SCHIEDAMSCHE COURANT Weer bewoners West voor sloop 1Bp Gemeenteraad wil ook auto's weren van Dillenburgsingel Weer klachten over eten schoolbuitenhuis Overvallers geklloopster na klopj acht gegrepen krant SPORT-^l TASSEN Eerste boom voortuin Krentemik College 24 april naar IVieuwland Schip in brand op werf Wilton e Geen pand voor Holy- jeugd 9 Geen nieuwe wijkgebouwen 9 Geen wijk en buurtparken Eten in andere huizen is beter Donderdag 2 april 1981- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broerevest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 261566 - klachtendienst 141141 105dc jaargang no. 65 6 PAGINA'S- 3111 EA SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Burgemeester en wethouders brengen op 24 april een bezoek aan Nieuw- land. De Gunnïngschool aan de Piersonstraat zal de plaats zijn waar het college met de bevolking van Nieuwland in contact treedt. Het college komt met een flin ke delegatie naar de wijk. Be- in Hoesteljedestafvan het nieuwe Schielandziekenhuis samen? Oftewel: het gesjoemel met de top. Pagina drie. Isolatiebedrijf Cleton bestaat 75 jaar. Pagina drie. Gunstige ervaringen na één dag afspraken- spreekuur bij de'soos' in Schiedam. Speelt Vlaardingen volgend jaar nog betaald voetbal of niet? De verwachte duidelijkheid die de KNVB had moeten geven, is nog steeds ver te zoeken. De situatie wordt inmiddels explosief. Pagina zes. Schiedam Samen met de bedrijfsbrandweer van Wil- ton-Fijenoord heeft het ge meentelijk korps een vlam menzee bestreden op het bij de werf afgemeerde schip Wangkoll. Er was brand ont staan bij werkzaamheden in de pompkamer van het schip. Expansievaten moes ten daar gedemonteerd wor den. maar bij het afbranden van enkele bouten sloegen vonken in olieresten op de vloer. De Wilton-brandweer sloeg onmiddellijk alarm. ADVERTENTIE originele vinyl 6 kleuren halve de portefeuillehouders zal ook een deel van de ambte- narentop klaar staan om klachten en wensen van Nleuwlanders aan te horen. Zo komen onder anderen politie commissaris Cees van der Haagen. chef algemene en burgerzaken A. Noordzij, hoofd bureau economische aangelegenheden, mr Jaap Brouwer, de chef van de afde lingen financiën en belastin gen A. B. van den Bout, onder- wijsconsulent Lex Tigges, de Chef van sportraad G. Rens. GGD-direeteur Wolfs, sociale dienst directeur Gérard Smits en chef sociale zaken Van Marsbergen. F:inali iële s it ia tie steeds rampzaliger êffikst i Vlaardingen De financiële problemen van de gemeente Vlaardin gen worden steeds groter. De meerjarenbegroting, die het college van B en W deze week heeft gepresenteerd, is weliswaar op een gering be drag na sluitend, maar dat gaat ten koste van talloze voorzieningen, die veel later dan gepland of helemaal niet worden uitgevoerd. Van de voorgenomen investeringen, die Vlaardingen de komende jaren had willen uitvoeren en waarin bij eerdere bezuinigingsoperaties al heel wat op- of weggeschoven was, kan nog maar heel weinig op tijd worden uitgevoerd. Meerjarenbegroting Vlaardingen geeft zeer somber beeld Met vee! deskundigheid worden de planten door de kinderen In de plantenbak gezet. scwecrvv, koemarkt r-warn DweECK.