SPORT FC Vlaardingen: wéér zure druiven yJOOtefÉl m SPORT KORT MSV'Tlop weg naar kampioenschap Ursus blij ftj nadrukkelijk meedoei Vitesse profiteert wel: 3-2 Versluis benut twee strafschoppen mifiiiiniiiiffiiiiiiiniiiniuiiiiTiiiiiiiNiifiiiiiiii m 'WLmm 1 Tweemaal Rini Broere BK WIK op eigen terrein de mindere Zondag amateurs oefenen e «pril 1981 VD/SC/WW Arnhem Het spelersho me van Vitesse was ook na afloop nog in de ban van Vitesse-FC Vlaardin gen. De reden was duide lijk; Voor de eerste maal (een actie van een plaatse lijke sponsor overigens) was de gehele wedstrijd vastgelegd op video en te- samen met de gasten werd het duel nog eens aan een kritische analyse onder worpen. Hoe het toch kon, dat de thuisploeg ver zuimde door te drukken na een 2-0, hoe de FC Vlaardingen tot 2-2 en bij na 2-3 terugkwam en ten slotte hoe het mogelijk was, dat een compleet fa lend Vitesse toch nog de volle winst greep. Voor de FC Vlaardingen ble ven de druiven wel weer aan de zure kant. „En daar waren we wéér dicht bij een over winning", meesmuilde Jan de Gier, terzijde gestaan met de opmerking van de uitblinken de voorstopper Den Arend: „Dat is nou voetbal, hé. Je komt terug. Snijders alleen voor de keeper, mis en dan ge woon wel 3-2 voor Vitesse". Dat de zege qua voetbalver- houdingen toch bij de ploeg kwam. die daar het meest aan spraak op mocht maken, stond buiten kijf. Vooral in het eer ste kwartier stond het zwart- geel FC Vlaardingen voor de ogen. Na nauwelijks twintig minuten was het dan ook 2-0. Eerst tikten Hanny Das en Jurrie Koolhof in een perfect uitgevoerde aanval aver rechts de eenzame Joop van Dop zoek, waarna Koolhof met een schitterend halfvolley ook Van Antwerpen kansloos liet: 1-0. Na deze openingstreffer in de achtste minuut duurde het precies twaalf minuten, voor dat de tweede treffer een feit komen Frans Stans keek toe, hoe Roel Smand Frans Lud- wig het strafschopgebied in drong en daar handig het duel aanging, „Ik trapte in zijn schijnbeweging en toen liep hij vol tegen mijn rechterbeen aan", mijmerde de diep teleur- door Emlle Schelvis Ironisch genoeg ging een wis sel met de aan het dijbeen ge kwelde Patrick Janssens, nota- bene degene die via een af standsschot voor het op dat moment enige Vlaardingse ge vaar had gezorgd, het doelpunt vooraf. De net in het veld ge- gestelde Ludwïg in de kleed kamer. De miseré van de klein ge blokte vleugel verdediger, die door Ron van Oosterom vanaf elf meter werd bekrachtigd, kreeg een nog aandoenlijker vervolg, omdat juist hij in de slotfase van de wedstrijd heel dicht bij de gelijkmaker was en dus in voetbalïogica Lud- wig de verantwoordelijke man voor de nederlaag was. Zo dachten zijn medespelers er gelukkig niet over, want op beurende woorden van Van Antwerpen en Wotte misten hun uitwerking niet. Manipuleren ..Bleef natuurlijk wel de vraag, hoe het in jezusnaam mogelijk was. dat wij ons zo lieten ma nipuleren", klonk het heldere geluid uit de keel van Vitesse- trainer Henk Wullems die de eerste zege voor de laatste pe riode als een nog onverwacht geschenk uit de hemel zag. „Het zat er feitelijk ineens niet meer. Terwijl we hetzelfde Vlaardingen toch voor de rust wegspeelden". De reden van alle ontstane consternatie was een vrije trap van Krsto Mitrovic een mi nuut voor de rust, die werke lijk subliem over de muur in de door Nijhuis onbeschermde hoek belandde: 2-1. FC Vlaar dingen was op slag weer terug in de wedstrijd en had zelfs een aantrekkelijk vervolg in petto. Met de als herboren Meijnhardt van Schoor (hij scoorde in de vierde minuut