de fractie is uitgetre den. Maar de fractie bestaat niet uit één lid, maar uit vijf. Wij blijven ons positief opstel len tegenover de raad in het belang van Maassluis. Ik be treur het bijzonder dat het CDA zich zo heeft gemeend te moeten opstellen." Elly Coenen ging in haar mai den-speech als weihouder in op het beleid dat in het ko mende jaar zal "moeten worden gevoerd: „Het programma zoals het in grote lijnen vast staat zal ik uitvoeren. Ik wil in collegiaal verband samenwer ken. Het zal misschien vallen en opstaan worden; ik hoop dat iedereen respecteert dat ik soms een andere melodie zal zingen. Mijn karakter is over het algemeen zonnig en opge wekt. Daar zullen weinig mensen moeite mee hebben, denk ik." De nieuwbakken gekozen wet houder kon direct aan de slag in haar nieuwe functie. De commissie onderwijs vergader de. Niet op het gebruikelijke tijdstip van 19.30 uur. maar drie kwartier later, want eerst werd er nog uitgebreid getoast op de verkiezing van Elly Coenen. Het zal in de nog resterende zittingsperiode moeten blijken hoe de CDA-fractie zich ver der opstelt tegenover haar coa litiegenoot en tegenover het gehele college van B en W. De positie van CDA-wethouder Izaak van der Knaap is er bin nen het college van B en W niet gemakkelijker op gewor den door de opstelling van zijn fractie; hij zal immers met Coenen moeten samenwerken. De nieuwe Maassluise wethouder, Elly Coenen, officieel geïnstalleerd door burgemeester Jan van Es. Vlaardingen Directeur gemeentewerken Gerritze heeft de heer Hommels uit Amsterdam schriftelijk laten weten dat het vervoeren van Vlaardings afval naar Amsterdam eigenlijk ver boden is. Gerritze beroept zich daarbij op de nieuwe af valstof - fenverordening Vlaardingen. Hommels neemt namelijk regel matig Vlaardings afval mee van kenissen die hier wonen naar Amsterdam, om het daar aan de gemeentereiniging aan te bie den. Hommels had de Vlaardingse dienst gemeentewerken laten weten dat hij dit deed om zijn kennissen te helpen, omdat in Vlaardingen het huisvuil immers slechts eenmaal per week wordt opgehaald. Voor dit stukje service had hij graag een fi nanciële vergoeding wegens autokosten van de gemeente Vlaar dingen willen hebben. Amsterdam heeft onlangs besloten een deel van het Amster dams huisvuil te laten afvoeren naar de Afval Verwerking Rijn mond (AVR). „Ik geef u in overweging het huisvuil van uw kennissen niet meer met uw personeneauto naar Amsterdam te brengen. Misschien heeft u begrepen dat hetzelfde huisvuil door de gemeente Amsterdam alsnog, maar nu over een veel grotere afstand, weer naar de AVR wordt afgevoerd," schrijft Gerritze in zijn brief aan Hommels. Die had alle begrip voor de brief van gemeentewerken. Zijn brief aan de directeur moest gezien wor den als een ludieke grap. Een grap waar ook Gerritze wel waar dering voor had. De geldelijke vergoeding waar hij om vroeg krijgt hij overigens niet, zo heeft Vlaardingen hem in de brief laten weten. Schiedam Hoewel burgemeester en wet houders de kraakactie in het GTB-kantoor aan de Dwarsstraat 'onwettig' noemen, ver zoeken zij de verantwoordelijke bestuurders op het gebeuren commentaar te leveren. B en W zien de katholieke stichting voor so ciaal-culturele arbeid (KSCA) als verant woordelijke instantie, omdat het clubhuis werk Zuid formeel onder die stichting valt. En omdat het college de stichting hoog acht, wil het weten op welke wettelijke gronden de kraakactie van de clubhuiswerkers wordt gebaseerd. Vier CDA'ers zijn intussen in de pen geklommen en snel ler dan de laatste tijd het ge val is geweest, beantwoordde het college van B en W hun vragen. De vier confessionelen: Siem Rosman, Luud Snel, Ad Son- neveld en Rita van Lambal- gen, willen naar aanleiding van een artikel in de Haven loods van 12 maart weten ol wethouder Herman Post hoorn inderdaad blij is met de kraakactie. B en W antwoorden daarop dat Posthoorn weliswaar een blijmoedig man is, maar dat hij de mogelijkheden voor het clubhuiswerk