SPORI 'Het wordt te gewoontjes SportKort *3 Cor Nieuwenhuizen naar Zwaluwen: Wim van der Kolk weg bij SZC Strijd spitst zich toe Henk van de Veer verricht loting Goud voor Robert de Vries Schiedams damkampioenschap: Vlaardingse Roterdams kampioen bowlen Prestatieloop Fortuna woensdag as maart 1981 VD/SC/WW 'Ik heb mijn diploma's, ik Ikan me drijvende houden' Zoetermeer „Het con tract was binnen 48 uur getekend, Ik was met meer verenigingen in de slag, maar Zwaluwen heeft met zo'n enorme snelheid gehandeld dat ik besloot om voor de Vlaar- dingse club te kieren. Het is een sprong in het diepe, ik weet het, maar ik heb mijn diploma's dus ik kan me drijvende houden. Ik ben niet bang, als ik iets aanpak doe ik het meteen goed ook". Cor Nieuwen huizen is een tevreden man. Kan dat ook zijn om dat hij de overgang van zondag derde-klasser VDL naar zaterdag eerste klasser Zwaluwen als een I regelrechte promotie be- De atletiekvereniging Fortu- na heeft voor het eerst de or ganisatie van de open Rotter damse veldloop kampioen schappen toegewezen gekre gen. Zaterdag is het zover en het programma voor het atle- tiekgebeuren in de Broekpol der, ziet er alsvolgt uit 12.00 Meisjes (A-B) 2600 meter, 12.15 uur dames 4300 meter, 12.45 uur jongens (B) 4300 meter, 13.15 uur jongens (A) 6900 me ter en 14.00 uur heren/vetera nen 10.400 meter. •Op 9 mei staat de wielerron de van Vlaardingen op het programma. De organiserende vereniging De Coureur' is nog I steeds naarstig op zoek naar winkeliers etc, die premiegel den beschikbaar willen stellen. Dit om de organisatie weer fi nancieel rond te krijgen. Mevrouw Van Toor, VVD- raadsïid in Vlaardingen heeft zich maandagavond al uiterst positief uitgelaten over het voorstel om voor korfbalvere niging Oranje Nassau een nieuw clubhuis te bouwen. Met de bouw is een gem een te- subsidie gemoeid. Nu Tweezaam Onderweg I (NTO), de Maaslanöse gym- I nastiekvereniging houdt zater dag van 08.30 tot 17.00 uur de 1 jaarlijkse onderlinge wedstrij den in de twee plaatselijke gymnastiekzalen. Na afloop van de wedstrijden ts er om 17.00 uur een demonstratie mi- nitramp synchroon springen. In de rubrieken 60, 80 en 100 centimeter werden er dit weekeinde onderlinge spring- wedstrijden gehouden op het terrein van paardensportvere- I niging 'Lickebaert" in Maas sluis (manege Middenhof). Teun Stuis won met Dardenel- la de rubriek 60 centimeter, Bonita Boogh met Andy tot 80 centimeter en Lolanda van de I Kooy op Angela tot één meter. De Maassluise manege Mid- I denhof start morgenavond met paardrijlessen voor geestelijk gehandicapten. De gehandi- cap ten rijn afkomstig uit Gaardingen, MaassLuïs en Hoek van Holland. De ledenvergadering van paardensportvereniging Licke baert hebben besloten over te gaan tot het bouwen van een nieuwe binnenmanege. Met een bouwbedrijf uit Dedems- vaart is men al tot overeen stemming gekomen, wel is het bestuur nog in onderhandeling over een eventuele subsidie en een garantie voor een hypo theek. De Ooievaars staan na een 7- 3_ nederlaag bij Charlois 3 nog maar net boven de degradatie- zóne. De tafeltennissers van de Schiedamse invaliden sport vereniging konden geen re vanche nemen voor de 9-1 ne derlaag in de thuiswedstrijd. John du Chatinier won twee maal en Mare Chomette één maal. •De