ook 2-2) en de stuwende Wotte als lichtpunten, kwam Vitesse even in ademnood. Weer Meijnhardt van Schoor en de vrij voor Nijhuis opduikende Snijders hadden de kans de bakens definitief te verzetten. Dat gebeurde dus niet, en Vi tesse deed het tot grote verba zing van de 3000 toeschouwers twintig minuten voor tijd wel. Uit een hoekschop van Jurrie Koolhof eindigde de bal na een mislukte inzet van Kick van der Vall voor de voeten van Ron van Oosterom, die van dichtbij geen fout maakte: 3-2. Terwijl Vitesse via Bleijenberg in de counter bijna de marge nog vergrootte, was er nog een feit memorabel en eigenlijk ook typerend. Lud- wig kreeg in een kansrijke po sitie via een afgeketste schot geen revanche, terwijl ïn de allerlaatste seconden de daar op volgende afstandspoeier van Frans Stans door Nijhuis over de lat werd getikt. „Wij hebben dat geluk gewoon niet", knalde doelman René van Antwerpen er nog als slo topmerking uit. SVV drie minuten voor tij d op winst Schiedam - Van de zondagafdelingsclubs leed alleen DRZ het volle puntenverlies, bij LMO zag de score er overduidelijk uit: 3-Ö. Demos was de enige ploeg die tot een puntendeling kwam. tegen Belverdere kwamen de Schiedammers niet verder dan 1-1. De grootste over winning kwam op naam van Olympus, op eigen terrein werd SC Zuid met 3-0 teruggewezen. SVPDW moest met een iets kleinere overwinning genoegen nemen. 2- U op Dilletant. Terwijl MSSvTl met een minimale 0-1 zege bij Blijdorp goed wegkwam. Demos-Belverdere 1-1 In een te harde wedstrijd heeft Demos pas laat terecht een punt kunnen pakken- Dat deze wedstrijd te hard was bewijst wel het feit dat man in het 2wart een drietal waarschu wingen uitdeelde. In de eerste helft kon Belverdue via een misverstand in de Demos-ver dediging op 0-1 komen. In die verdediging ontbrak overigens wel Ben van Schijndel (gebles seerd, red.), wat zeker in het begin wat onzekerheid gaf. De tweede helft begon niet best voor Demos, want al.snel moest Joop van Schijndel met een hoofdblessure het veld verlaten. Voor hem kwam Elco Weergang in het veld. Toch kwam het in die tweede helft tot een terechte 1-1 .het was Mario Verkerk die hier voor zorgde. LMO-DRZ 3-0 Een tweede want in de eerste helft waren de beide ploegen uitstekend tegen elkaar opgewassen. In het begin van die beslissende tweede helft kreeg DRZ een prima mogelijkheid, maar Bart Kinnegen verzuimde te scoren toen hij alleen voor de doel man verscheen. Na een kwar- nederlaag die pas in het ede bedrijf tot stand kwam nog maar weinig tijd om iets terug te doen, maar het pro beerde het wel. Hierdoor kreeg SVDFW wat meer ruimte en het was Wim Klein de hiervan wist te profiteren, door via het hoofd voor de ge flatteerde 2-0 te zorgen. Blijd orp-M S V*71 0-1 Een belangrijke overwinning voor MSV, daar het nu vol gende week al kampioen kan worden. Er moet dan wel van Olympus gewonnen worden. Bij een eventueel gelijkspel te gen de Schiedammers, is de ploeg van trainer Caron in ie der geval zeker van promotie. In de wedstrijd tegen Blijdorp ging het bijzonder moeizaam. MSV kon zich niet veel echte mogelijkheden creeren. In de eerste helft was het alleen Nanno Caron die een goede kans kreeg, maar de keeper stond succes vooralsnog in de weg. Dat succes kwam pas vier minuten voor tijd, toen Henk van Ruiven een gave voorzet van Frits van Os inkopte. Schiedam SVV won dart toch nog van de Graafschap. Nadat eerst een 2-0 voorsprong uit handen was gegeven, tikte de voor Henk Salari inge vallen Ferry Meerhof drie Belangstelling voor Warnaar en Van Noortwijk Schiedam - Leen Warnaar, de aanvoerder van SVV, heeft deze week een gesprek met SV Waregem, de Belgische club waar San dor Popovics volgend jaar trainer wordt. In dien er een financieel accoord bereikt kan worden, zal War naar voor twee jaar tek« i;w Warnaar heeft een vrije trans fer. Rob Jacobs, die nieuwe tr?;ncr van SVV gelooft niet dat War naar zal vertrekken. „Hij deze week met het bestuur ge sproken en hem is een con tract aangeboden. Binnen eni ge weken zou hij uitsluitsel ge ven. Je moet niet vergeten dat Leen hier een goede baan heeft". Ook voor doelman Bas van Noortwijk bestaat belangstel ling. Zowel Excelsior als Spar ta zijn voor hem in de markt, waarbij vooral Excelsior-trai ner Hans Dorjee nogal gechar meerd is van de Schiedamse keeper. Deze week heeft het bestuur van SVV met de meeste spe lers besprekingen gevoerd over een contractverlenging. Niemand heeft tot duover bij getekend. minuten voor het einde een voorzet van Richard Dercks achter Joop Door nebosch. Verdiend vond ook Graafschap-trainer Huub Ruygrok. „Zoals we vandaag speelden, verdie nen we géén punt", kraakte hij de prestaties van zijn spelers. „Het schijnt gebruikelijk te zijn door Ruud Bijl dat een ploeg na het beha len van een succes (perio- detitel, red.) terugvalt, maar daar moeten we dan maar eens mee breken", vervolgde de boze trainer. Twee penalties "van Johan Versluis brachten de Schie dammers binnen 48 minuten op 2-0. Eerst sloeg aanvoerder Cees Kornelis in de 27e mi nuut een fraaie kopbal van voorstopper Hans Loovens met de hand uit de kruising en kort na rust legde John Tren- lelman de solerende Hans de Wilde binnen het 16-meter ge bied neer. Versluis had totaal géén moeite om Joop Doorne bosch vanaf de stip tweemaal te passeren. Niets leek een zege van SVV in de weg te staan. Vanaf 1-0 heerste de ploeg. Het mocht een wonder heten, dat de voorsprong niet vergroot werd. In de eerste helft nog mocht Rob Kiebert vrij door stomen naar het doel van Doornebosch, hij faalde echter in de afwerking. En ook na 2-0 kregen de Schiedammers alle kansen om de scoren op te voeren. Het lukte echter keer op keer niet om de counter op een goede en doeltreffende wijze af te ronden. Graafschap kon aan de andere kant nau- Rob Kiebert op weg naar het beschermde doel van de Graafschapgoalie Doornebosch. Een doelpunt werd het echter niet. welijks gevaarlijk worden. En de Doetichemers hadden het dan ook aan John Marrevee. die in de 27e minuut al was in gevallen voor de aan de lies geblesseerde Bas van Noort wijk, te danken dat het op 2-1 kwam. De in het A-elftal de buterende doelman liet een schuiver van de bij De Graaf schap voor Joop Hoenders in gevallen Frank Delleman tus sen de. benen doorgaan. SVV'was na dit tegendoelpunt even de kluts kwijt en het ge routineerde De Graafschap profiteerde daar onmiddellijk tier voetballen kregen de gast heren een strafschop toegewe zen, 1-0 derhalve. Dit doelpunt was. ondanks het feit dat DRZ het nog wel probeerde toch de ommekeer in de wedstrijd. LMO ging door een zorgde een kwartier voor tijd voor 2-0. Vlak voor het laatste fluitsig naal werd het uiteindelijk nog 3-0. Olyrz pus-SC Zuid 3-0 Olympus heeft SC Zuid ge makkelijk teruggewezen, het ging zelfs zo gemakkelijk dat de Schiedammers nog een aantal kansen konden laten liggen. In de eerste heLft kon Olympus een 1-0 voorsprong nemen door een doelpunt van Hans van Hasselt, na goed voorbereidend werk van Peter de Hartog. Diezelfde Peter de Hartog verzuimde na de thee twee keer te scoren, toen h:' alleen voor de keeper van SC Zuid verscheen. Na