SPORT 7 SPORT KORT 'Ach. iedereen wil wel eens worden gekieteld' FC Vlaardingen niets te verliezen SilÉ Het gaat span nen voor DHS Laatste kans voor De Korenbeurs mm s ibi pff Tegen NRC Blauw-Wit.... Handbal-duizendpoot Ludo van Mil: Rolstoelbasketbal in Margriethal Popovics optimistisch Nog een klein kansje voor Vlaardingers vrijdag 27 maart 1981 VD/SC/WW De softballteams van Holy en Schiedam oe fenen maandagavond om 19.00 uur op het terrein van de Vlaar- dingse club aan de Zwaluwenlaan. Ook de honkballers van Schiedam zijn aan het oefenen, voor za terdag staan er twee wedstrijden voor de se- lectiegroep op het pro gramma. Om 10.00 uur speelt de ene helft van de selectie in Rotter dam tegen Nep tun us 2 en 's-middags speelt de andere helft tegen Blue Birds. Tot de taken van het onlangs kampioen ge worden tweede heren team van hoek eyv ere- niging Pollux behoort niet alleen het krijten van de lijnen, maar ook het opvullen van de konijnenholen op veld twee. Zo meldt Castor het clubblad van Pollux. De Vlaardingse voet balvereniging mogen in het vervolg bij oner- verhuur van de velden maximaal 150,- per wedstrijd vragen. Dit was eerst 75,-. Het eerste waterpolo- team van SZC heeft weer eens een confron tatie met de bekende' scheidsrechter De Haas achter de rug. In het bekerduel met Vivax in Oestgeest ging het de Schiedammers in de eerste periode nog van een leien dakje: 0-3. Daarna greep de Haas in en de een na de an dere SZC'er ging op de kant. Vivax kwam zo terug via 5-5 naar 8-5. De twee Schiedamse treffers in de laatste periode veranderden niets meer aan de 8-7 bekemederlaag. Ook Rob Hoogendijk heeft zich bij de 'dissi denten' van het Neder lands topjudo gevoegd. Als gevolg hiervan neemt de Vlaardingse lichtgewicht (tot 60 kilo) niet deel aan de Westduitse kampioen schappen, morgen in MUnchen. Peter Joore, de ro buuste verdediger van Satelliet, is voor gerui me tijd uitgeschakeld. Ten gevolge van een 'onschuldige' schouder- duw in een onderlinge selectiewedstrijd, is de aanhechting naar het sleutelbeen doormid den gescheurd. Gezien het succes van de eerste nachtju- bileumloop van HBSS, heeft voorzitter Kien Klink besloten er vol gen jaar lente een v tweede editie aan vast te knopen. Het aanvangstïjdstip van de wedstrijden van het negende Vlaar- dings voetbalkam pioenschap is niet 18.15 uur, maar 18.45 uur. De kwartfinales van dit toernooi worden ge speeld tussen 4 en 15 mei, de halve finales zijn op dinsdag 19 en donderdag 21 mei, ter wijl de eindstrijd staat gepland voor de laatste week van Fortuna. Maijoleine van Unen, Liesbeth Beeks en Jo- landa van Meggelen zijn gisteren vertrok ken naar Madrid, waar dit weekeinde de Euro pese kampioenschap pen judo op het pro gramma staan. Van Unen komt uit boven 72 kilo, Beeks tot 56 kilo en Van Meggelen tot 72 kilo. Hans van Zelm, trai ner van de succesvolle damesselectie van Wil ton, is op de jaarverga dering van deze vere niging tot de ontdek king gekomen, dat een meerderheid van de vergadering tégen een aanblijven is. Een defi nitieve beslissing is nog niet genomen. Een regio-damesvoet balteam, overigens voornamelijk gefor meerd uit de vereni gingen DSS'26 en MSV'71, speelt dinsdag om 19.00 uur op het terrein van DSS'26 te gen de Rotterdamse da messelectie. Kozakken Boys-doel man Arie Ottenvanger speelt morgen tegen Zwaluwen zijn 300-ste competitiewedstrijd voor het eerste elftal van de eerste klasser uit Werkendam. Als gevolg van dit heuglijk feit staat er een kleine huldiging voor aan vang te gebeuren. VLaardicgen Tesamen met het eerste herenteam speelt Ludo van Mil op 2 mei in de Schiedamse Margriethal als jubileu- mactvitelt van het 25-jaar draaiende Hollandiaan een demonstratie wed strijd tegen Nederlands kampioen NRC Blauw wit De dames van de Hollandiaan moeten het eveneens in de Margriet- hal met een eerste divisie team stellen en wel Fore- holte. Het overige jubi leumprogramma van De Hollandiaan ziet er als volgt uit 03 april: officiële receptie 17 april: Jeugdsportdag 18 