oefenwedstrijd die Satel liet gisterenavond tegen DJS jzóu spelen is afgelast. Ook de oefenwedstrijd die MSV'71 gisterenavond zou spelen tegen VDL 2 ging niet door. MSV was bang voor blessures. Nu oefenden de re serves van VDL maar tegen de reserves van Excelsior Maassluis- Een voorproefje dus van de derby die de stand- daardelftallen volgende week aks oefenwedstrijd afwerken. Excelsior won nu roet 2-1 door een een eigen doelpunt van Jan Quwendijk en een treffer van Wim Kwak. Chris Woerts scoorde na rust met een lob te- schouwd. Een bliksemcar rière voor de 28-jarige sportinstructeur. Na eerst enkele jaren actief te zijn geweest bij FC Vlaardin gen als trainer van het C-elftal koos hij vier jaar geleden voor de overstap naar het amateur voetbal. VDL was zijn eerste club. Hij beleefde er vier suc cesvolle jaren. Vorig jaar nog zette hij de kroon op zijn werk met een kampioenschap. Ook dit jaar in de derde-klas vallen de resultaten niet tegen, al kan VDL zich zeker nog niet veilig wanen. In de vijf resterende thuiswedstrijden moet de posi tie echter veilig kunnen wor den gesteld. Niel te veel Over Zwaluwen wil Cor Nieu wenhuizen. niet al te veel zeg gen. „Ik heb de ploeg enkele malen aan het werk gezien. Het is weinig constant Ik wil ook bij Zwaluwen het hoogste bereiken. Ik vind wel dat je dat als doel moet stellen. Het potentieel is er. dat weet ik. Ik ervaar het niet als een extra druk dat ik de grootste club uit Vlaardingen ga trainen die ook nog het hoogst voetbalt. Ik geef me voor de volle 100 pro cent. Prestaties moeten er zijn, anders komen er spanningen De opbouw zal in ieder geval verschillen van dé manier die hij bij VDL als 'heilig' had verklaard. De Maassluise voet ballers trokken in de voorbe reiding veelvuldig richting Hoek van Holland voor loop training. De met een fraaie snor gesierde Nieuwenhuizen: ,.De vereniging Zwaluwen vereist een veel meer proffes- si oneler gerichte opbouw. De train ingsaccomodatie bij VDL, en dat moet je niet als 'kritiek zien op de vereniging andera had ik er nooit zo lang geble ven, is nihil. Bij Zwaluwen is het wel even andere. Je hebt een voetbalveld, goed licht. Je kunt een veel meer balgerich- te training geven. Het posities pel, afwerken op de goat Dat is voor iedere speler belang rijk, je moet niet alleen maar kilometers vreten. Ik heb echt een bloedhekel aan lopen. Bij VDL moest ie het wel vaak doen omdat net trainingsveld abominabel slecht is". Bepalend Tevreden over het verloop van dit seizoen is de trainer die in het bezit is van het B- diploma zeker niet: „We staan te laag. De druk op de achter hoede is soms te groot omdat het voorin wel eens spaak loopt, maar als we er één of twee inschieten loopt het als een trein. Vorig seizoen heb ben we er niet voor niets 68 ingeschopL De mentaliteit is een bepalende factor in het ge heel. Er zijn maar weinig spe lers met zelfkritiek. Ach, in f>rincipe is iedere voetballer astig. De omgang is een stukje ervaring. Ik ga in mijn werk ook veel met mensen om, dus ik weet er wel het een en an der van". Gor Nieuwenhuïzen, ge trouwd, dochtertje, is sportin structeur bij de politie en brandweer in Zoetermeer. Een baan die hij met veel plezier vervult. Geeft de beroeps sportlessen. Doet zelf fanatiek mee. De sfeer is ontspannen De brandweerlieden