\!Aw;s«vGa 67 VAASSroe KOMINGSMÜCK Vlaardingen Feest gisteren voor de kinderen van kinderdag verblijf De Krentemik. Onder de deskundige leiding van de heer Davidse, hoofd afdeling plantsoenendienst van de gemeen te Vlaardingen, werd de eerste boom vakkundig in de grond ge zet. Philco, David, Marco, Miranda. Natalie en Tamar waren Da vidse uiterst behulpzaam bij het planten van de boom. Davidse voelde zich zeer vereerd met het verzoek om de kinderen be hulpzaam te ziin, Na het planten van de boom mochten de kin deren allemaal een plant in de nieuwe plantenbak ingraven. Met veel deskundigheid werd het karwei door de kinderen vol tooid. Het planten van de boom. toepasselijk een krenteboom, is de i eerste aanzet tot de realisering van een tuin naast het kinder- dagverblijf. De fancy-fair die vorig jaar tijdens het vijfjarig be- i staan werd gehouden leverde ruim zesduizend gulden op. Van dat bedrag wordt nu de tuin aangelegd. Een totaal aan investeringen tot een bedrag van ruim 190 miljoen gulden is zelfs naar 1986 of later doorgeschoven, hetgeen in de praktijk eigen lijk betekent dat die voorzie ningen voorlopig van de be groting zijn verwijderd. In de komende jaren heeft de gemeenteraad nog maar heel weinig speelruimte voor het ontwikkelen van nieuwe activiteiten, voor personeel suitbreidingen en dergelijke. In 1981 is voor dit doel een half miljoen beschikbaar, in de vier jaren daarna een be drag dat variëert van 1,1 tot 1,7 miljoen. Om binnen die relatief geringe bedragen te blijven moest bij de opstel ling van de meerjarenbegro ting heel wat worden gescho ven. De grootste klap is, zoals het zich nu laat aanzien, geval len. in het jeugd- en buurt werk. De totstandkoming van een noodonderkomen voor de Holy-jeugd, die voor volgend jaar voor 150.000 gulden op de begroting stond, is in zijn geheel afge voerd naar 1986 of later. Ook de definitieve nieuwbouw voor het jongerenwerk ïn Holy, gepland voor 1985, is naar 1986 of later verwezen. Dat het wijkcentrum in het centrumgebied van 1881/1982 is doorgeschoven naar 1983 heeft veel te ma ken met de vertraging van het centrumgebied, maar daarnaast is ook de tweede wijkaccommodatie voor Holy-Noord, die voor 1,5 mil joen voor 1984 gepland stond, voorlopig afgevoerd. Al met al wordt Holy dus zwaar ge troffen, wat de accommoda ties betreft. Ook in andere wijken wordt op dit soort voorzieningen bezuinigd. Posten voor de wijkaccom- modaties in de Westwïjk en in de Babberepolder, inclu sief de realisering van peu terspeelzalen in die wijken, zijn verschoven naar 1986 of- later. Vervolg op pagina drie. Vlaardingen De ge meenteraad had gistera vond ruim drie uur nodig om een beslissing te ne men over het 'doorknip pen' van de Frederik Hendriklaan. waardoor doorgaand autoverkeer in beide richtingen onmoge lijk wordt Na een bijna eindeloze discus sie drukten de grote partijen PvdA en CDA er een amende ment doorheen, waarin ook de Dillenburgsingel wordt aange pakt. Volgens het collegevoor stel zou op die singel éénrich tingsverkeer in oostelijke rich ting moeten komen, maar ver keerswethouder Bas Gou- driaan <PvdA) beloofde dat er ook een studie komt naar het 'doorknippen' van de singel, waardoor ook die niet meer door automobilisten kan wor den gebruikt als oost west verbinding. Alleen de bussen van het openbaar vervoer en fietsers en bromfietsers zullen volgens het genomen besluit de beide straten als doorgaans- robte kunnen blijven gebrui ken. Met het amendement, uit de koker van de christen-demo craten, willen CDA, PvdA en PSP tegemoet komen aan de wensen van de insprekers die zich hebben uitgesproken voor afsluiting van de Dillenburg singel voor autoverkeer. De geluidsoverlast op die singel neemt onaanvaardbare nor men aan en CDA-raadsiid me vrouw Van der Linden stelde dat afsluiting de enige manier is om dat tot een acceptabel ni veau terug te dringen. Ook op verzoek van mevrouw Van der