SCHIEDAMSCHE COURANT Rennende scholieren starten Nicaraguaweek Nieuwbouw op Lamoenterrein kan van start Egpa J Ik -neem- de proef krant Gemeente schrapt gras uit Woudhoek Bewoners vechten voor behoud van kleine paleisj es VESTJES clir.miraoKverewgmg 'harpeolavids'scfciedam LET OP ONZE KRANT VAN 8 APRIL VOOR MEER INFORMATIE!! Harpe Davids jubileert in nieuw jasje V/N°>1 va TEXTiELBUHANS ^c:r;o^v ,T.w Spoor van vernielde auto's in Holy-wijk '4 - o° vTy*0- Vlaardingen in beroep tegen zwaveluitstoot Binnenstad ergert zich aan verpauperende panden Spaanplaat niet giftig V L t.'-% i&aé, dames1 *osW°AfW - ft" va Maandag 6 april 1981 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- 105de jaargang no. 676 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 3121 EA SCHIEDAM EN KETHEL in Het jeugdvandalisme neemt toe in de Hotywijk. Pagina drie. SW bleef met een 3-2 uitslag aan de goede kant van de score, FC Vlaardingen niet. Pagina vier. Zwaluwen krijgt het dit seizoen toch moeilijk. In de strijd onderin tegen Nieuw Lekkerland werd een kostbaar punt uit handen gegeven. Pagina vijf. De Korenbeurs presteerde het weer om het erekla5serschap te behouden. Pagina zes. Vlaardingen Onbekende vandalen hebben voor enkele duizenden guldens schade aan gericht aan geparkeerde auto's in Holy-Zuid, op en in de om geving van de Willem de Zwij gerlaan. In de nacht van zater dag op zondag lieten zij een spoor van beschadigde auto's achter. Zondagavond hadden al 2estien autobezitters aangif te gedaan, maar volgens een politiewoordvoerder zal dat aantal wel toenemen tot circa 25. De vernielingen bestonden vooral uit afgebroken anten nes en buitenspiegels en forse lakschades. Vlaardingen Circa 180 lage re scholieren hebben een be drag van ongeveer achtdui zend gulden bij elkaar gerend en gelopen voor een bibio- theekje in Bluefields, Oost-Ni- caragua. Met de zogenaamde sponsorloop die zaterdag in de Westwjjk bij de Talmaschool werd gehouden is tevens de Nicaraguaweek van start ge gaan die de komende week in Vlaardingen wordt gehouden. Doel van de week is behalve een finaciele actie voor een bi bliotheekje, communicatiemid delen en geneesmiddelen voor het geïsoleerde Bluefields, de VJaardingse bevolking voor lichten over de situatie in het Middenamerikaanse land, ruim een jaar nadat het zich heeft bevrijd van de dictator Somoza. Gisteren werd in en kele kerken al aandacht aan Nicaragua besteed en ook tij dens de sponsorloop was op het schoolplein van de Talma school een tentoonstelling in gericht De scholieren van de Talma-, Wetering-, Savio-, Govert Maan-, prof Telders- en Don Boscoschool liepen zaterdag een parcours van plus minus twee kilometer dat was uitge zet in de Westwijk. Al naar ge lang het aantal afgelegde kilo meters betalen sponsors die de scholieren zelf hebben gevon den een bedrag voor Nicara gua. 's Avonds bleek dat de kinderen gesteund door zo'n twaalfhonderd sponsors een bedrag van circa achtduizend gulden verzameld hebben. Het geld zal worden overgemaakt op gironummer 423.03 00 ten name van Vlaardingen voor ontwikkelingssamenwerking (VLOS), dat de komende we ken neg open staat voor finan ciële steun aan Nicaragua. De komende week zal op scho len, in buurthuizen en op straat door VLOS aandacht worden besteed aan Nicara gua. Woensdag zal de VLOS met informatiemateriaal aan wezig zijn op de markt in de Abraham Kuijperstraat en 's avonds in buurthuis Oost, donderdag op de markt in Holy en 's avonds in buurthuis 't Nieuwelant, vrijdag de hele dag in het CJV en 's avonds in ontmoetingscentrum West en zaterdag de hele dag op het Liesveld met straattoneel, films, muziek, een informa tiestand en een tweede hands boekenverkoop. De week daarop zal een huis aan huis collecte worden gehouden. Met eon sponsorloop verzamelden kinderen van zes lagere scholen achtduizend gulden