hebben duidelijk zin in een uurtje ont spannen en leven zich hele maal uit. Aanwezig ook de eerste vrouwelijke brandweer vrouw van Nederland: Ingrid Bronsveld. Nieuwenhuïzen spreekt vol bewondering over haar: „Hadden sommige jon gens bij VDL maar de menta liteit van Ingrid Ouwehoeren Velen hebben nooit begrepen waarom Cor Nieuwenhuizen na het behalen van het kam pioenschap niet is opgestapt bij VDL. Zelf heeft Nieuwen- huizn niet lang getwijfeld of hij wel of niet zou blijven: „Als je weggaat op je hoogte- f>unt kun je je geen buil val- en. Vorig jaar in de vierde klas was het vaak alleen maar schoppen. Nu merk je dat de techniek ook heel belangrijk is. Ik vind het fijn dat ik dat ook heb meegemaakt. Ik heb altijd bijzonder prettig bij VDL gewerkt. Bij iedere vereniging maak je ups en downs mee. Het vele praten in het veld breng ik terug tot een stukje nerveusiteit. Is het stil in het veld dan weet ik dat er iets niet goed is, dan wordt er ook minder gepresteerd. Nee laat ze maar lekker ouwehoeren Tegen zijn verlies kan Cor Nieuwenhuizen slecht. Is er een wedstrijd verloren dat heeft zijn vrouw Stans een slechte zondagavond: „Ik ver werk een nederlaag altijd langzaam. Ik ben dan ook zeer chagrijnig na een verloren wedstrijd. Ach, dat gaat van zelf wel weer over denk ik dan altijd maar Moeite om afscheid te nemen van VDL heeft Nieuwenhuizen niet, ook niet na vier plezierige jaren: „Clubliefde bestaat niet. Het is een stukje van je carrière, daar kun je op terugblikken". Eng Het trainerswereldje wordt vaak als eng omschreven. Iets W3t de Cios-trainer grif bpaaeïat: „Collegialiteit bestaat ïiir 3Het is gewoon haat en (i-'i.ïod-Jnijd. Het wordt in de hand gewerkt door de vroeg tijdige contractbesprekingen. Het is azen op de baantjes van de collega's. Ik heb daar nooit aan meegedaan. Zal het ook nooit doen ook. Gelukkig heb ik wel een aantal fijne colle ga's. Met Jan Postema, Ger Robbemond, Wim Verhoom, Aad de Mos en Arie Lagendijk heb ik regelmatig contact." Cor Nieuwenhuizen staat met zijn 28 jaar al vroeg aan de top. Een toekomstbeeld kan hij echter niet schetsen: „De toe komst? Het zou de A-cursus kunnen zijn, maar ik weet niet of het wel opweegt tegen de tijd die je er moet instoppen. Je kunt als trainer ook succes vol zijn in de amateurwereld. Hoelang zal het betaalde voet bal nog stand houden met de Cor Nieuwenhuizen als sportinsiructeur actief In Zoelermeer enorme schuld die er momen teel is. Bij een topclub zou ik eventueel wel als hulptrainer willen werken. Ik heb nu ze kerheid en hoef dus niet zo nodig te veranderen. Schiedam - Na acht seizoenen draait Wim van der Kolk, trai ner/coach van SZC, de Schiedamse water polo wereld de rug toe. Niet omdat hij te leurgesteld is in de gang van zaken bij SZC. "Nee, het werd te gewoontjes in Schiedam", zo ver klaart hij. "En dat zou de prestaties in de toekomst niet ten goede komen". Van der Kolk stapt dus op, maar is niet voor de polowereld verloren. Hij keert naar zijn oude nest terug. Bij het Haagse HZPC, waar Wim jaren lang succesvol speler is geweest, zal hij met in gang van het nieuwe sei zoen trainer/coach van de heren worden. Hij ziet daar, ondanks het feit dat HZPC waarschijnlijk uit de hoofdklasse zal degra deren mogelijkheden om in de toekomst succes te behalen. 