in Schie- dam-Zuid steeds heeft over zien en bepaald niet in zijn nopjes is met de kraakactie. „Nimmer zullen en kunnen wij content reageren op een handeling, die met name naar de geest indruist tegen algemeen aanvaarde rechts normen," zo laat het college niet alleen weten aan de vier CDA-raadsIeden. maar ook aan de KSCA. Pikant detail, onuitgesproken door het col lege, is hierin dat de voorzit ter van de KSCA, Armand van Puyvelde, tevens be stuurder is van de bewoners vereniging Schiedam-Zutd, welke vereniging in het hele tafereel nauwelijks voor komt. In de brief aan de KSCA noemt het college de actie 'wederrechtelijk'. Met enige verbazing zegt het college kennis genomen te hebben van de sanctionering van de kraakactie door het KSCA- bestuur. BenW willen we ten hoe de kraakactie nu te rijmen is met het wettelijk karakter van de stichting, of dat er andere motieven zijn de kraakactie voort te zetten. Het college van B en W houdt een stok achter de deur. Het wijst erop dat, als de KSCA de actie goedkeurt, bestuursleden de kans lopen door de rechter ontslagen te worden. Volgens BenW kan dat toch de bedoeling niet zijn, zeker niet „nu op ver zoek van iedere belangheb bende door de rechter in een mogelijke bestuursvacature kan worden voorzien", aldus het college. Deze opmerking slaat op in terne moeilijkheden binnen het gemeentelijk en wijk overleg. Het CDA heeft van het sa menvattend artikel in de Ha venloods opgekeken. Uitge lezen antwoordt het college, dat op juiste waarde geschat kan worden van hoe een en ander is overgekomen. In de eerste vergadering van de nieuwe raadscommissie voor cultuur, sport en jeugd (CSJ) is reeds aangedrongen op een overleg met de club huiswerkers. Het CDA was daarbij, „Het komt ons dan ook enigszins vreemd over, indien thans wordt gesteld dat deze stap als onverstan dig en verwarrend wordt er varen," aldus het college aan het CDA. Volgens BenW is er vol doende overleg geweest over het vraagstuk accommodatie, zowel op bestuurlijk als amb telijk niveau. Er is echter volgens de collegeleden geen aanleiding geweest tot actie over te gaan, 'feitelijk noch formeel'. Vlaardingen De bewoners van de Arendstraat in Vlaar dingen hebben bij het college bewaar gemaakt tegen het aanleggen van de centrale noord-zuid fietsroute door Holy. De fietsroute zou door hun straal lopen. Ze verwach ten veel overlast van de route en zien deze liever op een an dere plaats verschijnen. Tijdens de gemeenteraadsver gadering van komende maand zal het verkeerscirculatieplan Holy worden besproken. De brief van de bewoners van de Arendstraat zal dan ook in de discussie worden meegeno men. College in advies: Vlaardingen De kruising Van Schravendijkplcin-Broek- weg-Groon van Prinsterer- straat zal niet diagonaal wor den afgesloten. De werkgroep Van Schravendijkplein had dit verzoek aan de gemeente ge- 1 richt, maar het college van burgemeester en wethouders vindt het een te ingrijpende maatregel. De werkgroep wil m afsluiting, om het sluipverkeer op het Van Schravendijkplein te weren. j Diagonaal afsluiten zou vol- 41 gens het college betekenen dat de drie omliggende straten, de Da Costastraat, Bilderdijk- straat en Potgieterstraat, meer verkeer te verwerken zouden krijgen. Het instellen van een richtingsverkeer in de drie straten zou dat probleem kun nen oplossen, maar daar wil de gemeente niet aan. De gehele problematiek moet volgens het college eerst maar besproken worden bij de inspraakproce dure voor het verkeerscircula tieplan van de binnenstad. De gemeente zal wel fietsop- stelvakken aanbrengen op de kruising Gedempte Biersloot- Veerplein. Herhaaldelijk kwam het namelijk voor dat fietsers op dat punt in de knel kwamen door het autoverkeer. De ervaringen die in Holy met een dergelijke fietsopstelplaats zijn opgedaan zijn goed. ADVERTENTIE PIKE w #METttWELWWr! SCXCUM KOEMARKT 1 VIAARDSUGEN OW KCXMANVSNGEL E7 MAASSLUIS KONINGSHOEK

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1