voor N'caragua. Af}. i¥, 'AV'Ak, V ''/{L Vlaardingen De gemeente heeft bij de provincie Zuid- Holland beroep aangetekend tegen een verguningaanvraag van Shell-Perms voor de uit breiding van de raffinaderij met twee zogenaamde water- strippers. Hoofdreden voor Vlaardingen is de toename van de uitstoot van zwavel- dioxyde met 118 kilo per uur ten gevolge van de de uitbrei ding. In het bezwaar laat de gemeente weten dat indien wordt overgegaan tot de verle ning van een vergunning daarin duidelijk omschreven moet zijn op welke wijze en in welk produktieproces een ver mindering van de uitstoot van zwaveidioxyde gerealiseerd moet worden. Tevens is gemeentewerken die B en W altijd adviseert in der gelijke gevallen niet al tevre den over de maatregelen die de oliemaatschappij denkt te nemen om de gevolgen van een breuk in de installatie te beperken. Aan de provincie schrijft zij dan ook dat daar voor aanvullende maatregelen nodig zijn. Gehuld in nieuwe uniformen gaven het harmonie-orkeBt, de tamboer», majorette# en minirettes van de Schledam- se christelijke muziekvereni ging Harpe Davids vrijdaga vond een jubileumconcert. Dit jaar bestaat de vereniging zestfo jaar en om dat te vie ren het Passagetheater afgehuurd voor een jubileum concert. Na aparte optredens van de harmonie en tamboers mot majorettes en minirettes was er een finale waarin alle afde lingen van de vereniging op hat Passage-podium te zien en te horen waren. De harmo nie en het tamboerkorps in nieuwe uniformen en de meiajes met nieuwe (aarsjes. Zaterdagmiddag deed Harpe Davids het jubileum nog eens dunnetjes over op een recep tie in zaal christelijk sociale belangen aan de Lange Ha- Vlaardingen De eerste paal voor de nieuwbouw op heft Lamoenterrein zal naar alle waarschijnlijk heid worden geslagen op donderdag 16 april. Er staat het nieuwbouwpro ject niets meer in de weg, nu de visverwerkende be drijven op de Vettcnoords- kade het bezwaarschrift, dat ze tegen de bouw had den ingediend, hebben in getrokken. De bedrijven hebben van de gemeente de toezegging dat er voldoen de maatregelen worden ge nomen om te voorkomen, dat de toekomstige bewo ners overlast ondervinden van het functioneren van de bedrijven. Het bezwaarschrift van de vis- bedrijven was maar één van de factoren, die de afgelopen tijd voor nieuwe vertraging zorgden. Eind vorig jaar was het al de bedoeling, dat de bouw van de sociale huurwo ningen, vooral bedoeld voor bewoners van de VOP, van start 2ou gaan, maar ook toen ging er het een en ander mis. Zo leverde bijvoorbeeld de* overschakeling van traditione le palen op gietpalen ervoor, dat nieuwe berekeningen moesten worden gemaakt. Vrijdag hield ambtenaar Smit Duizendkunst van de afdeling stadsvernieuwing het er op, dat de officiële eerste paal op 16 april de grond in kan, al zal de technische eerste paal (dus de echte eerste, om het zo maar te zeggen) al wel eerder worden gegoten. Vandaag wordt de datum definitief vastgelegd. Rewoners schrikken van nieuwe tekeningen Schiedam Woudhoek-Noord dreigt tot grote schrik van de toekomstige bewoners een wijk zonder gras te worden. Dat blijkt uit de gemeentelijke tekeningen die de huiseigena ren vereniging Woudhoek-Noord, deelplan 1-B, heeft ontvan gen. Maandagavond komen de huiseigenaren uit de wijk bijeen om zich over het ontbreken van groen in de gemeen telijke tekeningen te beraden. De gemeente heeft het groen in de wijk geschrapt nadat de de huiseigenaren kritiek had den op eerdere plannen. In die eerdere tekeningen waren te weinig parkeerplaatsen opge nomen naar de zin van de be woners. Bovendien was het ophalen van vuil niet naar al ler tevredenheid geregeld. Die bezwaren zijn meegenomen naar het stadskantoor; maar nu blijkt dat de nieuwe plan nen helemaal niet naar wens van de bewoners zijn. Voorzitter Marcel Houtkamp van de huiseigenaren