achtten minuten werd het toch 2-0, bet was de debuterende Ronnie Oosterman die een vrije trap van Peter de Hartog juist wist te beoordelen. De wedstrijd was toen in feite al gelopen. Siem van Loenen was ten slotte man die voor de 3-0 eindstand wist te zorgen- SVDPW-Dilletent 2% "Deze wedstrijd ging volledig gelijk op, het was zelfs zo dat iedereen dacht dat het bij de beginstand zou blijven. Maar drie minuten voor tijd bracht Perry Punselie aan gedachte van alle omstanders een eind. Hij zorgde toen namelijk voor de "openingstreffer" in deze wedstrijd.Dilletent had toen van. Nog geen zeven minuten later was het 2-2, Hein Schreur legde een vrije trap precies op het hoofd van Neer- lands enige betaald voetbal spelende jonkheer, Boudewijn de Geer, die 20 vrij als een vo geltje 2-2 inknïkte. Het leek gedaan met SVV, De Graaf schap gooide alle remmen los en stormde op het doel van John Marrevee, die zich in die periode revancheerde voor zijn eerder gemaakte blunder door schitterend te redden op schoten van Frank Delleman en René Hiddink. Het was echter toch SVV, dat de zege greep. Bart Kreft, stuurde bij een van zijn weinige goede ac ties in deze wedstrijd, Richard Dercks de diepte in, die Ferry Meerhof op maat aanspeelde. De spits van het C-team rom melde de bal er via keeper en paal uiteindelijk fraai in. „Vijf minuten voor tijd had ik getekend voor een gelijkspel", bekende Sandor Popovics na afloop, „dit De Graafschap was echter te kloppen, en gezien de volledige westrijd is de zege ook terecht". Met de bouw van de nieuwe Demos-accommodatie zal ia terdag dertien april officiee begonnen worden. Wethoudei Posthoorn zal er dan voor zor. gen dat de die eerste paal zip weg de grond in zal vinden Dit alles zal om 16.30 plaati vinden. Vanwege het starten van dt vierde periodetitel was de boe ren kapel 'De Kurkedijners weer aanwezig op sportpark Harga bij de wedstrijd SVV De Graafschap, het verhoogd de sfeer aanmerkelijk, het wai alleen erg jammer, dat er maai 1.000 toeschouwers bij dit dut aanwezig waren. Scheidsrechter Arie 't Jonj kwam gisteren bij PPSC—S( Voorne te laat, hij was de wej kwijt geraakt De wedstrijd be gort zodoende tien minuten ti laat Het C-team van FC Vlaar dingen (compleet met de weei voor het eerst spelende Pau Kooien) is kansloos ten ondei gegaan tegen de beloftes vai Sparta. 0-5 werd het uiteinde lijk. Doelman René van Antwer pen vreesde een zelfde uitslag nadat Koolhof al na acht m nuten op schitterende wijze 0 achter zijn oren had gekre gen. „Ik dacht eerlijk gezegd pak het felraam maar vast ui de kast", vertelde de doelman na afloop van het toch gunsti ger uitgepakte duel met Arnhemse eerste divisieploeg. Henk den Arend vertegen woordigt samen met Bertran Tabbernee de spelersgroep vai FC Vlaardingen in de geld-on derhandelingen met VVCS voorzitter Karei Jansen. „W zetten nog niet zomaar di handtekening onder het aZ vloeiingscontract. Er zijn be paalde contractuele afsprakei gemaakt en we gaan alleei akkooord indien dat wordt na gekomen", aldus de strijdbar Den Arend. Cor Pot krijgt geen cor.trac bii Excelsior en ook niet bij R Vlaardingen. Het liefst wil d lonkende voetballer naar Sa oedië-Arabië of Honk-Kong Zover mogelijk weg du „Maar een 'leuke' amateurclu is ook nooit weg", aldus Pc die wij creativiteit in het zw ken naar nieuwe vereniginge niet kunnen ontzeggen. Bolnes - Het lijkt erop alsof SFC een achter stand nodig heeft om tot voetballen te komen. Zo ook tegen degradatiekan didaat Bolnes. De gasthe ren kwamen al na drie minuten op voorsprong. De gehele wedstrijd