Linden zal rijkswaterstaat worden gevraagd de oortjes van rijksweg 19 bij de Bene- luxtunnel op korte termijn open te stellen, zodat de afrit van de rijksweg bij het Holy- ziekenhuis stiller wordt en het kruispunt Holysingel/Dillen- burgsingel wordt ontlast. Als dat kruispunt niet stiller wordt kan er van de afsluiting van de Dillenburgsingel geen spra ke zijn. Het was gedurende de hele discussie, die werd voorafge gaan door een bijdrage van drie insprekers over de proble matiek, een touwtrekken om de gunst van diezelfde inspre kers. Over en weer beschul digden de'partijen ervan dat in de verschillende voorstellen die werden gedaan niets of bij na niets was terug te vinden van het insprekersrapport. Een VVD- amendement waar in wordt voorgesteld geen en kele weg voor doorgaand ver keer af te sluiten, maar de rea lisering van diverse verkeers maatregelen, zoals éénrich tingsverkeer op een deel van de Dillenburgsingel, extra be veiliging van fietsroutes en een betere afstelling van ver keerslichten, werd slechts ge steund door D'66, SGP en GPV. Schiedam Nog meer bewo ners van het westelijke stads vernieuwingsgebied willen hun huizen verlaten. Na de ei genaar/bewoners van blok 7 ziin het nu de bewoners van blok 3 die zo snel mogelijk de huizen willen verlaten, hoewel die oorspronkelijk niet voor sloop in aanmerking zouden komen. Sloop wordt door 25 van de 31 bewoners van het blok tussen Mariastraat. Huys- manstraat en Fabristraat ver kozen boven de renovatie, die oorspronkelijk op het pro gramma stond. Eerder waren het de eigenaar- bewoners van blok 7 die in opstand kwamen. Het meren deel van die bewoners, die van burgemeester en wethouders tien jaar mochten blijven zit ten, bleek toch de huizen te willen verlaten. Een aantal bewoners van blok 3, zoals het huizenblok tussen Mariastraat, Huysmanstrsat en Fabristraat op het stadskan toor wordt aangeduid, wil niets liever dan zo snel moge lijk worden geherhuisvest. Een herplaatsing op korte ter mijn binnen de wijk is echter niet mogelijk. De gemeente heeft de eerste stroom nieuw bouwwoningen al toegewezen en kan dus de bewoners van blok 3 niet alsnog met voor rang behandelen. Wel kunnen de bewoners in tweede instan tie voor nieuwbouw in aan merking komen. Vanavond vindt in wijkcen trum de Bever overleg plaats over de wensen van de bewo- ners van blok 3. De avond be gint om acht uur. Het schoolbultenhuis in Oostvoorne: eten Is niet vers. Schiedam De voeding op het schoolbuitenhuis is ook na de heropening nog niet voldoende. Dat is ge constateerd door onder wijzers van de scholen die na de verbouwing het bui tenhuis hebben bezocht. Volgens de leerkrachten was er een groot verschil merkbaar met het eten in het schoolbuitenhuis in Oostvoorne, waar men tij dens de verbouwing naar is uitgeweken. Aan dat verschil zou volgens de onderwijzers een einde moeten worden gemaakt. Twee jaar geleden ontstond er rond de voeding in het school buitenhuis een rel. Geconsta teerd werd toen dat het eten dat de leerlingen werd voorge schoteld niet vers was en daar om niet verantwoord. De on derwijzers die nu in een brief hun ongenoegen kenbaar heb ben gemaakt vinden dat de voeding vergeleken met twee jaar terug wel is verbeterd, maar nog steeds minder is dan in andere schoolbuitenhuizen. Woordvoeder van de onder wijzers in de schoolraad is dc heer Wies. De beheerder van het school buitenhuis, de heer Klant, heeft inmiddels van de stich ting jeugdbuitenverbïijven, die het huis beheert een lijst ont vangen met voorgeschreven voedingsmiddelen. Het