SPORT PPSC ondermaats 'Reus' DHS onderuit gehaald Zaterdag afdelingelubs pakken punten ÉS Spektakel in slotfase i Scheidsrechter boosdoener Hermes imponeert niet Excelsior M: doelpuntloos HBSS geeft voorsprong uit handen Bekersprookje weer tot leven: DVO 32 drijft van kampioenskansen weg MVV'27: toch nog ■volle winst Satelliet deelt maandag 6 april 1961 VO/SC/WW N ie uw-Lekkerland toch naast Zwaluwen Wim Stoevelaar zorgde tegen Nieuw Lekkerland voor 1-0. Vlaardingen Spektakel in de slotfase van de wedstrijd Zwaluwen- Nieuw Lekkerland. Met minder als vijf minuten te spelen leek de eindstand 1-1 te gaan worden, maar onverwachts deed Zwaluwen toch nog een greep naar de volle winst. Op de valreep echter toch nog ge rechtigheid toen Nieuw Lekkerland alsnog naast Zwaluwen kwam, 2- Schiedam „Als dit de club is die bovenaan staat, dan rijzen er bij toch wel vraagtekens. PPSC redt het vol gend jaar nooit in de tweede klasse als ze zo voetbal- 'v: len'\ het oordeel van Adrie van Oudheusden, de trai ner van SC Voorne over de ploeg waar zijn formatie zojuist op 'slemielige1 wijze met 1-0 van had verloren was niet mals. Maar hij had gelijk, PPSC dat in derde klasse B samen met NTVV de ranglijst aanvoert, ver- diende zeker geen schoonheidsprijs met het gepresen- teerde voetbal. SC Voorne echter evenmin. PPSC-SC Voorne was gewoonweg een potje rommelen, dat in de eerste helft nog best leuk was om naar de kijken, maar dat in de tweede helft afzakte naar een bedenkelijk peil. Jan 't Hoen besliste een kwar tier voor tijd de partij door een dieptepass van voorstopper Ron de Nijs fraai achter de aarzelend uitlopende Fred van der Wildt te werken. Ket eni ge hoogtepunt in een verder triest verlopen tweede helft, waarin vooral scheidsrechter 't Jong blunderde. Omstreden De arbiter, die aan zijn laatste seizoen bezig is, zorgde voor veel irritatie door een aantal uiterst omstreden beslissingen. Eerst schreef hij Coen Winkel man op, omdat deze erop at- tandeerde, dat Voorne bij een vrije trap op een kleine twin tig meter van het doel, niet de vereiste afstand in achting nam. Nadat de Schiedammer was genoteerd ging 't Jong zelf de afstand van de bal tot aan de muur uitstappen. Even la ter onthield hij eerst PPSC een penalty, toen Piet Meilink Ron Carli onder het gras mof felde en later SC Voorne toen Jan Bazen door Lodewijk Westerveld binnen de beruch te lijnen aan het shirt werd vastgehouden. „De scheids rechter irriteerde", vond Van Ousheusden na afloop, „hij bracht een vijandige sfeer in het veld, door zelf te provoce ren". Een mening, die collega Arnold Lobman deelde, zij het in voorzichtigere bewoordin gen. Een beetje meer leiding, wat resoluter optreden, dat zou een heel eind geholpen heb ben". Als dat was gebeurt dan hadden ook Martin Herener en Ron Carli in zijn boekje verdwenen, Kort voor tijd macht Herener Carli in de neus knijpen en laatstgenoem de mocht terugslaan zonder, zonder dat de arbiter naar zijn boekje greep. Aardig Het begon allemaal zo aardig in de eerste helft, twee ploe gen die wilde aanvallen en dat ook naar hartelust deden. Ron Carli van PPSC, die voor de eerste keer rechtsbuiten speel de, die linksback Martin He rener in de eerste tien minu ten helemaal gek draaide en aan de andere kant het trio Jan haverkamp. Martin Scha- dee van Doom en Jan Bazen dat voor het nodige gevaar zorgde. Kansjes kwamen er ook wel in die periode, de fraaiste