'Ten eerste is daar de kwantiteit van het spelers aanbod veel groter en dat betekent onderlin ge concurrentie en dus be tere prestaties. En ten tweede denk ik dat de jongens bij HZPC meer voor nun sport over heb ben". Gemist Dat waren nu juist de zaken die Wim van der Kolk bij SZC gemist heeft, waardoor zijn "loopbaan" in Schiedam geen hoogte- en dieptepun ten heeft gekend. De Schie dammers draaiden namelijk nooit in de top van de twee de klasse mee. Wat ontbrak er nu bij SZC De spelers groep is te klein, een ieder is zo verzekerd van 'zijn* plaats. Ook wanneer hij wat minder presteert". Een ander probleem waartegen Wim op moest roeien was het feit dat niet iedereen zich honderd procent voor zijn sport wen ste te geven. Men wil wel graag spelen maar niet al tijd met de volle inzet Of men leeft niet voldoende naar een wedstrijd toe". Niets Wim van der Kolk geeft eer lijk toe, dat hij aan deze situ atie niets heeft kunnen ver anderen. Nu zal het zeker niet meer gaan, alles is te ge woon geworden. De tijd voor vertrek lijkt dan ook juist te zijn gekozen. Van der Kolk: „De spelers zijn op mij uitge keken en ik op hun. We ken nen elkaar door en door. Hierdoor heeft de gezagsver houding trainer spelers aan kracht verloren". Voor de opvolger van Wim van der Kolk (SZC zoekt nog, red.) ligt er dus een zware taak. Over het profiel van zijn opvolger heeft hij een duidelijk beeld "Het moet geen figuur in de trant van oude jongens krenten brood zijn. Nee, hij moet overwicht op de groep heb ben. Zijn vakkennis mag dan ook op het tweede plan ko men. Als een sterke man bij SZC de scepter zou gaan zwaaien dan is de vereniging zeker niet ten dode opge schreven". zo vindt Van der Kolk. Zeker als spelers als Willem Jan Looman en Paul Goederond blijven trainen en er komt iemand van bui ten bij dan zijn er mogelijk heden. Daarnaast heeft SZC een aantal jeugdspelers zoals Michal van Alphen en Hen- nie van Deurzen die zeker toekomst hebben", vervolgt hij. En dat betekent dus kwantiteit en de door van der Kolk zo begeerde con currentie. Ondanks het feit dat zich een kentering in het tij voor lijkt te gaan doen gaat Wim van der Kolk niet met verdriet weg. "Ik heb een duidelijke keuze gemaakt, die voor mij, en voor SZC naar mijn me ning ook, het beste is**. •Wim van der Kolk te midden van het eerste SZG-team. v.l.n.r. Leen van Noortwijk, Wim van der Kolk, Frank Ruseier, Paul Goederond, Dennis van Alphen. Herman Steens en Ruud Kramer Freher. Willen Jan Looman ontbreekt op deze foto Schiedam Het kaf begint zich van het koren te scheiden in de het open damkampioen schap van Schiedam. 2n groep A spitst de strijd zich toe tus sen Rob van Eyk en Ron Heusdens, terwijl Sjaak Prins een gevaarlijke outsider is. Ron van Eyk won in de ze vende ronde vrij gemakkelijk van Leen Lijklema en heeft nu tien punten. Ron Heusdens brak zijn partij tegen Tiny Mous in kansrijke positie af en komt bij winst ook op tien punten. In de B-groep is de spanning weer helemaal terug, na de winst van Louis Vrijland op de fiere koploper Leo Mous. Vrij land heeft nu de eerste plaats op de ranglijst overgenomen met tien punten uit zeven par tijen, maar hij wordt bedreigd door Leo Mous (negen uit zes) en Floor Pauw (zeven uit vijf). Schiedam Oud-betaald scheidsrechter Henk van Veer