zou daarbij gaan om een lijst die naar alle schoolbuitenhuizen is gestuurd. Als aan die lijst wordt vastgehouden zou de voeding verantwoord zijn. Toch is het volgens de onder wijzers zaak het voedingspak ket in het schoolbuitenhuis in de gaten te houden. Daarnaast speelt nog steeds de peperdure verbouwing van het schoolbuitenhuis waar volgens leden van de schoolraad maar weinig voor terug gekomen is. Talloze bezwaren werden in de schoolraad naar voren ge bracht door ex-voorzitter Ves- tegaard. Zo zou de vloer van het buitenhuis op een vreemde manier zijn verbouwd: over de bestaande vloer zou een nieu we zijn heengelegd. Bovendien is het verfwerk in het buiten huis gewoon over de bestaande gaten heengesmeerd, waar door het spoedig zal afbladde ren. Daarnaast schijnen de plinten niet helemaal geschikt. Als met water wordt schoon gemaakt. komt het vocht on der de vloerbedekking. En ook de stapelbedden in het buiten huis schijnen niet in orde te zijn geweest. Het verfje schijnt gewoon dunnetjes te zijn over geschilderd. Een niet officiële werkgroep is inmiddels al bezig met het op stellen van een klachtenlijst. Men is bezig met een inventa risatie van de klachten die zich rond het schoolbuitenhuis voordoen. Onderwijsconsulent Lex Tigges wil dat het inven tariseren zoveel mogelijk in een hand wordt gehouden. Het zou volgens Tigges geen goede zaak zijn als ook de schoolraad haar meningen aan die van de werkgroep toevoegt. Volgens hem is samenwerking noodza kelijk. Tigges: „Er komt een officiële werkgroep; In af wachting daarvan moet je niet langs elkaar heen gaan reno veren. Dat zou niet goed zijn. Op die manier krijg je onnodi ge doublures." Vlaardingen Vijf Engelsen in de leeftijd van 21 tot 24 jaar heb ben gisteren aan het eind van de middag een overval gepleegd op een geldtransport in het centrum van Vlaardingen. Na een wilde klopjacht door Vlaardingen en over de rijkswegen 20 en 13 konden de mannen worden klemgereden en gearresteerd. Ze zijn inmiddels voor na der onderzoek in het Vlaardingse politiebu reau ingesloten. De mannen overmeester den omstreeks kwart voor zes een 23-jarig winkel meisje van een confectie bedrijf op het Liesveld, die een gedeelte van de da gopbrengst in de nacht kluis van de Amrobank op het Veerplein wilde depo neren. De geldcassette, waarin een bedrag van duizend gulden contant en voor zo'n 400 gulden aan giro- en bankcheques zat, werd haar met geweld af handig gemaakt, waarna de overvallers er snel via het Liesveldviaduct en de Oude Havenbrug vandoor gingen in een groene ke ver. De politie, die werd ge waarschuwd door perso neel van de bank, zette ïn eerste instantie met alle op straat zijnde wagens de achtervolging in. De om- liggende politiekorpsen werden gewaarschuwd, toen bleek dat de heren zich via rijksweg 20 in de richting van Rotterdam uit de voeten probeerden te maken. Op het Kieinpol- derplein namen de over vallers de afslag naar Den Haag, via rijksweg 13. In samenwerking met de Rotterdamse gemeentepo litie kon de kever ter hoogte van de Doenkade, afslag Zestïenhoven, toen slaande worden gehouden. De ook gewaarschuwde korpsen van Delft en Den Haag hoefden niet In actie te komen. Op het Vlaardingse poli tiebureau is de recherche inmiddels begonnen aan een uitgebreid onderzoek. Het staat volgens de politie wel vast, dat de zaak van- tevoren goed moet zijn ge pland. De mannen moeten precies geweten hebben, hoe laat het winkelmeisje met de dagopbrengst naar de bank pleegt te gaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1