voor Haverkamp. Zijn kopbal uit een voorzet van de debuterende Schadee van Doorn, die de bal had ontfut seld aan Rob de Nijs, ver dween echter net over de lat. SC Voorne trok het spel naar mate de eerste helft vorderde naar zich toe, zoais dat ook in de tweede helft zou gebeuren. De weinige mogelijkheden die Sjaak Arkenbout en de zijnen konden creëren werden echter vermorst. Zo kopte Charles Timmermans kort na rust vo gelvrij in handen van John Rost „Voorne heerste op het mid denveld", gaf ook Lobman toe, „het tactisch systeem dat ik had uitgedacht lukte niet erg. Coen Winkelman had het erg moeilijk tegen die nummer 7 (Frans Mellaard, red,), waar door de aanval niet goed be diend werd". Schiedam Hermes DVS heeft In de bekerstrijd tegen derde klasser DSO niet kunnen imponeren. De Schiedammers konden niet verder komen dan een mi nimale 1-0 overwinning. Trainer Wim Verhoorn moest maar liefs vijf basis spelers missen (Frits de Nijs, Co Goudriaan, Ben Rietveld, Jeroen Hoovers en Frans Schaap). Hierdoor kwam in een mix van het eerste en het tweede een nauwelijks ingespeeld team in het veld. Hermes begon niet slecht, want na vijftien minuten was er een voorsprong. Om dat Peter Boon Roy den Hartog goed aanspeelde, kon de Schiedamse aan voerder voor 1-0 zorgen. De Hermes-aanvallen liepen stuk op teveel individuele acties, In het tweede bedrijf bleef Roy den Hartog in de kleedkamer, waardoor de aanvoerdersband en ook het inzicht werd verlegd in de handen van Leo Hagen. Hij was een van de weinige die aan Schiedamse zijde goed speelde en voor gevaar kon zorgen. Maar door de aan vallende initiatieven van dezelfde Hagen kon DSO wel terugkomen. Echt ge vaarlijk kon de ploeg uit Zoetermeer echter nooit worden, daarvoor was het klasseverschil toch te groot. Die onverwachte ontknoping maakte voor het publiek nog heel wat goed van een matige wedstrijd. Zwaluwen kon als thuisploeg het spel niet ma ken, terwijl Nieuw-Lekker- land dat niet zo nodig hoefde. Immers met een gelijkspel bleef de punt voorsprong op Zwaluwen behouden. Door drie nederlagen op rij was het Vlaardingse team angstig dicht de rode streep genaderd. Twee ploegen degraderen recht streeks, terwijl de nummer drie van onderaf nog een be slissingswedstrijd moet spelen, Zwaluwen speelde dan ook angstig, maar het fysiek ster kere Nieuw-Lekkerland maakte daar onvoldoende ge bruik van. „Voor rust hadden we het zeker af moeten ma ken", merkte trainer Huib van Gulik na afloop tereht op. „We hadden de wedstrijd immers volledig in handen". Nieuw- Lekkerland had echter de pech, dat er één speler van Zwaluwen in grootse vorm was, keeper Ab Nijgh. In het eerste half uur pareerde de Vlaardingse doelman scho ten en kopballen van §jors de Boef, tweemaal Tom Dekker en Hugo Boel. De vraag bleef wanneer ook Nijgh zou zwich ten, maar dat gebeurde voor alsnog niet. Zelfs nam Zwalu wen in de 30e minuut een voorsprong. In de eerste Vlaardingse aanval mikte Wim Stoevelaar vanaf 16 me ter koel langs doelman Jan de Vos. Totaal tegen de verhouding in, maar daar kon zwaluwen niet mee zitten. Nog voor de rust was het alweer gelijk. Ton dekker kopte een corner van Arie van der Ham langs de niet van de grond komende Nijgh, die nog last had van een iets eerder opgelopen blessure, In de tweede helft had Niigh al weer twee knappe reddin- fen op zijn naam (De Boef en >e Bruin), toen hij andermaal gebelesseerd raakte, de Boef was