bleef echter slecht en de beide ploegen leden veel onno dig balverlies. In de tweede helft kon SFC ondanks het mindere spel toch terug komen. Het was Rini Broere die voor de twee Schiedamse doelpunten zorgde. Want nadat Rini Broere voor I- 1 had gezorgd, leek hij ook voor de 1-2 te gaan zorgen. Maar binnen het het zestienmetergebied werd hij op onregelmati ge wijze gestopt, een strafschop was het ge volg. Van elf meter nad Rini zelf totaal geen moeite. Vlaardingen- „Mijn jongens hebben gelukkig het hoofd koel ge houden", verzuchtte Ursus-trainer Aad Bierhuizen na afloop van wedstrijd tegen RKWIK (0-1). „Voor mij is het onbegrijpe lijk dat de thuisploeg zo ruw speelde. Voor ons valt er nog een kampioenschap te behalen, maar zij kunnen noch promoveren noch degraderen. Gelukkig is onze concentratie hierdoor niet verloren gegaan". .Twee hoofdrolspelers In duel. Din de Rond worstelt zich langs Ursus-doelpuntenmaker Henk van Loenen. Dat het van RKWIK-zijde een harde wedstrijd was, was dui delijk op te maken uit het aan tal boekingen: Jur de Rond, Hans de Groot en Van Rossum verdwenen in het boekje na het maken van grove overtre dingen op de gasten. Het waren de Vlaardingere die na de aftrap direct voor de aanval kozen, RKWlK-trainer Ger Pijl hierover,, In een uit wedstrijd begin je verdedi gend, maar voor eigen publiek moet je als team toch iets laten zien, dus kozen wijvoor de aanval. Een obstakel was ook het veld, dat eerder op een zandbak leek, iets wat het voetbal zeker in het eerste kwartier niet bepaald hoog standjes opleverde". Toch kreeg de thuisploeg in het begin de betere kansen. Eerst was het Hans de Groot die in een goede positie over de bal heenmaaide en kort daarna Din de Rond die een afgedwaalde bal rakelings naast schoot. Het wat overhaaste spel van de gastheren gaf Ursus wat meer de kans het spel naar zich toe te trekken. Dit resul teerde er in de 28ste minuut in dat de ploeg van ex-Excelsior '20 trainer-Bierhuizen de lei ding nam. Uit een wat onover zichtelijke situatie was het de opgekomen laatste man Henk van Loenen die genadeloos raak schoot: 0-1. Een stand waar de Schiedam mers gezien het spelbeeld in de eerste helft toch recht op hadden. Vlak voor rust kregen de Ursus-boys nog de kans op 0-2, maar Robbie Bonte miste de gave voorzet van Sjaak Nieuwstraten. Op slag van rust kregen de Vlaardingers ook nog een kans. De kopbal van Din de Rond werd echter op schitterende wijze door Ursus- goalie Rob Hoppe verwerkt De tweede helft liet twee hard werkende ploegen zien. Ursus verdedigend zeer correct en RKWIK telkens weer vallen en opstaan in aanvallend op zicht Toch kregen Rob Tim mer een goede kans, zijn inzet eindigde echter op de lat Zoals eerder gezegd geen spec taculaire tweede helft, maar wel een sitr.pel verdedigend Ursus dat het hoofd tot IaaW minuut koel hield. Hopelijk lukt dat tot de ja te wedstrijd In deze kompitilie punten-verlies kunnen we 0 niet permiteren "aldus A Bierhuizen. Ursus staat ftUÏ lijk met concurrent De ZWet| vers, dat overigens een Wör5 strijd minder speelde. VM Ursus zullen de laatste loc nog erg zwaar wegen. Schiedam/ Vlaardingen-1 het beperkte voetbalpro gramma, kregen divas voetbalclubs de kans om l oefenen. Zo oefende Exce sior '20 tegen het Rotterdaa se DHZ, 1-2 (0-0). Voor Schiedammers scoorde Koevermans. Fortuna Vlaardingen den tegen het Rottert EDS 2-1 (2-0). Voor Vlaardïngers scoorde I Berveling en Hans van'j De gasten scoorden door middel van een p— veroorzaakt door AndnMJ Haas.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 4