verricht vrijdag in de kantine van WK de loting van het zaalvoet balkampioenschap van Schiedam. Dit - door de vereniging WK georga niseerde- kampioen schap. zal opnieuw de Jan Bijl oo-wisselbokaal als inzet hebben. Reeds 24 verenigingen hebben voor dit evenement inge schreven en vrijdag zal de pouleindeling bekend zijn. De wedstrijden zul len worden gespeeld ln de Margriethal op maan dag 4 mei, donderdag 7 mei, maandag 11 mei en de finaleavond op don derdag 14 mei. Titelver- dedlger is het team van SVV. Vlaardingen VZC is tijdens de eerste wedstrijddag van de ZRO-A-competiatie goed voor de dag gekomen met een vier de plaats, achter ZPB Unico, Devel en Kempods. Het ver schil met de nummers twee en drie was maar gering, terwijl de overige vier deelnemende ploegen ver achterbleven. Robert de Vries was met een eerste plaats op de 100 meter schoolslag de meest in het oog- lopende VZC-er. Zijn 1.19.4 betekende niet alleen een nieuw persoonliike record, maar ook een verbetering van het baanrecord. Bij de meisjes onder de twaalf jaar veroverde Eileen Breed- veld, in een nieuwe persoonlij ke toptijd van 1.11.8 minuut, en Sandy van Dusseldorp in 1.10.4 minuut, beiden zilver op de 100 meter vrije slag. Brons was er voor de beide wisselslagestafetteploegen. De dames Paula Benne, Ingrid Wijzenbroek, Irma Voorham en Rita Hoogerwerf kwamen tot een tijd van 5.11.4 en de heren Frits Jan Edelijn, Ro bert de Vries. Remco Sneuve- rink en Albert Jaap van Sant brink tot 4.36.0. Rotterdam Fia Meyer- Boender uit Vlaardingen is in de Rotterdamse Hof plein bowling eerste ge worden op de kampioen schappen van het district Rotterdam en omstreken met een gemiddeld van 179.5 pins over 14 games. Door dit resultaat heeft de Vlaardingse bowlster. die bij bowling De Kangeroe speelt, zich geplaatst voor de Nederlandse finale van de 'world games', die bin nenkort in Rotterdam wordt gehouden. De win naar bij zowel de dames als de heren van deze Ne derlandse finale wordt uit gezonden naar de World Games in Santa Clara, Ca- lifornië in de Verenigde Staten. Deze 'wereldspe- len* worden gehouden voor die sporten, die niet op de Olympische A-lijst voorkomen, zoals badmin ton, basebal, softbal, wa terskiën, karate en ook bowling. Overigens was Fia Meyer- Boender k.iet de enige speelster van bowlingbond De Kangeroe. die zich voor de districtskampioen schappen had geplaatst Dat deden ook Cock Pols, Jo de Haan, Els de Haan en Janny van der Hoek, Bij de heren plaatste zich Leo Duister en Chris Steenhuyse. Ronald Til (12) en Remco Verboon (12), van De Kangeroe, zijn. uitgenodigd om deel ten nemen aan ae jeugdbowlingimerland te gen West-Duitsland, die met pasen in 's-Heeren- berg wordt verspeeld. Vlaardingen De Vlaar dingse atletiekvereniging Fortuna houdt zaterdag in de Broekpolder, voorafgaande aan de open Rotterdamse veldkampioenschappen, een prestatieloop. Eerst (om 11-00 uur) staat er een jeugdloop over 2600 meter (tot en met twaalf jaar) gepland, terwijl een kwartier later de oudere deelnemers hun weg gaan. Deze laatste groep heeft de keuze tussen le afstanden van 5200 en ''-J meter. Het vertrekpunt is aan de Water sportweg en de inschrijving is bepaald op 2,50 gulden voor de jeugd en 3,50 gulden voor de ouderen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 6