onbesuisd op hem inge gaan, zonder dat de matig lei dende scheidsrechter Cameron ook maar reageerde. Harrie Kallenberg, keeper van het vijfde, kwam Nijgh >jgh vervan- rond maar heel weinig gen. Hij kreeg wonderlijk ge noeg eenter, m te doen. Zwaluwen, dat met de komst van Ton Sluimer (voor Albert de Fee) meer kracht in de aan val legde, nam weer net zo ontverwacht als voor de thee een voorsprong. Leen Pijpers vonds Wim Stoevelaar, die zich ten koste van een niet be strafte overtreding vrij maakte en vervolgens zijn hoofd erbij hield en koel de kansloze De Vos passeerde. Dat wa3 vier minuten voor tijd en zwalu wen leek de buit binnen te hebben. Maar Nieuw-Lekker land zoch en kreeg uiteindelijk toch nog gerechtigheid. Kat- tenberg taxeerde een corner verkeerd, waardoor Ton Boel kon inkoppen. Dick Keizer- waard werkte de bal nog wel weg, maar volgens scheids rechter Cameron was de bal de doellijn al gepasseerd- Dus toch nog een 2-2 einduit slag. Tot grote teleurstelling van Zwaluwen-trainer Andre Corveleijn. „Als je zo kort voor tijd de voorsprong uit handen geeft, ben ja daar na tuurlijk nooit tevreden mee", it, „We hadden er recht op"', meende echter zijn riep i -ht collega "Van Gulik, die er aan toevoegde, „Uit dit karakter tonen put ik voldoende moed om de laatste wedstrijden tege moet te gaan" Alphen a/d Rijn ..ARC staat er bekend om een fysiek erg sterk team te hebben, dus dit was extra oppassen voor ons", aldus een waarschuwen de Ferry Groene weg, trainer van Excelsior M vooraf de be langrijke confrontatie met de Alphense zaterdag derde klas ser ARC. Echte reete scorings kansen kon de thuisploeg dan ook door het Maassluis verzet niet te creefen. Iets waar de gasten zelf minder problemen mee hadden, maar deze echter onbenut lieten. In de eerste helft was het de actieve Lies Kardol die eerst een inzet op de paal zag belanden en daar na een lob net naast het doel. De tweede helft bood weinig spectaculairs. Wim Put werd vervangen door Nico Ver meer, nadat deze geblesseerd was geraakt. Ook deze kon zijn elftal niet stimuleren om de twee punten mee naar huis te nemen. Hillegersberg-HBBS heeft de volle buit riet mee naar huis kunnen in de uitwedstrijd te gen Hillegersberg (1-1). De Schiedammers kregen al na vijf minuten spelen een strafschop toegekend, die door Hennie Pieroen koel bloedig benut werd. De ploeg van trainer Leo van Graafei- land speelde een half uur goed voetbal, maar zakte daarna af. De thuisploeg trok het spel steeds meer naar zich toe. Dit was ook de oor zaak dat het in de 15de mi nuut 1-1 werd. HBBS pro beerde nog wel wat, maar kwam koelbloedigheid te kort. Het bleef dus 1-1. Schiedam Het klassie ke bekersprookje kwam bij DHS-Heïncnoord weer eens tot leven, al kleefden er ditmaal wel enige schoonheidsfoutjes aan de moderne voetbal versie van dit oude ver haal waarin de reus (DHS, zondag eerste klasser) het moest afleg- Joop Koster (links), de man van de Schiedamse treffer, kijkt samen met ploeggenoot Karei Doesburg toe hoe Bas van Leeuwenburgh Helne- noord In de aanval brengt. gen tegen Klein Duimp je (Heinenoord, zaterdag derde klasser). Een tur bulente wedstrijd ein digde aldus in een 12 zege voor de gasten. Het de laatste tijd in de de gradatie problemen vertoe vende DHS dikteerde de wedstrijd in het begin met een Engels aandoende stijl, vanuit de verdediging werd de bal veelal diepgegooid op de buitenspelers Joop Koster