april; feestavond 25 april: prestatieloop 09 meikinderfeest 24 mei voorronde Neder lands kampioenschap ju nioren Vlaardingen Bestuursfuncties schijnen in dezer dagen een steeds groter obstakel voor de sportverenigingen wor den. Het vinden van kader, capabele mensen, die liefst zon der beloning een enorme hoeveelheid vrije tijd in hun ge liefde sport én club willen steken, is simpel een moeilijke opgave. Uitzonderingen blijf je altijd houden en 'handbal- duizendpoot' Ludo van Mil voldoet wat dat betreft moeite loos aan de criteria. De feiten liegen er niet om: Sectievoor zitter van overige veldsporten van de VESR, ex-voorzitter van de handbalvereniging De Hollandiaan, eerste tcamspe- ler en nu ook weer actief in het 25-jarig jubileum van de zelfde handbalvereniging. De opsomming zal ongetwij feld niet de lading van het to tale handbalschip dekken, want ook als medewerker van deze krant en bijvoorbeeld or ganisator van het Waterweg- toernooi, gaan nog vele vrije uren aan het handbal 'verlo ren'. „Tsja, als je gaat reke nen", peinst de 29-jarige re search-medewerker bij TNO in Delft, „Dan hou ik bijzon der weinig tijd voor andere za ken over. Kijk, vorig jaar kap te ik met het voorzitterschap van de Hollandiaan, omdat ik vond, dat mijn taak was ge daan: de accommodatie in Holy verwezenlijken. Ik had een bepaald doel. De vereni ging draaiende houden, dat kunnen anderen ook". Instelling Juist die instelling typeert de Schiedam De rolstoelbasket ballers van de Ooievaars zijn op 18 april weer gastheer van het jaarlijkse jeneverstadtoer- nooi. In de Schiedamse sport hal Margriet zullen acht teams strijden leveren om de jene- verstadbokaal, waaronder ook een team uit het Franse Stras bourg, dat het clubhuis van de Ooievaars als tijdelijk onder komen heeft. De deelnemende teams zijn: De Ooievaars (Schiedam), Strasbourg (idem). Blauw-Wit (Roosendaal), Den Bosch (idem), Sleutels (Lei den), Hengelo (idem) en HOC (Haarlem). Reserve is het team van Marathon uit Doom, Vlaardingse handbalenthou- siasteling. Ludo van Mil, die als voorzitter van de Hollan diaan de eigen accommodatie als doel stelde (en verwezen lijkte), verder zijn aandeel had in de gehele tweede sportha- laffaire, moet ergens voor kunnen knokken. Waar komt die strijdvaardigheid vandaan Van Mil eerlijk: „Je doet toch -en dat is volgens mij met ie- door Emile Schelvis der ander bestuurslid ook zo- omdat er een sterk gedeelte ei genbelang in zit. Je wilt van tijd tot tijd wel eens een schou derklopje krijgen. Gekieteld worden, bevestiging. Dat is ook de reden, dat ik voorzit terschap van Hollandiaan heb gelaten voor het was. Naast studieredenen, was vooral het achter je rug om lullen lang zaam maar zeker door het pantser heen gegaan. En dan denk je: waar doe ik het alle maal voor". De ambitie van Ludo van Mil strekt toch meer uit naar het, bestuurlijke, hoewel de eerste teamspeler wel degelijk kwali teiten heeft om het hogerop eens te proberen. Daarover: „Ik liet alle bestuurlijke zaken boven het trainen prevaleren. En ach, hogerop. Ik geloof, dat je als verenigingsman niet zo zit wachten om ergens anders te gaan spelen. René Bos van UVG is daar een mooi voor beeld van. Ik heb ooit nog wel eens uitnodiging voor een Rot terdamse selectie gehad, maar het enige wat ik nu voorop stel, is spelvreugde. En daarna een kampioenschap op het veld. Trouwens, dat laatste Vlaardin gen/Schiedam De noodlijdende situatie van FC Vlaardingen kan nog een pikant tintje krijgen, als om de laatste te verdienen periodeütel mee kan worden gestreden. „Ik moet eerlijk bekennen, dat ik niet precies weet of de thuiswedstrijd zondag tegen SC Amersfoort al voor de laat ste periode is", zegt Jan de Gier, die met alle Inhaalwed strijden een beetje de kluts is kwijtgeraakt omtrent het competltleverloap. „Wij hebben in ieder geval nog elf wedstrijden te spelen. Maar hoe het ook is, juist zon dag wil ik winnen. Trainer van Amersfoort is Henk Hof- stra, een oude kennis van de cursus, die al bij voorbaat denkt de partij in