vereni ging is verbaasd over de ver anderingen die door de ge meente in de tekeningen zijn aangebracht. Houtkamp; „Wij waren juist blij met de gras veldjes die de gemeente oor spronkelijk in de plannen had opgenomen. Er stonden wel te weinig boompjes, maar er was in ieder geval groen in de planning opgenomen. Tk vind het raar dat dat in de nieuwe filannen veranderd is. Dit wil- en wij als vereniging hele maal met." Kortluntslruat vreest twijfel in college Schiedam Bewoners van de Kortlantstraat en Westfranke- landsestraat zijn bang dat hun woningen, ondanks eerdere toezeggingen van burgemees ter en wethouders de huizen tien jaar ongemoeid te laten, toch zullen moeten verdwij nen. De bewoners constateren dat bij de gemeente twijfel is gerezen over het voortbestaan van de woningen nadat andere bewoners uit de buurt zich als voorstander van sloop hebben uitgesproken. De 23 bewoners die nu een brief aan het college van bur gemeester en wethouders heb ben geschreven vinden het vreemd dat oorspronkelijk maar twee gezinnen voor sloop van de hui zenblokjes waren. Omdat toen maar twee fami lies kozen voor verhuizen en omdat veel oude huisjes in de buurt door de bewoners tot ware paleisjes zijn opgeknapt hebben burgemeester en wet houders, na moeizaam overleg, in een intentieverklaring uit gesproken de huisjes nog tien jaar te handhaven. Volgens de 23 briefschrijvers is er in de drie huizenblokken een tendens tot opschuiven. Bewoners die de huisjes niet langer de moeite waard vin den verhuizen 2odra zij iets beters kunnen krijgen. Voor hen in de plaats komen dan bewoners die wel m de hui zenblokken willen wonen en bereid zijn zelf de woninkjes op te knappen. Steeds meer woningen komen daardoor in een goede staat le verkeren. Het is volgens de bewoners dan ook zaak dat de gemeente op die tendens inspeelt: „daar door ontstaat dan een waarde vol buurtje van kleine, goed kope woningen", zo schrijven zij. Schiedam De bewoners van de binnenstad nemen aanstoot aan de vele verpauperd panden in hun buurt. Vorige week heb ben zij de PvdA-fractie er op gewezen, dat de gemeente Schie dam veel meer plannen zou kunnen ontwikkelen èn uitvoeren om de leegstaande panden een bestemming te geven. Ook als renovatie of restauratie te duur zou zijn, is een opknapbeurt nu op lange termijn toch meer rendabel dan jarenlange verpaupe ring, sloop en nieuwbouw, zo opperde Dambewoner A. Mettes, die zelf enkele panden in de binnenstad aan het opknappen is. De PvdA-fractie, die in zaal Beatrix een wijkbezoek aflegde en ondanks de actuele problemen rond de binnenstad slechts twin tig bezoekers trok, antwoordde bij monde van Hans van Kleef dat er een lijst met leegstaande panden is gepresenteerd. Aan de hand daarvan wordt naar oplossingen gezocht. Wethouder Herman Posthoorn ging op het specifieke voorbeeld van de Lindenhof in. Het voormalige weeshuis aan de Lange Achterweg staat ook al jaren te verpauperen en heeft al diverse bestemmingen gehad. De bestemming waar volgens Posthoorn nu aan gedacht wordt, is op de begane grond (socïaal-)cuïturele ruimte en op de eerste verdieping woonruimte voor een- en tweepersoonshuishoudens. Ook andere problemen in de binnenstad (geluidhinder van dis cotheek De Hoeve bijvoorbeeld) kwamen ter sprake. Schiedam Het spaanplaat dat in het sch ooibuiten huis is gebruikt is niet giftig. Dat heeft de. dienst gemeentewerken bericht aan het college van burgemeester en wethouders. Over het gebruik van de spaanplaten bij de scherp bekritiseerde verbouwing van het buitenhuis waren vragen gerezen in de vergadering van de schoolraad. leuk model 4 'L korte lurex j«.*r. v.ViTjt. «B» Dit nieuwsblad, waarin n al hel nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad. i»»*' d!> f.di'-5' eVop- ton< iUeC»e' b t>e*e :tdatTV" *0*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 1