en Martin de Zwart die dan, haast gewoontegetrouw, de achterlijn opzochten om dan vervolgens het hoofd van spits Ronald Dijkstra op te zoeken. De verdediging van Heinenoord had hier aan vankelijk niet het goede ant woord op, maar wel het ge luk dat Dijkstra de ballen al leen maar teruglegde op veelal niet meegekomen me despelers in plaats van direct het doel van Leen Slobbe te bestaken. Na deze eerste schermutse lingen was het DHS dat ge heel verdiend de leiding nam door een doelpunt van Joop Koster na voorbereidend ^'Schiedam/VlaardingenVan de resultaten in het zaterdagaf- delingsvoetbal valt het gelijkspel van DVO'32 tegen en in Botlek ^~op, omdat de Vlaardingers steeds verder van het zo begeerde kampioenschap afdrijven. De overige clubs, met een uitschieter .■„.naar onderen (VDL: 0-2 verlies) en omhoog (CIQN: 1-3 winst) voldeden aan de verwachtingen. "WK-SDV 3-2 ?*"Een matte pot voetbal tussen "het Schiedamse WK en SDV. "'■Het was Peter van der Meer, "'die in de vijfde minuut al 1-0 —kon inkoppen op een gave ♦voorzet van Peter van Mil. In de tiende minuut was er her haling van dit moment, zij dat Van der Meer nog jets fraaier de bal in de touwen werkte. Het spel van het team van trainer Jaap Klepke zakte daarna wat af, waardoor SDV vlak voor rust op 2-1 terug kon komen. WK bleef echter de beste van de slechtste en Jos van der Meer mocht vlak voor tijd 3-1 aantekenen, na dat hij de hele SDV verdedi ging had uitgespeeld. Boüek-DVO »32 0-0 Een zeer matige wedstrijd waar geen van beide partijen recht had op de volle buit. Het was een zeer ruwe wedstrijd hetgeen niet zo gortig werd, dat de man in het zwart moest ingrijpen met waarschuwin gen. Zo verspeeld DVO '32 zo goed als zeker de kansen voor het kampioenschap en mag SNS zich theoretisch winnaar in hun afdeling noemen. VDL-Zlnkwegse Boys 0-2(0*1) Twee gelijkopgaande teams, waarin de gasten de kansen benutten en de thuisploeg dat niet deed. Al in de 10de mi nuut was het de Zinkwegso Boys, dat de leiding mocht ne men. De koploper bleef aan dringen, wat tot zeer gevaarlij ke actie 's voor het VDL doel leidde. In de tweede helft was het voor VDL alles of niets. Het werd dus niets want het waren de gasten, die onder toeziend oog van een ditmaal goedleidende scheidsrechter, 0-2 aantekende. Flakkee-CION 1-3 ((H)) Ook hier, althans in de eerste helft, twee gelijkopgaande teams, al had CION al de voorkeur met hun beter voet bal. In de tweede helft was het wel de thuisploeg die de lei ding nam. Dit was echter niet van lange duur, want in een tijdsbestek van 15 minuten stonden de gasten op lr3. Doel puntenmakers waren: Hans van Trigt (l-l), John Gouds waard (1-2) en Martin Bitters- wijk (1-3) Groen WIt-GTB H ((H)) Een goede prestatie van elftal van trainer Henk Steenber gen. In de eerste helft was het Ton Messenmaker die gevaar stichte voor het vijandige doel. De tweede helft had deze Mes senmaker wel succes, hetgeen 1-0 op het scorebord beteken de. In de 25ste minuut kwa men de gastheren toch nog op gelijke voet:l-3 werk van Martin de Zwart en Ronald Dijkstra, 1—0. Heinenoord, door de treffer aanvallend wakker geschud, zat vervolgens niet bij de pakken neer en trok ten strijde hetgeen resulteerde in schoten van Peter Louter en Jaap Benjamins, maar tot een doelpunt kwam het vooralsnog niet, mede door een gebrek aan scherpte als- wel de spaarzame reddingen van doelman Ton Kooiman. DHS voorstopper