handen te hebben. Maar je kunt stellen, dat iedereen vrijuit kan spelen bij ons. Ik denk ook wel wat collega's op de tribune te kun nen bewonderen, die kijken of er bij FC Vlaardingen nog wat bijzit". „We zijn ook helemaal com pleet op de twee geschorsten, Kon de Vos van Steenwijk en Dick Hoogmoed, na. Plus uiteraard Paul Kooien, wiens blessure maar langzaam ge; neest SC Amersfoort is wat de rangschikking van de laatste plaats betreft, wel belangrijk. We moeten terdege rekening met ze houden, ze draaien met jongens als Cabo (ex-FC Utrecht) en Van Pelt (ex-Wa- geningen) sterker als in voor gaande jaren". Productief „Als de jongens mijn taktiek feiloos uitvoeren, dan ben ik heel optimistich", aldus SVV- trainer San dor Popovics voor de wedstrijd tegen Volendam. „Volendam is een heel erg productieve ploeg, als we er in dagen om hun aanvallende impulsen te bedwingen dan zijn er zeker kansen. Temeer daar hun achterhoede, gezien het aantal tegendoelpunten, erg kwestbaar is", vervolgt de volgend jaar naar België ver trekkende trainer. Zoals de afgelopen weken steeds het geval is geweest, be-, schikt SW, dat overigens be gin mei de lichtinstallatie in gebruik hoopt te nemen, slechts over veertien selecties pelers, waaronder twee kee pers. Sandor Popovics blijft er nogal laconiek onder. Ach ik kan wel iedere keer zeggen dat ik Zoetmulder (meniscus) en Van der Vlist (enkelband) door blessures en Peitsman door een schorsing mis, maar eigenlijk interesseert me dat op het moment niet zo. Ik heb de beschikking over 12 veld- spelers en ik mag er toch niet meer dan twee wisselen. Deze spelers zijn capabel genoeg om tot een goed resultaat te ko men", aldus de pragmatische «fenmeester. De strijdende van Mil (ditmaal op het veld) op nieuw In beeld. gaat gewoon gebeuren. Zitten we toch ook eerste divisie". De prestaties van de stan daardteams, hoewel Van Mil en ook vaste vriendin Henny Smit daar als respectievelijk speler en speelster direct bij betrokken zijn, staan niet voorop, dat blijkt uit de oj>- merkingen. „Die behoefte is ook niet nadrukkelijk aanwe zig binnen de club. Mij per soonlijk gaat het erom de con tinuïteit van de club te waar borgen. Kijk, daarom heb ik me destijds hard gemaakt voor een daadwerkelijke accommo- datieverbetering. Dat hield •een groei in. En daarom pro beer ik me ook steeds in te zet ten voor de tweede sporthal. Hollandiaan speelt tachtig pro cent van zijn thuiswedstrijden in Vlaardingen. Dat moeten er honderd zijn, snap je. Vroeger zat je van vroeg tot laat op de club. Tegenwoordig moet je de mensen echt activeren. Daar om wedijver ik ook voor bij voorbeeld maandelijkse feesta vonden". Tweede sporthal De tweede sporthal en ter ge lijkertijd het functioneren van de VRSR is een onderwerp, waarbij de ogen van Ludo van Mil langzaam maar zeker vuur beginnen te schieten. Hij: „Ik kan me zo kwaad maken over hoe het er aan toegaat op die vergaderingen. De namen van degenen, die echt op de bres springen, zoals in de kwestie van de sporthalactie: de korf ballers en handballers, keren altijd terug". „Er zijn er altijd maar een paar aan het woord, het com- missiegeld (honderd gulden per bijgewoonde vergadering) is blijkbaar dan gauw ver diend. Ik weet het niet hoor, de politieke partijen in Vlaar dingen hebben niet eens een behoorlijke vent die ingeleefd is in de sportwereld. Terwijl in Vlaardingen bijna een derde van de bevolking aan sport doet Als ik in het DB zou zit ten, wat trouwens best nog wel een ideaal is, zou ik het in ie der geval anders aanpakken". Ludo van Mil In da bloemen na een behaald kampioenschap In de zaal Vlaardingen/Schiedam- Maassluis Willen de heren van Broleco nog een klein theoretisch kansje behouden op het spelen van promotie/degradatie wedstrijden voor een plaats in de eredivisie, dan moet er zaterdag in de uit wedstrijd van Polaris wor den gewonnen. Starlift 2 is" de grootste kanhebber op de tweede plaats, maar omdat het eerste team van deze vereniging ook al eredivisie speelt, blijft dit team in