Marco Schippers die een schot van Jaap Benjamins tegen de arm kreeg, veroorzaakte zo een penalty, de ware schuld lag echter niet bij hem, maar bij aanvoerder Nol Roozen die de bal heel knullig ver speelde en het geheel inluid de. Peter Louter belastte zich met deze zaak en scoorde be heerst op slag van rust, 11. Na amper vijf minuten in de tweede helft was het alweer raak bij hetzelfde doel: pe nalty. Ditmaal echter voor DHS dat Martin de Zwart gevloerd zag worden door rechtsback Barry de Wit. Nol Roozen nam de bal en schoot slecht in zodat doelman Leen Slobbe vrij makkelijk kon redden. Voor Roozen bete kende het een onderstreping voor de slechte vorm van de dag. Kort was het Peter Louter die vrij verrassend voor 12 zorgde, hij kon doorgaan om dat scheidsrechter Kempers uit Rotterdam het vlagsig- naai van zijn grensrechter negeerde. Voor Heinenoord betekende dit feit het begin van een betere spelperïode, waarin met hetzelfde Engel se spel als wat DHS voor heen hanteerde geprobeerd, werd de voorsprong uit te bouwen. Het laatste kwartier trok DHS de oogleden pas echt uit slapende positie. Het trok dan ook met zoveel verve ten aanval, dat Heinenoord niet eens de tijd kreeg om te counteren. Als niet de gehele ploeg stond te verdedigen was het alleen de eenzame spits Peter Louter die verlo ren rond de middenstip wachtte op die ene bal die wedstrijd een vroegtijdige beslissing kon geven. Bijna werd de beslissing nog een half uur uitgesteld toen. Ronald Dijkstra naast in het fluitsignaal terecht kon sco ren. Scheidsrechter Kempers keurde de treffer echter af op vlaggen van de grens rechter die handig gebruik maakte van het feit dat Kempers met de rug naar de treffer stond toegekeerd. Wat er gebeurde, was dit: Bij het uitrollen van doelman Leen Slobbe -de bal was compleet los- snelde de van de achter de doellijn komen de Ronald Dijkstra toe en ontnam de verbaasde goalie het leder en scoorde 2-2. Het grensrechters advies werd nu echter wel voor waarheid aangenomen en zo mocht Klein Duimpje Heinenoord verder bekeren. Maassluis-Blij was MVV *27 wel. dat het onge schonden de winst bin nen had gehaald, na af loop van het treffen te gen Loosduinen (2-1). Hoogstaand was het niet, maar spanning genoeg. Het waren ook de Maas- landers die de voor de eerste maal de voor sprong pakten, toen El- bert van der Berg gena deloos raak had gescho ten. Vlak voor rust kwam Loosduinen nog op gelijke voet. De span ning was in de tweede helft te snijden. Twee ge lijkwaardige ploegen, die elkaar in een aantrekke lijk gevecht onder druk zetten. Zeven minuten voor tijd was het ineens Gert Jan Broekmna die MVV '27 op 2-1 zette. Zo had de ploeg toch gekre gen, waar de hele tweede helft voor gestreden had: Twee punten! Vlaardingen-Een ouderwets spelend Satelliet was vanmid- dag te zien bij de wedstrijd te gen Seheveningen. Eindelijk liep het weer. Trainer Robert Sehiedon was ook erg te spre ken over de door hem terug gehaalde routiniers Dick van Eist ert Harry Hartog, die hun team over het dooie punt heen haalde. Toch was het Scheve-- ningen dat de leiding mocht nemen na een wat onoverzich telijke situatie In de Satelliet verdediging (0-1). De Vlaar dingse formatie bleef aandrin gen en dit was ook het resul taat dat Mitja Schapkun na^ een solo de 1-1 stand op het4 scorebord mocht aantekenen. Zo bleef het ook.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1981 | | pagina 5