de eerste divisie. Als Starlift de twee plaats opeist doet er geen team uit deze divisie mee aan de promoiïe/degradatiewed- strijden. De dames van MVC en B en P zullen tegen respec tievelijk Allides en Erics son punten moeten pak- ken willen zij ontkomen aan degradatie. De heren van B en P daarentegen kunnen onbevangen aan treden tegen Ericsson, im mers vorige week behaal- den de Schiedamse heren al het kampioenschap in de derde divisie. Schiedam/Vlaardingen Na het teleurstellende verhe. te gen VIOS vorige weck wacht DHS zondag tegen Gouda we derom een degradatieduel. Gouda staat als laatste geklas seerd, maar begint juist in de laatste weken punten bijeen te sprokkelen. De Schiedammers moeten winnen om zelf niet in ernstige problemen te verzei len. Hetzelfde geldt eigenlijk ook voor Zwaluwen. Na het 2- 1 nederlaag bij koploper GVVV in Veenendaal, is de Vlaardingse zaterdagclub in de onderste regionen beland. Te gen Kozakken Boys moet dan ook een positief resultaat wor den geboekt. De andere Schiedamse eerste klasser ontvangt debutant DCV, dat na een aarzelend be gin nu redelijk meedraait in de middenmoot. Hermes moet echter kunnen winnen, zeker als het grootste gevaar van de Krimpenaren, de Joegoslaaf Radomir Mille bedwongen kan worden. VV Vlaardingen heeft in de derde klasse zaterdag de laat ste kans om mee te blijven draaien in de kopgroep. Uit bij koploper VVGZ moet dan wel gewonnen worden. Winst zou overigens ook betekenen, dat Vlaardingen het Schiedamse PPSC, dat samen met VVGZ; en NTVV de ranglijst aanvoert; helpt. De Schiedammer moeJ ten dan wel zegevieren over het lastige Groot Ammers. De twee grootste concurrente^ van Fortuna Vlaardingen in de derde klasse zondag Feye^ noord en Emma spelen dit weekeinde tegen elkaar, zodat de voorsprong van drie punten weer wat groter kan worden. Voorwaarde is natuurlijk wel' dat Fortuna zelf van Putters- hoek zeven punten uit de laatste vier wedstrijden, red.) Schiedam Of De Korenbeurs volgend seizoen nog in de ereklasse tafeltennist, wordt dit weekeinde beslist. Dan namelijk wordt tot slot van de competitie een dubbelpro gramma afgewerkt, waarbij de Schiedammers in actie komen tegen De Veluwe en mede-degradatiekandidaat Nikon Valkenswaard. Er moeten uit deze tweede duels mi nimaal twee punten worden behaald om het ere-klasserschap te behouden. De eerste gelegenheid om de achterstand van één punt op Nikon in te lopen is zaterr- dagavond in de eigen beurs, tegen De Veluwe, het goed draaiende team van de drie- broers Van Spanje. Een ge< lijkspel is voldoende om de. achterstand weg te werken.--1 Tenminste als Nikon zelf> tenminste zaterdagavond" van Avanti verliest. De eer-- ste wedstrijd tussen deze- teams eindigde in 9-1 voor de Zuiderlingen, waarbij de in--- druk bestond, dat Avanti de partij had weggegeven. Vol-, gens trainer/speler/coach' Gerard Bakker van Avanti11 was daar geen sprake van:. „Bettine Vriesekoop en Ro-" nald Rïjnsdorp verloren de', eerste twee partijen nogal', ongelukkig, het team was~_ daardoor zo aangeslagen, dat; de wedstrijd verloren ging'T- Valkenswaard kan nu echter - op een goed voor de dag ko- mend Avanti rekenen. Bak-; ker. „Eerlijk gezegd zie ik; liever Valkenswaard eruit; gaan, dan De Korenbeurs;- Het scheelt niet alleen in de- reis, maar tegen De Korenr'; beurs zijn het bovendien al; v tijd fijne wedstrijden". Als De Korenbeurs inder?" daad *»en gelijkspel behaalt tegen De Veluwe en Val-", kenswaard verliest bij Avan- ti, dan hebben de Schiedam-" mers zondag tegen Valkens-; waard genoeg aan een gelijk spel. Het onderlinge resultaat van de eerste wedstrijd 6-4 voor De Korenbeurs) telt in dat gevaL Wel moet er dam nog een beslissingswedstrijd- met de nummer twee van de promotie-ereklasse worden" gespeeld, maar ook in het af-" gelopen seizoen bleek al dal het verschil tussen beide klasse veel te groot is. De druk op Korenbeurs- speler Hans Lingen Is met het aanstaande dubbelprogramma bij- ionder groot. f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 7